Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Priznam sa, ze nikdy som nemal tento animovany serial rad, takze som si nikdy nepozrel nejaku cast, aj ked som mal mnohokrat moznost. O to väcsie bolo prekvapenie, ked som si film mohol pozriet v kine a bavil som sa viac, nez som predpokladal. Takze mozem odporucit aj odporcom Simpsonovcov, avsak iba vtedy, ak nemate nic proti animovanym filmom.(1.8.2007)

Že sú Simpsonovci vo filme málo filmoví? Podľa mňa sú filmoví až-až a popritom si nezabudli zachovať ani to hlavné - ducha seriálu. Je pravdou, že nepatrím k fanúšikom, ktorý majú napozerané všetky časti od A po Z ale možno aj to je dôvod prečo som si celovečernú verziu užíval a nemal som pocit recyklovania už tisíckrát použitých vtipov. Zamrzí len, že väčšina obyvateľov Springfieldu je odsunutá do úzadia. Pravdaže to mohlo byť aj lepšie, lenže ruku na srdce: nemáme ten pocit len preto, že pôvodný seriál nastavil latku poriadne vysoko?(10.8.2007)

Tvoření filmu na bázi seriálu mi nikdy nešlo moc do hlavy a jediné, co jsem za tím viděl byl marketingový trik. Vždyť se jedná v podstatě jen o jednu větší a možná ucelenější epizodu, nic víc. Ale dobrá, Simpsny máme rádi, tak proč se nepodívat na jeden megadíl? Pokud tedy k filmu přistoupíme stejně jako k seriálu, nebudeme určitě zklamáni, neboť vše jede pěkně ve starých kolejích, Homer je geniální blb a takřka jediný důvod, proč se na film dívat. Ovšem hodnoťit Simpsny ve filmu jako plnohodnotnou komedii už pořádně nelze, scénář jsou více méně jen různě poslepované vtípky a vlastní děj je vedlější. 7/10(17.2.2008)

V případě mého největšího seriálového kultu se mi to píše velmi těžce, ale celovečerní Simpsonovi ve filmu jsou pro mě opravdu trochu zklamáním! Mým očekáváním bylo cosi velkolepého, ale přišel jen mírně nadprůměrný příběh, záplava gagů občas vázla, humor se konal, ale často takový nízkooktanový, zkrátka nenašel jsem jediný pádný důvod (až na pár roztomilých gagů, ale ty se mohly uplatnit i v rámci nějakého dílu), proč byl celovečerní film natočen... Tak dlouho ten film odkládali, tak dlouho nepodlehli tlakům studia atd. a pak najednou natočí celovečerák, který je sice hodně vtipný, ale nad intence seriálu nijak nepovyšuje... Ten film měl být tedy promyšlený do posledního detailu a já tam bohužel nacházel i vatové vycpávky, které sloužily jen a pouze k prodloužení filmu na celovečerní stopáž... Ale samozřejmě jsem se u toho smál, což ovšem není to, oč tu běží... Velká škoda promarněné šance... 75% (a jak píše Matty, hlavně z ,,úcty k seriálu")(25.8.2007)

• CheGuevara

Homer kdysi v jedné epizodě prohlásil na adresu šášy Krustyho své táhlé "Nůůůůda" a pak oznámil, že jde radši vařit. Je opravdu zarážející, že se mi po polovině filmu chtělo říci to samé. Tvůrci znatelně vyměkli a místo ostrého humoru se mi dostalo spíše staromilské recyklace gagů ze seriálu. Když už se tvůrci snažili nějak reflektovat současnost, zbylo z toho pouze laciná póza bez úderného a originálního nápadu. Na druhou stranu tvůrčí tým kolem Groeninga je na tak vysokém Olympu, že přestože jejich pád byl velmi strmý, tak stále je jejich film spíše nadprůměrem nad ostatní produkcí, jen kdyby se to nejmenovalo Simpsnovi.(12.11.2007)

• - Spoiler: Ačkoliv všichni členové rodiny Simpsonových utíkají z báně nalehko, vůbec tomu neodpovídají následující pasáže. Až ve scéně, kdy Homer vyhraje auto, by šlo změnu jejich oblečení vysvětlit. (P. J. D.)

• - V původní verzi scénáře měla mít vidění v kostele Marge, ale později se tato událost změnila, protože si štáb řekl, že bude dávat větší smysl, když budou všichni ignorovat dědu místo Marge. (Cheeker)

• - Když nahatý Bart jede na skateboardu, tak je to úplně poprvé, co vidíme genitálie některé z postav. V seriálu Simpsonovi (od r. 1989) je vždy vidět jen něčí odhalené pozadí. (fiLLthe3DD)