poster

Komparz (TV seriál)

 • Velká Británie

  Extras

Komedie

Velká Británie / USA, 2005–2007, 7 h 24 min (Minutáž: 30–84 min)

Kamera:

Martin Hawkins

Hudba:

Glyn Hughes

Hrají:

Ricky Gervais, Ashley Jensen, Stephen Merchant, Shaun Williamson, Shaun Pye, Katherine Parkinson, Rob Brydon, Ben Stiller, Ross Kemp, Vinnie Jones, Kate Winslet, Samuel L. Jackson, Patrick Stewart, Orlando Bloom, Sophia Myles, David Bowie, Daniel Radcliffe, Diana Rigg, Warwick Davis, Chris Martin, Ian McKellen, Jonathan Ross, Robert Lindsay, Robert De Niro, Patrick Malahide, Clive Owen, Gareth Hale, Norman Pace, Toby Walton, Thomas Byrne, Karl Pilkington, Naomi Bentley, Kerry Godliman, Guy Henry, Natasha Little, Martin Savage, Stuart McQuarrie, Richard Briers, Ben Willbond, Tony Way, Kevin Moore, George Michael, Russell Loten, Steve Speirs, Raymond Coulthard, Peter Sullivan, Eleanor Matsuura, Nadia Williams, Nick Ball, Joanna Burnett, Paul Albertson, Katherine Jakeways, Jason Barnett, Katy Wix, Pascal Langdale, Lawry Lewin, Alex Dee, Sarah Preston, Gerard Kelly, David Earl, Cathy Murphy, Keith Chegwin, Adam James, Sarah Moyle, Andrew Buckley, Liza Tarbuck, Stephen Swift, Claire Adams, Ronnie Corbett, Patricia Potter, Stephen Fry, Jonathan Cake, Gordon Ramsay, David Tennant, Chico Slimani, Scott Baker, Rufus Wright, Susy Kane, Chris Wilson, Marek Larwood, Mark Kermode, Les Dennis, Rufus Jones, Geraldine Alexander, Jay Villiers, Lolita Chakrabarti, Barunka O'Shaughnessy, Rebecca Gethings

Producenti:

Charlie Hanson

Kostýmy:

Annie Hardinge
(další profese)
 • Ivoshek
  *****

  Cynické, drsné, černohumorné až do krajnosti, a zároveň chytré a velmi dobře znalé poměrů. Seriál, který si zcela bezostyšně dělá legraci ze všech možných současných polit-korekt. tabu (třeba když mediální hvězdy "pomáhají" hladové Africe, nebo když hlavní hrdina seřve rušícího mentálně opožděného hocha v restauraci nebo omylem zbije trpaslíka). Výborné jsou i cameo role, ve kterých ze sebe dělají šašky uznávaní herci (ať už o sex škemrající Daniel Radcliffe, úchylný Patrick Stewart, vychytralý Chris Martin z Coldplay....) Pokud máte drsnější humor rádi, bude se vám to hodně líbit.(28.2.2007)

 • Jinny
  ****

  Andy je sympatický čtyřicátník s nadváhou, který zkouší prorazit ve světě filmu, ale zatím se mu nepodařilo ve filmu ani promluvit. Setkává se s namyšlenými hvězdami, ale jeho pokusy s nimi navázat kontakt vždycky končí homofobní, rasistickou či jinou katastrofou, ke které přispěje jeho natvrdlá kamarádka nebo idiotský agent. Ricky Gervais má druh humoru na ostří nože, který ne každému musí sedět. Jako v opravdovém životě jsou ale trapné příhody jeho hrdiny v jádru docela vážné a vlastně ne příliš k smíchu.(19.1.2007)

 • Rex Mundi
  *****

  Pri scénke "Kate Winslet, jazyk a prsník" som sa nevedela prestať smiať. Nemám dôvod nedať plný počet bodov. Toto je typicky Gervaisovský britcom o dvoch mantákoch a svete šoubiznisu. Chvíľami na zamyslenie, chvíľami gulervúca sranda. V podstate aj tie morálne ponaučenia o dnešnej spoločnosti a moderných ľuďoch sú predkladané veľmi prirodzeným spôsobom a prezentované hlavne skrz trápne situácie - Ricky miluje kolosálnu trápnosť malých ľudských životov :-) A určite tak ľahko nezabudnem ani na skautíka Daniela Radcliffa - pozrite si Extras a už nikdy sa nebudete dívať na Harryho Pottera rovnakými očami! :-D(8.3.2010)

 • maverick10
  ****

  Ve vsech tech trapnych situacich jsem se kousal do rtu a uplne je prozival spolu s hlavnimi hrdiny. Ricky Gervais je proste mistr trapasu a i v techto chvilich to pusobi vsechno krasne komicky. No a pokud jsou i predni hoolywoodske hvezdy schopny ze sebe samotnych udelat srandu, pak je to jeste vetsi a umocnujici zazitek techto zivotnich trapasu.(13.5.2009)

 • lakikaki
  *****

  Hlavná postava sa dostáva to trápnych situácií, kvôli ktorým by sa človek najradšej zakopal pod zem každú chvíľu, celebrity si robia srandu sami zo seba a divák sa nesmierne baví. Podobnosť s The Office je zrejmá od začiatku, ale osobne si myslím, že Extras svojho predchodcu v mnohých ohľadoch predčili. Jediná vec, v ktorej Extras oproti The Office zaostáva je snáď len hlavná postava - sympaťák Andy Millman je fajn, ale hajzla Davida Brenta som mal predsa len radšej. Seriál samotný sa pohybuje na rozmedzí štyroch a piatich hviezdičiek, ale už len kvôli samoľúbemu Benovi Stillerovi, hulvátke Kate Winslet, úchylnému Patrickovi Stewartovi, zakomplexovanému Orlandovi Bloomovi, nadržanému adolescentovi, Danielovi Radcliffovi; kvôli hustému Warwickovi Davisovi, tupému Ianovi McKellenovi a arogantnému Clivovi Owenovi sa musím prikloniť k hodnoteniu maximálnemu. You 'avin a laff?(5.4.2008)

 • - V závěrečných titulcích je postava Darrena Lamba označena pouze jako "agent". Postava Shauna Williamsona je zase uvedena jako "Barry", přestože Shau hrál sám sebe. Je to proto, že Darren má ve zvyku uvádět jej všude jako "Barryho", přestože zde jej Andy oslovuje "Shaune". (HappySmile)

 • - Ve speciální vánoční epizodě stojí před restaurací "fanoušek", kterému Andy Millman (Ricky Gervais) vnucuje autogram. Tím není nikdo jiný než Karl Pilkington, se kterým dělal Ricky, společně se Stephenem Merchantem, rádiový podcast „The Ricky Gervais Show“ a který byl pak převeden do kreslené seriálové podoby. (DJDVD)

 • - Každá epizoda nese pojmenování po celebritě. (J*A*M*A*L)