Když se Will rozhodne vyprávět své dceři příběh, jak potkal její matku, zjišťuje, že ohlédnutí do minulosti mu možná pomůže vyřešit svou budoucnost. Zkrátka nikdy není pozdě dát lásce druhou šanci...
Třicátník z Manhattanu Will Hayes (Ryan Reynolds) se právě nachází uprostřed rozvodového řízení a jeho desetiletá dcera Maya (Abigail Breslinová) se ho začíná vyptávat na jeho život před svatbou. Will jí vypravuje o svých milostných úspěších i pádech - o dívce ze sousedství Emily (Elizabeth Banksová), o nejdůvěrnější přítelkyni April (Isla Fisherová) i o volnomyšlenkářské Summer (Rachel Weiszová)... Tři romance... tři zlomená srdce. Maya si skládá dohromady dílky tátovy milostné skládačky a začíná chápat, že láska vůbec není jednoduchá. Will si díky ní ale také uvědomuje, že nikdy není příliš pozdě na to, aby dal lásce druhou šanci. (HBO Europe)

Mrkvič

Přijde mi to jako geniální romantická komedie. Bohužel u romantické komedie mám radši trochu víc vtipu jako v Lásce nebeské. Tohle je taková zajímavá hra na škatulata hejbejte se. Jen se obávám, aby to pro holky nebylo až moc geniální. Je to trochu jinde než VéKáVéčka nebo to zelené slepé motovidlo běhající někde po lese. ()

Lachtaan

Na jednu stranu až moc klišovitý typicky americký romcom, na tu druhou poměrně milé vyprávění o tom, co všecko vedlo otce v milostném životě k momentu, kdy potkal matku své dcery. Velký podíl na ne zcela zasloužené 4. hvězdičce má Abigail Breslin, která je tady nejpříjemnější ze všech svých tehdejších, mnohdy celkem zaměnitelných rolí. [viděno na SkyShowtime 18.3.2023] ()

neoBlast

Ukrutně optimistická "both sex friendly" romance. Ženy budou obdivovat úsměv Ryana a muži mu závidět výběr z krásných dam. Allenovsky laděná zápletka je protkána vybroušenými dialogy, které září na míle daleko. Clint Mansell potěšil a obstál i v, pro něj jistě, nezvyklých vodách. Chvilkami si budete sami sobě namlouvat, že se toto odehrává i ve skutečném životě... určitě. No možná. 80 % ()

marvan

Potkat takovéhle dítě na ulici, tak zřejmě s křikem uteču. Abigail Breslinová, představitelka dětské role, je děsivější než Vetřelec. Dívat se na malé dítě, které mluví jazykem dospělých a s rutinní protřelostí používá jejich mimiku a gesta, je nesnesitelně perverzní. Hollywood je největším distributorem dětské pornografie. ()

drederik

Pro zajímavé romantické filmy mám slabost a tohle zajímavé určitě je. Už samotný děj byl odlišný od v žánru zajetých kolejí. Dalo by se o něm říct, že je až originální, kdyby nebylo, jak už je ve spoustě komentářů zmíněno, jisté podobnosti s HIMYM. Konečně hned od prvních minut není jasný s kým hlavní hrdina nakonec skončí, navíc když má opravdu z čeho vybírat, sám bych asi byl zmaten jestli chtít blondýnku s krásným úsměvem, uhrančivou černovlásku nebo roztomilou zrzku. Nakonec i slova chvály pro Ryana Reynoldse, jenž svým sympatickým a nenuceným projevem příjemně překvapil. ()

venison

Překvapivá forma pojetí romantické komedie z pohledu tatínka vyprávějícího svá milostná léta desetileté dceři, která se právě ve škole dozvěděla od učitelky o sexu :-) Obsah komedie příjemně vyvážen :-) ()

KitFisto

Né tak chytré, jak je tady hodně psáno, ale určitě se jedná o nadprůměrnou, velice povedenou, hollywoodskou rom/kom, která nespadá do šedivého průměru. Příjemná podívaná a herecké obsazení. ()

Phietros

Příjemné, pohodové, ze života! Občas vyprávění dceři nemusí být zas taková nuda a tento romanticko/srandovní a místy tragický příběh to dokazuje. Když malá dcera po svém otci vyžadoní aby jí vyprávěl jak se poznal s maminkou, nikdy by Vás nenapadlo, že takové vyprávění zajde až za dveře staré známosti kterou jste kdysi milovali,ale nevyšlo to! A to se právě stane Willovi, který vypráví svůj životní příběh o jeho 3 ženách v životě, které se mu stali osudnými, ale jen jednu si nakonec zvolil. Nicméně i přes pěkný happy end se matkou své dcery rozvádí a díky dceři pozná, že nikdy není pozdě udělat krok zpět po kterém se Vám změní život.... ()

BoncheR

V podstate veľmi pekný romantický príbeh kde asi najviac žiarila Abigail Breslin. Pokojne, a s čistým svedomím vám môžem odporučiť. ((70% )) ()

Gar-mogoth

Jak já moc nemusím romantické filmy, tak tohle se mi líbilo. Asi za to může Ryan Reynolds, fajn humor a zajímavý jakjsempoznalvašimatkovský způsob vyprávění. ()

Pavlínka9

Příjemný americký film se zajímavým konceptem. Začátek o vyučování sexuálních výchovy, z čehož vznikne vlastně celý příběh - zajímavé, Abigail Breslin ještě v jedné ze svých posledních rolí v pozici malých zvědavých dcer a pro mě dost nepřesvědčivý otec v podání Ryana Reynoldse, načež to pro mě naštěstí zachraňovala moje oblíbená Isla Fisher :) "Lásky" kolem Willa jsou skvěle obsazeny a zasazení prostředí do volebního období amerického prezidenta a určité narážky na vznik komunikačních vymožeností, zdůrazňují postupný vývoj společnosti. Film si pohrává se dvěma možnými závěry a naštěstí vyhrál ten lepší ;) ()

Pajkenzi

Příjemná romantická komedie, která i ve mě vyvolala pocit spokojenosti, krásně zahrané i natočené. Herecké obsazení bylo super, :-) Film dokáže strašně zpříjemnit náladu :-) ()

ivan bohatyr

Rayn hraje strašného losera, což z mužského pohledu se mi moc nelíbí, dál ta holčička je docela protivná a vtíravá, asi by zasloužila trochu pevnější ruku. No a celkově je to docela nuda, takový utahaný romanťák. ()

PierrevanH

Komentář se spoilerem! Celkově obstojná romanťárna. Jen bych své dceři nevyprávěl, že její matka je lesbička a podváděla mě :) ()

VasaX

Ooo. Tenhle kousek jsem si chvíli odkládal, protože mi na první pohled nepřišel až tak zajímavý. Je to takový ten typ filmů na které musím mít chuť nebo potřebu něco takového před spaním vidět. A když jsem se rozhodl pro abecední výběr (D tedy bylo hned po ruce), sešel se i náhodou s potřebou a výsledkem byl skvělý filmový zážitek. Je mnoho filmů s podobnou tématikou, s podobnou dějovou koncepcí. Některé jsou dobré, některé ne. tento je ale z té skupinky povedených. Citlivý, plynulý, s mnoha zábavnými, zajímavými, zlomovými a dalšími dějovými zápletkami, které ve výsledku hladce splynou do jednoho příběhového zákusku, který když nakousnete tak už si ho pomalinku vychutnáte až do úplného konce. Celkové zpracování, postavy a ti kteří se jich úspěšně zhostili, příběh a scénář - v této kategorii romantických/decentně komediálních filmů opravdu dobrý kousek, u kterého, i když se nemohu upřímně rozhodnout, raději zvolím to lepší ohodnocení. ()

Brandon

Sladké? Určitě. Jako cukrová vata? Možná. Ale koneckonců proč ne, jednou za čas stojí za to přivřít oči, vypnout mozek, nevnímat chyby a koukat na partnerské hříčky osudu 3,5* ()