Komparz (TV seriál)

Extras

Komedie

Velká Británie / USA, 2005–2007, 7 h 24 min (Minutáž: 30–84 min)

Martin Hawkins

Glyn Hughes

Ricky Gervais, Ashley Jensen, Stephen Merchant, Shaun Williamson, Shaun Pye, Katherine Parkinson, Rob Brydon, Ben Stiller, Ross Kemp, Vinnie Jones, Kate Winslet, Samuel L. Jackson, Patrick Stewart, Orlando Bloom, Sophia Myles, David Bowie, Daniel Radcliffe, Diana Rigg, Warwick Davis, Chris Martin, Ian McKellen, Jonathan Ross, Robert Lindsay, Robert De Niro, Patrick Malahide, Clive Owen, Gareth Hale, Norman Pace, Toby Walton, Thomas Byrne, Karl Pilkington, Naomi Bentley, Kerry Godliman, Guy Henry, Natasha Little, Martin Savage, Stuart McQuarrie, Richard Briers, Ben Willbond, Tony Way, Kevin Moore, George Michael, Russell Loten, Steve Speirs, Raymond Coulthard, Peter Sullivan, Eleanor Matsuura, Nadia Williams, Nick Ball, Joanna Burnett, Paul Albertson, Katherine Jakeways, Jason Barnett, Katy Wix, Pascal Langdale, Lawry Lewin, Alex Dee, Sarah Preston, Gerard Kelly, David Earl, Cathy Murphy, Keith Chegwin, Adam James, Sarah Moyle, Andrew Buckley, Liza Tarbuck, Stephen Swift, Claire Adams, Ronnie Corbett, Patricia Potter, Stephen Fry, Jonathan Cake, Gordon Ramsay, David Tennant, Chico Slimani, Scott Baker, Rufus Wright, Susy Kane, Chris Wilson, Marek Larwood, Mark Kermode, Les Dennis, Rufus Jones, Geraldine Alexander, Jay Villiers, Lolita Chakrabarti, Barunka O'Shaughnessy, Rebecca Gethings

Charlie Hanson

Kostýmy:

Annie Hardinge

Rickyho Gervaisa mam rad. Extras je viac nez dobrym komedialnym serialom, s niekolkymi vynikajucimi momentami, ktore vsak bohuzial vyplna miestami trapna a nevtipna vata (najma cela postava Andyho "manazera", ktory dostava v druhej serii vela priestoru). Epizoda s Kate Winslet je v mojich ociach jednoznacne najlepsia. Samostatny pol bod davam za vynikajuci zaverecny special.(26.4.2010)

Extras bych si dovedl jednoduše představit jako sequel pro Žervého předchozí masterpiece The Office, ono totiž i jeho další alter-ego, Andy Millman, trpí, stejně jako David Brent z Kanclu, napoleonským komplexem a jistou dávkou sebeklamu (a když máte přátele, jako má on, tak ani nepotřebujete nepřátele...). Co se samotného seriálu týče, je to stejná pecka (aby ne, když i tady s Gervaisem spolupracoval Stephen Merchant) navíc okořeněná o různé hvězdy převážně britského (nejen) filmového nebe (vypíchnout zaslouží hlavně Kate Winslet v první sérii a Daniel Radcliffe ve druhé). A ten Millmanův sitcom chci vidět! :-) "You having a laugh?!"(24.7.2013)

Andy Millman je rozhodně pokračovatelem Davida Brenta, avšak s lehkým posunem k normálnosti , který byl nutný k našemu ztotožnění s ním. Teprve díky Andymu jsem si uvědomila, že největším problémem Davida nebyly jeho rasistické nebo šovinistické předsudky, tím méně jeho komediální ambice. Tím hlavním problémem byla jeho naprostá neschopnost upřímnosti, jak k druhým, tak i k sobě samému. Mezi upřímností a stylizací si Brent stejně jako Millman vždy vybere sebestylizaci. - Stejně jako se nebyl David Brent schopen rozhodnout mezi rolí kance v přízemí mezi dělníky a rolí rovnostáře nahoře v kanceláři, stejně tak si Andy Millman neumí vybrat mezí tím, zda chce být umělcem oddaným své vizi či „jen“ úspěšnou celebritou. (Přitom se přes naše divácké pochybnosti nakonec ukazuje, že mu možná ani nechyběla ta potřebná dávka talentu.) Předivo lží, které spřádá, aby se jevil v nejlepším světle těm, kteří jsou právě přítomni, se mu nakonec vždy stane osudným. Právě ony lži ho opakovaně přivádí do oněch nesnesitelně trapných situací. Být vyveden z míry někým vyhlížejícím nebo se chovajícím nestandartně, ať už jde o homosexuála, trpaslíka nebo bigotně věřícího, je celkem pochopitelné a omluvitelné. Brent i Millman se však věčné přetvařují až na práh ztráty konzistence se sebou samým. (To je také důvod, proč se Andy zdá být vždy mnohem sympatyčtější v přítomnosti Maggie, protože to je jedna z mála chvil, kdy svoje maskování odhodí.) - A vzplanou-li tu debaty o kvalitě sérií, chci se dopředu vyjádřit tak, že bych netvrdila o žádné že je lepší než ta druhá. Nicméně rozdíly mezi nimi existují. U neúspěšného a politováníhodného komparsisty z první série bylo úsilí se prodat jakýmkoli způsobem ospravedlnitelné. Jenže vytoužený, i když omezený, úspěch nastoupivší v druhé sérii nastartoval stále zjevnější „pobrentovštění“ Andyho Millmana. - Rick Gervais nás úspěšně mate v mazání hranic mezi svým životem a seriálovou fikcí, ale jedno je zřejmé, chybí-li ji jeho postavám upřímnost, jemu rozhodně nechybí. Bez geniální schopnosti pozorovat a až masochistické upřímnosti by seriály Office ani Extras nemohly vzniknout.(12.2.2008)

Skvělý Gervaisův humor na téma celebrit a slávy vůbec. První série bohužel výrazně převyšuje druhou - ta zápletka s Andyho komediálním seriálem mne moc nechytla. Líbilo se mi když se Extras odehrávaly převážně na place a Andy byl pouze v komparzu. Každopádně Ricky Gervaisovi ironičtější role Andyho Millmana sedí ještě více než role Davida Brenta v Office. Navíc mu v Extras výborně sekunduje Ashley Jensen - takový parťák v Office chyběl (Tim v Office Brenta spíš shazuje a Garreth je šplhoun / idiot). Díky Gervaisově aktuální popularitě se v seriálu objevily slavné herecké hvězdy a ty mají výborné scénky - obzvlášť Kate Winslet mě hodně pobavila, ale výborný byl i Patrick Stewart. I Radcliffe se mi líbil.(4.11.2010)

Cynické, drsné, černohumorné až do krajnosti, a zároveň chytré a velmi dobře znalé poměrů. Seriál, který si zcela bezostyšně dělá legraci ze všech možných současných polit-korekt. tabu (třeba když mediální hvězdy "pomáhají" hladové Africe, nebo když hlavní hrdina seřve rušícího mentálně opožděného hocha v restauraci nebo omylem zbije trpaslíka). Výborné jsou i cameo role, ve kterých ze sebe dělají šašky uznávaní herci (ať už o sex škemrající Daniel Radcliffe, úchylný Patrick Stewart, vychytralý Chris Martin z Coldplay....) Pokud máte drsnější humor rádi, bude se vám to hodně líbit.(28.2.2007)

• - Jména dvou postav, Damon Beesley a Iain Morris, jsou vypůjčené od dvou slavných britských producentů. (HappySmile)

• - Jude Law se měl objevit v jedné z epizod seriálu, ale na poslední chvíli z toho vycouval. Následně se tvůrci Gervais a Merchant pokoušeli neúspěšně kontaktovat Leonarda DiCapria, aby ho nahradil. (HappySmile)

• - Některé věty, které říkají v seriálu Ricky Gervais a Stephen Merchant, byly v Americe změněny a liší se tak od britského originálu. (HappySmile)