Nosedive (S03E01) (epizoda)

Drama / Komedie / Horor / Sci-Fi / Thriller

Velká Británie, 2016, 1 h 3 min

Komentáře uživatelů k epizodě (73)

Upgradovaný mix instagramu a tinderu změnil svět v růžovoučké sluníčkové peklíčko. Dost nepříjemný dystopický svět tedy, a to i na poměry tohoto výtečného seriálu. Aneb návrat v plné síle. Čeština potěšila :D(23.10.2016)

Pokrytectví (1*) s afektovaně lůžovouškým americkým úsměvem na rtech (2*) dovedené skrze sociální "InstaSnapTinder" (a Kutila Tima; 4*) ad absurdum. Každopádně přesun Brookera (5*) pod křídla Netflixu (4*) a do zámoří (3*) ničemu neškodí. I nadále je to mrazivě aktuální, trefné, satirické, kritické, s nadhledem i hodné zamyšlení (a ohodnocení!). Jenom to tentokrát postrádá tah na brank... Ehm, vlastně pět hvězd, jelikož to především kolem poloviny pouze variuje to samé na více způsobů a Howardová sice zvládá uťápnutou "čtyřkovou" polohu skvostně, ale tu vypjatou "dvojkovou a níže" poněkud okatě přehrává.(1.11.2016)

Kdo by si byl pomyslel, že BM může nabídnout i pozitivní katarzi, fajn citečky na závěr a řachandu jak sviň.(4.2.2017)

Na papíře vše vypadalo jako zlom v mém vnímání celého seriálu. Atraktivní a dost možná dosud nejaktuálnější téma, v hlavní roli moje milovaná Bryce, jako její bratr sympaťák James Norton, za kamerou spolehlivý Joe Wright - a přesto zůstávám zklamaný. Nemám totiž rád příběhy, ve kterých je ústřední charakter trestán za chyby, které neudělal a v jejich důsledku pak vláčen čím dál ohavnějším bahnem. Z Nosedive tak místo nezapomenutelné podívané zůstává jen pocit permanentního vytočení.(15.3.2017)

Neskutečný, jaký pocity úzkosti dokáže tenhle seriál vyvolat. To už není ani vynucení zamyslet se nad problémem, kam dnešní svět směřuje, ale rovnou se na něj vyblít... 100%(10.12.2016)

Toto možná nebylo tak poutavé či napínavé jako jiné díly třetí série, nicméně to krásně vykresluje současnou zdegenerovanou populaci, nebo spíše kam se za pár let může dostat. Mrazivě znepokojující. 85%(1.11.2017)

Honba za lajky a oblíbeností, která vede k faleši, předstírání a vlastně i ke stresu. Black Mirror jde jako tradičně o temný krok dál a vytvořilo společnost, kdy lidé získávají společenský status a výhody na základě své oblíbenosti. Bryce je jako tradičně výborná - věříte jí každou předstíranou šťastnou i všechny ostatní emoce. Katarzní konec já beru jako happy end, kde se naše hrdinka zbavila té obrovské zátěže věčně nalepeného šťastného falešného úsměvu.(25.1.2017)

Top na epizódach “Black Mirror” je tá neskutočná originalita, riešiace problematiku “dnešnej” doby. Klobúk dolu pred tými, v ktorých hlavách driemu samotné nápady.(31.3.2018)

Sice za 4*, ale za tu 'češtinu' a krásně katarzní výměnu lichotek na konci mám velkou chuť tomu těch five stars nasypat... ;-)(26.8.2017)

Komentář tentokrát k tématu falešného pozitivismu, úsměvů a snahy být s každým zadobře. Zkrátka kritika snahy nenarušit ničí bezpečný prostor kritikou nebo zvednutým hlasem a toho, že oni na oplátku zase nenaruší váš. Kritika sofistikované snahy udělat z lidí dobytek, který se dá zjednodušeně rozdělit do kategorií a známkovat. Problém je předvídatelnost příběhu, protože víte, že v rámci Černého zrcadla se děj může ubírat jenom jedním směrem. Konec je osvobozující, ale neboj se, Lacie, u mě to máš pořád za čtyři hvězdy. P.S. Škoda by vážně měla něco udělat s pověstí českých aut jako něčeho zastaralého a vhodného jako poslední možnost v půjčovně auto :D(26.1.2017)

Zajímavý námět, někdy mám mám pocti, že se reálný svět bohužel moc přibližuje tomuto fiktivnímu světu v této epizodě.(7.11.2016)

Růžové peklíčko mě moc bavilo a už tak nějak chvíli čekám, že něco podobného bude skutečně zavedeno i na západě. Mimochodem na stranickém principu už něco takového plánuje Čína. V každém případě důstojná epizoda, asi nejvíc znepokojivá ze třetí řady, dobře natočená, jen ten konec jsem úplně nepochopil...(27.12.2016)

Hádám, že one night stands by se v týhle realitě příliš nenosily. Představte si to nekompromisní hodnocení.(22.10.2016)

Vynikajuca satira. Wright je king a Bryce to takisto slape na plno 9/10(3.2.2018)

Ačkoliv je hlavní myšlenka tohoto dílu nosná - to jest nenech ostatní, aby řídili tvůj život, já se obávám, že doba sociálních sítí má mnohem zrádnější aspekty. Stejně jako dříve Kierkegaard obviňoval svoji dobu z nedostatku činu a přílišného teoretizování, já naši dobu obviňuji z nedostatku činu, který je dělán beze svědků. Dnes skutečně čin, který je neviděn, jakoby neměl žádný smysl a význam. Tato dětinská snaha o pozornost by někomu mohla přijít vtipná, já v ní však spatřuji spíše veliké nebezpečí, velikou hrozbu. Protože nakonec můžeme dopadnout tak, že podstatné již nebude co činíme, ale množství lidí, kteří nás u toho vidí. Můžeme se pak dostat do situace (pokud v ní již nejsme), kdy se člověk bude při svém jednání rozhodovat spíše podle množství pozornosti, jež jeho jednání vzbudí a nikoliv podle morální hodnoty daného činu - a dobrý skutek, který bude neviděn se tak stane méně lukrativním, než ohavnost, kterou spatří milión očí...(29.3.2018)

Trefné, účelové, distopické a hlavne strašne, strašne smutné a depresívne. Zostala mi po tom pachuť akéhosi smútku, ktoré sa nebudem vedieť ešte dlho zbaviť. Účel to splnilo. Ale za akú cenu.(17.12.2017)

Toto snáď už ani nie je sci-fi...či? Absolútna prvá liga, Joe Wright a Bryce Dallas Howard ako ťahúni vynikajúceho scenára. Jej voľba po Čiernobielom svete bola myslím povinnosťou. Som normálny, ak nepridávam na fb takmer žiadne statusy a aj keď, tak to má iba zopár likeov? Ďakujem, že mi táto epizóda ukázala pravdu, teda že normálny na rozdiel od mnohých ešte stále som. Potešilo výtvarné stvárnenie ala Truman show a relatívne otvorený koniec.(19.11.2016)

A pre toto som si zrušila FB a Instagram - nie sme šťastní a ani nejaký sprostý lajk to nespraví, aj keď sa budeme tváriť, že áno. Ďalší z dielov, ktorý nám ukázal ako moc blízko sme takejto smutnej realite plnej pretvárky.(25.7.2017)

Uff, silny kafe, chvilku to trva nez se clovek v tom ruzovem sveta, jak z Barbie landu, rozkouka ... a pak si uvedomi tu zrudnost, a prohnilost, ktera je pod vsemi temi usmevy a hvezdickami. ...a tlacitko "to se mi nelibi" na facebooku porad neni :)(20.11.2016)

Tak tomuhle říkám quality TV! Jeden hodinový díl seriálu a svou dotažeností strčí do kapsy celý Volný pád s Michaelem Douglasem. Tam šlo pouze o to, že jistý muž nevydrží tlak současného světa a pomátne se. Tady se ale v rámci stejného tématu myšlenky rozbíhají na všechny strany. Dnešní svět je postavený na hodnocení - od této databáze (ano, i mně bylo trochu stydno, když jsem tento díl hodnotil) - ,,hele, šel bych večer do kina, ale na čsfd je to modrý.." - přes servery na hodnocení doktorů, učitelů, lajky na Facebooku... Přitom se samozřejmě okrádáme o svébytnost, stíráme rozdíly a odlišnosti, což je na tomhle světě to zajímavé. Film, na který jsme kvůli modrému hodnocení nešli, je třeba zrovna ten, který by nás osudově zasáhl. Přísný a podivínský učitel, kterému bychom dali špatné hodnocení, nám nakonec dal do života nejvíc. Je to snaha o dokonalý svět, kde se všichni usmívají, v obchodech jsou jen krásně červená jablka a v metru to voní. Dokud Lacie slzy předstírá, sbírá pozitivní hodnocení, když je její dojetí na konci opravdové, klesá hodnocení na dno. Jak praví Lynch: ,,It is all an illusion"! Ačkoli tu není žádné násilí ani krev, jen samí milí a usměvaví lidé, je to jeden z nejděsivějších dílů vůbec. A možná, že dokonce jeden z těch nejle... Ne, Marku, nesmíš hodnotit. Každý ať si udělá názor sám.(6.11.2017)

<< předchozí 1 2 3 4