Susedia

Scénář:

Andy Kraus

Kamera:

Peter Bencsík

Andy Kraus, Peter Marcin, Viki Ráková, Zuzana Tlučková, Marta Sládečková, Helena Vondráčková, Eva Matejková, Martin Malachovský, Ivan Vojtek (více)

Série(10) / Epizody(164)

Na základe diváckej odozvy na krátke scénky v relácii Hurikán, v ktorých sa stretli rodiny Františka Stromokocúra (Peter Marcin) a Lászla Komároma (Andy Kraus), sa ich tvorcovia a televízia Markíza rozhodli preniesť ich osudy do samostatného komediálneho seriálu. Manželské dvojice síce bývajú vedľa seba, ale temperamentom, názormi a životným štýlom sú si dosť rozdielne. Zažívajú spolu humorné situácie založené na nedorozumeniach a náhodách, ktoré prináša život. (TV Markíza)

Flego

Je to veľmi ťažké natočiť dobrý seriál ( u nás na Slovensku určite ). A humorný zvlášť ( to platí pre obe republiky ). Pokusy to boli ( Silvánovci, Duchovia resp. Novákovci ), ale nedopadli dobre. Pravdou je, že inšpiráciu k Susedom našiel sám Kraus, keď vymýšľal skeče o podivnej dvojke Komáromovi a Stromokocúrovi v Uragáne, či Hurikáne. Inak sa píšu krátke útvary, inak 30 minútový seriál. Určite by si seriál zaslúžil lepšiu pozornosť strihačových nožničiek, či precíznejšiu prácu na scenári a dialógoch ( čo Markíza určite nedovolí, lebo ona chce prašule ihneď ). V podstate treba pozitívne hodnotiť, že aj na Slovensku niekto našiel odvahu a vstúpil do neznámych vôd. Prvá séria sa mi pozdávala viacej, určite by som však vyzdvihol dovtedy málo známu Viki Rákovú, ktorá je excelentná. ()

klúčik

Tento seriál , mnoho krát opakovaný na jednej TV , patril v dobe vzniku k tomu lepšiemu čo sa vysielalo. Ja som sa na tento program díval , ako na zábavný program v ktorom sa dalo očakávať čo sa bude diať... Na niektorých častiach som sa schuti zasmial a zabavil som sa... Páčila sa mi aj M.Sládečková, bola naozaj dobrá.... 60%. ()

kebom odpad!

Neposudzoval by som tento seriál tak, že má byť odrazom slovenského humoru. Podobné "vtipy" sú úspešné iba u vrstvy nenáročných divákov, ktorí sa smejú aj slovu "zadok". Je mi len ľúto, že sa tu dokáže niekto takto zhadzovať - herci, účinkujúci a hlavne diváci. Ak toto je súčasný slovenský humor, tak sme sa dostali na úroveň zábavy v krajinách tretieho sveta (tuším "rozvojové" sa už nepoužíva, lebo sa nikdy nerozvinuli). ()

Melios

Susedia sú vlastne seriál ,ktorí naplno ocenia len Slováci ,ktorí si pamätaju ešte ranné 21. storočie a rovnako ako ja vyrastali na Uragáne. Ak ale nie ste Slovaci ,alebo ste mladí neznamená to ,že nemáte dať tomuto projektu šancu ,len nečakajte ,že vám to na 100% ulahodí. Ale ak chcete nejako zabiť čas tak ,prečo nie. Kazdý Gag som si užil či už som ho predtým počul ,alebo nie. Seriál je stále v produkcii a tak budú vychádzať nové a nové epizódy. Sám za seba môžem odporúčit ako originálne 3 sezóny tak aj moderný zbytok seriálu ,ktorý si ide v zabehnutých koľajách. Na duo Marcin-Kraus mám len dobré spomienky a v súčasnosti stále majú dobrú povesť...Za zmienku tiež stojí aj pokračovanie menom Kutiyl s.r.o. ,ale ten by som odporúčil len skalným fanúšikom...IŠTENÉM! ()

MM_Ramone

Autorská dvojica Peter Marcin a Andy Kraus prišla s dovtedy pre slovenské komerčné televízie nezvyklým projektom. Natočili pôvodný sitcom. Seriál incesnovaných úsmevných príbehov obyvateľov jednej bytovky. Ako už i prostredie naznačuje, celé to je zamerané na nenáročnú "ľudovú" zábavu. Po ukončení natáčania vzniklo hneď ďalších pár podobných seriálov, ktoré sú však svojou kvalitou ešte nižšie ako "Susedia". ** ()

• V seriálu zazní i jména dalších obyvatelů bytovky Hegedüsová a Skotnický. Ve skutečnosti se jedná o jména členů štábu, kteří se na tvorbě seriálu podíleli. (lbos)