Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Mnoho pokusů převést úspěšný seriál na filmové plátno již v minulosti ztroskotalo. Buď nedošly realizace vůbec, anebo výsledek nestál za moc. O Simpsonech to ale rozhodně neplatí! Filmová verze je plná vtípků a narážek a i když se ne všechny úplně povedly, celkový dojem je vysoce kladný. Zdá se, že tyhle žluté figurky mají i po nějakých 20 letech pořád co říct. ;-)(11.10.2010)

• CheGuevara

Homer kdysi v jedné epizodě prohlásil na adresu šášy Krustyho své táhlé "Nůůůůda" a pak oznámil, že jde radši vařit. Je opravdu zarážející, že se mi po polovině filmu chtělo říci to samé. Tvůrci znatelně vyměkli a místo ostrého humoru se mi dostalo spíše staromilské recyklace gagů ze seriálu. Když už se tvůrci snažili nějak reflektovat současnost, zbylo z toho pouze laciná póza bez úderného a originálního nápadu. Na druhou stranu tvůrčí tým kolem Groeninga je na tak vysokém Olympu, že přestože jejich pád byl velmi strmý, tak stále je jejich film spíše nadprůměrem nad ostatní produkcí, jen kdyby se to nejmenovalo Simpsnovi.(12.11.2007)

Podobně jako South Parku celovečerní stopáž Simpsonovým sluší. Rozhodně pokrok od posledních TV sezón, ve kterých se gagy dolovaly hůř než zbytek nutely na dně sklenice. Homerovy eskapády vám sice v hlavě příliš dlouho nezůstanou, ale v kině s ním zažijete velepříjemných devadesát minut v tradičním "žlutém duchu" s hromadou skrytých i naprosto očividných narážek a vtípků. Nemám důvod k nespokojenosti. Snad jen Spider-vepř vyklidil pole až příliš brzy. :)(25.7.2007)

Film se dostal nad úrověň svých posledních sérií. Přesto si ale pokládám otázku, jakou by měl úrověň v době ,kdy se točila taková 4 až 9 série. Já myslím, že by to byl úplný skvost. Musíme si přiznat ať chceme nebo ne, že nápady tvůrcům už pomalu docházejí a tohle berme jako takové poslední nadechnutí.(8.8.2007)

Je to spíš k těm třem hvězdičkám. Proč? Vždyť já přece seriál zbožňuju a sleduju jej pořád dokolečka? No ono to je právě tím. Ať bereme film jako celek, nebo jej rozsekáme na jednotlivé vtipy, nemůže si fanoušek nevšimout, že jsou filmoví Simpsonovi jen variací motuvů a scének již dobře známých ze seriálu a nepřínášejí pranic nového. A to je je, vážení, ohromná škoda! Ale i když už jsou ty vtipy několikrát viděné, jsou to povětšinou ty, co se snad nikdy neomrzí (Bartova nahá jízda je bomba :-) ), takže o zklamání nemohu mluvit. A čtvrtou hvězdičku přihazuji za skvělou vizuální stránku - prpracovaná pozadí a akční kameru.(21.9.2007)

• - Jako vůbec první diváci viděli tento film účastníci 33. letní filmové školy v Uherském Hradišti, kde proběhla světová předpremiéra. Film byl promítán v čase 00:01 26. července 2007, zatímco americká premiéra byla až o den později. (sg.sysel)

• - Ve chvíli, kdy se skupina Green Day potápí, vyplavou na hladinu pouze housle. V jejich skladbě jsme však mohli zaslechnout i čelo, které však kupodivu nevyplave a ani se nikde neobjeví. (P. J. D.)

• - Před položením báně je hospoda U Vočka hned vedle kostela, avšak po položení báně (konkrétně 93. den) jsou vedle kostela jen stromy. (orkadimenza)