Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Úžasné, přesně to, co jsem od Simpsonovích očekával. Super animace, výborná hudba Hanse Zimmera, svižný příběh a naprosto dokonale načasované vtipy a konečně po dlouhé době komedie u kterého jsem se hluboce smál od začátku až do konce. Sice nic originálního, ale ruku na srdce, jsou to Simpsonovi jak je známe a to nejlepší z nich dokázali vtěsnit do filmové podoby (ono taky vymyslet nějaké nové gagy po téměř 19 sezónách je sakra oříšek), aby to bezproblémově fungovalo. Z kina jsem odcházel naprosto spokojen, opravdu jsem se bavil celých 87 minut a nemám jediný důvod dát nižší hodnocení než pět hvězdiček, které si Simpsonovi naprosto zaslouží...(31.7.2007)

S přihlédnutím k tomu, že Simpsonovi vycházejí z 20 minutových epizod, se dá říct, že to lépe dopadnout nemohlo. Obávaná scénkovitost a místná nekompaktnost děje se sice dostavily, ale jsou snadno přebity salvou jednorázových i mnohovrstvých fórů, z nichž málokterý zůstane v paměti déle než den, ale lépe strávené chvíle s animákem si v současnosti nedovedu představit. A Spider-vepř ruluje.(25.7.2007)

Že sú Simpsonovci vo filme málo filmoví? Podľa mňa sú filmoví až-až a popritom si nezabudli zachovať ani to hlavné - ducha seriálu. Je pravdou, že nepatrím k fanúšikom, ktorý majú napozerané všetky časti od A po Z ale možno aj to je dôvod prečo som si celovečernú verziu užíval a nemal som pocit recyklovania už tisíckrát použitých vtipov. Zamrzí len, že väčšina obyvateľov Springfieldu je odsunutá do úzadia. Pravdaže to mohlo byť aj lepšie, lenže ruku na srdce: nemáme ten pocit len preto, že pôvodný seriál nastavil latku poriadne vysoko?(10.8.2007)

Podobně jako South Parku celovečerní stopáž Simpsonovým sluší. Rozhodně pokrok od posledních TV sezón, ve kterých se gagy dolovaly hůř než zbytek nutely na dně sklenice. Homerovy eskapády vám sice v hlavě příliš dlouho nezůstanou, ale v kině s ním zažijete velepříjemných devadesát minut v tradičním "žlutém duchu" s hromadou skrytých i naprosto očividných narážek a vtípků. Nemám důvod k nespokojenosti. Snad jen Spider-vepř vyklidil pole až příliš brzy. :)(25.7.2007)

Na nejvyšším hodnocení se možná taky z části podílí fanouškovství seriálu, ale nutno přiznat, že Simpsonovi se velice povedli. Dobrá fungující zápletka je tu doplněna výbornými fórky a narážkami. Je pravda, že některé z nich jsou pouhou variací na něco, co jsme již viděli v seriálu, ale to mně osobně vůbec nevadí. Zkrátka výborná zábava ve známém simpsonovském duchu.(27.7.2007)

• - V jedné z vystřižených scén jsou Marge, Lisa a Homer porotci v soutěži American Idol (od r. 2002) a poslouchají Simona Cowella. Cowellovo soutěžní číslo je 72707, to odkazuje na datum premiéry filmu 27. 7. 2007. (Cheeker)

• - V úvodní filmové scéně je městský kostel ukázán správně, avšak v pozdější scéně je chybně postaven vedle hospody U Vočka. Je pochopitelné, že tomu tak bylo učiněno z důvodu vtípku, kdy se věřící vrhnou utopit svůj žal k Vočkovi, zatímco alkoholici prozřou a začnou se kát svých hříchů. (P. J. D.)

• - Simpsonovi se málem podívali do kin už v roce 1992. Zápletka filmu se ale nakonec využila v prvním díle čtvrté série jménem Vzhůru na prázdniny (1992). [Zdroj: Moviezone.cz] (CrypzzXD)