Možná jste si mysleli, že hvězdy jsou docela nezajímavé kusy kamenů. To jste se mýlili, hvězdy jsou živé bytosti, které vypadají jako krásné ženy. Když jedna hvězda spadla z nebe, vydal se ji Tristan hledat. Doufá, že když ji přinese své milované, získá tak její srdce a ona začne také milovat jeho. Jenže není jediný, kdo je hvězdě v patách. Tři princové hledají rubín z náhrdelníku této hvězdy, protože kdo jej nalezne, stane se králem. Nejodpornější důvod mají tři sestry čarodějnice. Když snědí srdce hvězdy, získají věčný život a mládí. První najde hvězdu Tristan. Je překvapený, když zjistí, že hvězda není jen kus chladného kamene, ale půvabná žena, která se jmenuje Yvaine. Vydají se spolu na dlouhou pouť, aby ji ukázal své milé. Jenže čarodějnice nemají v úmyslu se hvězdy vzdát, a tak oba čelí velkému nebezpečí. Během jejich dobrodružství Tristan dospěje a najde pravou lásku. Takovou, která se nedá koupit třeba spadlou hvězdou. (TV Prima)

Ondr@932

Docela překvapující, že má tento film tolik %. Sice kvalita režie a všechno další je dobré, ale, že bych to byl tak uchvácen to se říct nedá. Takže dávám 6/10 ()

Drakenovec

Fantastická pohádka. Už od začátku vtáhne do děje, který je velice působivý. Atmosféra krásná, pravá pohádková, dokonce i vtipné, ano, opravdu jsem se i hodně pobavil. Herci vynikající, chválím především Roberta De Nira. Five stars. ()

albionlady

Film som videla predtým, ako som si prečítala knihu, podľa ktorej bol natočený. Je to určite nádherný film (jeden z mojich obľúbených), na ktorý sa veľmi dobre pozerá a miestami je veľmi nečakaný a prekvapivý, no nedá mi nepovedať: Prečítajte si knižku. Stardust je kniha, pri ktorej sa vôbec nebudete nudiť. Veľa pasáží bolo vo filme úplne inak ako v knihe, veľa vecí tam chýbalo, veľa si Vaughn domyslel, aby bol film napínavejší, dramatickejší, populárnejší, rozprávkovejší a romantickejší, ako bola Gaimanova predloha. (A Victoria nebola v knihe až taká sprostá a čierno-biela ako vo filme; zato Tristranova mama sa mi na konci - keď už nebola vtákom - zdala byť trochu... divná). V každom prípade, obe verzie Hviezdneho prachu sú úchvatné. Hoci kniha sa mne osobne páči viac (lebo predsalen je to kniha, knihy mám radšej). ()

katmandzoo

kúzelné, magické, čarovné, okulahodiace, pestré, nádherné so skvelou výpravou, fantastickým prostredím, vynikajúcou hudbou a výborným hereckým obsadením..vtipnými hláškami je to preplnené, či už ide o mŕtvych bratov, ktorí sa navzájom pozabíjali a berú to s nadhľadom a potrebnou dávkou humoru alebo v prípade neskutočne hrajúceho Roberta De Nira, ktorý si svoju postavu náramne užíva a mám pred ním obrovský rešpekt, že si hviezda jeho kalibru trúfla zahrať takúto postavu..na jeho baleťácky tanec v šatni nikdy nezabudnem..skoro som sa popukal od smiechu..som proste nadšený a tomuto filmu nemám absolútne čo vytknúť..po jeho dosledovaní som mal zimomriavky a zážitok, ktorý vo mne evokoval trvá dodnes..veľmi milé prekvapenie..top 20 ()

KafuR

Možná, že si měl Meťjů Vaughn také nejdřív počkat na nějakou tu padající hvězdu a přát si lepší rozpočet, protože z celé té velkolepé filmové výpravy je nejzajímavější ta díra ve zdi, která nutí člověka k zamyšlení, jestli by její zacelení náhodou nevyšlo levněji než doživotní renta pro neúplatného celníka. Jinak pokud pominu další závažné nedostatky útočící na mojí vratkou psychickou rovnováhu, jako je stokrát omletá a přežvýkaná óda na pravou lásku a nepatrně nedomyšlená země nezemě, stále mi naštěstí zůstane metrosexuální de Niro, sedm variací na správný bratrský vztah a hlavně Tristan Gump metající takovou rychlostí, až se mi dělaly čtverečky na monitoru, a proto určitě nemůžu říct, že jsem se celý film bavil jenom na scénáristův účet. ()

palmrus

Upřímně jsem si od tohohle filmu moc nesliboval, možná nějakou prdlou fantasy kravinu, ale o to víc jsem byl překvapen. Výbornej film, a ty dvě hodiny uplynou celkem rychle a člověk se i zasměje občas. 5* bez mrknutí oka. ()

Mayaku

Tenhle film miluji. Dokonalá pohádka pro dospělé skvělá v každé jednotlivosti i postavě, jakož i v celkovém souhrnu. A s božím soundtrackem :) ()

Critic

Byla by to taková česká pohádka v americkým podání, i docela dost povedená, kdyby tam nebylo tolik "mortal combat-like" akce. To se tam prostě vůbec nehodilo. ()

dalziel

Si najkrajšia rozprávka pre dospelých / (fantasy) čo som kedy videl.Matúš sa teda vytiahol.Claire je fakt hviezda. ()

Daiker

Po letech musím napsat, že tato fantasy pohádka je prostě dokonalá....... Skvělé obsazení, příběh luxusní, je to vtipné, romantické scény působí až moc...... De Niro a Pfeiffer jsou boží.... Dneska už je to takový kult, který i po 20tém zhlédnutí stále baví ()

Razzor_82

"Našel jsem hvězdu." Magická fantasy pohádka pro dospělejší. Sympatický casting v jejímž čele doslova září  Claire Danes. Opravdu originální zpracování toho jak láska vítězí nad smrtí. Robert De Niro v hezké roli piráta dobráka. Kouzelný vizuál a nápadité dialogy. No zkrátka se trochu stydím, že jsem tuhle perlu objevil až teď. 9/10 ()

chlebos

Tahle pohádka bude jednou taková ta klasika co si člověk pouští, aby se mu pozvedla nálada. Takže časem přihodím třeba ještě hvězdu navíc. ()

Zacharias

Asi jsem čekal moc, zdá se mi, že tady někdo poněkud nezvládl režii. U první půle filmu jsem málem usnul, ale konec to zachránil. Herecké obsazení je fajn, ale zdá se mi, že kromě Michelle Pfeiffer, není využité naplno ( od De Nira bych čekal víc). Často je to srovnáváno s Princeznou nevěstou, k tomu můžu říci jediné .... nešahejte mi na Princeznu nevěstu. ()

haWranka

Taková miloučká pohádka. Člověk se nenudí, fandí snad každýmu, ať už se to klaďas nebo záporák. Do toho všeho ještě naprosto úchvatná trojka čarodějnic, roztomilá zářící hvězdička, charizmatickej pirát a sympaťák Septimus. No já jsem se bavila, klidně bych se mrkla i znovu. ()

jakkal

No od tohto filmu som fakt veľa nečakal, predlohu som nečítal a recenzie ma moc neoslovili. O to väčšie bolo moje prekvapenie keď sa z neho vyklula neuveriteľne záživná a vtipná rozprávka. Rozhodne jeden z najlepších filmových zážitkov roka. Tak spokojný a s obrovským úsmevom na perách som z kina už dávno neodchádzal. ()

billyador

k dokonalosti krucek, po nekolikerem shlednuti promijim i ty odlisnosti oproti knizce, protoze jich bylo zanedbatelne malo... tak jako pred lety pan prstenu, i tenhle film mi bere trochu me vlastni fantazie, naproti tomu mne vsak obohacuje nejkrasnejsimi vizemi nadaneho autora a rezisera...cekal jsem dlouho na gaimanuv plnohodnotny vstup do sveta stribrnych platen acekani se vyplatilo. Ja ted jen doufam,ze dalsi sikovni lide objevi odvahu prenest nam i dalsi jeho pribehy do obrazove podoby, bude-li to "fungovat" stejne jako v Hvezdnem Prachu, ceka nas opet prvotridni podivana.... ()

Yawgmoth

Od tohohle filmu jsem čekal docela dost a opravdu mě nezklamal.Jedna z nejlepších pohádek co jsem kdy viděl(ne-li nejlepší)...naprosto magická atmosféra,výborný černý humor,skvělé herecké výkony...Claire Danes jako Yvaine je tak křehce nádherná a Robert De Niro jako ,,drsný" pirát je famózní...celkově mě tento film dostal a dávám 5* jen to bleskne:) ()

Teleri

Stardust je moc pěkný film. Hodně rychle mě vtáhl do děje a pak už nešlo nic dělat, jen se ponořit do srozumitelného a plynule proudícího příběhu. Je to přesně typ příběhu, které mám rád..takže jsem hned věděl, že se zařadí mezi mé oblíbené filmy.. Některé scény by byly i docela brutální, ale jsou vždy jemně vyváženy nějakým vtípkem či háškou nebo úšklebkem který vás fakt rozesměje(nebo mě aspoň rozesmály).. mohu jedině doporučit, už se těšim, až se na to znovu podívám. .. a znovu a znovu;) ()

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora

Festival Malé oči přivítá v Praze i Totora