Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Nie som simpsonovský maniak, zo seriálu som videl maximálne 20 dielov, ale toto je vážna smršť dobrých gagov (výmena osadenstva kostola a krčmy pred koncom sveta je proste vtip zabiják). Prvých asi 20 minút mi pripadalo chaotických, ale potom do seba všetko zapadlo a všetky pušky, ktoré boli v príbehu rozvešané po stenách, nakoniec vystrelili. Škoda len, že to nemalo ešte epickejší ťah, predsa len zostal dojem o kus dlhšej a vydarenejšej televíznej epizódy.(2.3.2008)

• Enšpígl

Nevím, zda je to tím, že žlutých lidí aneb Simpsonů z Vietnamu je v mém okolí už tolik, že jsem jich přežranej anebo je to tím, že tenhle film nebyl jednoduše vtipnej, ale já se moc nebavil. Nejvíce jsem se totiž nasmál, když David před kinem flirtoval s prodavačkou popcornu, ale vůbec, vůbec mu to nešlo :) He,he milej Davídku to byla show pro bohy. Totéž se bohužel nedá říci o filmových Simpsonech. Ze začátku některé scénky a odkazy byly super, jenže postupně koryto humoru se jménem The Simpsons úplně vysychalo až zcela vyschlo.(3.1.2008)

Úžasné, přesně to, co jsem od Simpsonovích očekával. Super animace, výborná hudba Hanse Zimmera, svižný příběh a naprosto dokonale načasované vtipy a konečně po dlouhé době komedie u kterého jsem se hluboce smál od začátku až do konce. Sice nic originálního, ale ruku na srdce, jsou to Simpsonovi jak je známe a to nejlepší z nich dokázali vtěsnit do filmové podoby (ono taky vymyslet nějaké nové gagy po téměř 19 sezónách je sakra oříšek), aby to bezproblémově fungovalo. Z kina jsem odcházel naprosto spokojen, opravdu jsem se bavil celých 87 minut a nemám jediný důvod dát nižší hodnocení než pět hvězdiček, které si Simpsonovi naprosto zaslouží...(31.7.2007)

Priznam sa, ze nikdy som nemal tento animovany serial rad, takze som si nikdy nepozrel nejaku cast, aj ked som mal mnohokrat moznost. O to väcsie bolo prekvapenie, ked som si film mohol pozriet v kine a bavil som sa viac, nez som predpokladal. Takze mozem odporucit aj odporcom Simpsonovcov, avsak iba vtedy, ak nemate nic proti animovanym filmom.(1.8.2007)

Navzdory skutečnosti, že poslední série jedou takzvaně ´na setrvačník´ a dobrého humoru aby v nich člověk lupou pohledal (prvních cca 8 sérií je naprosto nepřekonatelných), je první ´celovečerňák´důkazem, že pánové kolem Matta Groeninga ještě nevystříleli střelný prach. Zejména 1.půlka filmu je v četnosti fórků a narážek až smrtící, bohužel i těch (pod)průměrných. Ale pořád platí, stejně jako třeba u Asterixe, že Simpsonovi nejsou primárně pro malá děcka a jejich humor ocení spíše odrostlejší a informované publikum. I díky vtipným narážkám na cokoliv, Arnieho ambicemi počínaje, současným fenoménem globálního oteplování konče (narážka na Al-Goreovu vysokozdvižnou plošinu při Lízině přednášce připadala vtipná v celém kině asi jenom mě :o). Nejlepší vtípek? Výměna osazenstva před armagedonnem - pánbíčkáři jdou chlastat a ochlastové se jdou modlit :o)(31.7.2007)

• - Ve scéně, kdy se Simpsonovi ukrývají v opušteném domku, je na dveřích vidět kukátko. V dalších záběrech tam už není. (Kroup4)

• - Mobilní telefon, kterým chce Komiksák natočit dědu Simpsona v kostele, nemá anténu. V dalším, detailnějším záběru však už anténu má. (Kroup4)

• - V jedné z vystřižených scén jsou Marge, Lisa a Homer porotci v soutěži American Idol (od r. 2002) a poslouchají Simona Cowella. Cowellovo soutěžní číslo je 72707, to odkazuje na datum premiéry filmu 27. 7. 2007. (Cheeker)