Největší příznivci slavné ságy se vydávají na velkolepou vesmírnou misi. Píše se rok 1998 a blíží se premiéra filmu Star Wars: Episoda I. Pro partičku fanoušků Hvězdných válek je ale tahle první epizoda víc než jen film. Je to cesta, po níž se ubírají jejich osudy, je to jejich vzor, sen i životní náplň. Ještě před plánovanou premiérou však jeden z nich zjistí, že je těžce nemocný a s největší pravděpodobností se slavnostního uvedení nemusí ani dožít. A tak nezbývá než se sebrat a vydat se na dlouhou cestu na Skywalker Ranch. Podaří se jim přemluvit George Lucase k soukromé projekci ještě před oficiálním datem premiéry? V americké dobrodružné komedii hrají Sam Huntington, Chris Marquette, Dan Fogler, Jay Baruchel ad. (oficiální text distributora)

Ace.A.T.L.

Zajímavá myšlenka, hodně známých herců, vtípky(když už jsou) parádní a celkově to působí dost fajn. Bohužel je to tak, že i tohle fajn neni dost fajn na víc hvězdiček. Je to super 65% a určitě to je film, co pobaví neurazí. Pro skalní fandy Star Wars, je to určitě na drobet víc procent, ale já se musím koukat objektovně z pohledu diváka filmu. Takže za mě 65% = 3* a DOPORUČUJU ()

tomino28

Ok, jako celek to neklape na jedničku a navíc je film primárně určen velmi specifické skupině diváků, často ze škatulky "šílenci". Je ovšem potřeba uznat, že i bez absolutní znalosti dvou vesmírů Star Wars a Star Treku se jde celkem bez problémů dobře bavit. Takže je to trochu ujetost, ale zároveň musím dát svůj palec nahoru za to, že existuje. ()

BlackAdder87

Dosti rozporuplná blbinka, která je místy docela zábavná a má jakési svérázné "fanouškovské kouzlo". Přesto se vzhledem k nabitému castingu nelze ubránit pocitu promrhaného potenciálu. Zabaví, ale nenadchne. Veskrze průměrná komedie, která se bojí zabrnkat na citovou strunu a u vtípků se drží zbytečně při zdi. ()

TheNail

Fanboys očekávání splnili :) jsem velice spokojenej, (SPOILER ALERT)nejvíc mě dostala na konci ta hláška : "What if the movie sucks?" protože přece jenom, první díl byl horší, než originální trilogie. ()

Dave94

Opravdu výborná komedie kterou vřele doporučuji všem fandům Srar Wars (ale nedoporučuji aby se na film dívali nějací Trekkies:) ) ()

Mangus

Celkom podarená roadtripová komédia, ktorá však obmedzuje svoje pole pôsobnosti len na tých, čo videli STAR WARS. Ja medzi nich samozrejme patrím, takže všetko (teda aspoň myslím) mi dávalo zmysel a chápal som súvislosti. Divili by ste sa ale, koľko dnešných teenagerov Hviezdne Vojny nevideli, je to smutné. No, každopádne sranda bola, aj dojemný záver. Myslím, že vo svojej kategórii ide rozhodne o nadpriemer, a aj keď to nestačí na hviezdičky, film od nich nemá ďaleko. 6/10 ()

Kletus

Vcelku povedená oddychovka mířená na fanoušky Hvězdných válek mezi které se hrdě řadím i já. Docela mě překvapila přítomnost Sam Huntingtona, který hrál v jednom z mých oblíbených filmu Detroit Rock City. Dalé povedená camea Jasona Mewese a Kevina Smitha a povedý závěr. Tento film jako většinu komedií musíte brát s nadsázkou, ale pokud tak učiníte tak se rozhodně budete královsky bavit. (7.5/10) ()

snupko13

Až do včerajška, som vôbec netušil o tomto filme a že mi táto fanúšikovská road movie doteraz pred mojimi sonarmi záhadne unikala, mi ostáva záhadou. Moje hodnotenie je vzhľadom na obľubu SW tématiky vyššie ako za normálnych okolností, keďže cez filmy, cartoon, pc hry, dokonca aj figúrkami som sa s Lucasovým svetom stretával už bližšie pár dobrých rokov. Takže v skratke film ako road movie vyčnieva nad ostatnými iba jedným a pre niektorých veľmi dôležitým aspektom. Star Wars a preto sa to oplatí pozrieť. ()

Pythonator

Musím dát plný kotel, protože mě vytáčí to hnidopišské kritizování prosté komedie, která si nehraje na další epizodu Star Wars, ale prostě a jednoduše baví ''osvíceného'' diváka hromadou vtipů a spoustou zábavných cameí. Seth Rogen si střihl hned dvě brutálně dobré camea, v kterých by ho mnozí ani nepoznali a ukázal, kdo je tady pravý komik. Jistěže hlavní postavy mu nesahají ani po kotníky a jistěže by to Kevin Smith natočil líp, ale Kristen Bell je sexy a sranda tam je, takže co. Hurá na Skywalker Ranch. ()

ela.

Film, který by měl každý fanoušek Star Wars vidět. Dokonale popisuje to, co prožívá každý SW fanoušek před premiérou nové epizody. I já mezi ně patřím, takže jsem se skvěle bavila.Skvělé hlášky týkající se "trekkies" mě vždycky donutí se zasmát a návštěva města "trekkies" je bezva. Bavila jsem se opravdu dobře, ale ne na 5*. Ale "Nikdo nebude říkat že Han Solo je zmetek" je naprosto nezapomenutelná hláška, která se mi vždycky vybaví ve spojení s tímto filmem. ()

P@\/EL

K mé velké smůle nejsem znalec hvězdné série, takže mi dost vtipů asi uniklo. Každopádně to soupeření mezi fanoušky Star Wars a Star Trek zde vyzní docela komicky. Dějové je to celkem ptákovina, jež je ovšem docela zábavná a je taky zpestřená několika miniroličkami mých oblíbených herců (třeba Kevin Smith nebo Seth Rogen). ()

Feacher

Star Wars miluju a moc rád jsem se na tenhle film podíval, nicméně tak dobrý mi nepřišel. Cením malé role SWherců a občas nějaký ten dobrý vtipný moment, ale jinak je vidět, že to je B až C film s nějak tak nevýraznými herci. Ale nahlížím na film jako na oddychovou komedii, kde nic neberu tak moc vážně a tak dávám 3*, což je asi to nejlepší, co dát s čistým svědomím mohu. ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013