Cestománie (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 1999, 182x29 min

Já nemám co dodat. Když sleduji cestopisný dokument, cítím takovou smutnou závist že tam nejsem já, ale přitom si to užívám a slibuju si «Jednou se tam podívám!» Cestománie je poučná, krásná na pohled, nezasekává se na jednom místě, a uchu lahodí komentář, Vladyka má takový legrační hlas:)(3.7.2017)

Zajímavý seriál u kterého jsem se vždy něco nového dozvěděla a poučila se v různých směrech. Poté jsem zjistila, že i Země o kterých jsem si myslela, že nejsou ničím zajímavé, tak zajímavé jsou. Díky Cestománii můžu říct, že jsem si rozšířila obzory a našla jsem mnohá místa, která bych v budoucnu chtěla navštívit.(29.12.2013)

Vybrat pro čtení komentáře Vladyku se Štěpánovou byl fantastický tah. Jejich specifický hlas přiměje člověka se pousmát ještě dřív než pronesou nějakou z mnoha skvěle napsaných hlášek a poznámek. O tom, do jakých úžas-ných a rozmanitých koutů světa se díky Cestománii podíváme není třeba se rozepisovat, prostě mňam!(1.8.2008)

Autoři pořadu navštěvují velice zajímavá místa, nejen pouze ta nejznámější. K tomu napsal scénárista vtipné komentáře pro Mirka Vladyku a Báru Štěpánovou. Nutno podotknout, že čím novější díly, tím o trochu lepší. Ve volnějších chvílích vyučování s oblibou pouštím svým žákům, aby viděli místa, o kterých se učí, i z pohledu cestovatelů s kamerou.(4.2.2015)

Gigant mezi všemi našemi cestopisnými dokumenty, který zcela jistě ohromí už svojí odvysílanou délkou, ale i třeba různorodou pestrobarevností scénáře a námětu. Gigant na který jsem se vždy s velkou chutí těšil a rád některé jeho jednotlivé díly sledoval. Podobně jako třeba následující "Světozor", nebo ještě dřívější "Objektiv". Poučný, informativní, vždy objektivní, a na vysoké profesionální úrovni, navíc s příjemným průvodcem a komentáři tuším že Jandourkovými později třeba i ty Vladykovi nebyli špatné. Na zemi je přeci jenom pěkně že? Ať už kdekoliv, v Evropě, v Americe, v Austrálii v různých do dnes neprobádaných krajích, mezi křováky, původními indiány, či v té nejdražší a v nejluxusnější exotice. Akorát si nevzpomínám na žádný díl třeba odněkud s Antarktidy a Arktidy. Ale doma je stejně nejlíp...:-) A když už do světa, tak bez Čedoku apod, ale na cesty jedině s Cestománií:-)(25.11.2006)

• - Celkem vzniklo 267 cestopisů, tedy: 182 dílů pro ČT a 85 dílů pro TV Nova. (POMO)

• - Dokumentární seriál natáčel pouze český tým. (M.B)

• - Cestománie představila 152 zemí všech kontinentů, vyjma Antarktidy. (POMO)