poster

Cestománie (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 1999, 182x29 min

(další profese)
 • RadimFišer
  ***

  Ano, Ano, nadmíru inspirativní a žasnu když se na to dívám. Pak ale přišli na pořad dne další pořady, dám příklad na Nově a já jsem začal mít pocit, že je všechno dostupné a nehodnotné a nemá se cenu na to dívat. Radši to prozkoumám na vlastní pěst. Měl bych změnit svůj pocit a zastaralý názor. Dejme tomu 3 hvězdy. Více ve svém současném stavu nemohu.(26.8.2008)

 • cheyene
  ****

  A pak, že se nedá levně cestovat! Pohodlně se usaďte před obrazovku, pro větší požitek si dejte dobré pití, k ruce si krom ovladače nachystejte něco na zub a s průvodcovskou dvojicí Vladyka - Štěpánová můžete cestovat. Cestománie je velmi zdařilý cestopisný pořad, při kterém musí člověk litovat, jak krátký je jeden lidský život na navštívení tolika krásných míst na naší planetě.(3.9.2011)

 • Lavi
  ****

  Opravdu povedený projekt Febia, vtipné komentáře, příjemná atmosféra, ideální stopáž. Sice občas geografické bludy a především pozděj nezajímavé destinace. Aspoň teda pro mě, protože jinak jsou samozřejmě exotická Thajska a Dominikánské republiky prostě v kurzu. Nakonec ale stejně mezi slepými dvouoký králem. Jako zní to blbě, ale tak chápete, ne?(23.1.2007)

 • AndreyCSFD
  *****

  Unikátní projekt Febia, který divákovi dává možnost poznat cizí země formou zábavných a poučných dokumentů, které natáčí opravdoví cestovatelé a dobrodruzi a ne nějaký napomádovaný pablb s dvacetičlenným štábem za zadkem, resp. za kamerou (zde zdravíme pány Corwina, Gryllse a jim podobné). Co díl, to jedna země (popř. oblast), o které se dozvíme komplexní informace včetně mnoha zajímavostí a postřehů. Díly mají příjemné tempo, přesto se však za půl hodinky o dané zemi dozvíte víc než z hodinových dokumentů plných dlouhých záběrů na kopce s komentářem čteným monotonním hlasem. Tím jsme se dostali ke komentátorům - Miroslavu Vladykovi a Báře Štěpánové. Sice nevím, zda jejich obsazení napadlo přímo Fera Feniče, ale byl to geniální tah. Věčně mutující Vladyka a Bára s vyštěkaným hlasem se skvěle doplňují a jde vidět, že čtení komentářů je fakt baví. Cestománie znatelně utrpěla přechodem na komerční Novu, přesto však pro mě zůstává tím nejinspirativnějším cestopisem a jedním z nejlepších pořadů, co v našich končinách vznikl.(16.2.2013)

 • xenopus
  *****

  I díky tomuto cestopisnému seriálu se můj zájem o zeměpis prohluboval, zvlášť když můj bratr měl za úkol od svého třídního a zároveň zeměpisáře to pro účely školní výuky nahrávat na VHS. Není žádný díl, který by se mi výrazně zapsal do paměti; všechny byly zajímavé - a to si troufám tvrdit, ačkoliv jsem zdaleka neviděl všechny. Úvodní znělku si můžu přehrát v mysli kdykoliv se mi zachce, a jakmile to udělám, najednou jako bych se octnul na místech bližších i vzdálených, téměř domácích i naprosto exotických. Chytrý a poutavý a zároveň vtipný komentář dvojice Štěpánová-Vladyka byl třešničkou celého cyklu - nedivím se, že si je pak Nova stáhla. Stopáž akorát, množství informací akorát, zábavy akorát. Možnost přenést se prakticky kamkoliv na světě a přitom zůstat sedět na gauči dnes už ne před televizí, ale LCD mého PC připojeného k internetu je k nezaplacení a rád ji využívám i teď, kdy ČT Cestománii reprízuje.(3.9.2012)

 • - Na Cestománii pracovalo celkem 47 režisérů. Nejpotentnějším z nich byl režisér Ján Mančuška, který natočil 66 dílů. (POMO)

 • - Celkem vzniklo 267 cestopisů, tedy: 182 dílů pro ČT a 85 dílů pro TV Nova. (POMO)

 • - Dokumentární seriál natáčel pouze český tým. (M.B)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace