Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Podobně jako South Parku celovečerní stopáž Simpsonovým sluší. Rozhodně pokrok od posledních TV sezón, ve kterých se gagy dolovaly hůř než zbytek nutely na dně sklenice. Homerovy eskapády vám sice v hlavě příliš dlouho nezůstanou, ale v kině s ním zažijete velepříjemných devadesát minut v tradičním "žlutém duchu" s hromadou skrytých i naprosto očividných narážek a vtípků. Nemám důvod k nespokojenosti. Snad jen Spider-vepř vyklidil pole až příliš brzy. :)(25.7.2007)

V případě mého největšího seriálového kultu se mi to píše velmi těžce, ale celovečerní Simpsonovi ve filmu jsou pro mě opravdu trochu zklamáním! Mým očekáváním bylo cosi velkolepého, ale přišel jen mírně nadprůměrný příběh, záplava gagů občas vázla, humor se konal, ale často takový nízkooktanový, zkrátka nenašel jsem jediný pádný důvod (až na pár roztomilých gagů, ale ty se mohly uplatnit i v rámci nějakého dílu), proč byl celovečerní film natočen... Tak dlouho ten film odkládali, tak dlouho nepodlehli tlakům studia atd. a pak najednou natočí celovečerák, který je sice hodně vtipný, ale nad intence seriálu nijak nepovyšuje... Ten film měl být tedy promyšlený do posledního detailu a já tam bohužel nacházel i vatové vycpávky, které sloužily jen a pouze k prodloužení filmu na celovečerní stopáž... Ale samozřejmě jsem se u toho smál, což ovšem není to, oč tu běží... Velká škoda promarněné šance... 75% (a jak píše Matty, hlavně z ,,úcty k seriálu")(25.8.2007)

Když se člověk v jednom kuse směje, nemá moc čas všímat si nedostatků. Gagy jedou doslova jeden za druhým a narážek na všechno (prezidentem Schwarzeneggerem počínaje a Tomem Hanksem (ne)konče) je tu jako koblih v supermarketu. Zimmerova hudba je vynikající, netradičně pojatá animace taky a Homer a jeho Spider-vepř se vám do paměti zaryjí navždy. SIMPSONOVI svůj první film zvládli na jedničku. A já se stejně jako jedna malá slečna ptám: "Bude dvojka?"(24.8.2007)

Nie som simpsonovský maniak, zo seriálu som videl maximálne 20 dielov, ale toto je vážna smršť dobrých gagov (výmena osadenstva kostola a krčmy pred koncom sveta je proste vtip zabiják). Prvých asi 20 minút mi pripadalo chaotických, ale potom do seba všetko zapadlo a všetky pušky, ktoré boli v príbehu rozvešané po stenách, nakoniec vystrelili. Škoda len, že to nemalo ešte epickejší ťah, predsa len zostal dojem o kus dlhšej a vydarenejšej televíznej epizódy.(2.3.2008)

Ignorantství Homera Simpsona tímto přesáhlo zemský orbit, prohnalo se kolem pocukrovaného koblihu vznášejícího se v kosmickém vzduchoprázdnu a tou nejvzdálenější celnicí opustilo prostor naši galaxie. Je mu už prostě malá.. Hustota gagů se ve stopáži rozmělnila, jejich úroveň se měnila jak psaný motiv na pletené dečce Marge a já došel ke zjištění, že se na tu žlutou bandu Yakuzáků ze Springfieldu kouká lépe z Homerova gauče, než z poslední řady Multiplexu vedle Kwik-E-Martu. Tento vývoj má společný i seriál a my se smiřme s tím, že holt žádný strom neroste až do nebe. Spoiler: Nebohý doktor Riviera. Kdo teď bude ve městě provádět odborné chirurgické zákroky jako třeba otvírání lebky kráječem na pizzu..?(27.12.2010)

• - Scéna na Aljašce odkazuje na válečný film Bílé peklo. (StrYke)

• - Spoiler: Celá úvodní znělka 1. epizody 19. série s názvem „Rád létá a ne, že ne“ seriálu Simpsonovi (od r. 1989) je upravena tak, aby navazovala na tento film. To znamená, že Bart projíždí na skateboardu městem, které se stalo jedním velkým staveništěm a Spider-Vepř sedí na gauči. (Imrwere)

• - Ve scéně, kdy je město zavíráno do báně, je s městem uzavřen i nápis Springfield, který se nachází na kopci. V záběrech, kdy je v báni vidět celé město, tam již kopec nápisem není. (Kroup4)