Lee se vrací z psychiatrické léčebny, kam ji rodina umístila kvůli sklonům k sebeubližování. Dívka si najde práci u advokáta Edwarda Greye a odhodlaně bojuje s haldou kancelářských povinností. Když poprvé dostane od šéfa výprask za špatně napsaný dopis, její zjihlé srdce si uvědomí, že On je ten nejlepší. Od té doby se pro oba stane práce zdrojem skvělých potěšení - Grey vynálezavě trestá a Lee blaženě trpí. O mladou ženu však nepokrytě usiluje její přítel Peter. Zvítězí "láska" nebo chladný rozum? (oficiální text distributora)

Arsenal83 odpad!

Uchylárna zhruba na úrovni 50 odtieňov smradu, ale s ozrutnými hercami, ktorí nemajú nič na robote len masturbovať a potom ešte plácať sa po zadku. Pointa nula, herecké výkony nula a mládež, ktorá by v tom hľadala nejaké sexuálne vzrušenie, upozorňujem, že pri pohľade na Maggie Gyllenhaal hrozí hnitie vtáka a totálny kolaps rozmnožovacej sústavy. ()

Scalpelexis

Láska má mnoho podob. Ústřední dvojice hraje jak o život a i když scénáristicky a režisérsky to není ani zdaleka dokonalé, film velmi citlivě a zároveň neohroženě, komicky a tragicky popisuje, kam až jsme ochotni zajít, pokud jde o lásku, ať už v té tradiční či naopak naprosto odlišné podobě. Není to můj šálek kávy a jen kvůli tomu jdu tak nízko, pokud byste se divili. ()

lena60

Originální, vtipné a odlehčené nakouknutí do vztahu dvou lidí, kteří vyznávají neobvyklé sexuální praktiky. Nesměle působícího dominantního právníka Edwarda Graye a jeho po bolesti a výprasku toužící sekretářky Lee. Zajímavé...:) ()

lola3121

Maggie Gyllenhaal je taková trochu zakřiknutá děvenka, která má ráda bolest, takže se různě píchá a řeže, má na to dokonce speciální soupravičku. Pak se nechá zaměstnat jako sekretářka a zjistí, že ještě lepší je nechat se občas proplesknout od šéfa. Ten z toho sice má nejdřív výčitky svědomí, ale protože se mu to vlastně libí, tak láska zvítězí, čili to dopadne ke všeobecné spokojenosti. Takže pokud máte nějakou úchylku, nenechávejte si ji pro sebe. Mohli byste litovat. ()

evulienka3

Romantických filmov ktoré si vyslúžia viac ako tri hviezdičky, napriek tomu, že mám takéto filmy rada je ako šafranu. tento film si ich však vyslúžil viac a to hneď z viacerých dôvodov. V prvom rade je to určite samotný nezvyčajný námet, doplnený veľmi dobrým spracovaním. Herecké výkony Jamesa Spadera a Magie Gyllenhaal sú tiež veľmi podstatnými devízami filmu, pretože v slabšom podaní by to bola skôr fraška. Film má správny spád a príjemné a zaujímavé rozuzlenie. Postavy nie sú čiernobiele, ale hýria mnohými farbami dúhy a sú krásne ľudské a to je to čo ma úplne presvedčil o svojej výnimočnosti. Päť hviezdičiek dávam len nezabudnuteľným filmom a tento k nim jednoznačne patrí. ()

Roman.Ticka

Začátek s koncem v opačném pořadí je špatná strategie. Kromě výrazné role nepříliš hezké Maggie (povislá prsa v 25 letech??) to byl jeden velký stupid. Na první výprask jsem čekala víc jak půl filmu, ve zbytku to šlo jen dál z kopce. Scéna zarputilosti, ve stylu americké show, jako důkaz opravdovosti svých citů, byla vrcholem nevkusu! Nechápu jak může někdo zaměnit vážné psychonarušení-sebepoškozování s masochismem, to je totální neznalost problematiky. Ale co víc čekat, než šňůru zmatků, chyb a trapných pokusů o boj s potlačováním vlastní sexuality. ()

eraserhead666

Proč jsem, sakra, toho tolik slýchal a četl o knižní i filmové verzi Padesáti odstínů šedi (tak mě napadá, vlastně příznačný název, protože to je jen monotónní šeď bez jiskry - obzvláště po srovnání s tímhle prakticky ve všech ohledech) a o tomhle filmu jsem dosud neslyšel ani slovo? Buď ho autorka 50OŠ viděla a neuměle obšlehla nebo by ho měla vidět, aby věděla, jak to má vypadat. Skvěle napsaný a ještě lépe odehraný příběh. Líbila se mi decentnost jak příběhové linie, tak filmu jako celku, o to více pak vystupují vypjaté scény (ta první s plácáním přes zadek je grandiózní, musí se nechat, že podstatu věci v ní vystihli parádně). Maggie je výborná herečka a tohle je její nejlepší role, v níž jsem jí zatím viděl. Úplně jsem chápal a věřil co prožívá. Spader, ač má s rolemi ve filmech o trochu netradiční sexualitě zkušenosti minimálně od Sex, lži a video, mi tu zpočátku nesedl, ale nakonec se rozjel i on. Dokázal bych si představit i trošku jiný, respektive jinak podaný konec (v podstatě stejně happy), ale i tak to tenhle moc nenarušuje. Je to silné, je to procítěné, je to hluboké, je to zábavné. Hudba mého oblíbeného Badalamentiho je pak již jen milý bonus. ()

Ištván87

PLESK! aneb jak je fajn, když někdo sdělí širším masám, že sadomasochismus není nějaká úchylná, odporná, nečistá věc, která může za všechny neduhy světa, hladomorem počínaje a Georgem Bushem konče... Mimochodem, Maggie je tady naprosto sladká, James Spader super a Jeremy Davies správně nesnesitelný... ()

Hogun

Máte problém s pochopením sexuálnych praktík nezlučujúcich sa "normálom"? Pozrite si Sekretárku a zistíte, že nie je nič nenormálne na tom, "keď masochistka robí sekretárku sadistovi..." čo hlása aj nadpis na vydarenom obale od DVD. Takže zaujmite horizontálnu polohu na gauči a nechajte ukojiť svoju potrebu po mierne pikantnom, vášnivom, provokujúcom, no pritom nežnom, takmer dvojhodinovom... filmovom zážitku... :) U mňa jedno z mála (pozitívnych) filmových prekvapení. 10/10 ()

JASON_X

Zajímavý a hlavně vizuálně hodně pohledný film, který odlehčenou formou zobrazuje všelijaké peripetie a tajná zákoutí D/s vztahu muže a ženy. Ale právě ta jeho odlehčená forma mi příliš nesedla, Spader se svou typickou legrační mimikou působil většinu času komicky, Gyllenhaal jakbysmet a mně tohle komediálně pojaté zpracování BDSM tématiky nijak neoslovilo. Děj filmu byl tím pádem pro mě atraktivní asi tak, jako kdyby ústřední dvojici hráli Vladyka se Štěpánovou, nebo nějací dva jiní podobní dementi. Vedle téhle cukrkandlové středoproudové hříčky ční pak zákonitě má oblíbená La Pianiste jako Burž Chalífa vedle vesnické dvoupatrové bytovky. ()

Khalesi

Wow wow wow! Neuveriteľné čosi. Milujem filmy ktoré sa tvária úplne nevinne a potom z nich vylezie niečo tak geniálneho. Každú sekundu som úplne hltala a aj keď Maggie Gyllenhaal nie je práve moja najobľúbenejšia herečka, táto rolička jej absolútne sadla. Takto má vyzerať skutočná láska. Presne viem ako sa cítila a to napatie by sa dalo krájať. Ešte teraz sa usmievam. Dokonalosť sama. Musíte vidieť!!! ()

rawen

Obyčejnou (i když trošku zvrhlejší) červenou knihovnu zachraňuje vynikajícím výkonem Maggie Gyllenhaalová, kterážto je nejenom kost, ale hlavně skvělá herečka... 7/10 ()

BoPo

Pokiaľ Vaša priateľka alebo manželka získala prácu ako sekretárka, tak tento film je pre Vás povinnosť. ()

bouncer

Zajímavý nápad a obsazení, které nemá chybu. Dobře zpracovaný scénář ohledně submisivní sekretářky, která si ráda nechá ubližovat a jejím šéfovi, který ji báječně doplňuje. Ale přeci jenom to nestačilo a vztah dvou hlavních představitelů celý příběh neutáhnul a hluchá místa dost nudí, proto 3*. ()

Luciana

Poněkud netradiční lovestory o submisivní či dominantní stránce v každém z nás. Maggie Gyllenhaall jako Lee naprosto září a já jí vše věřím od první až do poslední vteřiny filmu. Rovněž James Spader se ve své poněkud rozpolcené roli nenechává zahanbit. Snímek jako celek může působit poněkud nevyváženým dojmem, ale originalita tématu vše hravě zachraňuje. Takže, v tomto případě přes tři rány klidně půjdu. / "Většina lidí se domnívá, že nejlepší způsob života spočívá v absenci bolesti. Ale schopnost absorbovat celé spektrum lidských pocitů, vede k mnohem bohatšímu životu. Naučíme-li se plně okusit bolest, stejně jako rozkoš, budeme žít hlubší a smysluplnější život.“ ()

Johny_fork

Submisivní sekretářka a dominantní právník postupně stupňují své choutky, tato část filmu je neotřelá a napínavá. Vystřízlivění pro diváky přichází s happyendem, za který by se nemuseli stydět tvůrci filmů z červené knihovny. ()

joehot

Excelentní komorní dramedie s vynikajícím nápadem a skvělými hereckými výkony...Já vím, že jsem s těmi svými superlativy občas trapnej, ale tohle mě doopravdy dostalo.. ()

villon17

Podle obsahu bych řekla, že půjde o trapnou zamilovanou komedii, podle upoutávek v televizi jsem zas myslela, jaký sprosťárničky tam uvidim a bylo to tak půl na půl. Většinu času byla Maggie stydlivou sekretářkou, objevilo se pár sestřihů při "trestání", ale za chvíli oba zas zchladli a vpodstatě se nic nedělo. Ale překvapivě děj ubíhal rychle, nenudilo mě to, a kdyby Maggie nebyla tak podobná jedný nesympatický osobě, mohlo se mi to líbit ještě mnohem víc. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti