Želvy Ninja

TMNT

TMNT: Ninja Korytnačky

Animovaný / Akční / Komedie / Dobrodružný

USA / Hong Kong, 2007, 87 min

Svojim spracovaním je táto verzia "Ninja Korytnačiek" hodne zaujímavý filmový produkt. Počítačové animácie tomu dávajú pôsobivosť vysoko graficky kvalitných PC hier. Snímkov, ktoré sú robené touto technikou som veľa nevidel a už vôbec nie tak podarených ako je práve tento. Okrem naozaj výborných animácií, je tu dobre odvedená práca aj v zobrazení akcie. Nazvučeniu rovnako nemožno nič vytknúť. Aj keď je príbeh pomerne jednoduchý, je to vynahradené známymi hrdinami môjho mládi. Donatello, Leonardo, Michelangelo a Raphael sa mi po rokoch pripomenuli v dobrom štýle. ****(23.1.2009)

Som fanúšik čudného fenoménu nindža korytnačiek (ako školák som kupoval komiksy, mal som dva samolepkové albumy, chodil som do kina na príšerné hrané filmy a v TV som pravidelne pozeral kreslený seriál) – a asi najmä preto dávam tomuto filmu až 60%. Animácia je pekná, bojím sa, že len počítačové efekty dokážu „dôveryhodne“ previesť rozprávajúce dvojmetrové korytnačky na strieborné plátno. Bohužiaľ, scenár sa nepríliš vydaril, je prehnane komplikovaný, pričom mne osobne nesadla ani absencia najslávnejšieho korytnačieho súpera, zlovestného Schraedera; je chvályhodné, že režisér Munroe sa na to snažil ísť "z trocha opačného konca"... ale vo výsledku je to skôr kontraproduktívne. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/158713/Ninja-korytnacky-2007-60.html(9.2.2008)

Solidní oživení vzpomínek na oblíbený seriál mého dětství. Grafika se mi moc líbí, trapas s živými herci v kostýmech se už snad nikdy opakovat nebude. Doufejme, že se příště povede lepší a nápaditější scénář, aby želvy konečně dostaly důstojný filmový pomník. Takhle je to příjemné, ale mohlo by být i líp!(12.4.2007)

Želváci Ninjové!! Po Batmanovi a Spider-Manovi další jasná modla mého dětství. A už bylo pořádně na čase je trochu oprášit.... Želvy ve 3D vypadají super, hrané filmy stály úplně za hovno, klasickým animákům bohužel odzvonilo, ale současná animace jim sedne dokonale. Ať už se želvy prohání na skateu, skákají ze střechy na střechu, nebo dělají co jim jde nejlépe - bojují, vypadá to prostě tak jak má. Tenhle film ale není bezchybný, bohužel se moc nepovedla zápletka a je to trošku slátanina, s tím že zde není ani jeden v komiksovém významu pořádný záporák. Hlavní ale je, že jsou Leonardo a spol. zpátky v akci, osobně mě tenhle film potěšil víc než jakýkoli 3D megahit poslední doby a hodně moc doufám v pokračování, nebo aspoň kvalitní navazující seriál. No a myslím, že by se to s tržbama kolem sta milionů dolarů docela mohlo povést. Prosim prosim:) Ninjas! Four turtles. Four brothers.(21.12.2007)

Tak jako jo, je to prima a příjemně se na to kouká. Zvlášť druhá polovina, kde se želváci vyblbnou v solidní akci a neplýtvají svým infaltivním humorem, se povedla na výbornou. Jen je škoda, že jí stupidní začátek plný scénáristických křečí nepřipravil pevnější půdu pod nohama, Teenage Mutant Ninja Turtles si totiž mohli vyskočit i pro čtyři hvězdičky.(25.4.2007)

• - Vo filme sa objaví 13 príšer, ich pôvod je možné vystopovať v rôznych mýtoch. Hneď prvé monštrum, ktoré sa vo filme objaví, má svoj predobraz v Yettim, ďalší v Kyklopovi a iný napríklad v diablovi z Jersey. (riso677)

• - Zatímco Leonardo, Raphael a Donatello mají hnědé oči, Michelangelo má oči modré. Je to proto, že si režisér přál, aby Michelangelo vypadal mladší a nevinnější než ostatní. (Džejkop)

• - Keď vchádza Splinter (Mako) do kuchyne, pospevuje si akúsi pesničku. Je to starobylá japonská uspávanka. (riso677)