Cestománie (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 1999, 182x29 min

Miroslav Vladyka (vyp.), Bára Štěpánová (vyp.)

A pak, že se nedá levně cestovat! Pohodlně se usaďte před obrazovku, pro větší požitek si dejte dobré pití, k ruce si krom ovladače nachystejte něco na zub a s průvodcovskou dvojicí Vladyka - Štěpánová můžete cestovat. Cestománie je velmi zdařilý cestopisný pořad, při kterém musí člověk litovat, jak krátký je jeden lidský život na navštívení tolika krásných míst na naší planetě.(3.9.2011)

ČT cestopisné magazíny prostě umí a Cestománie je toho důkazem (s velice dobrým komentářem Vladyky a Štěpánové)! Viděl jsem mnoho podobných pořadů např. na Travel Channel, ale po čase mi začaly lézt na nervy. ___ Každý díl Cestománie samozřejmě tak výborný nebyl, ale v rámci své kategorie se z dlouhodobého hlediska jedná o špičku.(14.1.2016)

Dnes je tento cestopisný magazín už trochu zastaralý, ale já musím dát pět hvězd, protože ve své době to byl úkaz, který se stal nejsledovanějším pořadem svého druhu všech českých televizních dob. V době, kdy se tolik necestovalo to měl úspěch cestopis komentovaný Vladykou a Štěpánovou v odlehčené zábavné formě. Fero Fenič byl génius.(12.8.2019)

Ano, Ano, nadmíru inspirativní a žasnu když se na to dívám. Pak ale přišli na pořad dne další pořady, dám příklad na Nově a já jsem začal mít pocit, že je všechno dostupné a nehodnotné a nemá se cenu na to dívat. Radši to prozkoumám na vlastní pěst. Měl bych změnit svůj pocit a zastaralý názor. Dejme tomu 3 hvězdy. Více ve svém současném stavu nemohu.(26.8.2008)

Vybrat pro čtení komentáře Vladyku se Štěpánovou byl fantastický tah. Jejich specifický hlas přiměje člověka se pousmát ještě dřív než pronesou nějakou z mnoha skvěle napsaných hlášek a poznámek. O tom, do jakých úžas-ných a rozmanitých koutů světa se díky Cestománii podíváme není třeba se rozepisovat, prostě mňam!(1.8.2008)

• - Největší share 60,02% (procenta ze všech diváků u tv obrazovek) dosáhl díl "Nová Kaledonie: Francouzské dědictví" vysílaný na TV NOVA 8. 2. 2005. (POMO)

• - Nejsledovanějším dílem (absolutní počet diváků) Cestománie na ČT 1 byl "Zimbabwe: Všechny barvy Afriky“ (ČT1, 12. 1. 2004) a "Nové Cestománie“ na TV NOVA byla "Západní Samoa: Zpívající ostrovy“ (TV NOVA, 28. 12. 2004). (POMO)

• - Na Cestománii pracovalo celkem 47 režisérů. Nejpotentnějším z nich byl režisér Ján Mančuška, který natočil 66 dílů. (POMO)