Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se dočkal i celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu tentokrát čelí globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života... Homer totiž do jezera vypustí jímku s exkrementy svého oblíbeného pašíka. Pro springfieldské jezero, které už takhle slouží jako oblíbená skládka občanů a dosahuje maximálního stupně znečištění, je to poslední kapka. A je to i poslední kapka v poháru trpelivosti prezidenta. Ten se proto rozhodne nepohodlné město zcela izolovat pod speciálním skleněným poklopem a oficiálně ho vymazat ze všech map. Jenže s tím se Homer smířit nehodlá… (TV Prima)

Kritik83

Ne že bych neměl rád seriál Simpsonovi, naopak líbí se mi. Proto jsem se taky na film těšil. Bohužel, ve filmu je zhruba stejný počet opravdu "dobrých" zábavných momentů, které by stačily na stopáž obyčejného 25 minutového dílu seriálu. V půlce filmu jsem se přistihl, že koukám na hodinky. A to je špatné.. Scénář není vyloženě špatný, vtípky také nechybí... Bohužel ale, zkrátka mi připadlo, že kadence a kvalita použitých vtípků mě nedokázala udržet u obrazovky, což je škoda, protože potenciál měl tento film velký.. 68% ()

Ywec

Vzhledem k tomu, že film je vlastně jakýsi lepenec čtyř dílů seriálu, je to velmi dobrá podívaná. Ovšem právě proto, že to byl jakýsi pokus o film, je obvyklá spousta bravurních simpsonovských skečů nabalená na chatrné kostřičce vykonstruovaného děje. Ta jen nudí a ubírá zbytku na tempu a lesku. Zkrátka pokus o film se Simpsonovým nepovedl, ovšem pokud to berete tak, že jste viděli čtyři díly seriálu a odmyslíte si úděsnou dějovou spojovací linku, je to pořád skvělá podívaná. Musím přiznat, že hned druhý den jsem viděl epizodu ze IV. série o Homerově operaci srdce a cítil jsem, že je oproti filmu mnohem lepší. ()

Veronica20

Jelikož miluju seriál o téhle podivné žluté rodince s vykulenýma očima, tak bylo jasné, že film si nenechám ujít. Přesto však musím uznat, že i když se přenos Simpsonových na filmová plátna vcelku zdařil, jednotlivé epizody stejně nebyly překonány. Ale o to si myslím autorům ani nešlo. Kupodivu mi chvílemi přišly některé vtípky nedotažené anebo zase přemrštěné, což bude možná tím, že se najednou springfieldské postavičky ocitly v situaci, kdy by měli bavit diváka ne 25minut, ale hodinu a půl. Možná proto není děj tak propracovaný a zdá se být i trošku v pozadí jednotlivých vtípků a komických situací. Tak jako tak, bavila jsem se pořádně, spider-prase mě odrovnala až do konce filmu a Houmie dál zůstává mým idolem „number one“. ()

Nikopol

Je to sice občas velmi vtipné, ale kvalitou film nijak nepřevyšuje laťku, kterou už před lety nastavil seriál. Proto se musím ptát, proč je zrovna tento příběh roztažen na délku celovečerního filmu, když by mu mnohem víc slušela klasická 20ti minutová stopáž? ()

davidh76

Z kina jsem zklamaný neodcházel, protože je tam slušná řada dobrých, a pár skvělých fórů (Výběr alternativ ve scéně Co uděláme se Springfieldem? v podání Arnolda Schwarzeneggera, Homerova samomluva při bloudění Aljaškou, titulková píseň Spiderpig a skvělý titulkový minirozhovor rozhovor pana Burnse a Smitherse o sebevraždě - COOL!) pár jich opravdu bylo. Ale…. Ale bylo prostě vidět, že každá aspoň trochu významná postava musí dostat aspoň milimetr prostoru, a každá by měla mít aspoň jeden dobrý vtip, ale… to je právě to. V seriálovém díle se objeví pár postav a ty v ní hrají důležitou úlohu a jejich postava se rozvíjí. Tady kromě samotné rodiny všichni pouze “čurkaří”, “vtipkaří” a staví se do rolí posunavačů děje. Mě osobně nejvíc štval děda, Homerův taťka, který mi tam připadal vysloveně trapný a zbytečně “na sílu” vtipný”. Naštěstí tam byl pouze na začátku. Vůbec, začátek mi připadal špatný, až jsem se děsil, jestli se vůbec budu smát, nebo jen úzkostně koukat, co se zas stane za trapnotu… Naštěstí se film poměrně rychle rozjede a byly chvíle, kdy jsem se poctivě bavil i souvislý čas a postavám fandil, bez pocitu, že to je jen směs dobrých či spatných fórů v řadě, které nás mají dovést ke konci. Děj rozhodně rozepisovat nebudu, i když o nic zvláštního byste nepřišli, kdybyste ho znali, není to nic veleborného. Občas mě překvapila 3D animace, která jako by k Simpsonům nepatřila (zvedající se kamera nad ženoucí se dav…), ale film je film a žádá si holt asi své. No, shrnu to tak. Na nejlepší díly Simpsonů, většinou některý z prvních řad, to nemá. Tak našlapný film není. Ale je tam dost kvalitních fórů, pro které stojí film vidět. V procentuelním hodnocení bych dal 70%. PS: Jak bylo výše naznačeno, vyplatí se počkat na titulky. Možná i proto, abyste slyšeli první Maggieno slovo… (Ty 3 tečky tam nedávám náhodou, i když nenaznačuji jestli v pozitivním nebo negativním smyslu :-). Mrkněte na to a zhodnoťte). ()

Chefyk

Simpsonovi ve filmu nebyli špatní, stopáž hodina a půl na mne ale byla trochu moc, takže u mne výtězí Simpsonovi v seriálu. Přesto 4*. ()

P3RS3CUToR

Simpsnům se jejich nástup na plátno povedl. Nemyslím tím, že by to byl nějaký super hit, ale udrželi si úroveň povedeného dílu. Mohl jsem jít na simpsonovi 3 díly do kina a nebyl bych také zkamán. Vtípků už vymysleli nehorázné množství, tak se daly čekat i nějaké ty nepovedené, ale to snad všichni přežijeme. Naštěstí ve filmu byla hluchá mýsta jen ojediněle. 80% ()

Jiesaj

Dobrá oddychovka, do které zasahují vtípky všeho druhu, ostatně jak už to u Simpsonových bývá. Nudit se určitě nebudete, i když to není plných 100 %. 4 * si to rozhodně ale zaslouží, už jen pro scénku "spider-pig" :D ()

poky_1

Kdyby to byl seriálový díl nic by se nestalo. Jinak to je povedenej vtipnej animák. No prostě simpsni jak je znáte. ()

jardahar

Jsem obrovský fanda těchto žluťáčků,ale seriál je seriál.Film je na Simpsonovi moc dlouhý,není špatný,ale ta délka mi nevyhovuje.. ()

BigBen87CZ

Vzhledem ke skoku ze seriálové metráže na filmovou si myslím, že velmi dobrá práce ... nebyl to zase žádná TOP sranda ... ale rozhodně se nejedná o zklamání ... SpiderPig je prostě SpiderPig ... ale i tvůrcům samotným muselo být hned jasné, že tomu prostě bude něco chybět ... ()

B.B.Blue

Homer je ve své tuposti nepřekonatelný a je zajímavé, že mu to vyneslo tak obrovskou popularitu. V tomto filmu bych mu ale dal spíše facku než nevěřícně zakroutil hlavou a zasmál se jako obvykle. A to mi trochu vadilo. Celkově ale film splnil moje očekávání a můžu ho jedině doporučit. ()

smalda

Jako velký fanda tohoto vynikajícího seriálu jsem se velmi obával,že se ho tvůrcům nepodaří plnohodnotně převést do filmové stopy a "znehodnotí" ho jako např.tvůrci Mr.Beana při pokusu o celovečerní film. O to příjemnější překvapení pro mne Simpsonovi ve filmu jsou. Originální příběh je toho důkazem. Skvělý počin. ()

nehodnotit

Viděno poprvé v kině- totální zklamání. Viděno podruhé na DVD- o něco menší zklamání. Když už i poslední série skřípou a skřípou, nechápu, proč ten film musel být. Ale i tak, Homer si žije svým životem a ano, stále Tě milujem. ()

vencca

Simpsonovi mám rád. Myslím si ale, že seriálová délka těmhle animákům sluší víc. Ne že by nebyli vtipní, to oni jsou, ale nemůžu se zbavit dojmu, že tři samostatné díly by mi udělali větší radost. Prostě by to musel bejt jó nářez abych byl hodinu a půl vysmátej z něčeho, co vídám na obrazovkáh každý den. Ale jak sem řekl, Simpsonovi mám rád 75% ()

miccio

Simpsonovi jsou mojí srdeční záležitostí, a ani film mě nezklamal. První půlka filmu je lepší, na úvod "Titanic"ová scéna s Green Day, navazující oslí můstek na American Idiots pohřební verzi pro kostel a varhany, hanbatý Bart, Homer se svým vepříkem (He´s not the Spider pig anymore. He´s Harry Plotter!) a fantastický gag ve chvíli zúčtování - pánbíčkáři do hospody, ožralové do kostela... atd. V druhé půli je skvělá scéna s gigantickými ňadry udávajícími směr :). Celkem to zcela na pětku není, ale jen tak tak. Čili o fous :). ()

Bum

Neni to vůbec špatný, ale ten "simpsnovskej" humor mě už tak po půl hodině prostě začínal nudit....v seriálu je to skvělý, ale takováhle velká dávka už prostě ztrácí účinek....nakonec jsem byl rád, že už je konec. ()

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

13.12.2007

Český pirát Simpsonových byl dopaden

Český pirát Simpsonových byl dopaden

22.08.2007

Už je tomu skoro měsíc, co na internet unikla exkluzivní pirátská nahrávka snímku Simpsonovi ve filmu s českým dabingem. Což není ostatně nic neobvyklého, takových kinoripů (ilegální kopie filmu… (více)

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!