Simpsonovi ve filmu

Simpsonovci FILM

The Simpsons Movie

Animovaný / Komedie

USA, 2007, 83 min

Na seriálu ujíždím od dětství, nedokážu ani spočítat, kolikrát jsem viděl jednotlivé epizody i tento film. A při každém dalším zhlédnutí to funguje a ty hlášky prostě naskakujou samy. Je až neuvěřitelné, že tvůrci dokázali přijít s něčím tak zásadně jiným, než co se obvykle řeší v dvacetiminutovkách a že to tenkrát tak zafungovalo. Celkem se bojím, jestli ta dvojka někdy vznikne, aby vůbec za něco stála, zvlášť po té bídě cca od 20. série.(19.5.2018)

Scénář: James L. Brooks, Matt Groening, Al Jean, Ian Maxtone-Graham, George Meyer, David Mirkin, Mike Reiss, Mike Scully, Matt Selman, John Swartzwelder, Jon Vitti a konzultanti: Joel Cohen, John Frink, Tim Long, Michael Price .. Na loni založenou tradici, kdy při návratu z LFŠ navštívíme Brněnský Špalíček a po hromadě nekvalitních kousků (což je letos jen moje domněnka, protože jsem za tři dny na LFŠ neviděl ani jeden film:)) si dopřejeme nějaký kvalitní ve výborném kinosálu. Letos padla volba na Simpsons Movie.. ______ A co nabídla nejznámější seriálová látka na širokoúhlém plátně? Rozhodně velkou porci zábavy, což už dneska mnoho animáků neumí! Zasmál jsem se, mnohokrát a řádně hlasitě. Dílčí momenty geniálního humoru se prolínají s průměrnými vtípky a v pozdějších chvílích mi vadila ztráta tempa, většinou jen kvůli natahování stopáže a hlavně slabší příběhová kostra, která rozvíjela do extrému obvyklou Homerovu hloupost a nezodpovědnost, včetně rodinného rozkolu nebo několika dalších, už několikrát opracovaných motivů. Ono je těžké po osmnácti sezónách i pro tak obsáhlý tým scénáristů něco nového vymyslet. Ještě že tento nedostatek poctivě překrývá sada postarších i velice aktuálních narážek či zesměšnění symbolů Ameriky. Líbivá je taktéž zvláštně pojatá animace a špičková Zimmer hudba. Přes výše uvedené výtky a úctu k seriálu samotnému prostě maximální hodnocení nemohu udělit. 75%. OH YEEEEAH!(28.7.2007)

Abych pravdu řek, tak jsem čekal trošku ústup ze slávy oproti seriálu, ale ono to nakonec vůbec neni špatný, ba naopak je to skoro skvělý. Samozřejmě, že to neni takový jako seriál, hlavně kvůli stopáži, která je sice tak akorát dlouhá na animáč, ale i tak to nedokáže udržet vysokou laťkou kterou nasadil samotnej seriál. Střídaj se tady naprosto geniální kousky s trochu nudnějšíma pasážema a přišlo mi, že některý vtipy neměly takovej efekt jakej měly mít. Nicméně se nakonec podařilo udělat výbornej a dokonale zábavnej film k jednomu z nejlepších seriálů všech dob. Slabších 5*(12.8.2007)

Podobně jako South Parku celovečerní stopáž Simpsonovým sluší. Rozhodně pokrok od posledních TV sezón, ve kterých se gagy dolovaly hůř než zbytek nutely na dně sklenice. Homerovy eskapády vám sice v hlavě příliš dlouho nezůstanou, ale v kině s ním zažijete velepříjemných devadesát minut v tradičním "žlutém duchu" s hromadou skrytých i naprosto očividných narážek a vtípků. Nemám důvod k nespokojenosti. Snad jen Spider-vepř vyklidil pole až příliš brzy. :)(25.7.2007)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $183,135,014Tržby Celosvetovo $527,071,022Tržby za predaj DVD v USA $97,381,136 //počet predaných kusov 5,725,254║ Na to že seriál až tak moc nemusím, som sa dosť slušne na tom zabavil. /videl v kine: 70%/(5.8.2007)

• - V původní verzi scénáře měla mít vidění v kostele Marge, ale později se tato událost změnila, protože si štáb řekl, že bude dávat větší smysl, když budou všichni ignorovat dědu místo Marge. (Cheeker)

• - Mobilní telefon, kterým chce Komiksák natočit dědu Simpsona v kostele, nemá anténu. V dalším, detailnějším záběru však už anténu má. (Kroup4)

• - V roce 2007 při uvedení filmu do kin svítila Empire State Building v New Yorku žlutě. (kikka20)