Skutočná špička medzi slovenskými komediálnymi seriálmi. Či už šéfino Ali, jeho nasprostastá ale prsatá žena Pipina, agresor Banán, knihomol a rastlinomil Krtek, tetka Márgit, vymletý Prco alebo večne ožralý doktor Béla sú postavičky ktoré majú vždy čo povedať... no snáď okrem Prco ktorý je tak vymletý :))) že radšej ani nehovorí (za neho hovorí baseballová pálka :))) Jednoduchá zábava plná prekvapivo často nových nápadov.(21.7.2008)

Mafstory prišlo na obrazovky v roku 2006 a ako námet bolo skvelé divadelné predstavenie English is easy and Csaba is dad...s Romanom Fratričom ako bossom rodiny šlo všetko ako po masle..áno bohužial spravil chybu a bol zo seriálu vyhnaný. Prišiel Peter Sklár ako Ali a ten zase priniesol niečo nové čo predtým pri Rudynkovi nebolo..ale zase zo seriálu zmizlo to čo tam Fratrič svojim humorom zanechal- od úvodnej pesničky až po jeho košele ked vždy odhaloval svoju chlpatú hrud. Takto by som charakterizoval dvoch bosov Molnárovskej rodiny. Doležitov a ústrednov postavou série je však Peter Batthyány ako Banán a zároven aj jeho mamička Márgit. Je obdivuhodné ako to Baťko skvele všetko zahral a bez jeho hlášok by tento seriál nestal za nič. Aj preto je taký skvelý. Samozrejme pre mna vždy zostane Rudy Molnár v podaní výborného Romana Fratriča tým pravým bossom Molnárovskej rodiny....(6.9.2014)

Spočiatku som to ignoroval, ale v poslednej dobe sa "chytám" čoraz pravidelnejšie a prekvapene zisťujem, aké je to zábavné. Objektívne za 3, ale ak hodnotím v rámci slovenských sitcomov (tie na Markíze zaslúžene zdochýnajú jeden po druhom), tak je to geniálne dielo, ktoré vstúpi do našej televíznej histórie.(22.6.2008)

Mafiánske poviedky už od úvodných dielov získali medzi domácimi akýsi status kultovosti. Či právom alebo neprávom je už viac – menej otázne, no stopu po sebe určite zanechali. Až na prehrávajúcu Pipinu Dzuríkovú sú postavy dobre napísané, obsadenie tiež vyšlo. Ústredné trio gangstrov, duo z Kakaa plus mamka s gulášom pobaví uštipačným rýpaním do slovenskej mentality a účelovo vulgárnym slovníkom. Vyzdvihnem aj originálne karikatúrne prechody medzi scénkami, čo už tak nepoteší je stagnácia postáv s akou časom zistíte, že je to stále o tom istom. Mafstory nepatria k prevratným a už vôbec nie kultovým seriálom, ale v porovnaní s domácou konkurenciou obstoja.(11.11.2014)

• Angelino

Prvé predstavenie v GunaGu ma veľmi pobavilo. Bolo jednoduché, odrážalo čiastočne medializovanú realitu mafiánskeho prostredia a bolo svojím spôsbom netradičné. Mafiánske historky, ktoré bolo voľným divadelným pokračovaním sa stále ešte dali, aj keď už strácali na sile práve svojim opakovaným štýlom. Svojou seriálovou formou však degradoval divadelné umenie a i keď nejaká hláška sem tam pobaví, stráca sa v tom práve satyrická kritika spoločnosti, ktorú som sledoval v divadle. V každom prípade sa čiastočne už tento sitcom stal legendou a preto mu pridávam jednu hviezdičku.(28.4.2009)

• - Banán (vlastným menom Šimon Nagy) je bratom Maroša Nagya zo seriálu "Profesionáli". Obidve postavy hrá Peter Batthyany. (darkjoker)

• - V prvej sérii stvárnil Pipinu Martin Vanek, na začiatku série druhej absolvovala postava plastickú operáciu a odvtedy ju hrá Gabriela Dzuríková. (m.a.t.o.)

• - Seriál Mafstory sa natáčal vo vile na bratislavskej Kolibe, kde sa predtým točila aj reality show Vyvolení (2005). (marciano)