Já jsem ty a ty jsi já

• Kanada It's a Boy Girl Thing (více)
všechny plakáty

Nell a Woody jsou už odmalička sousedi, kteří se nesnáší. Každý z nich patří do jiného světa. Nell vyrůstá ve slušné rodině a ve škole má dobré výsledky, ale je spíše jen takovou tichou šedou myškou, kdežto ve Woodyho rodině vládne trošku nepořádek a ve škole jeho výsledky nejsou nejlepší, ale přesto je hvězdou školy, jelikož vyniká ve fotbale. Chodí s krásnou a sexy blondýnkou Breannou, která řídí roztleskávačky. Každý si žije svým životem a ani ve snu by je nenapadlo, že se jejich role jednoho dne prohodí. Jejich duše se nějakou náhodou vymění. A tak se stane, že Woody se ráno probudí v těle Nell a obráceně. Oba dva jsou z toho vystrašení a neví, co se děje. Je to pro ně velice těžká situace a jejich nevraživost vůči sobě se ještě prohloubí, když ten jeden dělá věci, které by ten druhý nikdy neudělal. Takto se ze zakřiknuté Nell stane potrhlá a sebevědomá holka a z tvrďáka Woodyho jen uplakaná holčička... (Ssimca)

frashmaker

Ale tak... Chtěl jsem bezduchou americkou komedii na odreagování a asi jsem dostal co jsem chtěl. Pokud v tom měla být uložena zpráva ve stylu:"Člověk, který se nám zdá býti odlišný může mít daleko zajímavější a plnohodnotnější život, než já sám", tak jsem jí v tom asi našel, ale věděl jsem už dávno, že všechno "divné" nemusí být vůbec něčím špatným. Že by mě ale film unesl až ke hvězdám, to tedy vůbec. Prostě průměrná taškařice plná směšnosti, trapnosti, vykonstruované prvoplánové povrchnosti a závěrečné procitnutí americké mysli, kterážto je teď najednou po shlédnutí filmu lepší a moralizuje lidi ve stylu "Vy jste byli ale strašný kreténi, snad jste se poučili!"... Ale stejně se nepoučí.... ()

MikO_NR_1909

Tieto zoskupivé lacné storytellingy prestali byť modernými už v 90tych rokoch, ale prosím. Mimo občasných fórikov, ktoré stoja na ranách istôt je zvyšok dosť povrchné a otravné tínedžerské klišé. Skôr odrážajúce smutný stav výchovy v Amerike a nie rozletnejšej forme mladíckej vzdorovitosti ako kupríkladu v 60tych rokoch počas vojny vo Vietname. Tieto úchylácke veci sú asi fakt jediným nosným bodom všehochuti nápadov a tvorcovskej slobody, potom tak aj tieto úlety vyzerajú. ()

ABLABLABLA

Film čistě k pobavení a odpočinutí. Nic nového, nic originálního či převratného, ale k jednomu večernímu zhlédnutí to bohatě stačí. Zvláště mě pobavilo - všeobecně - chování Nell v těle Woodyho. ()

type_B

Další z nudných béček, které vysílala (6.4.09) Nova pozdě večer. Málo vtipný film stavějící na stokrát omletém klišé prohození osobnosti, to vše říznuto americkou neméně klišovatou středoškolskou romantikou. Od černobílé schematičnost postav po třídně-společenské předsudky. Jedna hvězda za opravdu krásnou hlavní hrdinku, jejíž výkon nebyl úplně zlý a druhá za pár povedených joků. ()

vanadium

Vynikající námět výměny duší mezi dvěma lidmi umožňuje vznik velkého množství vtipných a zajímavých situací. Zvláště, pokud je tento námět použitý v romantické teenage komedii. Sice nechybí její klasické prvky, jako obdivovaný školní "alfa" pár a celá paleta všech studentských charakterů, nějaká ta párty, nějaký ten sportovní turnaj, vše samozřejmě korunováno závěrečným plesem; jednoduchá, předvídatelná a typizovaná dějová linie. Přesto jsem se ale hodně pobavil. Ve svém žánru nadprůměr. ()

Martin741

Fakt nechapem dovody, preco sa taketo srajdy tocia ...... asi na zaplnenie prazdneho miesta vo vysielacej strukture..... Zmysel natocenia tejto srajdy mi dost unika ..... 13 % ()

LaRhette

Jak se říká, nenávist je jen krůček k lásce. Tím, že milujeme, často taky nenávidíme, jedno bez druhého si jen těžko představit. Hlavní hrdinové tohoto filmu jsou sousedé, nemají ale zrovna nejlepší vztahy. Jednostranně prvoplánové postavy populárního fotbalisty a na druhé straně inteligentní šedé myšky se nemůžou vystát... Dokud už jim nic jiného nezbývá. Jak jinak se smířit s tím, že vám něco přebývá/chybí...? Ve výsledku nic moc zajímavého, podobně jako ostatní filmy tohoto tématu hlavně lpí na stereotypech (viz. V cizí kůži). Nevyužitý potenciál. ()

Elyssea

Kevin Zegers brečet umí a dokáže hrát zženštilého kluka. Taky vypadá dostatečně dobře, aby dívčí srdéčko zaplesalo. Samaire Armstrong je o kapku horší, ale přesto ti dva tvoří sympatickou dvojici. Škoda toho závěru. Hlavní hrdina paradoxně přišel o koule nikoli záměnou těl, ale vypouštěním klišoidních "romantických" vět z úst při plesu. Nebýt Kevinovy závěrečné kastrace, bylo by to za 3. Ale vzhledem k scénáristickému úletu se přikláním k horšímu hodnocení. ()

cariada

Náhodou jsem na to narazil v tv a docela mě to zaujalo. Jen bychto udělal ještě víc vtipný. A bez toho klišé, sblížení, rozchod a happy end. ()

carly

trochu moc extrémne na môj vkus. a to vo všetkých smeroch. aj v humore aj v klišéovitosti. ale veľmi sa mi páčil výber hercov a ich výkony. neviem, či by som to skukla ešte raz. možno, ak by som na to natrafila v originály. ()

Pajky3

Sympatická romantická komedie, která se hlavně na konci nevyhne kliše. Přesto však příjemně utíká. Kevin Zegers na mě působí jako klon Zac Efrona, ale je o poznání zajímavější. A i pro mě úplně neznámá Samaire Armstrong se líbila. nic co by nudilo, vyhybá se to fekálnímu humoru, takže já odcházím poměrně spokojen. Výplň na nedělní den, jako vyšitá.. ()

Juto

Najhorší film o výmene tela, aký som kedy videl. Film má absolútne príšerné postavy a zápletka. 1/10 ()

Ice123

Hezká podívaná, ale bohužel jsem tento námět již několikrát viděl a častokrát z toho čiší až moc teenagerovské vtipné scény, kterým se již vážně nezasměji.... Je to na takové to domácí posezení u televize s ostatními členy rodiny. 50%. ()

campix

Stále dokola omílané téma různých výměn, proměn a záměn v romantickém hávu. Já jsem ty a ty jsi já je už názvem naprosto jasná nápověda co se bude dít, kdo, co, jak a také už od první minuty víte jak to skončí. Plusem by mohlo být celkem sympatické a pohodové obsazení. Prostě kdybych byl 15ti-letá dívenka, tak bych si film asi královsky užil, ale bohužel nejsem ta dívenka. ()