Mafstory

Slovensko, (2006–2012), 122 h 2 min (Minutáž: 21–51 min)

Peter Batthyány, Peter Sklár, Ivan Macho, Martin Vanek, Gabriela Dzuríková, Igor Adamec, Roman Fratrič, Ján Lehotský, Martin Malachovský, Karol Čálik (více)

Série(11) / Epizody(183)

Príbehy Mafstory ponúkajú divákom obrázky zo života slovenskej mafie plné smiešnych situácií a drsných bonmotov, ktoré nikoho nešetria. Humor v Mafstory je niekedy veľmi tvrdý, svoje miesto by pred desiatou hodinou hľadal iba ťažko. Základná zostava hercov (Peter Batthyány, Roman Fratrič, Igor Adamec, Martin Vanek a Ivan Macho) bude hrať všetky úlohy – mužské aj ženské postavy. Časom sa však určite objavia aj hosťujúce celebrity a herci. (TV JOJ)

Santino7

Prvý slovenský seriál z mafiánskeho prostredia. Nečakajte však nič zložité, ide o komédiu od začiatku do konca, ktorá je určená plnoletým divákom len kvôli početným vulgarizmom. Napriek tomu je však seriál - na slovenské pomery - obstojný a aj pozerateľný, dá sa pri ňom niekedy aj zasmiať. Seriál mapuje absurdné a vtipné situácie, do ktorých sa dostáva mafiánsky klan Molnárovcov z Veľkého Medera. Na jeho čele stojí Ali (Peter Sklár), jeho pravou rukou je Banán (Peter Batthyany, hrajúci aj Banánovu mamu tetu Márgit). Ďalšími členmi rodiny sú ešte večne opitý doktor Béla (Martin Vanek), mierumilovný účtovník Milan (Igor Adamec), Aliho manželka Pipina (Gabika Dzuríková) a taktiež málovravný a vždy bejsbalkou vyzbrozený Prco (Ivan Macho). Tieto postavy tvoria hlavnú kostru tohto sitcomu, ktorý je príjemným osviežením medzi slovenskými seriálmi a ktorý si okamžite našiel svojich fanúšikov. Seriál sám o sebe prináša humorné scény a tiež niekoľko podarených hlášok, pri ktorých sa nedá nesmiať. 55% ()

Aceboris

Jeden z mala komedialnych serialov, ktory si ma ziskal predovsetkym svojimi hlaskami.. Osobne sa mi zo zaciatku nepacil. no po case som si ho velmi oblubil..Je to tak, bud si ho oblubis, alebo ho vobec nepozeras a to je pripad mnohych ludi, sudia nieco co poriadne este ani nevideli. Verim, ze to chlapcom z MafStory vydrzi este dobre dlhu dobu, aj ked vsetko casom upadne.. ()

Richard_Ba

Nepovažujem Mafstory za vrchol slovenskej kinematografie, nestáva sa ani často, že by som sa extrémne smial na vtipoch, ktoré odznejú poćas jednotlivých častí, ale...Peter Batthány a Peter Sklár sú podĺa mňa úžasný herci (v rámci slovenskej scény) a ich osoby sú tie, ktoré zdvíhajú resp. dávajú úroveň tomuto seriálu. Mal som tú česť vidieť ich naživo v divadle a ich improvizácie a herecké výkony boli nezabudnuteľné. ()

bax

Po prvých dieloch, keď táto séria len začínala, bol môj verdikt nemilosrdný: "odpad!", ale musím uznať, že tvorcovia sa vydali ďalej po dobrej ceste a momentálne tvoria na slovenské pomery dobrý sitcom (aj keď stále si myslím, že sitcom, ktorý by bol hodný nosiť to označenie, na Slovensku ešte nebol natočený). Ale stále je to pre mňa len na tej priemernej úrovni a sledujem to len príležitostne. ()

mirec2211

Seriál sa mi veľmi páči. Videl som všetky časti. Na slovenské pomery to je veľmi vydarené. Mám rád takýto "drsňácky" humor. Keď tam bol Rudy (Roman Fratrič) to bolo najlepšie. Na Aliho (Petra Sklára) som si dlho zvykal. Nakoniec som si zvykol a musím uznať, že sa alternatíva Rudyho vydarila. Tento štýl humoru nemusí každému sadnúť. Ja sa však zabávam. Samozrejme, sú slabšie ale aj lepšie časti. V konečnom hodnotení dávam viac ako priemerné hodnotenie. ()

• V prvej sérii stvárnil Pipinu Martin Vanek, na začiatku série druhej absolvovala postava plastickú operáciu a odvtedy ju hrá Gabriela Dzuríková. (m.a.t.o.)
  • V desiatej sérii sa v dome mafiánov zmenil nábytok. (Johnny.ARN)
  • Námetom seriálu bolo kultové divadelné predstavenie divadla GUnaGU "English is Easy, Csaba is Dead". (darkjoker)