Cestománie (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 1999, 182x29 min

• daEmoNickY

---===Spisovatel===--- odvedl dobrou praci. Chytre pospojoval informace ( ). Pouzival predtim uz zminene postavy a veci (nekdy s velkym odestupem, ale coz). ---===Vedec===--- ve me ale tupe zira. Proc? Protoze vetsina zajimavosti je nepouzitelna. Dost z nich je take bez pricin. Proste jakobych mel zase Zemepis. ----==Posluchac===--- ve me nechce, aby byl velky talent http://uncyclopedia.wikia.com/wiki/Tits Barusky Stepanove mrhan vnivec. Ven s nim! ---===Vyjednavac==--- ve me tleska dobre odvedene praci a priste bud uzitecne informace nebo CestoManez s Bolkem Polivkou.(3.7.2009)

ČT cestopisné magazíny prostě umí a Cestománie je toho důkazem (s velice dobrým komentářem Vladyky a Štěpánové)! Viděl jsem mnoho podobných pořadů např. na Travel Channel, ale po čase mi začaly lézt na nervy. ___ Každý díl Cestománie samozřejmě tak výborný nebyl, ale v rámci své kategorie se z dlouhodobého hlediska jedná o špičku.(14.1.2016)

Opravdu povedený projekt Febia, vtipné komentáře, příjemná atmosféra, ideální stopáž. Sice občas geografické bludy a především pozděj nezajímavé destinace. Aspoň teda pro mě, protože jinak jsou samozřejmě exotická Thajska a Dominikánské republiky prostě v kurzu. Nakonec ale stejně mezi slepými dvouoký králem. Jako zní to blbě, ale tak chápete, ne?(23.1.2007)

I díky tomuto cestopisnému seriálu se můj zájem o zeměpis prohluboval, zvlášť když můj bratr měl za úkol od svého třídního a zároveň zeměpisáře to pro účely školní výuky nahrávat na VHS. Není žádný díl, který by se mi výrazně zapsal do paměti; všechny byly zajímavé - a to si troufám tvrdit, ačkoliv jsem zdaleka neviděl všechny. Úvodní znělku si můžu přehrát v mysli kdykoliv se mi zachce, a jakmile to udělám, najednou jako bych se octnul na místech bližších i vzdálených, téměř domácích i naprosto exotických. Chytrý a poutavý a zároveň vtipný komentář dvojice Štěpánová-Vladyka byl třešničkou celého cyklu - nedivím se, že si je pak Nova stáhla. Stopáž akorát, množství informací akorát, zábavy akorát. Možnost přenést se prakticky kamkoliv na světě a přitom zůstat sedět na gauči dnes už ne před televizí, ale LCD mého PC připojeného k internetu je k nezaplacení a rád ji využívám i teď, kdy ČT Cestománii reprízuje.(3.9.2012)

Kvality Cestománie nemůže žádný Kaiser s Lábusem, ani Vávra se Steindlerem překonat. Ani ne tak výběrem navštívených zemí, ale podáním, obsahem, informacemi a kvalitou materiálu...těhle věcí si u podobných pořadů cením víc než "zpestření humorem". Cestománie je nepřekonatelná a je mi líto že už ji ČT nevysílá.(21.3.2008)

• - Největší share 60,02% (procenta ze všech diváků u tv obrazovek) dosáhl díl "Nová Kaledonie: Francouzské dědictví" vysílaný na TV NOVA 8. 2. 2005. (POMO)

• - Na Cestománii pracovalo celkem 47 režisérů. Nejpotentnějším z nich byl režisér Ján Mančuška, který natočil 66 dílů. (POMO)

• - Cestománie představila 152 zemí všech kontinentů, vyjma Antarktidy. (POMO)