Reklama

Reklama

Tendžó tenge

(TV seriál)
  • Japonsko 天上天下 (více)

Obsahy(1)

Souichiro Nagi se svým kamarádem Bobem Makiharou nastupují do prvního ročníku střední školy. Tahle škola ale není ledajaká, je to totiž bojová škola, kde se víc bojuje než učí. Souichiro a Bob jsou rváči z ulice, tak není divu že jim tam každý dává na frak taky když do nové školy přiletíte jako splašení býk se slovy ´´tahle škola je naše, tuhle si podmaníme´´nemůžou se divit že dostali párkrát slušnou nakládačku, obzvláště ta poslední kterou Souichiro utrpěl od Masataky Takayanagiho byla opravdu drtivá. Souichiro a Bob se v myšlence něco jako ´´stát se silnějším´´ přihlásí do klubu Jyuken. Tento klub je vedený kapitánkou Mayou Natsume. Její sestra Aya Natsume je další členkou klubu Jyuken a třetím členem klubu je Masataky Takayanagi a právě k těmto třem se Souichiro a Bob přidají aby se do tří měsíců staly silnějšími, protože abyste porazili velmi silnou výkonnou radu v čele s Mitsuomim Takayanagim, musíte být víc než dobrý. Tento 24 dílný seriál z roku 2004 nás zavede do prostředí bojového umění všech možných stylů. (Roby)

(více)

Recenze (19)

Hitman_47 

všechny recenze uživatele

No...co dodat? Asi skoro nic...Vesman už vlastně všechno řekl :) Snad jen, že seriál má ještě jedno přímé pokračování, jedná se o dvoudílnou OVU s názvem Ultimate fight, ve které sice dojde k jednomu velkému momentu...ale seriál stále zůstává jaksi "nedokončený", takže pevně doufám v druhou řadu (ale té se asi nedočkáme). No....ještě je k dispozici film Tenjou Tenge: The past chapter, který je ovšem pouze slepencem epizod, ve kterých se mluvilo o minulosti postav, které byly členy Katana clubu. Takže nic nového pro ty, kteří viděli seriál. ()

Monoxid 

všechny recenze uživatele

Jsem naštvaná. To není ten seriál, který jsem chtěla vidět! Prvních pár dílů bylo super. Opening je super a já doufala, že vypovídá o tom, kdo zde bude mít hlavní roli a moooc mě to bavilo. Jenže pak tam začali vyprávět jakýsi vedlejší příběh, který mi přišel víceméně nezajímavý, a doufala jsem, že každou další minutu skončí, protože bylo na začátku řečeno, jak skončí. A právě tenhle 'nezajímavý vedlejší příběh' je v podstatě celý seriál. Ne aby to vzali hopem, udělali výcuc z důležitých událostí minulých, oni tomu věnují mnohem víc času, než postavám, na které jsem se JÁ chtěla čtyřiadvacet dílů koukat. A když se k MÝM objektům zájmu na poslední chvíli vrátí, je to jen tak aby se neřeklo, a nakouslo se OVA. Kdyby si aspoň odpustili ty emoční verbální průjmy. GFYS, Maya... ()

Reklama

Vesman 

všechny recenze uživatele

Díky bohu za youtube, tento seriál jsem na něm našel naprostou náhodou a od té doby mě nepustil dokud jsem ho nedokokal až do konce. Vše se točí okolo akademie Todo, ve které se její studenti učí bojová umění. Někteří z nich mají speciální schopnosti, které jim dávají v boji výhodu. Na školu přicházejí dva noví studenti, výtržníci Nagi Souichiro a Bob Makihara, kteří chtějí školu ovládnout, jak jinak než pomocí nohou a pěstí. Jejich snažení však netrvá dlouho a brzy dostanou, především Nagi, pořádnou lekci. Aby se stali silnějšími tak vstupují do jedné z nejsilnějších skupin bojových umění, tzv. Juyken Clubu, který vede Maya Natsume, dívka, která díky svým vyjímečným schopnostem dokáže, mimo jiné, změnit svojí podobu a vypadat jako malá holka. Oba se časem více oddávají svému klubu a bojují s ním proti nepřátelům na škole, z nichž někteří z nich, mají s Mayou společnou minulost. Proto jsou některé díly seriálu natočeny jako flashbacky, ovšem je jich tolik, že by se dalo mluvit i o dvou časových liniích, ve kterých se seriál odehrává. Postupně se tak odkrývá minulost některých postav a důvody nepřátelství mezi kluby. To by byl děj seriálu Tenjho Tenge v kostce. Skutečně zde jde hlavně o bojové umění, avšak jedním z dalších a významných motivů je kontrola speciálních schopností, kde se klade důraz na to, aby tyto schopnosti neovládly člověka, nýbrž člověk je. Mystika zde má skutečně své místo. Jde o komplikovaný příběh plný citů, přátelství, lásky i nenávisti a myslím, že každý si zde najde něco svého, to se týká i hlavních postav, jak členové Juyken Clubu, tak i jejich nepřátelé a zůčastněné postavy okolo jsou tak roztodivné, že není problém si mezi nimi najít svého oblíbence, můj je Bunshichi Tawara, flákač a naprostý pohodář, který má na svědomí některé komediální scény, kterých je zde sice pomálu, ale pokud jsou, tak opravdu stojí za to. Abych to už zkrátil, jde o seriál, který mě po prvním shlédnutí naprosto odrovnal, je to perfektní mix akce a dramatu s troškou té komedie, těžko říct, jaké by bylo mé hodnocení, kdybych tento seriál viděl vícekrát, nyní však nemůžu hodnotit jinak než 5*, prostě skvělé, včetně hudby, která je v určitých situacích naprosto úžasná. A abych přihodil ještě perličku na závěr, je to seriál s největší frekvencí záběrů na dámské kalhotky jaký jsem kdy viděl. ()

Genryuusai 

všechny recenze uživatele

Ze začátku sem si řikal, že to není nic zvláštního. Sice tam bylo pár dobrých postav, ale děj nic moc. To se změnilo tak ve třech čtvrtinách, kdy mě děj docela pohltil. Takže 5*. Btw podle mě je nejlepší postava Masataka Takayanagi (mladší bratr presidenta) - docela chudák, vždycky ho někdo setře a přitom je docela schopnej.) ()

Zumongar 

všechny recenze uživatele

Nu, Tenjho tenge je jedno z anime, kde jsem trochu znejistil při hodnocení. Ze začátku si díly zaslouží jednoznačně *****... je tam zábava a nějaký smysl jsem v tom také viděl. Při sledování dalších a dalších dílů se ale vše odvrací od Souichira a Boba a přichází dlouze natahovaný flashback, který si zaslouží průměrné hodnocení. Pro někoho to může být chytlavé, ale od startu flashbacků (od 10. dílu myslím) se můj celkový pohled na anime dosti změnil, ve výsledku po dokoukání posledního dílu si už plné hodnocení nemůžu dovolit. Co se týče hudby v anime, tak s tou jsem zde byl spokojen, nicméně u mě je spokojenost u téměř každé hudby do pozadí. Každý, kdo viděl alespoň jeden díl z této série určitě nemohl přehlédnout šíleně chytlavý opening nabitý dávkou originality, který zaujme. U Endingu je to zase něco jiného, člověk už pomalu odumírá, když po 200. slyší "aishitene motto" (miluj mě více)... Můj dojem z Tenjho Tenge je rozhodně rozporuplný, ale jelikož zde autoři dokázali tak nějak uchopit mé "ecchi choutky" stovkami pohledů na kalhotky (šíleně úchylné, můžu souhlasit s Vesmanem ohledně jeho poslední věty komentáře), tak ve výsledku dávám ****, i když si na tom držím trochu nadsázky. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama