Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Velké plátno Simpsonům neublížilo. Je to o něco jiné, než si pustit 4 díly seriálu za sebou, ale zase ne o tolik jiné, aby to ztratilo ducha, vtip a prostě všechno, co k žluté rodince patří. Nenaplnily se naštěstí ani moje obavy, že gagů bude málo a v dlouhé stopáži se rozplynou. Je jich dost a jsou skvělé, nechybí pár známých osobností, Bartův trest na tabuli (a jeho avizovaná nahá jízda do Krustyburgeru), zkroušený Homer ani ekologicky agitující Líza... Prostě parádička :-)(26.7.2007)

Že sú Simpsonovci vo filme málo filmoví? Podľa mňa sú filmoví až-až a popritom si nezabudli zachovať ani to hlavné - ducha seriálu. Je pravdou, že nepatrím k fanúšikom, ktorý majú napozerané všetky časti od A po Z ale možno aj to je dôvod prečo som si celovečernú verziu užíval a nemal som pocit recyklovania už tisíckrát použitých vtipov. Zamrzí len, že väčšina obyvateľov Springfieldu je odsunutá do úzadia. Pravdaže to mohlo byť aj lepšie, lenže ruku na srdce: nemáme ten pocit len preto, že pôvodný seriál nastavil latku poriadne vysoko?(10.8.2007)

Na seriálu ujíždím od dětství, nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem viděl jednotlivé epizody i tento film. A při každém dalším zhlédnutí to funguje a ty hlášky prostě naskakujou samy. Je až neuvěřitelné, že tvůrci dokázali přijít s něčím tak zásadně jiným, než co se obvykle řeší v dvacetiminutovkách a že to tenkrát tak zafungovalo. Celkem se bojím, jestli ta dvojka někdy vznikne, aby vůbec za něco stála, zvlášť po té bídě cca od 20. série.(19.5.2018)

Soundtrack Hans Zimmer: 1. The Simpsons Theme (Orchestral Version) ,2. Trapped Like Carrots ,3. Doomsday Is Family Time ,4. Release the Hounds ,5. Clap For Alaska ,6. What's An Epiphany? ,7. Thank You Boob Lady ,8. You Doomed Us All? Again ,9. ?. Lead, Not To Read ,10. Why Does Everything I Whip Leave Me? ,11. Bart's Doodle ,12. Worlds Fattest Fertilizer Salesman ,13. His Big Fat Butt Could Shield Us All ,14. Spider Pig ,15. Recklessly Impulsive,(14.5.2011)

• CheGuevara

Homer kdysi v jedné epizodě prohlásil na adresu šášy Krustyho své táhlé "Nůůůůda" a pak oznámil, že jde radši vařit. Je opravdu zarážející, že se mi po polovině filmu chtělo říci to samé. Tvůrci znatelně vyměkli a místo ostrého humoru se mi dostalo spíše staromilské recyklace gagů ze seriálu. Když už se tvůrci snažili nějak reflektovat současnost, zbylo z toho pouze laciná póza bez úderného a originálního nápadu. Na druhou stranu tvůrčí tým kolem Groeninga je na tak vysokém Olympu, že přestože jejich pád byl velmi strmý, tak stále je jejich film spíše nadprůměrem nad ostatní produkcí, jen kdyby se to nejmenovalo Simpsnovi.(12.11.2007)

• - Při tvorbě scénáře to jednu dobu vypadalo, že film bude muzikálem. Postupem času byly však všechny skladby postupně zkracovány a od nápadu se upustilo. (JARDAHONDA)

• - Simpsonovi se málem podívali do kin už v roce 1992. Zápletka filmu se ale nakonec využila v prvním díle čtvrté série jménem Vzhůru na prázdniny (1992). [Zdroj: Moviezone.cz] (CrypzzXD)

• - Když se Homer představuje jako General Marriot, udeří rukavicí vojáka. V další scéně ale již rukavici nemá. (P. J. D.)