Želvy Ninja

TMNT

TMNT: Ninja Korytnačky

Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA / Hong Kong, 2007, 87 min

Soundtrack Klaus Badelt: 1. Shell Shock - Gym Class Heroes ,2. Rip It Up - Jet ,3. There's A Class For This - Cute Is What We Aim For ,4. Awww Dip - Cobra Starship ,5. Roses - Meg & Dia ,6. Bring Me Along - Pepper ,7. Fall Back Into My Life - Amber Pacific ,8. Red Flag - Billy Talent ,9. Walking On Water - This Providence ,10. Youth Like Tigers - Ever We Fall ,11. Lights Out - P.O.D. ,12. Black Betty - Big City Rock ,13. I Love Being a Turtle - Klaus Badelt ,14. Nightwatcher - Klaus Badelt ,(12.5.2011)

Fikční svět je ustanoven, hrdinové vsazeni pevně do žánru, kdy že bude pokračování (nejlépe s Trhačem, či aspoň Krangem)? Ale příště bych prosil více ironie, která byla tak vlastní pro animovaný seriál, na němž jsem vyrůstal, nebo pořádné dospělácké potemnění ala současný animovaný seriál ve stylu anime, který je dokonce od 12 let nevhodný, protože to lavírování mezi infantilním humorem a dospěláckou odpovědností moc nefunguje. Je hezké, že Želvy ninja 2007 navazují na tři filmová dobrodružství a porůznu na ně odkazují, ale nemusela by na ně navazovat i žánrově, protože fantasy Želvám moc nesedne, když příběh není dostatečně nosný ani na tlustší paper-back. O sporném pojetí Třísky, nevyvedených meditativních sekvencích a upozaděním dvou ze čtyř želváků a nadbytečném klanu Foot by se dalo polemizovat, ale nostalgie je mrcha, takže se jí dám ovládnout a s přimhouřenýma očima za 4 (ve skutečnosti 70%).(30.5.2007)

Vydarený návrat Ninja korytnačiek na filmové plátno a fanúšik pôvodného seriálu vo mne plesá. Infantilná komixová animácia trochu pripomína Disneyho posledné prepadáky, dá sa však na ňu rýchlo zvyknúť a je to našťastie prvá a posledná vec, ktorú má s nimi spoločnú. Predvídateľný príbeh by mohol byť aj inovatívnejší, naštastie má však dostatočný spád a dá sa mu dá tak čo-to prepáčiť. Bonbónikom je výborná Badeltova hudba, ktorá stoji aj za samostatné vypočutie a Sarah Michelle Gellar ako April. Úprimne verím v dvojku, ale vráťte nám v nej prosím Shreddera.(18.4.2007)

rozpočet : $34 million otvárací víkend : $24,255,205 tržby celosvetovo : $95,005,577(8.4.2007)

Vizuální bomba s průměrným příběhem a solidní akcí rozhodně nenudí.(13.3.2009)

• - Japonský herec Mako byl oficiálně oznámen jako dabér Třísky den předtím, než náhle zemřel. V tu dobu byl dabing již kompletně dokončen. Film byl následně věnován Makově památce. (Raztubyl)

• - Zatímco Leonardo, Raphael a Donatello mají hnědé oči, Michelangelo má oči modré. Je to proto, že si režisér přál, aby Michelangelo vypadal mladší a nevinnější než ostatní. (Džejkop)

• - Vo filme sa objaví 13 príšer, ich pôvod je možné vystopovať v rôznych mýtoch. Hneď prvé monštrum, ktoré sa vo filme objaví, má svoj predobraz v Yettim, ďalší v Kyklopovi a iný napríklad v diablovi z Jersey. (riso677)