Pro mně, jakožto zapálenou cestovatelku, naplno zasaženou syndromem 'travelbug', je Cestománie prostě pastvou pro oči... Milovala jsem to jako puberťák, snící o tom, že se všude taky jednou podívám, a miluju to i teď, když se k jednotlivým epizodám vracím a vzpomínám na místa, kde už jsem byla... Líbí se mi objektivní pohled na všechny země a zajímavosti daných kultur, co ale nasadilo tomuhle pořadu zlatou korunu, jsou nepřekonatelné komentáře Štěpánové a Vladyky... Palec nahoru scénáristům a palec dolu jedině za to, že jsem se na natáčení nemohla podílet taky :)(10.2.2016)

Autoři pořadu navštěvují velice zajímavá místa, nejen pouze ta nejznámější. K tomu napsal scénárista vtipné komentáře pro Mirka Vladyku a Báru Štěpánovou. Nutno podotknout, že čím novější díly, tím o trochu lepší. Ve volnějších chvílích vyučování s oblibou pouštím svým žákům, aby viděli místa, o kterých se učí, i z pohledu cestovatelů s kamerou.(4.2.2015)

Vybrat pro čtení komentáře Vladyku se Štěpánovou byl fantastický tah. Jejich specifický hlas přiměje člověka se pousmát ještě dřív než pronesou nějakou z mnoha skvěle napsaných hlášek a poznámek. O tom, do jakých úžas-ných a rozmanitých koutů světa se díky Cestománii podíváme není třeba se rozepisovat, prostě mňam!(1.8.2008)

• dopitak

Hodnocení dílu Kyklády - Rodiště bohů: Z celých Kyklád zavítáme jen na Mykonos, Delos, Naxos a Santorini. To je hodně okrouhaný pohled. Kromě několika zásadních informací (ve kterém městečku jsou křivolaké uličky, kde je pěkná pláž) nám tvůrci zase cpou záběry a rádobypříběhy několika podnikatelů, kteří na tom či konkrétním ostrově něco vyrábí (tkadlena, výrobce citronového likéru na Naxu /který jsme mimochodem vůbec neviděli/), a nudné ubíjející záznamy lidových slavností s tanci. To důležité, jak který ostrov vypadá, co tam je, kde se ubytovat abyste měli fajn moře, to jako vždycky chybí. Zase se papouškuje historie Thiry, sopečné plky s popelem a úrodnou půdou... Ztráta času.(22.10.2016)

Zajímavý seriál u kterého jsem se vždy něco nového dozvěděla a poučila se v různých směrech. Poté jsem zjistila, že i Země o kterých jsem si myslela, že nejsou ničím zajímavé, tak zajímavé jsou. Díky Cestománii můžu říct, že jsem si rozšířila obzory a našla jsem mnohá místa, která bych v budoucnu chtěla navštívit.(29.12.2013)

• - Cestománie představila 152 zemí všech kontinentů, vyjma Antarktidy. (POMO)

• - Největší share 60,02% (procenta ze všech diváků u tv obrazovek) dosáhl díl "Nová Kaledonie: Francouzské dědictví" vysílaný na TV NOVA 8. 2. 2005. (POMO)

• - Dokumentární seriál natáčel pouze český tým. (M.B)