Sú zelené a dostali sa do kontaktu s rádioaktívnym odpadom, ale je s nimi sranda, ako s máloktorými živočíchmi. O kom je reč? No predsa o Ninja Korytnačkách. Máloktorý animák Vás sprevádzal detstvom, ako tento. Už prvé zábery z teaseru hovoria, že pôjde naozaj o veľký projekt, ktorý má pod palcom trikový mág Kevin Munroe. Film je vyrábaný CGI technológiou, ktorá zaručuje naozajstnú kvalitu. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Silence

Neuvěřitelně svižné a zábavné. Stylová animace postav v nádherně vytvořeném prostředí. Proto mne mrzí, že návrat hrdinů mého dětství uteče jako voda a dává prostor v podstatě jen dvěma z želváků. Ve stejném tempu bych klidně toto dobrodružství vydržel sledovat i při dvouhodinové stopáži - kdyby tak Donatello dostal více než tři minuty prostoru. Také April, sidekick Casey i mistr Tříska se nadmíru povedli, a tak se sakra ptám, nemohlo to být delší? Teď mě omluvte, jdu přivolávat pokračování ve stejném stylu pomocí voo-doo rituálů.... 7/10 ()

swamp

Kdyby to nebyly Želvy Ninja, ale cokoliv jiného, dal bych hvězdičky dvě. Jenže když si vzpomenu, jak jsem čekal na každý nový díl tohoto seriálu, musím utřít nostalgickou slzu a dát tři. Scénář v porovnání s jinými počiny (tím nemám na mysli věci od Pixaru či DreamWorks) obstojný, ale ta grafika..mně se prostě nelíbila. Ale želvičky jsou želvičky.. "Four turtles. Four brothers. Genetically reborn in the sewers of New York. Named after the renaissance masters and trained as ninjas." ()

tron

Som fanúšik čudného fenoménu nindža korytnačiek (ako školák som kupoval komiksy, mal som dva samolepkové albumy, chodil som do kina na príšerné hrané filmy a v TV som pravidelne pozeral kreslený seriál) – a asi najmä preto dávam tomuto filmu až 60%. Animácia je pekná, bojím sa, že len počítačové efekty dokážu „dôveryhodne“ previesť rozprávajúce dvojmetrové korytnačky na strieborné plátno. Bohužiaľ, scenár sa nepríliš vydaril, je prehnane komplikovaný, pričom mne osobne nesadla ani absencia najslávnejšieho korytnačieho súpera, zlovestného Schraedera; je chvályhodné, že režisér Munroe sa na to snažil ísť "z trocha opačného konca"... ale vo výsledku je to skôr kontraproduktívne. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/158713/Ninja-korytnacky-2007-60.html ()

JFL

Stylově perfektní oživení legendy a ve své kategorii (tedy celovečerní počítačové animáky pro mládež) bezkonkurenční počin. Skvělá komiksová podívaná s tunovým nánosem předpubertální coolness. Želváci se nikdy nevyznačovali subtilností či komplexností. I v subkulturní (úplné začátky komiksu) či rádoby dospělácké (Bodycount) fázi své existence to vždy byl potencionální mainstream, který fungoval právě proto, že má silný koncept a tomu odpovídající široce přístupnou realizaci. Film TMNT zachovává věkovou skupinu předchozích filmových a seriálových zpracování, ale v souladu s nároky odlišné generace vytváří dynamické dílo nesené v prvé řadě efektními "wow" sekvencemi a neustálým přívalem atrakcí - příznačně pro dobu definovanou civilizační chorobou poruchy pozornosti převládají velké záběry, překypující pohybem postav, objektů i kamery, aby i zrak musel po obraze těkat. Animace sice není na úrovni hlavních hráčů na poli počítačových animáků, ale právě, že o to ani neusiluje. Naopak se drží komiksového stylu a nesnaží se do umnělého a tedy svobodného média tahat prvky fotorealismu. ()

EdaS

Solidní oživení vzpomínek na oblíbený seriál mého dětství. Grafika se mi moc líbí, trapas s živými herci v kostýmech se už snad nikdy opakovat nebude. Doufejme, že se příště povede lepší a nápaditější scénář, aby želvy konečně dostaly důstojný filmový pomník. Takhle je to příjemné, ale mohlo by být i líp! ()

• Japonský herec Mako byl oficiálně oznámen jako dabér Třísky den předtím, než náhle zemřel. V tu dobu byl dabing již kompletně dokončen. Film byl následně věnován Makově památce. (Raztubyl)
  • V roce 2003 dostali zelenáči znovu šanci, když je jako producent dostalo do ruky Mirage Studios, tedy vydavatel první komiksové série z roku 1984. (Rodriguez)
  • Vo filme sa objaví 13 príšer, ich pôvod je možné vystopovať v rôznych mýtoch. Hneď prvé monštrum, ktoré sa vo filme objaví, má svoj predobraz v Yettim, ďalší v Kyklopovi a iný napríklad v diablovi z Jersey. (riso677)

Související novinky

Die Teenage Mutant Ninja Smith

Die Teenage Mutant Ninja Smith

19.01.2007

Dovolím si navázat na svou vůbec první novinku a doplnit informace z ní. Opětovně půjde o nějakou tu drobnou informaci o novém projektu Tarantina a Rodrigueze s názvem Grind House a o Kevina Smithe,… (více)