Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Ač poslední řady pomalu ale jistě poukazují na slábnoucí kadenci vtipů, celovečerák opět vztyčuje vlajku lodi humoru a hlášek až k samotnému vrcholu stěžně. Jistě, ve 20-ti minutách by z toho byl ultimátní koncentrát, ale i takhle se jedná o dokonalou ukázku toho, co dělá Simpsonovi geniálními už 19 let – vrtat bez obalu ve všem, co zrovna současnou Amerikou cloumá: rodina, politika, celebrity i náboženství, a zároveň královsky bavit diváky všech věkových kategorií. Já Simpsonovi sledoval s mladšími sourozenci (11 a 13 let) a je zvláštní pozorovat, jak se každý k jednotlivým gagům staví jinak a přesto se u nich dokonale baví. Bravo!(17.1.2008)

Čekalo se na tuhle filmovou událost snad celé věky, ale jednou to prostě přijít muselo. Problém byl v tom, že tvůrci nedokázali vymyslet příběh, který by na necelou hodinu a půl fungoval. Ono je tedy vidět, že to natahujou jak nejlíp můžou, ale na oplátku právě v té natahované části je tolik skvělých vtipů, že přimhouřit obě oči je prakticky povinností. Simpsonovi ve filmu se prostě povedli na výbornou. Po tolika dílech v seriálu, kdy se člověk diví, kam stále na ty nápady chodí se vyloupl velice povedený animovaný film s excelentním českým dabingem, který pobaví celou rodinu a o to více potěší milovníky nejlepšího seriálu na světě. Stejně jako mě! --- Tati, to není fér zabíjet ryby elektrickým proudem. - Jakožto veliký milovník ryb chci, aby umírali důstojně.(3.8.2007)

Ak by mal niekto obavy z toho, že pokiaľ nesledoval seriál, filmu nepochopí, tak ich môže hodiť za hlavu. Ja som bol doteraz (a strašne to už ľutujem) k seriálu tiež skeptický, no budem toho musieť veľa dohnať, ale rád. Je pravda, že možno preto som pár gagom, ktoré sú šité na dané charaktery postavičiek už roky, nerozumel. Ale tým energický pocit z filmu určite neklesol. Čakal som totálne praštený príbeh a toho som sa dočkal. Rád by som vedel, či bolo aj Arniemu ponúknuté nadabovať si svoju postavičku. 80%.(29.7.2007)

Děj je velice slabý. Kopíruje motivy z již odvysílaných epizod (zamilovaná Líza, manželská krize, ekologická katastrofa), netvoří jeden kompaktní celek a jeho hlavním smyslem je patrně poskytnout prostor co nejvíce komickým situacím. Přibližně prvních třicet minut navíc nemůže být o žádném skutečném ději řeč, jsou to jenom vedle sebe úhledně naskládané vtipy. Potěší pár parodií (Titanic, Prison Break, Spider-Man, Harry Poser, ehm, Potter). Z postav nechybí snad nikdo, každý dostane svých patnáct vteřin slávy, třeba i za cenu výše zmíněného roztříštění filmu na autonomní humorné výstupy. Cameo Schwarzeneggera coby amerického prezidenta je vyloženě trapné (v českém dabingu obzvlášť), u Toma Hankse mi nebylo jasné, jestli si z něj tvůrci dělali legraci či nikoliv. Situaci v tomto ohledu zachraňují pouze Green Day, kteří však jdou záhy ke dnu. Lhal bych, kdybych tvrdil, že jsem se po celých devadesát minut dobře nebavil. U mnohých epizod seriálu (ne nutně těch nejlepších) jsem se nicméně bavil více a dodnes si z nich pamatuji některé momenty. Z celovečerního snímku si – když pominu občasné pobrukování „Spider Pig, Spider Pig…“ – tři dny od zhlédnutí na nic konkrétního nevzpomínám. Animátoři naštěstí odolali současnému 3D trendu, film natočili hezky ve 2D. Kontury jsou jasnější, barvy sytější, pohyby plynulejší, proto zamrzí, že měli přesto nutkání propašovat do filmu i pár trojrozměrných záběrů. V takových okamžicích připomínají hrdinové postavičky vystřižené z leporela a není na ně moc pěkný pohled. Citelně chybí politická či jakákoliv jiná satira. Ve snaze zalíbit se všem, není kritizován nikdo. Pro tuto korektní bezzubost kinoverze seriálu, který již nejednou s úspěchem parodoval americký sen, tupost politiků i praktiky v showbyznysu, nedokáži najít jiného výrazu nežli pokrytectví. Simpsonovi přinášejí přesně to, co každý očekával, tvůrce snad ani nenapadlo nabídnout nám i nějakou nadhodnotu. Něco, co by Simpsonovy v kině odlišovalo od Simpsonových v televizi. Ve stávající podobě jsou to jenom tři (možná čtyři) průměrné epizody neobratně slepené v jeden celek. Nedá mi to, abych je nesrovnal s celovečerním South Parkem, jenž byl zcela věrný podtitulu originálního názvu: Bigger, Longer, Uncut. 80% z úcty k seriálu Zajímavé komentáře: kiddo, RAiken, Vitason, Triple H, Phillo, newt17, lakikaki(3.10.2007)

Jsem nadšený, že se Simpsonovi konečně dočkali svého prvního celovečerního snímku, ale ruku na srdce, představoval jsem si jej trochu jinak. Simpsonovi ve filmu až příliš dodržují seriálovou strukturu, nedaří se jim působit celovečerním dojmem a k tomu všemu se ještě podkopávají vykrádáním seriálu. Právě dojem již několikrát viděného řadí tento snímek k těm horším seriálovým dílům. Na druhou stranu nelze tvůrcům upřít funkčnost několika scén, jenže těm se nedaří celkový dojem zachraňovat. Co však považuji za zásadní problém jsou samostatné postavy, tedy hlavně Homer, který mi přišel od své seriálové podoby velmi odlišný. Jeho identita se však během celého filmu několikrát obrátí vzhůru nohama. Nevěřil jsem mu jeho chování, nehodil se mi do škatulky, což považuji za ještě větší hřích než téměř úplné vynechání mého oblíbeného Burnse - tento neduh zachraňuje Herr Schwarzenegger. Natažená epizoda s nepříliš povedenými vtípky je hlavním kandidátem na filmové zklamání roku. Sice mi to láme srdce, ale tihle Simpsonovi nejsou příliš zábavní.(3.8.2008)

• - Když zpravodaj Kent Brockman hlásí chybu spojenou s výpadky elektřiny po celém městě, chybí mu obočí, ačkoliv normálně jej má. (P. J. D.)

• - Ve scéně, kdy jede Bart nahý na skateboardu, můžeme vidět učitele Larga na springfieldském náměstí a vzápětí také na ulici, po které Barta pronásleduje policejní auto. (orkadimenza)

• - Simpsonovi se málem podívali do kin už v roce 1992. Zápletka filmu se ale nakonec využila v prvním díle čtvrté série jménem Vzhůru na prázdniny (1992). [Zdroj: Moviezone.cz] (CrypzzXD)