Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Dopadlo to zhruba tak, ako som dufal, ze to nedopadne. Prva polovica si sice este ako tak drzi prijemnu absurdnost a nadnesenost serialu, v tej druhej sa uz vsak uz hra na pribeh a silenu parodiu. Mohla byt z toho dobra epizoda (a mozno ani nie). Simpsons su proste serial a hotovo. Celkom sa mi pacilo akym sposobom tvorci pouzili 3d grafiku, ale to je asi tak vsetko. Sice som sa nenudil, ale zo srandou, ktoru poskituje serial sa to ani zdaleka neda zrovnavat. (6/10)(25.2.2008)

Priznam sa, ze nikdy som nemal tento animovany serial rad, takze som si nikdy nepozrel nejaku cast, aj ked som mal mnohokrat moznost. O to väcsie bolo prekvapenie, ked som si film mohol pozriet v kine a bavil som sa viac, nez som predpokladal. Takze mozem odporucit aj odporcom Simpsonovcov, avsak iba vtedy, ak nemate nic proti animovanym filmom.(1.8.2007)

Po prvním vidění byly moje dojmy lehce rozporuplné. Pak mi ale několik věcí docvaklo a při druhém vidění jsem si vše potvrdil. Ano, Simpsonovi ve filmu jsou okázalejší, ztřeštěnější, barvitější a více sázející na crazy humor, než seriál. Jenže pozor - je třeba vzít v potaz, jakým způsobem se to děje. Během vzniku filmu jsem narazil na několik škarohlídů, strachujících se, že tvůrci sáhnou jen po bombastické animaci, zatímco Simpsonovština půjde do hajzlu. Animace je skutečně technicky kvalitnější, ačkoliv její základ zůstává pořád 2D a neobsahuje jakékoliv náročné digitální fígle, ale o to tady vůbec nejde - samotný příběh je rozmáchlý bezmála jak starořímské eposy a filtruje ve svých osmdesáti minutách narážky na blockbustery ostošest. Jistě, aby v tom zůstal dostatek šílenosti a humorného nadhledu alá Simpsonovi, museli tvůrci přitlačit na pilu, takže ve Springfieldu všechno hoří, vybuchuje, křičí a létá vzduchem. I přesto zůstal dostatek politických narážek, tradičně absurdního situačního humoru a jedné velké humorné reflexe světových krizí a průserů. Jsou to Simpsonovi, větší a šílenější, zároveň ale parodičtí už od samotného názvu - z filmu si totiž skutečně dělají jen jednu velkou prdel. Pokud na to ortodoxní fandové seriálu nepřistoupí, mohou být zklamáni... Simpsonovi ve filmu = nadprůměrná multiepizoda seriálu Simpsonovi, výborná zábava, geniální parodie.(18.11.2008)

Mnoho pokusů převést úspěšný seriál na filmové plátno již v minulosti ztroskotalo. Buď nedošly realizace vůbec, anebo výsledek nestál za moc. O Simpsonech to ale rozhodně neplatí! Filmová verze je plná vtípků a narážek a i když se ne všechny úplně povedly, celkový dojem je vysoce kladný. Zdá se, že tyhle žluté figurky mají i po nějakých 20 letech pořád co říct. ;-)(11.10.2010)

Seriálu jsem dal 4, takže filmu dávám taky 4. Ve filmu bylo opravdu hodně dobrejch vtipů a nejrůznějších narážek, ale opět se tvůrci nevyvarovali (stejně jako u seriálu) nějakýho toho moralizování. Třeba pitvání vztahu Barta a Flanderse mi připadalo úplně zbytečný a nudný. Pak nějaký ty kecy o rodině, atd... Celkově teda spokojenost, ale určitě to mohlo bejt lepší.(14.2.2008)

• - Spoiler: Po rozbití báňě se dostal Cargill do Springfieldu nelogicky rychle. (Kroup4)

• - V jedné scéně vyráží rozzuřený dav Simpsonovým dveře, aby potrestali Homera za jeho lehkovážnost. V další scéně ale už Homer přibíjí na dveře prkna hřebíky, tudíž po tom, že by byly dveře vyraženy, není ani stopy. (P. J. D.)

• - Ve scéně, kdy jede Bart nahý na skateboardu, můžeme vidět učitele Larga na springfieldském náměstí a vzápětí také na ulici, po které Barta pronásleduje policejní auto. (orkadimenza)