Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Zvláštní - už jsem to viděl dvakrát a asi to párkrát v životě ještě uvidím, nicméně pocit, že Simpsonovi už jsou v současnosti slabý seriál, nezmizí a celovečerní film tento dojem jenom prohloubil. Prvním důvodem je prostě fakt, že se zde snížila míra politické nekorektnosti. Druhým důvodem je velice chabý příběh, či spíše jen střípky gagů. Třetím důvodem je to, že z Homera se stalo už příliš velké hovado a tupoun a přestala to být legrace.(25.12.2007)

Na prvý krát som bol z toho hodne rozčarovaný. Ale to bolo zrejme tým, že som ako veľký fanúšik seriálu "The Simpsons", mal prehnané očakávania. Keď som si to pozrel ešte zodva razy, dochádzam ku konštatovaniu, že je to dobre odvedená práca. Seriálová podoba, ale Springfieldu sedí samozrejme oveľa lepšie. Animácia filmu je však parádna, akási hlbšia. Kľudne by sa mohlo stať tradíciou z času na čas hodiť Simpsonovcov do ďalších celovečerných príbehov. Ja by som koruny za kino neľutoval. ****(20.4.2008)

Struktura televizních dílů podle mě nedovoluje natáhnout vyprávění o žluté rodince na celovečerní stopáž. A to je vlastně moje jediná výtka, protože vtipy je tenhle film doslova prošpikovaný. Zkrátka Simpsonovi tak, jak je mám rád, jen něco se trošku pozměnilo, takže pouze za čtyři. Zklamání? V podstatě ani nevím. Pokud se ale snímek u mě stane evergreenem jako seriál, budu s klidným svědomím moci říct NE. A pak bude i důvod zvýšit hodnocení.(7.9.2007)

Film se dostal nad úrověň svých posledních sérií. Přesto si ale pokládám otázku, jakou by měl úrověň v době ,kdy se točila taková 4 až 9 série. Já myslím, že by to byl úplný skvost. Musíme si přiznat ať chceme nebo ne, že nápady tvůrcům už pomalu docházejí a tohle berme jako takové poslední nadechnutí.(8.8.2007)

Scénář: James L. Brooks, Matt Groening, Al Jean, Ian Maxtone-Graham, George Meyer, David Mirkin, Mike Reiss, Mike Scully, Matt Selman, John Swartzwelder, Jon Vitti a konzultanti: Joel Cohen, John Frink, Tim Long, Michael Price .. Na loni založenou tradici, kdy při návratu z LFŠ navštívíme Brněnský Špalíček a po hromadě nekvalitních kousků (což je letos jen moje domněnka, protože jsem za tři dny na LFŠ neviděl ani jeden film:)) si dopřejeme nějaký kvalitní ve výborném kinosálu. Letos padla volba na Simpsons Movie.. ______ A co nabídla nejznámější seriálová látka na širokoúhlém plátně? Rozhodně velkou porci zábavy, což už dneska mnoho animáků neumí! Zasmál jsem se, mnohokrát a řádně hlasitě. Dílčí momenty geniálního humoru se prolínají s průměrnými vtípky a v pozdějších chvílích mi vadila ztráta tempa, většinou jen kvůli natahování stopáže a hlavně slabší příběhová kostra, která rozvíjela do extrému obvyklou Homerovu hloupost a nezodpovědnost, včetně rodinného rozkolu nebo několika dalších, už několikrát opracovaných motivů. Ono je těžké po osmnácti sezónách i pro tak obsáhlý tým scénáristů něco nového vymyslet. Ještě že tento nedostatek poctivě překrývá sada postarších i velice aktuálních narážek či zesměšnění symbolů Ameriky. Líbivá je taktéž zvláštně pojatá animace a špičková Zimmer hudba. Přes výše uvedené výtky a úctu k seriálu samotnému prostě maximální hodnocení nemohu udělit. 75%. OH YEEEEAH!(28.7.2007)

• - Carl drží pochodeň v levé ruce. Ale když zapálí kytici Colinovi, tak ji drží v pravé. (CrypzzXD)

• - Devatenáctiletý Čech natočil film v kině na digitální kameru a ihned poté tuto nelegální kopii nahrál na internet. Vzhledem k datu byl v film České republice ke stažení ještě před jeho premiérou ve Spojených státech amerických. Mladík byl odsouzen k podmínce devíti měsíců vězení a náhradě škody ve výši více než 5 000 000 Kč, avšak po odvolání se s Českou protipirátskou unií dohodl na mimosoudním vyrovnání ve výši 150 000 Kč. (Vojtas12)

• - Scéna, v níž je výpadek elektřiny v baru U Vočka, je až podezřele podobná té z filmu Hoří, má panenko (1967). Jediným rozdílem je, že nejsou odcizeny věci do tomboly, ale Vočkův alkohol a vybavení baru. (P. J. D.)