Bob Lee Swagger (Mark Wahlberg) kdysi býval nejlepším odstřelovačem americké armády. Po osudové události a zklamání však zmizel beze stopy. Vládní agenti ho po rozsáhlém pátrání objeví v horské chatě a přesvědčí ho, aby se vrátil do služby a pomohl jim překazit plánovaný atentát na prezidenta Spojených států. Zatímco se Swagger připravuje na misi, zjistí, že byl zrazen a chycen do pasti. Pronásledují ho tajné služby z celé země. Zraněný a osamělý musí dopadnout strůjce zákeřného spiknutí dřív, než bude pozdě. Swagger zosnuje plán pomsty, jehož důsledky pocítí nejvlivnější a nejzkorumpovanější vůdci svobodného světa. (Cinemax)

Bezda22

Nuda? Ani náhodou. Fuqua loser? Někde jinde možná, v tomhle filmu ukazuje opak. Jako vždy dokonalej Wahlberg k tomu krásná Kate Mara. Jo trošku, mi to zahrálo na "céčko". Ale když se mi prostě něco líbí, tak s tim nic neudělám. A tenhle film se mi celkově líbí dost. Neni to nic k posrání, ale slušnej nadprůměr to pro mě je. 75% ()

viky13

Vcelku nudná a tuctová první půlhodinka ,kterou kompenzuje vcelku obstojný konec ,Markovy svaly a sympatický Michael Peňa ve zbylé hodině a půl. ()

ANTYCHRYST

Klasickej akčňáček, kterej si jede na svižné úrovni po celou dobu filmu. Walberg, jako elitní sniper podává hodně dobrej výkon. Nejprve se nechá 2 x očůrat a pak začne řádit jak černá ruka :) i jeho FBI pomocník je sympaťák. 80 % Na tohle se s chutí mrknu znovu. ()

.killer.

Miluju ten pocit, kdy se přední uživatelé rochní v podprůměrném hodnocení a já dávám s klidem 4 až 5 hvězdiček! Zkrátka a dobře poctivá akční jízda plná klišé, tak jak to mám rád asi jenom já :-) ... Parádní vizuální stránka, nadupaná akce a nasranej Wahlberg proti celý vládě. Jsem hrozně rád, že Fuqua točí jenom pro mě, protože já si to královsky užívám! :-) ()

JustFine

Ničím výnimočná, predvídateľná snímka bez silnejšej trilerovskej zápletky. Niet k tomu viac, americký priemer. ()

Godhaj

,,The moment you think you’ve got the figure, you’re wrong.“ Jsem rád, že je tento akční film veskrze staromódní a nepokoušel se o nějaké modernější pojetí. Wahlberg svou roli zvládá s přehledem, podobně jako Fuqua svou práci na režisérské židli. Pochválit musím kameru za krásné záběry a také za přehledné bojové scény, které jsem si tak mohl krásně vychutnat. Příběh o pomstě je veskrze jednoduchý, a to je u mě plus. Vlastně ani nemám, co bych vytknul, snad jen trochu nadpřirozené schopnosti a výdrž Wahlberga, ale je to americký hrdina, tak to k tomu prostě patří. ()

P.H.

Budu za hnidopicha, ale budiž. Co mi nejvíc utkvělo v paměti? Pes. "Měl jsem ho odmalička". Hmm. Plemeno jsem neodhalil, leč dle velikosti odhaduji průměrné dožití na 9, max. 11 let. Když budu chlapcovo "maličko" definovat jako věk kolem pěti let, i kdyby byl pes kmet, je našemu sniperovi cca 16 let. Nu, vcelku borec. A ty vousy! Kdo to, pánové, v tomhle věku má? Pak se děly různé nesmysly, potom řekl "Zabili mi psa" a od té chvíle (děly se další nesmysly) bylo vymalováno. Přál bych si moci se soustředit na jiné aspekty snímku, ale když mi předhoděj takovouhle kost, tak holt žvejkám... :) ()

fantomas19

* ostreľovač, minulosť - misie v zahraničí * ostreľovač, súčasnosť - pasca * atentát na prezidenta, zákulisie politického vplyvu * očistenie mena * ()

Shanen29

Marka Wahlberga mám rád i jako člena výborné kapely Marky Mark and The Funky Bunch.Herecky se prosazuje již dlouho a jeho filmy nemají sice vysokou kvalitu,ale jako herec je výborný.Odstřelovač patří k těm lepším,dobře natočený a mě tedy v žádném případě nenudil.Pomineme li pár chyb,je to dobrá akční podívaná.A mimochodem,na filmu spolupracoval jeden z nejlepších odstřelovačů z Vietnamského pekla. ()

Lavinia

Klasické klišé a la Redford ve 3 dnech Kondora, akorát po modernu. Spiknutí, nevinný odstřelovač, naivní a poctivý agent FBI, kráska učitelka, zlovolný senátor a řada chamtivých kšeftařů ... na konci vybití zlých a totální vítězství hodných ... Švejk by řekl: Bylo to tak pitomě naivní, až to bylo krásný. Doporučuji. ()

Scraffy

Nie. Nie som fanúšikom podobných zhovadilostí, kde sa viac ako dve hodiny rieši len jedna vec, ktorá by bola hotová za možno 20 minút. Mám Marka Wahlberga celkom rád, ale toto nezachráni ani on. Film je skvelým dôkazom toho, ako zlyháva réžia a scenár. ()

Maniik88

Veľmi slušné Bčko plné akcie a aj obstojnej zápletky. Pripomenulo mi to akčné 90tky. Dokázal som to dopozerať aj cez prietrž reklám na Markíze, takže to nemohlo byť až tak zlé. ()

papadoce

Fuknutý Toník točil už aj lepšie akčňáky, ale ani tento nie je na zahodenie. Bolo to málinko naivné, no možno trochu viac ako málinko, ale stále americky znesiteľné. Marky Mark tu hraje superstrelca, ktorý trafí na kilometer muche krídla, no a úplne nevhodný kumpán Danny Rukavica ho chce dostať a ušije naňho habaďúru. Lenže má to slušnú šťavu a nenudí to počas väčšiny filmu. To je dôležité. Najväčšou slabinou je asi príbeh na začiatku a finále na konci. Tak strašne jednoducho a naivne vyskladaný začiatok, že prídu, zahrajú mu na vlastenecké city, on že dobre a zrazu je z neho preukázateľný atentátnik. No moc sa s tým scenárista nesral. Záver je zase taký preafektovaný. Chce sa hrať na niečo viacej než v skutočnosti je. Akože má byť, že waw, ale je skôr trápny. Všetko ostatné medzitým už ale šľape ako v správnom akčňáku. Markymu rola sedí viac ako limuzína Princ Ital Joa. Ja som mu veril, že vie strielať. Vo vedľajšej úlohe zase potešil Miško Peňa. To Vám je taký sympatický cigoš. Ten sa scenáristovi tiež dosť vymkol spod kontroly ak vezmem do úvahy, že hraje úplne dreveného začiatočníka, prakticky nováčikovského lúzra, ktorému to ale hneď po atentáte páli ako nikomu inému v krajine. Od začiatku mám ale pocit, že tak či tak chcem udeliť hviezdy. Kľúč k úspechu je v tomto prípade ukrytý v mozgu. Vypnutom. Úplne. Potom to je všetko také štvorhviezdičkovo krajšie. Odsýpa to, všetci sú sympaťáci, hrdina vyhral. Spoko. Začiatok by som ešte odpustiť vedel, koniec v žiadnom. Škoda. Celkové skóre 3 hviezdiny, po tretinách úvod 3, stred 4, záver 2. ()

Ex_Machina

Filmov o chlapcoch s dlhou karabínou je mnoho, no tento je bezkonkurenčne najlepší. Marky Mark si tu strihol štvanca ako z učebnice. A aby všetkým ukázal kto je tu miestna jednotka, tak sa postavi FBI, CIA a najsilnejším politikom made in USA a dokáže im, že na neho nikto nebude hádzať vlastizradu. A keďže štát do neho v minulosti investoval čas a peniaze aby mal ten naj výcvik, tak má tie najvyššie predpoklady, aby v tejto hre ťahal za dlhší koniec lana. ()

stephano

nevim čim to je ale připada mi ze Antoine Fuqua umí jednu věc perfektně a jednu věc neumí vůbec.... Každej jeho film (Slzy slunce, Kral Artuš, i Odstřelovač maji naprosto skvěle rozjetou první půlku. A to tak že se neodpoutáte od židle. Jenže druhá část je většinou taková kravina, že vás židle jen těžko drží aby ste jí dokoukali. ()

LukeSharp

Wahlberga nemám rád,ale tady mi nějak moc nevadil.Kvalitě filmu to ale moc nepomůže.Shooter je dlouhý,většinou nudný a neskutečně stupidní film.Po hodně slibném začátku se z děje stane nepřehledná slátanina s absurdním zakončením a do toho celého je vloženo pár akčních scén.Alespon ty jsou ale hodně dobré.Jsem vysazený na snipery a tak se mi líbilo ustřelení hlavy na 2 kilometry.Ale těch hloupostí tady bylo opravdu moc.Na druhou stranu klobouk dolů protože se na Shootera někdy podívám určitě znova jelikož bych chtěl zjistit proč vlastně sejmuli etiopského arcibiskupa(jestli to vůbec mělo nějáký důvod).Ve výsledku je to film hloupý s dobrou akcí a slušným Wahlbergem takže za 3. Jo a na závěr ještě poznámka- holky až vám na dveře zaklepe neznámý zakrvácený kretén,vyserte se na něho jinak z toho budete mít průser. 55% // Na druhý pokus jsem se snažil vnímat naplno a konečně jsem přišel proč se co a jak dělo. Ale ani tak výsledné hodnocení neměním,snad jen přidám 5 % ()

Cortesz

Celkem dobrý akční film s nepříliš chytrým scénařem, a je hodně předvídatelný, ale to neznamená, že je to blbost. Wahlberg byl hustej a dobře sem se u toho bavil. ()

Zemřel herec Ned Beatty

Zemřel herec Ned Beatty