Největší příznivci slavné ságy se vydávají na velkolepou vesmírnou misi. Píše se rok 1998 a blíží se premiéra filmu Star Wars: Episoda I. Pro partičku fanoušků Hvězdných válek je ale tahle první epizoda víc než jen film. Je to cesta, po níž se ubírají jejich osudy, je to jejich vzor, sen i životní náplň. Ještě před plánovanou premiérou však jeden z nich zjistí, že je těžce nemocný a s největší pravděpodobností se slavnostního uvedení nemusí ani dožít. A tak nezbývá než se sebrat a vydat se na dlouhou cestu na Skywalker Ranch. Podaří se jim přemluvit George Lucase k soukromé projekci ještě před oficiálním datem premiéry? V americké dobrodružné komedii hrají Sam Huntington, Chris Marquette, Dan Fogler, Jay Baruchel ad. (oficiální text distributora)

White-Man

Na tenhle filmík jsem čekal strašně dlouho, sám jsem fanda Hvězdných válek. Už od prvního traileru, který jsem viděl jsem byl natěšený, že tohle bude opravdu povedený snímek. Ale jak se ukázalo, všechny nejlepší záběry byly jen v traileru. Celý film je strašně předvidatelný a kromě vtipných scén, které byl již v traileru, jsem se ani moc nebavil. Bohužel jsem z filmu velmi zklamaný, možná také proto, že jsem od něho příliž očekával. ()

Blazis34

Ztřeštělá komedie příznivců hvězdných válek se mi docela líbila, ačkoliv nejsem fandou série Star Wars. Pár vtipů je docela originálních a možná i proto dávám tři hvězdičky. ()

johnson

Hodně dobrý snímek, perfektní Kristen Bell (jako vždy), scénka se Smithem a Mewesem (kvůli tomu sem se na to díval:-D), hodně Star Wars! Není to nejvtipnější, ale není to ani nuda. Rád bych viděl tenhle film kdyby režíroval Smith (víme jak moc má rád Star Wars). Tři hvězdy. ()

Goodmen

"A co když ten film bude stát za hovno". Někdy se sami tvůrci ve filmech opravdu dokáží trefit do svého vlastního díla. ()

JasonV

Viac menej premárnený potenciál. Príliš syntetické a bezduché na to aby to fungovalo tak ako napr. Galaxy Quest. ()

asader

Kdybych viděl Star Wars tak bych tomuto filmu dal asi víc hvězdiček,ale jelikož sem je neviděl tak více jak půlce filmu sem nerozuměl o čem to mluví.5/10. ()

kenny79

Klasická road movie o partě kamarádů, kteří jedou odněkud někam. V tomto případě jeden z nich má smrtelnou nemoc a nedožil by se premiery episody 1 hvězdných válek a tak se vydávají na 3000 mil vzdálený ranč G.Lucase. ()

CrazymanM

Slušný film,vtipný,se spoustou narážek,bohužel nejsem takový fanda SW nebo ST,abych je všechny pochopil.I tak je to celkem příjemné,nenáročné pokoukání,okořeněné štěky pár známých tváří(mj.Kevin Smith a Jason Mewes,ty fakt můžu) ()

xSxEx

Vim, ze film neni kdovijaka pecka, ale jako odpocivak s ceskym dabingem sem si ho uzil do maxima. Asi mi staci malo :) ()

swinevenca

Samotnej nápad a spousta star wars dialogů splňujou účel, kterej tenhle film má, naproti tomu je to olepený spoustou rádoby poselství, uřvaných i nechutných scén, který to táhnou dolů. Film jako tenhle, má mít v žánru jen "komedie" a ani autoři by se neměli o nic jinýho snažit. ()

Marty_cz

Volám Chewyho! Naprosto pecková komedie, s velmi dobrou tématikou. Film skvěle a vtipně obsazen, viděl jsem to už tucetkrát a budu rozhodně když bude nálada dál. ()

moviefan4

Tak toto bola riadna sranda! Ako fanúši Star Wars som sa zasmial a našiel som sa v tomto filme. Dokonalé odkazy, perfektný humor a hlavne dobre zobrazena rivalita so Star Trekom. Každý kto má rád Star Wars musí vidieť Fanúšikov! ()

sAreOn

Po shlednutí filmu jsem chtěl dát pouze dvě hvězdy, ale jak se mi to rozleželo v hlavě, tak musím uznat, že jsem se při sledování opravdu nenudil a občas i zasmál. Bohužel má tento snímek opravdu celou řadu nedostatků, a to hlavně v tom, že když se neřeší odkazy na SW, tak jeho humor selhává na plné čáře - poučení pro přístě: Kašlete na vztahy, smrt atd. a dělejte si srandu jen z odkazů na jiné filmy! :) ()

AdamK.

3 a půl *. Slušně natočená road movie s docela slušnou porcí vtipných hlášek a momentů. Smůlu má ten, kdo neviděl hvězdné války (Věřím, že takových je pramálo), protože film obsahuje velkou spoustu odkazů na starou sérii. Řekl bych, že to je mírný nadprůměr v tomhle žánru. ()

sus

U některých scén jsem se jak se říka za břicho popadal, jinak velmi průměrná americká komedie ()

Leyla

Čtyři, protože sama jsem celkem velkej fanoušek Lucasovo ságy...a pět to není, protože jsem přeci jen čekala větší nářez. "What if the movie sucks?" (indeed...Phantom Menace je pro mě nejslabší díl) ()

tzcomics

Naprosto nevyužitý potenciál. Kdyby to natočil např. takový Kevin Smith bylo by to stokrát zábavnější a účelnější - vemte si jeho narážky na star wars v jeho filmech. Bohužel i camea tu jsou jaksi nedotažena, ale právě kvůli nim dávám "až" dvě hvězdičky (scénka se Smithem patří k tomu nejlepšímu z celého filmu). ()

CrashONE

Čekal jsme to mnohem lepší, moje chyba. Nikdy jsem nebyl fanouškem Star Wars takže jsem mohl čekat, že se budu spíše nudit. ()

kacer4

Ako zarytý fanúšik Star Wars som zostal celkom milo prekvapený. Väčšinou to bolo pozerateľné, hoci ma to bavilo hlavne kvôli rôzným odkazom na film. Páčilo sa mi veľmi aj zobrazenie rakoviny. 60% ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013