Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Úžasné, přesně to, co jsem od Simpsonovích očekával. Super animace, výborná hudba Hanse Zimmera, svižný příběh a naprosto dokonale načasované vtipy a konečně po dlouhé době komedie u kterého jsem se hluboce smál od začátku až do konce. Sice nic originálního, ale ruku na srdce, jsou to Simpsonovi jak je známe a to nejlepší z nich dokázali vtěsnit do filmové podoby (ono taky vymyslet nějaké nové gagy po téměř 19 sezónách je sakra oříšek), aby to bezproblémově fungovalo. Z kina jsem odcházel naprosto spokojen, opravdu jsem se bavil celých 87 minut a nemám jediný důvod dát nižší hodnocení než pět hvězdiček, které si Simpsonovi naprosto zaslouží...(31.7.2007)

V případě mého největšího seriálového kultu se mi to píše velmi těžce, ale celovečerní Simpsonovi ve filmu jsou pro mě opravdu trochu zklamáním! Mým očekáváním bylo cosi velkolepého, ale přišel jen mírně nadprůměrný příběh, záplava gagů občas vázla, humor se konal, ale často takový nízkooktanový, zkrátka nenašel jsem jediný pádný důvod (až na pár roztomilých gagů, ale ty se mohly uplatnit i v rámci nějakého dílu), proč byl celovečerní film natočen... Tak dlouho ten film odkládali, tak dlouho nepodlehli tlakům studia atd. a pak najednou natočí celovečerák, který je sice hodně vtipný, ale nad intence seriálu nijak nepovyšuje... Ten film měl být tedy promyšlený do posledního detailu a já tam bohužel nacházel i vatové vycpávky, které sloužily jen a pouze k prodloužení filmu na celovečerní stopáž... Ale samozřejmě jsem se u toho smál, což ovšem není to, oč tu běží... Velká škoda promarněné šance... 75% (a jak píše Matty, hlavně z ,,úcty k seriálu")(25.8.2007)

„Priznám sa, že aj ja som si myslel, že tam má mŕtvolu, ale hovoril, že sú to noviny...“ Toto je asi prvý film, ktorý som si na DVD dobrovoľne (a dokonca s potešením) pozrel nie v pôvodnom znení s titulkami, ale s českým dabingom. Napriek tomu, že určitá úcta k pop-kultúrnemu fenoménu tu teda je, neodvážil by som sa o žltých postavičkách zo Springfieldu hovoriť ako o srdcovej záležitosti. Filmové spracovanie je podľa očakávaní natrieskané nápadmi (prezident USA Arnold Schwarzenegger na tému „Dnes už nikto nehovorí také vtipy, ako Danny DeVito.“), postavami (Tom Hanks), vtipmi (lastovičky, opica verzus batoľa, nahý žltý pipik, Spider-Prasa) a dialógmi („Vy ste z tej moci úplne zošalel, pane.“ – „Samozrejme, že som zošalel, zošalieť bez moci je nuda, nikto vás nepočúva.“). Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/182941/Simpsonovci-vo-filme-80.html(2.2.2009)

S přihlédnutím k tomu, že Simpsonovi vycházejí z 20 minutových epizod, se dá říct, že to lépe dopadnout nemohlo. Obávaná scénkovitost a místná nekompaktnost děje se sice dostavily, ale jsou snadno přebity salvou jednorázových i mnohovrstvých fórů, z nichž málokterý zůstane v paměti déle než den, ale lépe strávené chvíle s animákem si v současnosti nedovedu představit. A Spider-vepř ruluje.(25.7.2007)

Film se dostal nad úrověň svých posledních sérií. Přesto si ale pokládám otázku, jakou by měl úrověň v době ,kdy se točila taková 4 až 9 série. Já myslím, že by to byl úplný skvost. Musíme si přiznat ať chceme nebo ne, že nápady tvůrcům už pomalu docházejí a tohle berme jako takové poslední nadechnutí.(8.8.2007)

• - Datum americké premiéry bylo oznámeno ve 4. epizodě 18. série s názvem „Speciální čarodějnický díl XVII“ seriálu Simpsonovi (od r. 1989). V závěrečných titulcích je jeden z výkonných producentů uveden jako Al „27.07.2007“ Jean. (L_O_U_S)

• - Scéna, v níž je výpadek elektřiny v baru U Vočka, je až podezřele podobná té z filmu Hoří, má panenko (1967). Jediným rozdílem je, že nejsou odcizeny věci do tomboly, ale Vočkův alkohol a vybavení baru. (P. J. D.)

• - Při útěku před rozzuřeným davem je dům Simpsonových zapálen, avšak v pozdější scéně již dům nehoří a je zcela v pořádku. (P. J. D.)