Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

dANo

Stardust je milá a hlavne celkom vtipná fantasy rozprávka so zaujímavými postavami, ktoré zahralo zopár fakt výborných hercov. Príbeh síce nie je nijak extra originálny, ale niekoľko nápadov stojí za povšimnutie, ako napríklad piráti na vzducholodi zachytávajúci blesky, ktoré potom predávajú ako energiu, či duchárska línia príbehu s mrtvými princmi a ich pozorovanie okolitého "reálneho" sveta a výborne som sa pobavil aj na scéne, kedy Tristan šermuje proti mŕtvemu Septimovi ovládanému woodoo bábkou v rukách čarodejnice... Myslím, že si v tejto rozprávke o hľadaní lásky, či večného života a o zaujímavom rozdelení dobra a zla, každý nájde niečo, čo ho poteší a pozitíva prevážia tie slabšie stránky. ()

VasaX

Velice povedeně převedené dílko mistra Gaimana. 128 minut plných poutavého příběhu, fantazie, dobrodružství a romance. Nenacházím nic, co bych mohl vážně vytknout. Bravo ()

Antek

Krásný a kouzelný film, který dokáže dojmout i rozesmát. Zpočátku jsem si říkal, že nějaká pohádka mě nemůže vůbec zaujmout, ale opak byl pravdou. Byl jsem doslova chycen. Kašlete na slabší triky, protože to není o nich, ale o příběhu. A já si mezitím (s vědomím, že jsem konečně našel nejlepší film roku 2007) skočím do knihkupectví pro ... však víte co :-) ()

Aven

Musím uznat, že jsem byl mile překvapen. Pro děti musí být Stardust film vzbuzující naprostou euforii. Skvělá role Roberta De Nira, který možná trochu ke škodě filmu herecky vymazal z plátna hlavního hrdinu, k tomu skvělé hlášky zavražděných princů a v neposlední řadě i hot hvězda v hlavní roli. ()

Krysa SPK

Příběh je sice okatě překombinovaný - resp. je poslepovaný hned z několika legend a čerpá z většího množství zdrojů, ale zpracování je natolik chytlavé a chvílemi i roztomile půvabné, že divák tyto nedostatky rád přehléde a spolu s vynikající hudbou (soundtrack je překvapením roku) a herci včele s famózními Robertem de Nirem a Michelle Pfeiffer tvoří přijemné překvapení a nevšední zážitek. ()

ybuko

Dlouho se mi nestalo, ze bych po shlednuti filmu mel chut pustit si ho znova. A udelal to. Stardust je nadherna dynamicka fantasy pohadka, ktera je patricne romanticka, patricne mila, patricne kouzelna a patricne kruta. Nechybi ji vtip, nadhled, chytre postaveny pribeh, silne obsazeni, necekane dejove zvraty, perfektni sladeni hudby a strihu, inteligentni hratky s divakem (napriklad cela scena se Sekundem od jeho majestatniho prichodu na scenu). Nevim co vic dodat, snad jen ze Matthew Vaughn byl ucenlivym divakem Pana prstenu a ze prestoze je ve filmu (jak uz to tak byva) oproti knize dost zmen a zjednoduseni, vubec mu to neskodi. Tesim na dalsi gaimanovky, ktere se snad konecne zacnou tocit. ()

yeniczek

Velice příjemné překvapení. Herci se snaží, vše působí roztomile přirozeně a De Niro je správně k popukání. Vlastně celý tenhle film je hodně vtipný a nesnaží se hrát na nějaký extra obrovský příběh. Hospodský kozlík je nejlepší;) Po několikátém dalším zhlédnutí musím uznat, že to je jedna z nejlepších pohádek vůbec! ()

Mihail123

Menší rozpočet sa nezaprie. Herci, či už je to teplý pirát v podaní De Nira alebo Michelle Pfeiffer aka Big Badass Witch sú vpohode. Smiešne až zbytočné scény, alebo suché dialógy. Jednoducho rozprávka pre deti aj dospelých, ktorá sa dala natočiť lepšie byť lepšie a schopnejšieho režiséra - ktorým Matthew Vaughn rozhodne nie je. ()

McM

O Neilovi Gaimanovi jsem toho hodne slyšel. O jeho fantazii. A tohle byl můj první kontakt s ním. Nevím co jsem čekal, ale tenhle nenápadně krásný pohádkový svět mě okouzlil. Film se nesl přesně v duchu, který nám slíbil začátek a aby neupadal, zachránil ho lehce černý humor s krásnou Claire Danes. Pohádka nejen pro nejmenší. ()

sskrblik

Odnáším si další jedinečný zážitek! Hvězdný prach je inteligentní pohádka o dvou světech. Svět normální, kde žijí lidé jako my a svět za zdí, kde jsou kouzla, magie a království. Fantazie světa za zdí je neotřelá a originální. Máme tu čarodějnice, bratry toužící po trůnu, hvězdu a romantického hrdinu. Netřeba více popisovat děj, musí se to vidět a pochopit. Úsměv na tváři vyvolala i postava De Nira jako kapitána blesků a rovněž celá jeho posádka a plachtění po obloze bylo magické. Celý film měl parádní a napínavou atmosféru, skvělou hudbu, herecké výkony na výborné úrovni a v neposlední řadě svou vnitřní krásu. P.S. také chci mít svou hvězdu!! Dokonalý film! ()

Imune

Hodně povedený pohádkový příběh s ne úplně nejlepšími hereckými výkony, ale perfektní hudbou, dobrá podívaná pro všechny. 80% ()

Millanium

Jedna z nejlepších pohádkových podívaných poslední doby. Výborní De Niro, Pfeiffer a ostatní vedené výbornou režií Matthewa Vaugna. Ani na okamžik jsem se nenudil a užíval jsem si film plnými doušky. Kdyby mi bylo ještě 12, tak bych byl doslova v extázi. 90% ()

ella

Mrtví královští synkové jsou velmi originální. Líbí se mi rozmanitost příběhu, prostředí a jeho postav. ()

skretik

Už viem, prečo som dala 3*... príliš dlhé, príliš prekombinované... a nie 4*, lebo ten záverečný boj bol patetický, divný, zbytočne navyše preplnený a robí z rozprávky nevhodný film pre malé deti... ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora