Největší příznivci slavné ságy se vydávají na velkolepou vesmírnou misi. Píše se rok 1998 a blíží se premiéra filmu Star Wars: Episoda I. Pro partičku fanoušků Hvězdných válek je ale tahle první epizoda víc než jen film. Je to cesta, po níž se ubírají jejich osudy, je to jejich vzor, sen i životní náplň. Ještě před plánovanou premiérou však jeden z nich zjistí, že je těžce nemocný a s největší pravděpodobností se slavnostního uvedení nemusí ani dožít. A tak nezbývá než se sebrat a vydat se na dlouhou cestu na Skywalker Ranch. Podaří se jim přemluvit George Lucase k soukromé projekci ještě před oficiálním datem premiéry? V americké dobrodružné komedii hrají Sam Huntington, Chris Marquette, Dan Fogler, Jay Baruchel ad. (oficiální text distributora)

pools odpad!

Star Trek jsem viděl. Star Wars jsem viděl. Tenhle humus sem vypnul po půl hodin s tím, že jsem se nezasmál ani jednomu "vtipu". ()

Alqarin

Paradoxně nejvtipnější jsou narážky mířící mimo starwarsácké univerzum, ale jako geekovina to celkově šlape velmi slušně :-) ()

zlabus

Nemůžu si pomoct, ale tohle na mě působilo upřímně a za to před tvůrci klobouk dolů, protože to je u "geek" filmů celkem neobvyklý zážitek. Hodně odlehčená záležitost, kterou nahoru táhnou, krom zmíněné přirozenosti a upřímnosti, hlavně camea (a že jich je) a velice solidní poslední třetina. Nebýt slabšího rozjezdu byly by to velice zasloužené a opravdu nečekané čtyři. What if the movie sucks? 70% ()

mysiak

Skvelá geek vec...proste väčšina pre zasvietených filmových maniakov (ako ja)...ppc cameá hviezd...celkovo solídna nadpriemerná geek komédia..ako má byť... ()

Jillen

Chybí tomu šmrnc, chybí tomu dotažené gagy, chybí tomu lepší scénář...ale jakožto velký fanda Star Wars jsem si to s klukama docela užíval. Mohlo to být lepší, ale nakonce mě to dojalo. Btw.: co ty FX lightsabery a hračičky vzniklé po Klonech útočí? Fanda si takovejch kravinek všimne a bije to do očí :D ()

blackrain

Kdysi dávno, v předaleké galaxii...Stylový úvod příjemné komedie o partičce fanoušků Star Wars, kteří se rozhodnou vloupat se na Lucasův ranč a štípnout Epizodu 1, aby ji mohli spatřit dřív než všichni ostatní. Doporučuju se podívat na několik epizod Hvězdných Válek, ať víte, o čem se ve filmu mluví. Kluci vám můžou připadat jen jako banda lehce bláznivých fandů, kteří pevně věří svému kultu a jsou zapálení pro stejnou věc, ale kdo normální by se chtěl vloupat k Lucasovi a ukrást mu film? Takže každý fanoušek musí být svým způsobem blázen. Je úplně jedno, jestli miluje Star Wars nebo Star Trek, i když já se přikláním k první možnosti, ta totiž uchvátila mou duši neskutečným způsobem a ještě jí nepustila. Fanoušci jsou perfektní reklamou na Star Wars. Úplně jsem dostala chuť se na ně znovu podívat. Jen ten Lucas mi tu trošku chyběl. Mohl se tu taky mihnout. ()

decouble

Fanboys made Fanboys a výsledných 70% v hodnocení ostatních fanboys zhruba odpovídá kvalitám filmu, ale přece jen se musím přiklonit k čtyřem *, protože mé napůl geekovské srdce by mi jinou volbu neodpustilo. ()

MATADOR

Fanoušci mají zajímavý nápad, který už ovšem v několika podobných filmech byl mnohokrát. Ale i tak jsem se i několika fanoušky vydal na jejich strastiplnou cestu za jejich cílem. Výsledkem není komedie, jen nějaké krafání, dělání něčeho, ale hlavně ne sranda. Neberu je jako komedii, ale jako výplod něčeho abnormálního. Já vím, je to věnováno zarytým starfanouškům, mezi které se rozhodně neřadím. Možná proto jsem nepochopil řadu absurdních vtípků. ()

Helo

Skvělá komedie s největší hustotou Star Wars narážek, co jsem kdy viděl. Až na pár slabších okamžiků jsem se náramně bavil a konečné vyznění a hlavní důvod výpravy (nechci spoilerovat) je pro komedii skutečně nezvyklý. I proto dávám 4*. ()

Dexter1

Niet divu, že film sa nedostal do kín. Oslovuje len malú časť publika, a to Fanboys of SW. Humor založený len na odkazy SW možno nezaujmú každého, ale maníka do SW ako mňa za srdce teda poriadne chytil. Bavil som sa nepretržite od začiatku až dokonca i napriek tomu, že film je založený na klišoidnej zápletke. P.S. Kevinovi Smithovi nedalo, aby sa nazúčastnil. ()

dee-key

Jsem sice fanoušek Hvězdných válek, ale tohle bylo přehnané do krajnosti. Vloupat se na ranč G. Luckase "jenom" proto, aby se mohli fandové jako první podívat na Epizodu I. ... Cestou na ranč SW fanoušci čelí nejednomu problému a to i na osobní rovině. Opravdu vtipná byla rivalita mezi Trekkies a fandů Hvězdných válek. V konečném důsledku je film vlastně o přátelství a důvěře, což se dalo očekávat. Pobavil mě Danny Trejo ala Šéf. Můj dojem je lepší tři hvězdičky. ()

Kopik

Chvílemi velká sranda, chvílemi ohromná nuda. Neustále se opakující téma o cestě přes celou Amerikou jenom aby našli svojí lásku mi už přijde až přespříliš otřepané, ale dá se zvládnout i lépe než zde. Herci mě pobavili, ze Setha Rogena sem se válel smíchy když sem ho uviděl a Kristen Bell byla krásná třešnička na dortu. Nicméně hlavně kvůli odfláknutému konci průměr. ()

Dubro

Ak má byť cameo Setha Rogena najsvetlejším momentom filmu, tak ostatní tomu veľa nedali. Ak má byť pre filmárov natočenie tohto snímku zdrojom obživy, tak by som im veľa nedal a ak som dal Veľkým (a napriek tomu nezhavranelým) bratom (Role Models) tri hviezdy, tak tímto Fanúšikom SW tak veľa nedám. ()

Joe321

Přesně jsem se bál, aby to nedopadlo takhle. Jak? Jako Road Trip s odkazy na Star Wars. Hlavně ze začátku jsou právě ony hodně slabé a se spoustou scén (trekkies) spíš trapné. Až od sestkání s Kirkem se to trošku rozjede a konečně jsem začal pociťovat fanouškovské zapálení, i když jen slabě. Odkazy a hlášky ale začnou rapidně naskakovat a jsou lepší a lepší. Líbilo se mi, že byly citovány i jiný filmy než SW jako třeba Top Gun a Indiana Jones. Potěšily star appearance jako Shatner, duo z The Office a Smith s Mewesem. Překvapivě nikdo ze SW, protože jejich role nemohly být více nevýrazné. Celkově je to ale zklamání. -"If it ain't C-3Penis Face and R2-Dickhead." ()

Jango_Fett

Nevím jak na to budou reagovat lidi kteří neznájí Star Wars, nicméně pro velkého fanouška jakým jsem já, je to komedia jako stvořená. Navíc se zde mihnou v malích roličkách i herci z celé Star Wars ságy ať už Leia či Lando, tak i Darth Maul a nebo Kirk ze Star Treku. Ono je tam toho ze Star Treku taky celkem dost, takže i ST fandové se možná budou celkem bavit. Zábavné jsou pak potičky SW vs ST. Hromada slovních odkazů a hádanek které pochopí jen SW fan a mnoho dalšího. Prostě pro fandy bomba. ()

Chen

Neobjektivní hodnocení člověka, který sice není vysloveně SW geek, ale má tuhle galaktickou operu moc rád a také si za mlada užil máchání světelným před domem s ostatními kamarády. Humor je drsný, ale vtipný, odkazů jsou tuny a camea jsou sympatická, stejně jako celkové obsazení. A kde jinde uvidíte Kristen Bell jako princeznu Leiu :D. ()

M.i.k.e

sympatická,ovšem v konečném součtu spíše průměrná road movie,která si ze všech žánrů bere něco,aby ve finále nebyla ani komedií ani dramatem (a už vůbec ne kriminálkou jak je psáno v popisu).Co je nutné pochválit je nadupané herecké obsazení.Všechna ta camea si beze zbytku užijí všichní Star Wars fans.Až z toho salá taková zvláštní nostalgie,která ovšem není natolik silná aby film vytáhla z průměru.60% (PS : Kristen Bell je v kostýmu princezny Leiy opravdu sexy :-)) ()

Další nezletilá zabijácká holka?

Další nezletilá zabijácká holka?

29.08.2013