Komparz (TV seriál)

Extras

Komedie

Velká Británie / USA, 2005–2007, 7 h 24 min (Minutáž: 30–84 min)

Opäť klasický Gervaisov humor založený na trápnych situáciach, do ktorých sa hlavný hrdina Andy vždy dostane. Podobne ako David Brent v The Office. Tu to je však dotiahnuté k dokonalosti a k tomu perfektné vedľajšie postavy Maggie a hlavne agent s Barrym. Plus perfektné cameá všakovakých hviezd(najlepší boli Stiller-Dodgeball monológ geniálny, Winslet, Patrick Stewart a jeho film, Ian McKellen a jeho vysvetľovanie herectva, Orlando Bloom posadnutý sám sebou, či Clive Owen a De Niro). A vianočný špeciál bol dokonca aj príjemne dojímavý. Skvelý seriál a dúfam, že Gervais ešte nejaký podobný zase vymyslí.(4.2.2009)

"Já vám nevím. Obsadit do sitcomu hvězdu, to by bylo trapný." Konečně další nadupaný britcom. Má všechno, co na nich máme rádi, a navíc se v každém díle objeví hvězda, která neskutečným způsobem schodí samu sebe. Jako když se Orlando Bloom (hrající Orlanda Blooma) prezentuje jako zakyslý hezounek, který si malé sebevědomí kompenzuje pomlouváním Johnyho Deppa. Nebo Patrick Stewart, který "viděl všechno". Nebo Ian McKellen a jeho "propracovaná" herecká metoda ("Víš, já nejsem čaroděj, já jen předstírám, že jsem čaroděj.") A k tomu looser Andy, sympatický tlouštík, který od prvního dílu miluje svojí hloupou kamarádku (a ani o tom neví), kterému občas ujede nevhodná poznámka a který podstupuje trnitou cestu za slávou. Mimochodem, Gervais ho hraje skvěle, když se mu podíváte do očí, vidíte něco opravdového, co ho odlišuje od všech těch hostujících stars. Jenom doufám, že Komparz někdy uvidíme v pátek po jedenácté na ČT2.(18.1.2007)

Andy je sympatický čtyřicátník s nadváhou, který zkouší prorazit ve světě filmu, ale zatím se mu nepodařilo ve filmu ani promluvit. Setkává se s namyšlenými hvězdami, ale jeho pokusy s nimi navázat kontakt vždycky končí homofobní, rasistickou či jinou katastrofou, ke které přispěje jeho natvrdlá kamarádka nebo idiotský agent. Ricky Gervais má druh humoru na ostří nože, který ne každému musí sedět. Jako v opravdovém životě jsou ale trapné příhody jeho hrdiny v jádru docela vážné a vlastně ne příliš k smíchu.(19.1.2007)

Skvělý sitcom - tento humor opravdu můžu. A Ashley Jensen nemá chybu!!!! A už se dneska těším na HBO - Komparz Speciál 2007 :-) hurá! .....========>Po shlédnutí Komparz Speciál : Hrůza, NUDA, NUDA, NUDA - za těch 90 minut jsem se zasmál pouze 1 x a to při scénce, kdy v reality show Big Brother účastníci říkají, že neztratili důstojnost, zazvoní alarm a spustí se Tanec Ptáčka a všichni najednou vyskočí a začnou se kroutit! Komparz Speciál je pouhý odvar seriálu - "JE TO SHIT" !!! :-((3.7.2008)

1. série - 85% - Elegantní boj s věčnými nástrahami trapnosti. Ricky Gervais se mi dodnes nějakou záhadou téměř úplně vyhýbal, o to zvědavější jsem byl na jeho milovaný počin, protkaný plejádou známých tváří. A protože ona plejáda v sobě skrývá třeba Kate Winslet nebo Patricka Stewarta, jenom nevěřícně zírám, jak vděčným zdrojem může být koncept, kde si ze sebe "jen" někdo rád udělá srandu. Byť se ve výsledku jedná primárně jen o za sebe poskládané jednohubky, ve většině případů fungují více než utěšeně a jako instantní dobrá nálada. 2. série - 70% - Krok dolů jde paradoxně na vrub dlouhodobé linky. Přihrávačovo trápení bylo působivější v rovině vymodlených štěků, raketová cesta ke slávě v podobě banálního sitcomu se rychle přejí a byť po dramatické stránce funguje a Gervais má co hrát, není to ono. Druhou vadou je také skutečnost, že se zveličuje to, co diváky očividně bavilo minule, tedy Maggie a její dar dostat nejlepšího kamaráda do té nejnemožnější situace a pomocí své bezelstnosti ho v ní ještě vymáchat. A to mi trochu vadí, protože její inteligence klesá až příliš strmě, stejně jako Darrenova schopnost zařídit byť tu nejjednodušší maličkost. Linek založených na tom, že je Andy v problémech, protože ho do nich nechtěně nastrčili blízcí, je tak až moc a zrovna to je druh humoru, který mi moc vtipný nepřijde. Mrzí mě to dost, protože hosté jsou snad ještě lepší než minule a zejména Daniel Radcliffe sází jednu vtipnou nemožnost za druhou. The Extra Special Series Finale - 80% - Něco mi říká, že právě tohle je ten směr, kterým chtěl vždycky hlavní tvůrce běžet. Na místo jisté sebereflexe, na pointy o tom, že peníze ani sláva vám nenahradí pocit přátelství. Ve veskrze britské náladě jsou i scény opatrně zavánějící patosem čistě civilní a přesto až překvapivě dojemné. Chápu sice, že pro diváky, kteří si přišli pro obvyklou dávku celebrit, jen ve větším balení, musí podobně niterný přístup být krutým vystřízlivěním, já mám ale vážná finále komediálních počinů dlouhodobě rád.(10.9.2018)

• - Některé věty, které říkají v seriálu Ricky Gervais a Stephen Merchant, byly v Americe změněny a liší se tak od britského originálu. (HappySmile)

• - Ve speciální vánoční epizodě stojí před restaurací "fanoušek", kterému Andy Millman (Ricky Gervais) vnucuje autogram. Tím není nikdo jiný než Karl Pilkington, se kterým dělal Ricky, společně se Stephenem Merchantem, rádiový podcast „The Ricky Gervais Show“ a který byl pak převeden do kreslené seriálové podoby. (DJDVD)

• - Jména dvou postav, Damon Beesley a Iain Morris, jsou vypůjčené od dvou slavných britských producentů. (HappySmile)