Death Note - Zápisník smrti

• Česko Zápisník smrti (více)
Animovaný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Psychologický / Thriller
Japonsko, (2006–2007), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Kamera:

Kazuhiro Jamada

Epizody(37)

DExUS

Seriál som sledoval od prvej epizódy od jeho prvého odvysielania. Ide pravdepodobne asi o najlepšie anime čo som zatiaľ videl. Ak by sa dalo, moje hodnotenie by bolo určite 6/5. Dej je absolútne originálny, a toto je jedno z mála anime ktoré by som vedel odporučiť aj niekomu kto neznáša "japonské kreslené rozprávky". Je pravdou že Death Note je japonský a je kreslený, no skôr ako rozprávka sa to dá nazvať kresleným filmom z kvalitami hraného filmu. Len si tak zalovte v pamäti, kedy ste videli naposledy film alebo seriál kde hlavný hrdina ktorému držíte palce je zároveň najväčším záporákom ? Žiadne klasické "japonské vtipné momenty", seriózna detektívka kde niekedy vyhrá zlo a niekedy zasa dobro. Skvost ! ()

Lighter

Velmi zajímavé anime, kde se zcela stírá hranice mezi dobrem a zlem. S kým z dvou hlavních představitelů se identifikovat? Těžko říct. Každopádně podívaná nepodceňující diváka, ve které se neustále hovoří a na konci vše do sebe pěkně zapadne, což jsem vzhledem k určitým kritickým komentářům opravdu nečekal. Jako odpočinková anime však nelze doporučit, jelikož anglické titulky kmitaj,í alespoň v mojí verzi, takovou rychlostí, že seriál vyžaduje plné soustředění. ()

B3R

Nevšední anime ze znaky krimi. Propracovanost, která se u anime vyskutuje je u death note je větší jak normálně. Charakter L x Charakter Kira - srdceryvný a napínavý souboj těchno titánů... Bohužel po eLové smrti už to stratilo svůj "šmrnc", ale i přesto 5 hvězdiček. ()

milanko8

Uff, tak to byla přestřelka! Ke konci seriálu jsem se trochu ztrácel a nabýval jsem dojmu, že je to vše až moc uměle vykonstruované. Konec seriálu mě trochu zklamal, ale budiž. Nejoblíbenější postava: Ryuk (hlavně, když mu šlo o jablka :D). Luxusní znělka (zejména v druhé části seriálu). ()

M1k3k

Úžasný příběh, velmi nebezpečná myšlenka. Přidávám se k názoru, že by pro seriál bylo lepší, kdyby skončil dřív . . . ale co, stejně jsem fandil Lightovi až do hořkého konce. ()

jarabacek

Nemůžu si pomoc, ale je to strašně vyšinutý. To nemohl vymyslet nikdo normální a nikdo normání se na to nemůže koukat :). Ale je tam bezchybně propracovaná dedukce a logika a je to strašně chytlavé a napínavé. ()

Exanimus

WoW ! toto jsem si řek po zkouknutí posledního 37 dílů. Souboj dvou geniálních "studentů", který nezná hranic ! Kira je moje nejoblíbenější postava vůbec a každým dnem si přeju, aby se taky oběvil nějaký ten Kira a dal tenhle svět do pořádku! Kirův vítězný smích, nikdo opakuji nikdo nedokáže nahradit ! Silné scény: S agentem FBI v metru, s lupičem v autobusu a ta nejsilnější scéna ?: Prezident USA se podrobil samotnému Kirovi !! Jednoznačně nejlepší seriál co sem kdy viděl. ()

Rediik

Celý seriál byl absolutní nářez, jinak to nejde popsat. Light Yagami, génius a bůh se zápisníkem smrti. Snad jen jednou se mi podařilo dobře tipnout, co vymyslí za taktiku, jak ze všeho vycouvat, aby na něj nikdo nepřišel. Obdivuju Tetsura Arakiho, protože tohle vymyslet, to je něco. Myslím, že odkud byl na scéně pouze Light a L, byl seriál v nejlepším, postupem času po smrti L, začal lehce pokulhávat. Ale dalo se to čekat, protože nahradit někoho za L, by bylo asi nemožné. Velkým překvapením pro mě byl ovšem konec. Pořád jsem tomu nechtěla uvěřit, že se opravdu už nestane žádný zázrak, žádný zvrat a Light/Kira opravdu umře. Po veškerém promýšlení plánů a detailů jsem to prostě nečekala, že by ho dokázali nakonec najít. I když je pravda, že už od začátku byl jako první mezi podezřelými a táhlo se to s ním celou dobu, protože nedokázal úplně všechny odradit od faktu, že by právě on mohl být Kira. Výborná animace a z hudby, která hraje vždy, když Light píše do zápisníku nebo se objeví náhle zjištění nějakého faktu, z té mi běhala husina po těle. Jsem ráda, že mi kámoška tenhle seriál doporučila, protože jinak bych ho snad ještě ani neviděla. Právem zasloužených plný počet *! :) ()

muti

chcel som si pozriet film no nastastie mi bol odporuceny original. co by si robil keby sa k Tebe dostane moc rozhodovat nad zivotom a smrtou druhych? Mozno by si sa rozbehol a o nejaky cas by ta chytili. Avsak Light Yagami rozohrava majstrovsku hru o nadvladu nad Novym svetom, ked mu do cesty postavi tajuplny "L" tak zacina ozajstny Battle of Wits. Ryuk dodava serialu skvely rozmer. ()

Lastsurvivor

Úžasný nápad, ale s provedením je to horší. Do cca 12. dílu boží záležitost, potom následují horší díly a SPOILER po smrti L už tvůrci jenom vaří z vody KONEC SPOILERU. Za nadšení 1/3 seriálu a za originální nápad 4* ale čekal jsem víc. ()

Liger

Zpočátku nevídaně chytlavá kriminálka, která ačkoliv balancuje nad absurdní geniálnosti chytrých studentů, dokáže svým promyšleným dějem vtáhnout a nepustit. Příběh o deníku a bozích smrti skloubený s (ne)lidskou společností je skutečně zajímavý, s postavičkami, s dostatečným charisma na to, aby jste se o ně rádi zajímali. Úroveň kresleného zpracování je standardní anime, neohromí, avšak ani rozhodně nezklame, navíc působivě špikuje drobnými efekty při dramatických momentech. Do 25.dílu se jedná navzdory pár slabším chvílích o perfektní jízdu, která zde zdánlivě skončí v cíli, avšak posléze bohužel nastupuje nastavovaná kaše, a rozjíždí se další kapitola s novými postavami, které už nejsou mimo jiné tak zajímavé a veškerá intelektualita přestává bavit. Je chválihodné, že tvůrci dokázali předložit Death Note tak, že z diváka, vzhledem k sympatiím ke Kirovi, dělají fanouška chladnokrevného vraha, aby mu za to v závěru dali pořádně do čumáku, nicméně způsob, jakým byl seriál zbytečně o dvanáct dílů delší, neumožňuje v celkovém hodnocení udělení maximální známky. ()

VaSpek

Výborný příklad anime které sází hlavně na chytlavý a promyšlený příběh a ne na neustálé protahování a dodávání stále nových a nových sice akčníh ale prázdných epizod. Místo toho dodá pouze ve 37 dílech silný, originální, psychologický a precizně odvyprávěný příběh. Až na slabsí závěr nelze než doporučit. ()

JoannaKey

Naprosto mě tohle anime pohltilo. Dvě charistmatem sršící hlavní postavy, které vedou naprosto skvělý souboj. A ač jsem sympatizovala s Lightem, bylo těžké se rozhodnout komu fandit, protože i L si nešlo neoblíbit - skvěle podivínsky geniální. SPOILER: Nicméně po tom co nasotupili M a N (asi nejnesymatičtější postaval v seriálu) byl vcelku jasný komu fandit - Team Light. proto jsem konec vážně těžce nesla... ještě teď ho nemůžu překousnout :D čekala jsem, že to skončí možná trochu.... neklišéovitě. Ale i tak byl konec hezky poetický jen... jen by asi bylo důstojnější kdyby Kiru porazil L nežli N. Ten na základě ničeho nelogicky vydedukoval správné výsledky a tak dál. Prostě jak tu většina lidí píše druhá polovina není taková, ale i tak musím dát 5 hvězdiček za nápad, hlavní postavy a geniální provedení. ()

Mikkail

[Emoce ★★★★ | Děj ★★★★★ | Grafika a hudba ★★★★] Death Note považuji za nejlepší krátké anime vůbec. Je to taková klasika o (psychologickém) souboji dvou mladých mužů - detektiva L Lawlieta a zločince Yagami Lighta pod pseudonymem Kira. Díky brilantní mysli obou protivníků je zde psychologie na opravdu vysoké úrovni. Třeba v jednu chvíli musí Light předstírat, jak předstírá, že je to Kira, i když Kira skutečně je. Při tom všem je ale vystaven důkladné dedukci Lawlieta a nesmí udělat jedinou chybičku v tom, že prozradí něco, co ví pouze skutečný Kira a ne ten, kdo Kiru jenom hraje. Kvalita je nejvyšší hlavně na začátku. Postupem času se děj začne dost protahovat. Nejlepší ze všeho byl ale konec. Ryuk totiž ukáže, že je opravdový shinigami a ne jen jakási parodická postava, za kterou se většinu děje vydával. Když ale dojde na smrt, ukážou se i dost hluboké filosofické myšlenky. ()

karolina.val

Ačkoli k seriálu mám své výhrady, musela jsem ohodnotit plným počtem hvězd a to hlavně ze dvou důvodů. První je ten, že někdo vůbec vymyslel něco takhle dokonalého. To, že se jedná o anime je v tomto směru dle mého jen přínosem a doporučuju rozhodně koukat v originále s přidanými titulky. Druhý důvod je děj samotný a postavy v něm - do 25. dílu. Jako mnozí tady i já jsem toho názoru, že od této chvíle kvalita celkem upadá, ať už díky novým postavám nebo díky chování těch starých. Nic z toho ale nemůže ovlivnit celkový výsledek, tak moc na mne dokázala zapůsobit "první půlka" tohoto skvělého díla. ()