Bezkonkurečne najlepší slovenský sitcom. Každá časť je originálna a má čo divákovi ponúknuť. Aj keď zo začiatku to tak vôbec nevyzeralo, predsa len sa Mafstory zapíše do análov slovenskej kinematografie ako kult a môže kľudne odštartovať novú vlnu kvalitných sitcomov. Veľmi dôležité sú herecké výkony jednotlivých aktérov, ktoré sú na veľmi vysokej úrovni, čo pri slovenských "výtvoroch" býva skôr výnimkou ako pravidlom. Peter Sklár je proste skvelý, tohto chlapíka som si všimol v S.O.S. a už tam ma svojim hereckým prejavom dostal, no tu je ešte o 2 triedy lepší a suverénne ťahá Mafstory do výšin. Nezaostávajú za ním ani ďalší aktéri mafiánskej rodiny. Petter Batthyany v dvojroly podáva unikátny výkon (kde tento chlap do teraz sakra bol??) a spolu s Ivanom Machom tvoria bezkonkurečný pár vypaľovačov :). Gabika Dzuríková ako afektovaná, namyslená dedička majetku Molnárovcov sa v tejto roly doslova našla. Pochváliť ale treba aj Martina Vaneka s Igorom Adamcom, ktorí to z detského Kakaa dotiahli k mafiánom a tieto postavy im naozaj seknú. Najpotešujúcejšie na Mafstory je ale to, že epizódy majú stúpajúcu kvalitatívnu tendenciu. Áno, pôvodne som chcel napísať krátky výstižný komentár, ale nedalo mi nevyzdvihnúť aspoň to málo čo momentálne slovenská seriálová tvorba ponúka...(28.10.2009)

"Tu je Alinko Krasňanský!" Osobne týchto mafiánov považujem za najlepší náš seriál. Batthyány s Banánom a Margit je úžasný. Ožratý doktor na nezaplatenie a tak je to aj s ďalšími postavami. Toto je proste niečo, na čo sa nezabúda. Teším sa na film a dúfam, že kvalita neupadne. 5* preto, pretože je to proste Mafstory.(28.8.2012)

Presne takto majú vyzerat Mafiáni!Jeden z najlepších slovenských seriálov,ktorý ked prišiel na televízne obrazovky,vyvolal ošial a smiech a ten trval dlhých 10 rokov a to právoplatne.či sa jedná o Banána,Aliho,Krtka,Tetu Márgit alebo ochlastú Bélu.Každá jedna postava priviedla diváka k smiechu a preto som nespokojný s hodnoteným aké tu má!___85%(17.4.2017)

• Makky

V poslednej dobe som viac nazrel do tohto slovenského mafiánskeho sveta a priznávam, že Mafstory je občas pozerateľná. Síce kvalita dialógov je niekedy na úrovni hendikepovaného klokana, na niektorých vtipných dialógoch sa skutočne dá pobaviť. "Alinko ty si v poriadku? Ty nemáš Alzheimera?" - "Alzheimera nemám, ale keď chceš, ja ti ho kúpim."(27.3.2008)

Prvé diely som nejak prepásol, asi preto lebo mnoho slovenských "sitcomov" bolo strašných. Až v posledných dieloch som však našiel čaro humoru, ktoré dosť chýbalo v predchádzajúcich projektoch. Alinko je pán mafián a bordel okolo neho je tiež vydarený. Zatiaľ teda 4****. KU.VA JA LEN DÚFAM, ŽE TO NESKONČÍ POKAZENÉ, OTREPANÉ !!!(30.9.2009)

• - Spoiler: V úvodnej epizóde desiatej série sa dozvedáme, že Prco (Ivan Macho) zomrel za záhadných okolností. Do rodiny namiesto neho pribudol Drobec (Lukáš Hoffmann). (Johnny.ARN)

• - "Mafiánske Historky" si nesie názov úspešné audio-cd, v ktorom účinkujú všetky postavy zo serialu "Mafstory". (R4D0)

• - Ivan Macho (Prco) je v skutočnom živote učiteľ základnej školy na Grosslingovej ulici v Bratislave. (martincba)