Reklama

Reklama

Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se dočkal i celovečerního filmového zpracování. Populární rodinka Simpsonových ze Springfieldu tentokrát čelí globálním výzvám a Homer provede nejhorší věc svého života... Homer totiž do jezera vypustí jímku s exkrementy svého oblíbeného pašíka. Pro springfieldské jezero, které už takhle slouží jako oblíbená skládka občanů a dosahuje maximálního stupně znečištění, je to poslední kapka. A je to i poslední kapka v poháru trpelivosti prezidenta. Ten se proto rozhodne nepohodlné město zcela izolovat pod speciálním skleněným poklopem a oficiálně ho vymazat ze všech map. Jenže s tím se Homer smířit nehodlá… (TV Prima)

(více)

Videa (8)

Trailer 6

Recenze (1 260)

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Film se dostal nad úrověň svých posledních sérií. Přesto si ale pokládám otázku, jakou by měl úrověň v době ,kdy se točila taková 4 až 9 série. Já myslím, že by to byl úplný skvost. Musíme si přiznat ať chceme nebo ne, že nápady tvůrcům už pomalu docházejí a tohle berme jako takové poslední nadechnutí. ()

CheGuevara 

všechny recenze uživatele

Homer kdysi v jedné epizodě prohlásil na adresu šášy Krustyho své táhlé "Nůůůůda" a pak oznámil, že jde radši vařit. Je opravdu zarážející, že se mi po polovině filmu chtělo říci to samé. Tvůrci znatelně vyměkli a místo ostrého humoru se mi dostalo spíše staromilské recyklace gagů ze seriálu. Když už se tvůrci snažili nějak reflektovat současnost, zbylo z toho pouze laciná póza bez úderného a originálního nápadu. Na druhou stranu tvůrčí tým kolem Groeninga je na tak vysokém Olympu, že přestože jejich pád byl velmi strmý, tak stále je jejich film spíše nadprůměrem nad ostatní produkcí, jen kdyby se to nejmenovalo Simpsnovi. ()

Reklama

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Je to spíš k těm třem hvězdičkám. Proč? Vždyť já přece seriál zbožňuju a sleduju jej pořád dokolečka? No ono to je právě tím. Ať bereme film jako celek, nebo jej rozsekáme na jednotlivé vtipy, nemůže si fanoušek nevšimout, že jsou filmoví Simpsonovi jen variací motuvů a scének již dobře známých ze seriálu a nepřínášejí pranic nového. A to je je, vážení, ohromná škoda! Ale i když už jsou ty vtipy několikrát viděné, jsou to povětšinou ty, co se snad nikdy neomrzí (Bartova nahá jízda je bomba :-) ), takže o zklamání nemohu mluvit. A čtvrtou hvězdičku přihazuji za skvělou vizuální stránku - prpracovaná pozadí a akční kameru. ()

freddy 

všechny recenze uživatele

Příjemný celovečerák, který docela kvalitně navázal na kultovní animovaný seriál. Bohužel ale stejně jako někteří další uživatelé jsem toho názoru, že film není nic jiného než trochu delší seriálová epizoda. Pár věcí se povedlo, pár věcí se nepovedlo, u něčeho jsem se smál, zatímco jiné scénky mě nechaly chladným. Ale celkově celovečerák se Simpsonovými hodnotím rozhodně velmi kladně, a jako dobrý nápad mi připadal začátek filmu a potom dvě úžasné krátké scénky během závěrečných titulků, to bylo dost originální ("Nechodil jsem pět let na FAMU, abych pak jako asistent produkce uklízel po lidech popcorn v kině.") Prostě bavil jsem se jako u jakékoliv jiné epizody a ani mi příliš nevadilo, že jsem na tom nebyl v kině, dříve nebo později se to muselo objevit v TV, tak jsem si prostě počkal, až to odvysílá HBO. Takže pokud mám své dojmy z tohoto filmu nějak celkově shrnout, tak jsem velice spokojený, ale kvalit některých vynikajících a doslova kultovních epizod Simpsonových tenhle film opravdu nedosahuje, někdy jsem měl totiž při sledování filmu pocit, jako by ten děj chtěli tvůrci trochu natáhnout, aby se film přiblížil celovečerní stopáži. Každopádně ale tím neříkám, že Simpsonovi ve filmu jsou špatní, prostě to jen nevidím jako tu absolutní extratřídu, a proto hodnotím čtyřmi hvězdami. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

Ak by mal niekto obavy z toho, že pokiaľ nesledoval seriál, filmu nepochopí, tak ich môže hodiť za hlavu. Ja som bol doteraz (a strašne to už ľutujem) k seriálu tiež skeptický, no budem toho musieť veľa dohnať, ale rád. Je pravda, že možno preto som pár gagom, ktoré sú šité na dané charaktery postavičiek už roky, nerozumel. Ale tým energický pocit z filmu určite neklesol. Čakal som totálne praštený príbeh a toho som sa dočkal. Rád by som vedel, či bolo aj Arniemu ponúknuté nadabovať si svoju postavičku. 80%. ()

Galerie (91)

Zajímavosti (94)

  • Ve chvíli, kdy se skupina Green Day potápí, vyplavou na hladinu pouze housle. V jejich skladbě jsme však mohli zaslechnout i čelo. (P. J. D.)
  • Colinovi při prvním setkání s Lízou zmizí z rukou jeho psací podložka. V dalších záběrech ji opět má. (SONY_)
  • Když Homer jede hodit prasečí silo do jezera, tak jsou všude kolem jezera značky. Když ale Homer rychle odjíždí, tak tam žádná značka není. (Cheeker)

Související novinky

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

Zlaté glóby vyhlášeny, ale nepředány

14.01.2008

Jak již bylo řečeno, oficiální ceremoniál předávání Zlatých glóbů byl zrušen poté, co se ho rozhodli bojkovat i samotní herci, aby tak podpořili již několik týdnů se táhnoucí protestní stávku… (více)

Nominace na Zlaté globy

Nominace na Zlaté globy

13.12.2007

Ve čtvrtek 13.12.2007 ráno byly vyhlášeny nominace na Zlaté globy. Zatímco porotu, která rozhoduje o udělování Oscarů, tvoří filmoví tvůrci, Zlaté globy udělují novináři. Mezi nominacemi na letošní… (více)

Český pirát Simpsonových byl dopaden

Český pirát Simpsonových byl dopaden

22.08.2007

Už je tomu skoro měsíc, co na internet unikla exkluzivní pirátská nahrávka snímku Simpsonovi ve filmu s českým dabingem. Což není ostatně nic neobvyklého, takových kinoripů (ilegální kopie filmu… (více)

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!

16.07.2007

Ak máte radi filmy, hudbu a zároveň pohodovú a priateľskú atmosféru, čoskoro sa vám začnú letné Vianoce. Konkrétne v Uherskom Hradišti, kde sa od 20. do 29. 7. bude konať Letná filmová škola 2007,… (více)

Reklama

Reklama