poster

Cestománie (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 1999, 182x29 min

 • Boogeyman
  *****

  Vybrat pro čtení komentáře Vladyku se Štěpánovou byl fantastický tah. Jejich specifický hlas přiměje člověka se pousmát ještě dřív než pronesou nějakou z mnoha skvěle napsaných hlášek a poznámek. O tom, do jakých úžas-ných a rozmanitých koutů světa se díky Cestománii podíváme není třeba se rozepisovat, prostě mňam!(1.8.2008)

 • Xpojntman
  ****

  Já nemám co dodat. Když sleduji cestopisný dokument, cítím takovou smutnou závist že tam nejsem já, ale přitom si to užívám a slibuju si «Jednou se tam podívám!» Cestománie je poučná, krásná na pohled, nezasekává se na jednom místě, a uchu lahodí komentář, Vladyka má takový legrační hlas:)(3.7.2017)

 • rakovnik
  ****

  Autoři pořadu navštěvují velice zajímavá místa, nejen pouze ta nejznámější. K tomu napsal scénárista vtipné komentáře pro Mirka Vladyku a Báru Štěpánovou. Nutno podotknout, že čím novější díly, tím o trochu lepší. Ve volnějších chvílích vyučování s oblibou pouštím svým žákům, aby viděli místa, o kterých se učí, i z pohledu cestovatelů s kamerou.(4.2.2015)

 • Karlos80
  *****

  Gigant mezi všemi našemi cestopisnými dokumenty, který zcela jistě ohromí už svojí odvysílanou délkou, ale i třeba různorodou pestrobarevností scénáře a námětu. Gigant na který jsem se vždy s velkou chutí těšil a rád některé jeho jednotlivé díly sledoval. Podobně jako třeba následující "Světozor", nebo ještě dřívější "Objektiv". Poučný, informativní, vždy objektivní, a na vysoké profesionální úrovni, navíc s příjemným průvodcem a komentáři tuším že Jandourkovými později třeba i ty Vladykovi nebyli špatné. Na zemi je přeci jenom pěkně že? Ať už kdekoliv, v Evropě, v Americe, v Austrálii v různých do dnes neprobádaných krajích, mezi křováky, původními indiány, či v té nejdražší a v nejluxusnější exotice. Akorát si nevzpomínám na žádný díl třeba odněkud s Antarktidy a Arktidy. Ale doma je stejně nejlíp...:-) A když už do světa, tak bez Čedoku apod, ale na cesty jedině s Cestománií:-)(25.11.2006)

 • Mischko
  *****

  Možná to není nejlepší cestopisný seriál, ale v rámci české televizní scény nabízel pouze pohled na zemi a kulturu kterou dokumentoval, bez rádoby vtipných komentářů moderátorů-cestovatelů. Miroslav Vladyka a Bára Štěpánová byli rozhodně velice příjemní průvodci, kteří dodavali seriálu profesionální a současně zábavný ráz.(13.1.2008)

 • - Dokumentární seriál natáčel pouze český tým. (M.B)

 • - Nejsledovanějším dílem (absolutní počet diváků) Cestománie na ČT 1 byl "Zimbabwe: Všechny barvy Afriky“ (ČT1, 12. 1. 2004) a "Nové Cestománie“ na TV NOVA byla "Západní Samoa: Zpívající ostrovy“ (TV NOVA, 28. 12. 2004). (POMO)

 • - Největší share 60,02% (procenta ze všech diváků u tv obrazovek) dosáhl díl "Nová Kaledonie: Francouzské dědictví" vysílaný na TV NOVA 8. 2. 2005. (POMO)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace