Největší příznivci slavné ságy se vydávají na velkolepou vesmírnou misi. Píše se rok 1998 a blíží se premiéra filmu Star Wars: Episoda I. Pro partičku fanoušků Hvězdných válek je ale tahle první epizoda víc než jen film. Je to cesta, po níž se ubírají jejich osudy, je to jejich vzor, sen i životní náplň. Ještě před plánovanou premiérou však jeden z nich zjistí, že je těžce nemocný a s největší pravděpodobností se slavnostního uvedení nemusí ani dožít. A tak nezbývá než se sebrat a vydat se na dlouhou cestu na Skywalker Ranch. Podaří se jim přemluvit George Lucase k soukromé projekci ještě před oficiálním datem premiéry? V americké dobrodružné komedii hrají Sam Huntington, Chris Marquette, Dan Fogler, Jay Baruchel ad. (oficiální text distributora)

Meridius

Moc příjemnej filmek pro fandu SW. Nicméně, z tématu se dalo vytěžit mnohem víc. A jak trubkkies dostali na prdel:-D ()

Martin741

U tohoto filmu som sa nedokazal navnadit na vlnu gykovskeho humoru a tynedzerskej komedie - proste som uza si z tohto vyrastol, navyse film je US proveniencie, a kvalitnych US komedii je tolko kolko je Ciganov studujucich popri zamestnani, ze jo. A este to aj zhorelo v kinach - USA aj svet boli nekompromisni k tomuto filmu : 20 % ()

lebowski!

"Nevím jak jste mohli překonat bezpečnostní opatření...nepomáhal vám Shatner?" Musím dát 2. Ač je to vlastně milej fílmek s milejma postavama a člověk má stále úsměv na tváři, smích nikde. Cameí je tisíc, ale vtipných jich je méně než prstů na ruce. V každé situaci už už čekáte údernou pointu, ale ta nikde. Kdyby aspoň Bell ukázala vlastní zadek... ()

shyster

Myslel jsem si, že to bude víc o Star Wars a Star Treku. Prostě film prošpikovaný narážkami na tyto dva filmové fenomény. Bohužel se jen jedná o prostoduchou teenagerovskou road movie, která občas na nás pomrkne odkazem a Sethe Rogenem (který je snad všude). ()

MrPierc

Fanboys bohužel nedokázali z tohoto fanouškovského tématu vymačkat ani průměrnou zábavu. Vše je moc přehráváné a tak nějak až moc brané na lehkou váhu. Je to škoda, protože pokud si vemete Jay a Mlčenlivého Boba, tak ty to dokázali pekelně, ale v orientaci na komix. ()

Nautila

Star Wars versus Star Trek, kapitán Kirk osobně, dokonce i Hvězdná brána....to by mě přeci mělo bavit. Ale neděje se tak. V čem je chyba? Těšila jsem se na pořádnou geekovskou komedii, bohužel humor se tady rovná humoru v primitivních puberťáckých komedií, co vysílá Nova o sobotách. Čekala jsem víc absurdit, vycházejících ze scén Hvězdných válek, něco na způsob souboje Skinnera a Barta s jejich alergeny. Jeden pád do Lucasových odpadků rozhodně nestačí. Zdá se mi, že tohle točil někdo, kdo zná starwarsácké nerdy jen od pohledu, ale nikdy se do toho pořádně neponořil. ()

Aelita

Dříve se říkalo „Vidět Řím, Benátky a Neapol a zemřít“, což znamenalo, že se jedná o nejvýznamnější a nejkrásnější místa Itálie. Pro pravého fanouška kultovních Star Wars toto rčení zní – Vidět Star Wars: Episoda I. a zemřít, možná ani ne proto, že již není nic lepšího v tomto světě, ani ne proto, že fanoušek již brzy zemře na nevyléčitelnou nemoc, ale hlavně proto, že prvotní prožitky dětství a puberty nikdy nic nepřekoná. Pro ty generace fanoušků, kteří viděly jako první ze Star Wars pouze epizody IV., V. a VI., navždy zůstanou prvotními a kultovními právě tyto původní díly, a to nehledě na nedokonalou grafiku, trochu naivní loutky a absenci začátku ságy. Pro ně epizody I., II. a III., byť obrazově a trikově dokonalejší, jsou pouze doplňujícím začátkem, kamínkem, který dokreslil již existující obraz světa Star Wars. Protože, jak říkají hrdinové filmu, nejde o film, ani o dokonalost triků, ale o vše, co je s filmem spojeno, o zážitky, o dobu dětství a dospívání, kdy jsou nejostřejší vjemy, neryzejší elán a víra, nejsilnější emoce, nejzázračnější svět. A je ještě jedna velmi sympatická vlastnost u věrných fanoušků, a to jejich zapálenost, jejich snaha poznat své oblíbené dílo do šířky a do hloubky, jejich věrnost i jejich snaha oživovat dílo dál. Možná se v tomto světě začíná vzmáhat až příliš silný diktát tolerantnosti, jež je možná jen při velké lhostejnosti, rozumovosti nebo potlačení snah o zachování vlastní identity. Globální superorganismus Civilizace postupně srovnává vše do jedné lajny. Možná je hloupé se tomuto zákonitému trendu bránit, ale možná je ještě hloupější vzdát svou identitu a osobitost bez boje. ()

cubajz

příjemná komedie o hardcore fanoušcích Star Wars zaplněná supr cameo roličkami (Trekkie Seth Rogen je mega vládce!:), SW mytologií ("vole, za tebou stojí ewok a pokouší se ti oject nohu!") a střeleně nakažlivou fanouškovskou aurou. ()

4daPeace

Reakce běžného diváka: Podprůměrná komedie bez vtipu a nápadu. Dokud se řeší SW/ST světy a jejich obyvatelé na planetě Zemi, tak je to průměr i v případě, že chápu velkou většinu odkazů a možná i všechny, protože jich je poskrovnu. Jakmile se do filmového guláše začnou přidávat ohrané scénky z jiných filmů - gay bar, ''hulení'', otevření očí ohledně zamilovanosti do kamaráda/kamarádky, šlapky a Vegas, tak se běžný divák jen nudí a nudí a nudí. ()

C0r0ner

Příběhově tam nebylo originálního vůbec nic, ale prdel to tedy byla solidní. Ten, kdo o nějakých Star Wars a Star Treku nic neví, bude jenom tupě čumět, ale já pochytal snad všechny fóry, a že se jich našlo požehnaně a že stály za to. Parádní geekovská píčovina. 85% ()

Matrinx

Jednoduše - jsem přesně v cílové skupině. Fanoušek Star Wars, sci-fi všeobecně a se "zběsilostí v srdci" pro road tripy... Co řešit víc? :) ()

lakikaki

Miestami neskutočne vtipný, väčšinu času však iba úsmevný film pre fanúšikov Star Wars. Ľudia, ktorí nevedia z akej planéty pochádza Chewbacca, nech si z môjho hodnotenia odčítajú hviezdičku–dve, hlášky, na ktorých som sa ja šúľal od smiechu totiž pravdepodobne ani nepostrehnú a zaprisahaní trekkies by sa filmu filmu mali vyhnúť radšej úplne. Nedokážem odhadnúť nakoľko je výsledná podoba snímku ovplyvnená dotáčkami a zmenami scenára, ale hoci som s výsledkom spokojný, moje očakávania naplnené úplne neboli, mám totiž pocit, že z námetu sa dalo vyťažiť o niečo viac. Čo by sa ale nijako zlepšiť, sú geniálne cameá (všetky) a Kristen Bell, ktorá ak je aj v skutočnosti aspoň spolovice taká ako jej postava, tak okamžite bežím do zlatníctva a odtiaľ rovno na letisko. [79%] ()

Fallen_One

Pro fanoušky Star Wars povinný film, pro fans Star Treku něco, co by mohli shlédnout s nadsázkou :-) Road trip za ukradením E1 není tím nejsilnějším momentem, ta pravá zábava jsou narážky, které pochopí jen SW fan. Ty tenhle film dělají tím co jsou. Plus samozřejmě herci (původní ze SW i hlavní hrdinové). Kristen Bell je jako vždy roztomilá jak kýbl plyšových medvídků a jako brunetce ji to zatraceně sekne. A co teprve jak Leie :-) přesto je to pohřebno řadou několika klišé typu "já tě miluju já tebe taky" apod. Fuck it...jinak by to bylo za 4. ()

Juto

Primárnou chybou filmu je, že nie je kritický. Je to oslava idiotského životného štýlu a myslím si, že to malo byť oveľa lepšie. 5/10 ()

c.tucker

Velmi svižné, dobré rozpory mezi Fandami Star Wars a Star Trek. Celkem dobře vystavěno, ale některé scény mohli být více dotaženy a hlavně ten konec. Přítomnost Kristen Bell mě velmi potěšila :-) ()

Šimpy

Normálně bych hodnotil za 4*, ale jako fanoušek Star wars si musím hvězdičku přidat. Je to geniální! Výbornej příběh, hlavní sympaťáci hrdinové, spousta cameo rolí a roliček, spousta odkazů, ftípků a narážek, Rogenova úžasná dvojrole a spousta dalšího! Už jen Danny Trejo je boží a neshody fanoušk§ SW a Star treku jsou bombastický. A já jako fanda obou serií (jsem trekkie a miluju původní tři serie s posádkou J.T. Kirka) jsem si mohl film vychutnat o to víc. A když na závěr sedí přátelé v kině a ozve se znělka, zahoukal jsem si nadšeně taky! ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013