Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

kacer4

Asi najlepšie fantasy čo som videl. Neviem kde vlastne začať. Všetko bolo perfektné až na pár scén, ktoré boli asi dlhšie ako mali. Napr. súboj medzi čarodejnicami a Tristanom. Bez tak to bolo veľmi milé prekvapenie, keďže som nevedel do čoho idem. Zo začiatku sa mi zdala Claire Danes málo predvedčivá ale časom som prestal pochybovať. 95% ()

Tsuki003

Nejkrásnější pohádkový fantasy příběh. Ale jestli se dá řadit mezi pohádky, tak pevně věřím tomu, že ji ocení spíš ti starší. Protože takhle vymazlené zpracování a všudypřítomné vyladěné detaily jsem už dlouho neviděla. Měla jsem tu příležitost číst originální předlohu, a i když si Neila Gaimana vážím za jeho jedinečnou fantazii, jeho dětské zpracování je proti tomuhle fakt jen kozí prd. Na tomhle si viditelně dalo spoustu lidí záležet, a rozhodně teď v první řadě nemluvím o hercích (i když jejich výkony jsou pro mě absolutní top tohoto žánru, na úrovni Pána Prstenů). Budu teď spíš někoho citovat když napíšu, že se rozhodně v pohádkách nedá moc snadno narazit na hlavního hrdinu, kterému se, když jde do finálního souboje, klepou ruce. Ale není to jen to. Prostě všechno. Naprosto skvěle vymyšlené, ale ještě lépe zpracované, protože ať se tomu špatně věří, film vám toho na rozdíl od knihy dá mnohem, mnohem víc. Ať se obvykle přikláním k opačnému názoru a knižní předlohy upřednostňuju, tady si toho do filmu přidali dost, ale všechno do posledního detailu je dokonalé. Nádherný film, vážně. ()

metztlimoon

Rozdiel medzi knihou a filmom je neuveriteľne veľký, asi polovica sa vôbec nezhoduje (napr. DeNirova postava Shakespeara v knihe nie je, ale som rada, že vo filme sa objaví:)). Napriek tomu toto je jeden z mála prípadov, keď film sa mi páči viac ako kniha. Neil Gaiman dal veľmi kvalitnú predlohu a Vaughn z nej vytrieskal maximum a ešte niečo viac. Claire tu doslova zažiarila :P ()

pavla.o

Jednou takhle zapnu Novu a tam běží tohle... no ne, v televizi někdy taky dávaj něco dobrýho. Velice příjemné zpestření odpoledne. Není to nijak epický, ale v žánru fantasy si stojí na velice slušné úrovni. ()

Scaevola

Jedním slovem - okouzlující. A raději dál nebudu mluvit, ani podruhé sledovat, neboť bych začal přemýšlet a kouzlo by se rozplynulo. ()

ludovit14

Tak,ja som toto úžasne fantasy pre dospelých ocenil,až po druhom pozretí!Zistil som,že mi veľmi sadla réžia Matthewa Vaughnana,skvelý herecký výkon od Michelle Pfeiffer(rola zlej čarodejnici Lamii jej sadla na mieru,ktorú si dokonale užila-a napriek svojmu veku ma stále svoje čaro) a sadol mi aj Tristan Thorne (Charlie Cox) pre,ktorého to bola asi najvýznamnešia rola v jeho kariére.V tomto fantasy nájdeme s každého filmového žánru niečo,ale najviac je to rom.dobrodružný- zvlášť šikovný príbeh,ktorý naplní očakávania všetkých milovníkov FANTASY.Pre mňa to bol skutočný filmový zážitok!HOD:93%.PS:jediné výhrady mán k prvej scénke R.De Nirom,kde som sa nudil-tú by som skrátil max.na 2min.(našťastie netrvala dlho!). ()

LencaN

Mám Hvězdný prach moc ráda. Nejdřív jsem nevěděla, co si o tom myslet, co je to za spatlaninu, ale postupně si získal moje velké sympatie a jen jsem se nechala unášet. Je to jedna velká fantasy show. Výprava je příjemná, nic pompézního ani komorního. Triky jsou občas kostrbaté, ale to ještě dodalo na větší pohádkovosti, protože jde o výlet do zajímavého světa, kde kouzla jsou prospěšná i zlá, z nebe padají hvězdy a z vykulených klučíků se stávají fešní štramáci s širokými rameny. Herci jsou úžasní, jak ti neznámí, tak hlavně známá esa jsou perfektní. Kráska Michelle Pfeiffer řádí jako černá ruka a udělali z ní vážně nechutnou čarodějnici. 'Drsný' kapitán Shakespeare se vám dostane svou skutečnou povahou pod kůži a zaryje se tam, především mě dostala taneční scéna v kapitánově šatně...teda koho tohle může napadnout? :) ale i celkově je to hodně originální, takové prvky by mě dohromady snad nenapadly ani ve snu. A když ke všemu přidáte zaláskovaný příběh, tak klobouk dolů nad Gaimanovou knihou, protože takový scénář je opravdu neskutečné umělecké super dílo. Terry Pratchett je možná podobná sorta, ale tohle mi sedlo víc. ()

Merenre

Parádní dobrodrůžo, které sází na skvělý příběh, režii a vynikající suchý humor, a ne na někonečné záplavy zkurvených počítačových triků. Samozřejmě nelze nezmínit vynikající sountrack. Je fakt, že Eshkeri je machr. Obsazení navíc padne jak prdel na hrnec a zní samými slavnými jmény. Ale do role Šejkspíra měli přece jednoznačně obsadil Terry Crewse, to dá rozum. ()

moriero

Tak to byl unikátní velkolepý mazec. Člověk nevěděl, na co/koho dřív koukat. Hvězd (těch hollywoodských) tam bylo víc než těch na nebi. A všechny postavy bez výjimky byly kupodivu sympatické (čarodějnice, piráti, osel, ale i mrtví bratři). Claire jako padlá hvězda hrála tak kouzelně, že nebýt jedné "věci", tak jsem se znovu zamiloval. Tou "věcí" (věcí Makropulos) byla Michelle Pfeiffer, moje láska od dob Ladyhawke. Tady zářila víc než Padlá hvězda. Bejt Jeníček od Mařeny, klidně jí vlezu na lopatu a nechám se sežrat. Mám snad jedinou výtku - na pohádku (i když fantasy) tam bylo strašně moc děje. On by bohatě stačil příběh o obyčejnému klukovi putujícím za padlou hvězdou. Ale Vaughn do toho nabalil mrtvé prince, sadistické čarodějnice, piráty, rodinné drama jak z telenovely...ale pohled na macho-travesti De Nira mě pronásleduje už 7 let. ()

petr.al

Zametat ve své světničce takový prach jaký nadělal režisér Vaughn mě vůbec neobtěžuje, naopak z té umetené hromádky se upřimně těším. Nejen Tristan podlehne své zářící hvězdě, ale i Vás po shlédnutí filmu ofoukne osvěžující ,,Hvězdný prach." 4,5*. P.S. Bráchové usilující o trůn jsou teda extra materiál a z kapitána Shakespeara by měla respekt i módní policie. ()

PatrikP4

Velmi zajímavé nečekal jsem že se na to bude dát koukat, ale opravdu dá a občas se i člověk zasměje a některé hlášky také za to stojí... ()

zigy

Nemám rád fantasy, takže některé věci a některé akční scény mě trochu štvaly, ale.....má to jinak spoustu opravdu krásných vymazlených scén, které působí hrozně sympaticky a příjemně. A taky romanticky, třeba vyznání lásky myši, která je proměněný milý. Ty scény působí příjemně hlavně díky Claire Danes, která je i skvěle dabovaná (Dana Černá). Vůbec dabing bych chtěl pochválit, to se u nových filmů moc neslyší:) Niro a jeho kapitán je taky příjemné oživění, bez něj by to nebylo to pravé. Takže ve výsledku je to víc romantická pohádka než akční fantasy, a to je fajn. ()

Fajung

"Lide nejsou takí jací se zdají. Jsou prodavači a jsou kluci, kterí nejaký čas náhodou pracují v obchode". Veľmi príjemný a "miestami" dospelácky ladený rozprávkový príbeh, kde nápaditosť a fantázia dostávajú zelenú. Má to peknú myšlienku, dobré herecké obsadenie, kulisy, zábavnosť. Zvlášť pobavila postava De Nira, ktorý dokáže zažiariť v akejkoľvek filmovej role. 80% ()

GzL

Fantasy a pohádky nejsou můj šálek čaje, ale tenhle film si vysoké hodnocení rozhodně zaslouží. ()

Masai

Nádherný pohádkový příběh plný filmových hvězd a jedné hvězdy padlé :) Sympatický hlavní hrdina je na začátku zamilovaným ňoumou aby se z něj na konci stal ten pravý hrdina se vším všudy, padlá hvězdička se umí krásně rozzářit, Michelle Pfeiffer si svou roli zlé čarodějnice očividně užívá a Robert De Niro tu svou snad ještě víc. Jeho kapitán Shakespeare je naprosto neodolatelný se svou snahou udržet si pověst krutého piráta i přes svou zženštilou stránku. Princové postupně se odebírající do říše duchů a kapitán vydávající se za strašného piráta pobaví nejvíc :o)) ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora