Protektor

Miloslav Holman

Hudba:

Midi Lidi

Drzy_orel

Konečně českej film, kterej nevypadá jako českej film. Je v tom vidět snaha o originalitu a inovaci, na české scéně určitě. Spokojenost ()

tomkat

Hlavní dojem? O-ri-gi-nál-ní. Provedením příběhu, hudbou, herci. Ovšem ta originalita je navíc stylová! Český film má budoucnost. P.S.: Uvedl soundtrackem do širšího povědomí Midi Lidi, a to je zásluha sama o sobě. ()

matkoslav1

Možná by se recenze na filmy neměli psát hned po návratu z kina, ale já bych jinak nedal ani ty 2 hvězdičky... Osobně jsem neuvěřitelně zklamaný, děj byl strašně liknavý a žádnou hlubší filozofickou myšlenku či úvahu jsem hledal zbytečně, přišlo mi, že jsem půl druhé hodiny strávil listováním v obrázkové knížce o historii. Někdy holt musí kvalitu projekce dohánět společnost, ve které kino navštívíte. ()

nickj

Díky už jsem zvracel, tolik tabáku co se tam vyhulilo, se snad nevyhulilo v celé Kutné Hoře...!!! Sponzoruje Phillip Morris. Jedna za stylizaci a druhá za kameru ()

JohnnyV

Velké zklamání. Už podle toho, kolik dostal "lvů", jsem čekal, že se v české kinematografii opět zrodilo něco výjimečného. Bohužel je to jen jeden z mnoha příběhů odehrávajících se za protektorátu, heydrichiády, jakých bylo natočeno nespočet. Nic nového, nic originálního, bez pointy. Začátek filmu se vleče jako týden před výplatou a konec je jen vyvrcholením toho, co se musí zákonitě stát a co divák čuje v průběhu celého filmu. Loňský rok (2009) byl na české filmy opravdu chudý, co se týká kvality. ()

cmman

Na český film nadprůměr, celkově však zklamání. Možná je to tím, že tempo bylo opravdu vlažnější a postrádal jakýkoliv náznak akce. Moc mi to nesedlo. 55% ()

Pattrick

Plodková hraje bojácnou židovku, která by pro manžela udělala všechno, ale manžel, říšský hlasatel se jí kurví .. no není to geniální nápad. Zajímavé postavy a skvěle natočené. Střídá se jen pár míst, minimum interiérů, ale přesto zůstávám napjatý až do konce, kdy přijde konec, který jsem očekávál. Dal bych 4, ale že je to český film, které nijak nevyhledávám, musím za pět ()

k.rakonos

Pro mě ne úplně jednoznačné hodnocení, ale jelikož mám jinak pro české filmy trochu slabost, tak 4 hvězdy. Slušné herecké výkony, fašismus zase trochu z jiné strany, ale jiné válečné české filmy mě dostaly asi více. Spíš než označení romantické drama by tento film mohl nést označení komorní psychologické drama, někdy trošku rozvleklejší, ale i tak na poslední dobu slušný český film. Nedá se to srovnávat, ale třeba Tmavomodrý svět se dá vidět několikrát, u tohoto snímku si nejsem tak úplně jist. ()

JerryPilsen

Velké překvapení.Výborný film světové úrovně,úplné zjevení.Dokonale nastolená atmosféra strachu,kterou si už asi dneska nikdo nedokáže představit.Žádná postava není zbytečná a vše běží sice pomalu,ale poutavě. ()

LůCZa

Po dlouhé době duchaplný český film! Jana Plodková je výborná herečka a děj mě zcela pohltil, jsem ráda, že žiju v téhle době! ()

KcarlosK

Proboha hodnotíme tu všichni stejný film ?! Nad čím se to vlastně rozplíváte ? 98 minut naprosto nezáživné nudy bez jakéhokoliv emocionálního zážitku. Otřesně vlezlá hudba, Plodková vypadající jako smrt, Budař a Polášek působící komicky i ve vážných rolích, Daniel s jediným výrazem ve tváři, nulový děj, dětsky vypadající Nováková (která prostě 'musela' ukázat prsa), blbosti typu - ty nám něco nakecáš do rádia a my ti necháme židovskou manželku (která se vesele potuluje po zakázaných místech a ještě se u toho fotí). Vyčítáte filmu Zemský ráj to na pohled zkreslenou vizi normalizace a chválíte vizi protektorátu, který vypadá jako Hollywood. Heydricha k nám poslal ten malej šašek z jediného důvodu - po židech měli proletět komínem Češi a Slováci. A pak všichni Slované. Jestli chcete zážitek, ze kterého mrazí, tak si sežeňte film Konference ve Wannsee.http://www.csfd.cz/film/10947-konference-ve-wannsee/ ()

misa kulicka

Výborný film .... a hlavně obraz jedné velmi smutné části českých dějin. Výborná Jana Plodková - a co nutno ocenit je to, že film je černobílý. ()

BigJohn02

Nemohu si pomoci, ale oficiální text distributora je daleko dramatičtější než film samotný. Možná za to může výkon Jany Plodkové, která je jako v každém filmu studená jak psí čumák. Asi na ni budu muset zajít do divadla, tam třeba nějaké emoce ukáže... ()

vyzakloflu

Příjemný překvapení. Nikdy od filmů z tohohle období moc nečekám nebo se na ně radši nedívám, protože jsou děsně smutný, ale tohle byla příjemná podívaná, která mě ušetřila všech hroznejch scén z koncentráků a předvedla, jak mohl vypadat život -relativně- normálních manželů za protektorátu. Perfektní nápad s kolem. Tři plus pokud srovnávám s celosvětovym filmem, pokud s našim, čtyři. ()