Želvy Ninja

TMNT

TMNT: Ninja Korytnačky

Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA / Hong Kong, 2007, 87 min

Bylo to příjemné zas po těch letech vidět zelenou partičku, ale nebylo to ono... Chyběl mi tam trhač, chyběla mi tam více aprilovská April. Michalangelo a jeho pizza, .... Na druhou stránku mi tam vadil Raphael jako svalnatý Noční jezdec, pak skákající April se svým přítelem, nějací divní mutanti... prostě to nemělo správnou želví šťávu, a není to tím, že jsem o pár let zestárl.(12.1.2008)

korytnacky sa mozu s kludom rozdelit na dva tabory fanusikov, na ovplyvnenych respektive neovplyvnenych..ja patrim do prvej skupiny, hrdo sa hlasim k mojmu top serialu z detskych cias, toboz preto dvojnasobne pocitujem sklamanie z niektorych dost podstatnych veci..kde je do prdele technodrom, crank, schreder, beebob, roxtedy??? ano v prvej minute filmu je nam tento dovod suchoprdne vysvetleny, to mi vsak nezahnalo nechut az do zaverecnych tituliek. je to skoda, lebo korytnacky nie su vobec take zle, ako som sa obaval..sem tam to ma stavu, aj ked hudba je hrozna a nevadia ani obcas velmi prazdne pasaze..suma sumarum..pre nezasvateneho fanusika urcite styri hviezdy, pre moju krvnu skupinu tri a menej (mna predsa len aspon tie korytnacky tesia, ked sa uz na ostatnych vybodli/april neratam..ta ako by tu ani nebola/)..a este taka poznamocka, az dnes som zistil, aku maju cesi smolu s prekladom niektorych postav...cesky dabing mam ovela radsej ako ten nas, no pre splintera v ceskom jazyku vedeneho ako TRISKA, veru nemam pochopenie :) ..60%(30.5.2007)

Špizza! Nie až taká, ako keď som si v detstve pretáčal požičané kazety korytnačích ninjov stále dookola a potom som do požičovne vracal už len ošúchanú nepozerateľnú pásku, ale malo to šťavu, nostalgiu nepopieram a nový šik týmto štyrom zelenáčom určite len pridal na atraktivite. Podstata zápletky mohla byť o čosi viac rafinovanejšia, ale ani seriál, ani doterajšie filmy nikdy neoplývali oscarovým scenárom. Spočiatku mi trvalo, kým som si zvykol na temnejší nádych bez hlášok, ale sem-tam sa nejaká objavila a ja som bol späť v detstve s kawabungovkými spomienkami. Prípadné pokračovanie by som uvítal, ale Munroe nech sa radšej drží len za kamerou a scenáristické pero nech prenechá niekomu inému. 75%.(25.7.2008)

Želvy, které nejde neznat. Leonardo, Donatello, Michaelangelo, Rafaelo. A nesmím zapomenout na mistra Tříska a krásnou slečnu April. Nedávno jsem přemýšlel jaký animák považuji za kultovní. A první, který mě napadl, byli 4 ninjové a jejich mistr Tříska. Mám 4 příběhy na VHS a úvodní znělku http://www.youtube.com/watch?v=-ji3zH9oebs jsem si několikrát přehrával a mám ji dnes uloženou v mobilním telefonu. Napadlo mě tedy, že vyzkouším želvíky jak dospěli a jak vypadají v "nové" animaci. 4 želvy-4 bratři, geneticky zmutovaní v kanalizaci New Yorku. Pojmenovaní po slavných renesančních mistrech a vycvičení jako ninjové. Bojovali s mnoha zrůdami a příšerami, než porazili hlavního nepřítele Trhače. Nyní má však ještě mnohem větší zlo v úmyslu zničit jejich bratrstvo. Zlo, které se zrodilo před 3000 lety. Tehdy velký válečník a král jménem Joatl vedl bratrstvo, které bojovalo bok po boku za jediným cílem, dobýt všechna království světa. Nic se jim nemohlo postavit do cesty a tak za sebou nechávali jen zkázu a zmar... Korytnačky v novém hávu se mi nelíbily jako původní, ale neříkám, že je to špatný animák. Jen tomu chybí to kouzlo původního seriálu, na který vzpomínám se slzou v oku dodnes. Škoda že zde není Trhač s Krangem. Jinak je tento film čistým průstřelem do průměru.(3.10.2008)

Poměrně vydařený návrat želvích hrdinů na scénu. Já osobně bych uvítal lepší děj, ale jinak zpracování bylo dobré a o akci nebyla nouze. Na tento animák jsem se kouknul spíš z nostalgie a určitě toho nelituji. Je to prostě v pohodě film pro milovníky a fanoušky Leonarda, Rafaela, Michelangela a Donatela. 60%(27.7.2010)

• - Vo filme sa objaví 13 príšer, ich pôvod je možné vystopovať v rôznych mýtoch. Hneď prvé monštrum, ktoré sa vo filme objaví, má svoj predobraz v Yettim, ďalší v Kyklopovi a iný napríklad v diablovi z Jersey. (riso677)

• - Ačkoliv se film z převážné části odehrává v New Yorku, za jediný prokazatelně společný bod se skutečným New Yorkem lze označit Brooklynský most. Zbytek města je smyšlený. (Džejkop)

• - Japonský herec Mako byl oficiálně oznámen jako dabér Třísky den předtím, než náhle zemřel. V tu dobu byl dabing již kompletně dokončen. Film byl následně věnován Makově památce. (Raztubyl)