Cestománie (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 1999, 182x29 min

Zajímavý seriál u kterého jsem se vždy něco nového dozvěděla a poučila se v různých směrech. Poté jsem zjistila, že i Země o kterých jsem si myslela, že nejsou ničím zajímavé, tak zajímavé jsou. Díky Cestománii můžu říct, že jsem si rozšířila obzory a našla jsem mnohá místa, která bych v budoucnu chtěla navštívit.(29.12.2013)

Výborný cestopis, v dětství jsem ho miloval a představoval si jak to v dospělosti všechno projedu (no... už bych mohl začít) :D. Ne vážně bylo to vážně výborný a myslím si, že žádný jiný český cestopis ať už nová cestománie či cokoliv jiného kvality této zdaleka nedosahuje. Už jen ta znělka pořadu byla kouzelná.(5.9.2012)

Ano, Ano, nadmíru inspirativní a žasnu když se na to dívám. Pak ale přišli na pořad dne další pořady, dám příklad na Nově a já jsem začal mít pocit, že je všechno dostupné a nehodnotné a nemá se cenu na to dívat. Radši to prozkoumám na vlastní pěst. Měl bych změnit svůj pocit a zastaralý názor. Dejme tomu 3 hvězdy. Více ve svém současném stavu nemohu.(26.8.2008)

Já nemám co dodat. Když sleduji cestopisný dokument, cítím takovou smutnou závist že tam nejsem já, ale přitom si to užívám a slibuju si «Jednou se tam podívám!» Cestománie je poučná, krásná na pohled, nezasekává se na jednom místě, a uchu lahodí komentář, Vladyka má takový legrační hlas:)(3.7.2017)

• dopitak

Hodnocení dílu Kyklády - Rodiště bohů: Z celých Kyklád zavítáme jen na Mykonos, Delos, Naxos a Santorini. To je hodně okrouhaný pohled. Kromě několika zásadních informací (ve kterém městečku jsou křivolaké uličky, kde je pěkná pláž) nám tvůrci zase cpou záběry a rádobypříběhy několika podnikatelů, kteří na tom či konkrétním ostrově něco vyrábí (tkadlena, výrobce citronového likéru na Naxu /který jsme mimochodem vůbec neviděli/), a nudné ubíjející záznamy lidových slavností s tanci. To důležité, jak který ostrov vypadá, co tam je, kde se ubytovat abyste měli fajn moře, to jako vždycky chybí. Zase se papouškuje historie Thiry, sopečné plky s popelem a úrodnou půdou... Ztráta času.(22.10.2016)

• - Celkem vzniklo 267 cestopisů, tedy: 182 dílů pro ČT a 85 dílů pro TV Nova. (POMO)

• - Nejsledovanějším dílem (absolutní počet diváků) Cestománie na ČT 1 byl "Zimbabwe: Všechny barvy Afriky“ (ČT1, 12. 1. 2004) a "Nové Cestománie“ na TV NOVA byla "Západní Samoa: Zpívající ostrovy“ (TV NOVA, 28. 12. 2004). (POMO)

• - Na Cestománii pracovalo celkem 47 režisérů. Nejpotentnějším z nich byl režisér Ján Mančuška, který natočil 66 dílů. (POMO)