Biznis

všechny plakáty

Frankie, mladík na útěku ze špinavého ghetta v jižním Londýně, plánuje svůj útěk a začátky nového života ve slunném Španělsku – přesněji na Costa Del Sol. Vybaven ničím více než jen pár drobnými se vydává na cestu a to aniž by věděl, že tato nepatrná suma ho zavede do lákavého světa bývalého gangstera Charlieho. Dříve než si to sám stačí uvědomit, Frankie dostane více než po čem toužil – je jedním z Charlieho gangu a náhle se ocitá uprostřed světa organizovaného zločinu. (oficiální text distributora)

Lukoboss

To byl tak divnej a rozporuplnej retro film, že vlastně ani pořádně nevím, co si o tom myslet. Mohla to být hodně slušná gangsterka, ale pořád to z toho drogovýho vážnýho kabátu přecházelo do parodie, kde si divák není chvílema jistej, jestli to náhodou nekarikuje svůj vlastní žánr. V tomhle film naráží asi nejvíc a je to hlavní překážkou pro vyšší hodnocení. Herci jsou vybraní dobře, prostředí a scénář taky nijak zásadně nekulhají, přesto nejde dát víc než průměr. Potěší i soundtrack nasáklej nostalgií. P.S.: Dobrej odkaz na konci filmu - "Frankie went to Hollywood." :) ()

Balu...

Hraje si rozhodně navíc než ve skutečnosti je; nicméně já mu to s přivřením obou očí žeru =). Snaha se musí cenit; viděl sem v tom kus Guye Ritchieho. Došlo jehněčí je top citace. Libová oldschool muzika, štylový oblečení Fily, přitažlivá slečna Linda Henry, zbraně a hafo drog. Dá se.. ()

cab

Frankie prcha jednoho leta z Londyna na jizni pobrezi Spanelska, kde dostane praci jako ridic mistniho mafiana Charlieho. Po par akcich mu rozum a vzpominka na otcovy rady rika, aby se vratil, odkud prisel. Ale touha stat se nekym a mit more penez je vetsi. Gangsterka zasazena do 80. let se skvelou hudbou, zenami a drogami ma "cool feeling" od zacatku az dokonce a diky rejzovi, kamere a britskemu humoru vse odsipa az moc rychle. Wheather u like it or not, keep watching it till the end ;-) 85% ()

Giggs

Celkom podarena, zabavna a miestami vtipna zaležitosť o tom, že medzi životom na vysokej nohe a padnutim na hubu je veľmi, veľmi tenka čiara. Stači jeden chybny krok. Zvlašť, ak naseriete starostu. :D ()

kolemjdouc

jeden by nevěřil že film s poněkud neznámými herci bude mít takový šmrnc,děj sviští jako po másle - zapletená zápletka se rozplete k překvapivému konci.Nestačil obchod s marjánou tak přidali koks a to jim zlomilo vaz.Nebudete se určitě nudit.Vřele doporučuji.U mě dobrý ()

F.W.Colqhoun

Frankie went to Hollywood. Nick Love, cosi jako expert na britskou pokleslost, nabízí v Byznysu hodinu a půl trvající variaci na videoklipy Duran Duran. Plus hulení, kokain a pomerančově zrzaví gangsteři pálící po sobě ručními zbraněmi v pomerančovníkových hájích Costa del Sol. Všimněte si, že nezmiňuji motiv filmu ani děj. Není důvod. Chlapi pašují drogy, šukají děvky, prohánějí po mizerných španělských silnicích drahé německé vozy, utrácejí peníze a tancují v legračních outfitech na to, co se v neméně pokleslé střední Evropě považuje za "klasiku". Ale Danny Dyer smažky umí a nepostrádá to podmanivý dovolenkový retro-styl. ()

Santino7

Hoci uznávam, že po obsahovej stránke to nie je nič extra a príbeh by sa dokonca dalo označiť za tuctový (v klasickej rovnici - rýchly vzostup a ešte rýchlejší pád), mne sa to páčilo tak či tak. Nemôžem si pomôcť, no tá štýlovosť, krásne prostredie, hity osemdesiatych rokov a tak ďalej proste mali niečo do seba. Teda minimálne dopomohli navodiť fantastickú atmosféru, ktorá má obrovský šmrnc! Na vizuálnu stránku filmu bol tentokrát kladený asi skutočne vysoký dôraz, to je vidno prakticky v každom zábere. Skvelá práca kameramana. No a keď sa to tak vezme, mne vlastne neprekážal ani ten obohraný tuctový príbeh, taká klasika v rámci gangsteriek, ktorá v žiadnom prípade neurazí (teda aspoň nie milovníkov daného žánru). Páčilo sa mi okrem iného aj to, že sa Nick Love podobne ako v jeho predošlom Football Factory dištancoval od akéhokoľvek moralizovania, z ničoho si nerobil ťažkú hlavu a zobral to s patričným humorom, tak ako sa na britskú tvorbu patrí. Inak, Danny Dyer a Tamer Hassan boli podľa mňa skvelí (osvedčili sa už viackrát), pričom ostatní sa tiež nenechali nijak zahanbiť, postavy boli jednoducho vo všetkých smeroch (a bez ohľadu na ich "živobytie" :-) nadmieru sympatické, podobne ako aj celý film. Taký príjemný retro úlet, ktorý mňa osobne vcelku potešil. 4/5 ()

sadlokan

Ňákej chlapec,kerej na to nemá ani,já vlastně nevim,z jaký strany ,přechytračí pořádně tvrdý chlapíky.Asi fešáctvim.Rise of the Footsoldiers je přísnější. ()

TommyGun89

Typický Britský snímek se skvělým D.Dyerem a T.Hassanem (kteří v tomto filmu excelují). O gangsterském životě, plném chlastu - drog - ženských a hlavně naprosto dokonalé hudby, která po celý film jede v duchu osmdesátých let. ()

Lichty

Zvláštní, svižný a kupodivu nečekaně kvalitní gangsterka se silnými charaktery, která si bere na mušku nejen Ritchieovky, ale svým celkovým pojetím mi připomněla De Palmovu Zjizvenou Tvář. Danny Dyer předvádí pozoruhodný výkon a spokojenost dodává rovněž výborný soundtrack. ()

Sid_77

Není to nijak geniální ani skvěle zahrané ale připomělo mi to ty dětský sny o mafiánství a dny kdy jsem do zblbnutí sjížděl Kmotra, Casino a Scarface. Navíc španělská riviéra a super hudba. ()

oasismanik

Nechápem ako sa niekomu podarí do svojho filmu obsadiť toľko hereckých antitalentov. Celý film je vlastne absolútny odpad, ale ako sa to tu už niekoľkokrát spomínalo, tá GTA : Vice City atmosféra!! ()

MaxForValue

Film, ktorý maskuje svoju obsahovú nemohúcnosť peknou hudbou. Len tá však nestačí. Príbehov o mladom niktošovi, ktorý sa stal niekým tu bolo už "hafo", tentoraz to však príliš presvedčivé nie je. 2*+ ()

Darth Kedr

Pohodová gangsterka z krásného prostředí s parádní hudbou let 80. a 90. Jenom jsem byl na pochybách, jestli to brát jako drama nebo akční komedii, protože se to každou chvilku tvářilo jinak. Ale i přes to se na tenhle filmek kouká bezvadně, doporučuju. ()

DonBraso

Tony Montana is back :D Ne tak to doopravdy ne,ikdyž s myslíte,že to takhle bude pokračovat i z Vice City nádechem,který doopravdy tu je od začátku na každým kroku jenom v britském pojetí.Začátek láká strašně moc,prosluněné pláže,bar a do toho narvanej v každý scéně song z 80 let,který chtěl navodit až nesmyslně každou scénu,což mi přišlo už trochu moc,protože tím vyplnenil plevel leda tak na písku a místo aby navnadil,tak spíše zařval do biznisu:)Zápletka všechno fajn,pár skvělých hlášek.Ale pořád mi tam chybělo něco víc,Danny Dyer od začátku fakt ňouma,okoukává se,ale jakmile se stane už druhou rukou,chytá se břímě,bohužel mě jeho herectví neoslovilo.Odpočinkový retro film s drogama,songama a módou v anglickým pojetí,nic víc.70% ()