Ve snímku Případ číslo 39 má sociální pracovnice Emily Jenkinsová (Renée Zellwegerová) pocit, že už viděla vše… dokud nepotká desetiletou Lilith Sullivanovou (Jodelle Ferlandová) a její kruté a nebezpečné rodiče. Emilyiny nejhorší obavy se potvrdí, když zjistí, že rodiče Lilith se vědomě snaží své jediné dceři ublížit. Emily, která se bojí o Lilithin život, požádá o pomoc detektiva Mikea Barrona (Ian McShane) a nabídne děvčátku útočiště u sebe doma, zatímco pro něj hledá dokonalou pěstounskou rodinu. Když už to vypadá, že se Lilith pod vedením Emily a psychiatra (Bradley Cooper) konečně dočká milujícího domova, ukáže se, že dívku obklopují temné síly, a Emilyina snaha ji chránit rozpoutá ještě větší hrůzu. (HBO Europe)

ecceHOMMO

Aj napriek faktu, že už po pár minutách viete celú pointu, to nebráni tomu aby ste si film užili po atmosferickej stránke ( tá je nanajvyš kvalitne zvládnutá ). S čím som však nerátal je Renée Zellweger v negatívnom zmysle - sú momenty kedy mi tam proste vôbec nesedela a akoby sa vo filme len hľadala.....Naopak taká Jodelle sa dokonale hodila na stvárnenie svojej úlohy a najmä vďaka nej mnou počas scén lomcovali silné pocity..... ()

Mrkvič

Už začínám být na tuctovky se zlou malou holčičkou alergický. Zvlášť když ji ve většině případů hraje jedna a ta samá holka. V Kruhu to sice bylo parádní, ale ted už to jen zabíjí i tak čitelnou zápletku. Všechno je jak přes kopírák, jen se vždy musí vymyslet začátek, jak se ta malá bestie dostane k někomu nezkaženému plnému ideálů, aby z něj udělala trosku. Jinak Případ 39 nenabízí absolutně nic nového ani zajímavého. ()

DivX

Hodně dobře udělaný horor. Renée Zellweger zase ukázala, že umí zahrát i něco jiného než baculku Bridget Jonesovou a když se jí dostane do ruky horor tak, že není s rozumem v koncích! 70% ()

Sfinkter

Že uvidím Renée v atmosferickém hororu jsem nikdy nečekal - opravdové překvapení. Skvělý příběh, hollywoodský konec a spousta strachu. Kvalitní podívaná. ()

karlik4801

Po dlouhé době zase dobrý a aspoň trošku strašidelný psycho horor. Žádné masivní zabíjení, ale zajímavý děj. Nazval bych to možná i hororovým dramatem. Výstupy Renée Zellweger se mi tu celkem líbili. Bradley Cooper také nebyl špatný. A Jodelle Ferland byla pro mě uvěřitelná, takže dobrá práce. Případ číslo 39 je docela koukatelný horor. ()

DJ Rocco iNc

Rozpočet $27,000,000 // Tržby USA $13,261,851 // Tržby celosvetovo $29,302,804 // Otvárací víkend $5,350,570 // Predaj DVD v USA $4,751,848 Celkom zaujímavý film. Prvýkrát som videl Rene Zellweger aj v inej, ako komediálnej roli. ()

Ryuuhei

Do půlky filmu bych řekl, že generická ptákovina. Od půlky ale i docela zábavné, co ďábelská holčanda bude provádět a jak se s tím hrdinka vypořádá. Na Sirotka to nemá ani zdaleka, ale na jedno zhlédnutí se dá. 55% ()

lennyd

Emily (Renée Zellweger) je sociální pracovnicí, která se snaží chránit týrané děti před jejich rodiči. Ale ani ona se nikdy nesetkala s takovým případem, jako je desetiletá Lilith Sullivan, kterou se její rodiče snaží zabít. Jednoho dne ji jen tak tak zachrání před tím, aby jí rodiče narvali do plynové trouby. Lilini rodiče jsou odsouzeni, a sama Emily se rozhodne, že malou Lili adoptuje - jenže už brzy zjišťuje, že Lilith není jen tak malá roztomilá holčička, jak na první pohled vypadá ... Film nelze nesrovnávat s obdobně laděným Orphanem, a bohužel z tohoto srovnání nevychází vítězně. Ba naopak, Orphan tento film válcuje po celé čáře. Zatímco u Orphanu jsem si chvilkama napětím hryzal nehty, tady se veškeré napětí smrsklo asi do dvou scén, z nichž jen jedna stojí za zmíňku (sršni v koupelně). Herecké obsazení mi také dvakrát nesedlo, ale to je asi tím, že si od Renée nemůžu odmyslet Bridget Jonesovou, a zbytek herců se víceméně hledá (a to se týká i malé Jodelle Ferland). Nebýt Orphanu, tak bych šel s hodnocením výše, ale takhle nemůžu jinak... ()

civalII

Renee, kterou mám jindy hodně rád, je tady trapná až hanba. Horory nejsou její šálek kávy. Cooper naopak skvělej a jeho scény se sršni jsou to nejlepší s filmu (ikdyž sršeň vypadá jinak). Celkový dojem kazí spousty non sences, jinak dobrý ()

PiLgRiM

Horor/ Mysteriozní. Bohužel ani jeden ze zmíněných žánrů není dotažen do takového konce, aby mě to oslovilo. Na horor to má poměrně pomalé tempo a klasické hororové klišé lekačky o kterých víte 3 min dopředu už dnes opravdu nikoho moc neosloví. Na Mysteriozní to bylo bohužel absolutně netajuplné (zápletka, finále i počet mrtvých dojde divákovi během prvních 20 min) pokud tedy nejste čerstvě propuštěný pacient, jež před nedávnem podstoupil lobotomii mozku. ... René bída.. ()

venison

Kupodivu pěkně vyvedený horůrek se skvělým hereckým výkonem Renée Zellweger.. Příběh nic moc, ale Bridget Jones to všechno zachránila :-) ()

hanagi

Mám ráda dětskou podobu Jodelle Ferland, ale nelíbí se mi herecky ani fyzicky Renée Zellweger. Baví mě psychohoror a jeho hra s tajemstvím, ale nudí mě, když se začne "doopravdy strašit". Takže je celkem logické, že první půle filmu mě bavila, ale dojezd už byl čím dál slabší. ()

zdenny

Film má dvě polohy: první je dramatická, kdy sociální pracovnice odhalí týrání dítěte jeho rodiči. V této poloze bych si přál dojet celý film. Protože jsem si představoval, jak se rodiče vrátí z blázince, vysoudí dítě zpět a kolotoč začne znovu. Tedy záchrana nevinného dítěte ze spárů šílených rodičů. Nestalo se a film se ubíral v thrillerovém, především ale horrorovém duchu. Byla to klasika poslední doby, vytržená mimo realitu, na což u Renée nejsem zvyklý. Zkusila jiný žánr, proč ne. Když si uvědomíme, že dívka byl vlastně ďábel v dívčím těle, nebude nám připadat tak moc protivná, jako kdyby to byl opravdu nějaký parchant se sociopatologickými sklony. Film tedy žádná bomba, je to mezi dvěma a třemi hvězdami. Přikláním se výše hlavně kvůli Ian McShaneovi, který je pro takovéto filmy jako dělaný. ()

Tereza666

Paráda! Po dlouhé době vážně zajímavý a mrazivý film. Jodelle je vážně obrovský talent. Tohle dítko se mi zapsalo do poměti už za dob SILENT HILLU. Perfektní horor u kterého mě nejednou pořádně zamrazilo. ()

immortalis

Celkem povedený thriller s dobrou atmosférou. Renée Zellweger by se měla od podobných filmů držet hodně daleko. Jodelle Ferland se na podobné role opravdu hodí. Bradley Cooper může hrát v "čemkoliv" a já budu spokojený. **** ()

hroubek

Na tento snímek bych se asi nikdy nepodíval, kdyby se mě nezeptala na můj názor jedna moje kamarádka.Případ číslo 39 mě celou dobu připomínal podobně laděný snímek jménem Orphan.Opravdu mě překvapil precizní začátek, který vydržel až do půlky filmu.Nádherná výstavba atmosféry, kterou korunuje celá scéna v kuchyni.Tohle byla lahoda.A já si začal říkat jestli film udrží tempo, které nasadil.To co se pak, ale stane je ohromná škoda.Tvůrci úplně zbytečně zahodí to co celou první půlku filmu budovali,jakoby je přestalo bavit hrát s námi hru a vytáhnou všechny karty na stůl.A začnou se dít věci, za které by se měli stydět.Odrovnávají jednu postavu za druhou.Ale ne, aby to zkusili udělat pokaždé trochu jinak.Jedou podle jisté konceptu.Co se týče hereckých výkonů, tak filmu vládne Jodelle Ferland v roli titulní holčičky.Renée Zellweger není špatná, ale Vera Farmiga umí lépe zahrát psychicky zlomenou ženu.Škoda, že první půlka převyšuje tu druhou ve všech ohledech, a proto film vyzní tak jak nemá. ()

JohnSmith

Snaha rodičů upéct svou dceru v troubě se zdála jako dobrý začátek, ale ve finále to je podprůměrný hororový thriller. ()

Vesmírnou Pandořinu skříňku...

Vesmírnou Pandořinu skříňku...