Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Úžasné, přesně to, co jsem od Simpsonovích očekával. Super animace, výborná hudba Hanse Zimmera, svižný příběh a naprosto dokonale načasované vtipy a konečně po dlouhé době komedie u kterého jsem se hluboce smál od začátku až do konce. Sice nic originálního, ale ruku na srdce, jsou to Simpsonovi jak je známe a to nejlepší z nich dokázali vtěsnit do filmové podoby (ono taky vymyslet nějaké nové gagy po téměř 19 sezónách je sakra oříšek), aby to bezproblémově fungovalo. Z kina jsem odcházel naprosto spokojen, opravdu jsem se bavil celých 87 minut a nemám jediný důvod dát nižší hodnocení než pět hvězdiček, které si Simpsonovi naprosto zaslouží...(31.7.2007)

• Enšpígl

Nevím, zda je to tím, že žlutých lidí aneb Simpsonů z Vietnamu je v mém okolí už tolik, že jsem jich přežranej anebo je to tím, že tenhle film nebyl jednoduše vtipnej, ale já se moc nebavil. Nejvíce jsem se totiž nasmál, když David před kinem flirtoval s prodavačkou popcornu, ale vůbec, vůbec mu to nešlo :) He,he milej Davídku to byla show pro bohy. Totéž se bohužel nedá říci o filmových Simpsonech. Ze začátku některé scénky a odkazy byly super, jenže postupně koryto humoru se jménem The Simpsons úplně vysychalo až zcela vyschlo.(3.1.2008)

Ignorantství Homera Simpsona tímto přesáhlo zemský orbit, prohnalo se kolem pocukrovaného koblihu vznášejícího se v kosmickém vzduchoprázdnu a tou nejvzdálenější celnicí opustilo prostor naši galaxie. Je mu už prostě malá.. Hustota gagů se ve stopáži rozmělnila, jejich úroveň se měnila jak psaný motiv na pletené dečce Marge a já došel ke zjištění, že se na tu žlutou bandu Yakuzáků ze Springfieldu kouká lépe z Homerova gauče, než z poslední řady Multiplexu vedle Kwik-E-Martu. Tento vývoj má společný i seriál a my se smiřme s tím, že holt žádný strom neroste až do nebe. Spoiler: Nebohý doktor Riviera. Kdo teď bude ve městě provádět odborné chirurgické zákroky jako třeba otvírání lebky kráječem na pizzu..?(27.12.2010)

S přihlédnutím k tomu, že Simpsonovi vycházejí z 20 minutových epizod, se dá říct, že to lépe dopadnout nemohlo. Obávaná scénkovitost a místná nekompaktnost děje se sice dostavily, ale jsou snadno přebity salvou jednorázových i mnohovrstvých fórů, z nichž málokterý zůstane v paměti déle než den, ale lépe strávené chvíle s animákem si v současnosti nedovedu představit. A Spider-vepř ruluje.(25.7.2007)

Tři a půl dílu hezky za sebou, s jakýmsi zprstuvycucaným "ústředním příběhem", několika echt povedenými fóry, respektive narážkami, a spoustou takového slabého odvárku okolo. Chtělo to větší snahu a úsilí, za tohohle stavu říkám, že zkrácení o půl hodiny by vyloženě prospělo. 60% a děkuju pěkně, stačilo jednou.(13.10.2007)

• - Scéna, v níž je výpadek elektřiny v baru U Vočka, je až podezřele podobná té z filmu Hoří, má panenko (1967). Jediným rozdílem je, že nejsou odcizeny věci do tomboly, ale Vočkův alkohol a vybavení baru. (P. J. D.)

• - Ve filmu vidíme psát pana Burnse pravačkou, avšak v seriálu bylo možné zjistit, že je ve skutečnosti levák. (P. J. D.)

• - Scéna na Aljašce odkazuje na válečný film Bílé peklo. (StrYke)