Prvý slovenský seriál z mafiánskeho prostredia. Nečakajte však nič zložité, ide o komédiu od začiatku do konca, ktorá je určená plnoletým divákom len kvôli početným vulgarizmom. Napriek tomu je však seriál - na slovenské pomery - obstojný a aj pozerateľný, dá sa pri ňom niekedy aj zasmiať. Seriál mapuje absurdné a vtipné situácie, do ktorých sa dostáva mafiánsky klan Molnárovcov z Veľkého Medera. Na jeho čele stojí Ali (Peter Sklár), jeho pravou rukou je Banán (Peter Batthyany, hrajúci aj Banánovu mamu tetu Márgit). Ďalšími členmi rodiny sú ešte večne opitý doktor Béla (Martin Vanek), mierumilovný účtovník Milan (Igor Adamec), Aliho manželka Pipina (Gabika Dzuríková) a taktiež málovravný a vždy bejsbalkou vyzbrozený Prco (Ivan Macho). Tieto postavy tvoria hlavnú kostru tohto sitcomu, ktorý je príjemným osviežením medzi slovenskými seriálmi a ktorý si okamžite našiel svojich fanúšikov. Seriál sám o sebe prináša humorné scény a tiež niekoľko podarených hlášok, pri ktorých sa nedá nesmiať. 3/5(28.2.2014)

• klapqua

divadelný príbeh gu na gu english is easy atd. ma bavil, preto som šla aj do seriálu... zo začiatku nuda, potom sa to trochu rozbehlo a napokon zase nuda... boli diely keď ma to fakt bavilo a pozerala som to pravidelne... teta márgit bola mne protivná, ale banán ok... alinko určite skôr ako rudynko, pipina super, rovnako ako vkuse ožratý doktor veterinár béla=))(15.1.2012)

• Mania

Tak tenhle typ 'humoru' mi opravdu nic neříká. Je možný, že jsem pravý obsah nepochopila, to nepopírám, i když pochybuji, že tam nějaký jiný obsah je. Nudná a trapná záležitost, při které divák opravdu jen ztrácí čas. Oh a musím říct, že jsem se opravdu snažila a několik celých dílů shlédla, co kdyby, že...(11.6.2009)

Keď som "Mafstory" uvidel prvý krát, hovorím si, že to bude len ďaľší televízny odpad. Ale časom mi tento seriál tak prirástol ku srdcu, že som sa snažil nepremeškať žiadnu novú časť. Humorné príhody mafiánskej rodinky z Veľkého Medera sa mi silno zapáčili. Najväčší boss Ali Krasňanský, jeho preafektovaná frajerka Pipina, Aliho pravá ruka úderený Banán, Banánova mama Márgit, ustrašený účtovník Milanko zvaný Krtek, večne ožratý doktor Béla a primitívny násilník Prco, sú postavy z tohoto doposiaľ najlepšieho sitkomu česko-slovenskeho. ***(29.4.2008)

Medzi televíznymi sračkami typu susedia, priateľky, ordinácia v ružovej záhrade atď. toto svieti ako diamant a ja sa pobavím pri každej časti, takže 5 hviezd dám pokojne ;)//EDIT: bohužiaľ to varenie z vody sa nedá tolerovať navždy a inač sympatické postavičky začínam pomaličky nenávidieť, treba vedieť kedy prestať!(20.2.2008)

• - Obraz Ernesta Krasňanského v Aliho (Peter Sklár) pracovni je v skutočnosti fotka Ernesta Hemingwaya. (viktorcreed)

• - Spoiler: V úvodnej epizóde desiatej série sa dozvedáme, že Prco (Ivan Macho) zomrel za záhadných okolností. Do rodiny namiesto neho pribudol Drobec (Lukáš Hoffmann). (Johnny.ARN)

• - V 9. epizóde 6. série sa v roli Aliho (Peter Sklár) mamy objavila Hana Gregorová. (viktorcreed)