Nula od nuly pojde

• Velká Británie Big Nothing (více)

Charlie (David Schwimmer) napsal knihu, ale nikdo mu ji nechce vydat. Kvůli zajištění své rodiny musí přijmout podřadnou práci, z níž je však následně vyhozen kvůli špatné radě svého kolegy Guse (Simon Pegg). Oba rychle potřebují peníze, proto se rozhodnou zrealizovat Gusův plán a požadují od místního reverenda sto tisíc dolarů, jinak se veřejnost dozví o jeho internetových „choutkách“. Že plán nevyjde přesně podle plánu a po okolí města se začne povalovat hromada mrtvol, snad nemá cenu říkat. (oficiální text distributora)

Jenda

Konec opět zvládl vylepšít průměrné hodnocení téhle krimikomedie a donutil mě přemýšlet o 4hvězdičkovém hodnocení, ale vůči ostatním mnou hodnoceným filmů by to bylo trochu nefér. Simon Pegg už měl lepší role a David Schwimmer u mne stejně vždycky bude Ross Geller... ()

Necrotongue

Černočerně vražedná komedie a první film,ve kterém hraje David Schwimmer v podstatě kladného hrdinu a neleze mi přitom na nervy.Můj oblíbenec Simon Pegg určil směr snímku pomocí dvou vět:"Mám plán." a "Je to naprosto nenásilnej podnik,nikomu se nic nestane."Následuje řada nešťastných a tragicky končících příhod,u kterých jsem se výborně bavil a které perfektně podtrhuje zoufale nevinný pohled Charlieho,jenž se díky jednomu chybnému rozhodnutí ocitne ve vleku událostí.Mám rád černý humor a vzhledem k tomu,že tvůrci nezkazili závěr frenetickým potleskem a zářivými úsměvy,hodnotil bych za čtyři hvězdičky,ale za bonusy jsem udělil pátou.Bonusy:Alice Eve,vražda lízátkem,Engel a Mimi Rogers s Pink Floydy. ()

MáŠa

Zajímavé toto. Jen škoda, že trošku nevyhraněné. Člověk neví, jestli se má smát nebo být napnutý, ze závěru neví, jestli má být smutný nebo ho prostě jen vzít tak jak je a tak. Asi bych to do výsledného celku poskládal trochu jinak. ()

Handle

Bláznivý, ale propracovaný scénář s dobrými herci a černým humorem. Jako oddychovka to není špatné, ale znovu bych si to asi nepustil... ()

ScarPoul

Čiernota mi tiekla z obrazovky na posteľ a šteklila ma kde sa dalo. Naozaj veľmi podarený film, ktorý sa nesie vo zvláštnom duchu. Máme 5 postáv, zamiešajme ich ako balíček karát, nech sú s toho diváci zmätení a hodíme tam pár super vtípkov. TAM, kde by iné filmy na podobnom podnete zdochýnali už v prvej štvrtine, sa Nula od Nuly pôjde- vydržala stepovať na obrazovke celú svoju minutáž, bez nejakeho väčšieho prešlapu. Krásne zmutovaná mixáš videného a nevídaného, prepletaného a hlúpeho, ktorá sa v konečenom dôsledku stáva inteligentnou a sofistikovanou zábavou. Krásne trio Schwimmer, Pegg a Eve v úlohách fuckujúcich a strielajúcich parťákov, ktorých jednoduchý plán sa doslova dosral. Jean - Baptiste Andrea krásne zvolil spôsob, nestotožňovania sa s postavami, ale nechal ich voľne plynúť na plátne v takej postupnosti aby sme si sami mohli zvoliť správny smer pôsobenia filmu na nás. Veľmi dobrý film, ktorého jedinou vadou si všetky jeho klady. Niekomu to stačí, ja som tam cítil mänšiu nevyváženosť, ale ako jednohubka navečer. Dostašujúce. ()

Ai.ma

Zbytečné ale zajímavé info: Vychcánek Gus (Simon Pegg - jednotka příliš rychlého nasazení, Soumrak mrtvých) ,loser od rodiny Charlie ( David schwimmer - Ross z Přátel) a Miss poupě (Alice Eve) hnáni vidinou snadného zisku zatelefonují místnímu reverendovi a žádají prachy. Výměnou za to neřeknou, že se oddává choutkám u dětských porno stránek. Gusovo pravidlo číslo tři o vydírání a to: Nikdy neměň plán! ovšem poruší rozrušený Charlie, což má za následek, že reverend skončí v septiku. "Mám být klidný? Právě jsem utopil faráře v hromadě hnědých sraček!" Během následujích minut se tím pádem může roztočit kolotoč nepředvídaných, bizarních, komických i brutálních momentů, (NĚCO JAKO SPOILER: který mimo jiné obsahuje: 7 mrtvých lidí, dva masové vrahy na plátně, sekery v hlavě a propočítávání, za jak dlouho se člověk utopí v asfaltu. Jean-Baptiste Andrea už v Smrt přichází v bílem ukázal, že jak je mladý, tak je i svěží a originální, což dokazuje i v tomto snímku, který vyzařuje béčkovitostí a rozhodně neobsahuje nic, co by z něj udělalo kult či navýsost dobrý film, ale i přesto má takovou tu veselou auru brutality, která vás společně s humorem ("Proč jedem kurva tak pomalu? takhle dojedeme do minulosti") a občasnou technickou finesou vezme na příjemnou krvavou jízdu, která smrdí jako Fargo, ale je o něco černější a nenáročnější. těším se na jeho další film, tenhle režisér mi v současném nezávislém/mainstreamovém proudu sedí. 8/10 ()

Caszidy

Bylo zatraceně fajn vidět Davida Schwimmera zase v něčem hrát. A když mu navíc zdatně sekundují Simon Pegg, Alice Eve a Natascha McElhone, tak je to ještě o to lepší. No a jelikož jméno Simon Pegg znamená i pořádnou porci ztřeštěné zábavy, tak předpoklady zabavit Vás na onu rozumnou stopáž 86 minut, má snímek více než dobré. Musím se přiznat, že k tomuhle filmu jsem se dostal úplnou náhodou při "surfování" po TV kanálech a to nenadálé hromadění mrtvol a přehnaných událostí mne zaujalo natolik, že jsem zůstal u téhle žánrovky jako přikovaný až do konce. ()

BoPo

Režisér sa po minulom vydarenom kúsku, Smrt přichází v bílém, vrhol do vôd čiernej komédie. Do ansámblu prijal Rossa a zároveň urobil predcasting pre Star Trek. Otestoval budúceho Scottyho a prubol medzigalaktickú prdelku Carol. Nečudujem sa, že film vôbec nešiel do kín. Veľké plátno by mu nepasovalo. Pre DVD formát je Nula od Nuly pojde oddychovka s uvedomelou minutážou. Veľmi vhodné pre domáce kukanie v štýle Čo dnes dávajú? ()

Johny_fork

Úžasný film o tom, jak se jednoduchý plán může krutě zkomplikovat, po krátkém úvodu nastává osudový večer a s ním napětí, které vydrží až do závěrečných titulků, celá ta temná atmosféra je ovšem nadnesená britským vtipem a já mám opravdu slabost pro morbidní humor... Závěr filmu je navíc dokonale ironický, krutý, černý humor v té nejryzejší podobě. ()

Terva

Film ve kterém hraje Simon Pegg je plný vražedných kombinací, pěkných písní a mnoha zvratů. Scéna "Hledání Chestera" za doprovodu Rammsteinů mohla býti delší, škoda. ()

moviesfan

Opravdu dobrá černá komedie. Propletení a vyústění příběhu je ,,temné" a zároveň zábavné. Příjemně strávená hodinka a půl. Hodnocení: 70% ()

Kryton

Výborná černá komedie, která svými až absurdnými scénami dokonale baví. Ustřední duo Pegg - Schwimmer skvěle sehrané. Konečně vím jak pořádně využít septik :D. ()

mad_ness

Šialenôtka, ale podľa môjho názoru vskutku vydarená. A tiež prvý film, kde mi Alice Eve s jej ústami plnými chrupu vyslovene nevadila. Všetci hovoria o sekere v hlave. A ja sa doteraz bavím na Stephenovi...Hawkingovi. ()

Korbitch

Dramatičnost a komičnost nádherně vyladěné k více než koukatelnému celku! Angličané jsou mistry dramatu i komičnosti, tudíž spojit tyto dva elementy v jeden dokáží pořádně zas a jen oni. Výborný film! Na tomto snímku jasně vidíme, že takový Indiana Jones 4 je hodnocen stejně jen z důvodu nostalgie, protože Nula od nuly pojde je asi tak 30 000x lepší film. ()