Zápisník smrti: Poslední jméno

• Japonsko Desu nôto: The last name (více)

Pokračování minisérie podle komiksové předlohy. Light Yagami se konečně dostane do blízklosti L a jeho vyšetřovací skupiny. Navíc se ve světě objevuje nový Kira, který vyměnil půlku svého zbývajícího života za schopnost vidět pravé jméno každého člověka, se kterým se setká. Kdyby se Light s tímto novým Kirou spojili, mohli by se celkem snadno zbavit L a všech ostatních vyšetřovatelů. Podaří se L zabránit jejich setkání nebo už je pozdě a musí přijít na jiný způsob jak oba dopadnout? (Genryuusai)

heyda

Když to vezmu vcelku, tak se dostaneme na nějakých 267minut. Zdá se to být zdrcující délka, ale chyba! Tenhle film rozhodně nenudí. Šlape ve všech směrech na plný obrátky už od začátku: baví různými zvraty, dobrou hudbou a především excelentními hereckými výkony. Momentálně je můj zážitek z toho dost čerstvý, ale troufám si tvrdit, že se mi Zápisník smrti vryl na dlouho do paměti. 90% ()

MáŠa

Ale jo, dám opět ty 4 hvězdy. Efekty jsou sice furt nepříliš kvalitní, a některá místa jsou hodně divná (např. nějaký bůžek, který se zamiluje do smrtelnice a obětuje se kvůli ní), ale když se od toho odprostím,stále dostávám, zajímavý výsledek, který je spíš detektivka, kde se zvájemně trumfují geniální detektiv a geniální "padouch", než nějaký horor. Tentokrát jsem sice už nějaké složitosti po zkušenosti s prvním dílem očekával, ale stále mě to nadmíru zajímalo. ()

Avalon820

Pokračování nebývají zpravidla tak dobrá, jako první díly, nicméně platí-li, že jedno bez druhého pojde, nemusí to být pravda. Tento druhý film Zápisníku smrti má několik kladů do začátku jen díky existenci prvního filmu (pokud jste jej neviděli, nemusíte se vůbec namáhat). Především postavy - u minulého dílu jsem si stěžoval, že jejich charaktery byly prokleslovány velmi pomalu a navíc divným způsobem. To zde už neplatí - už víte jaké jsou a představování se srazilo do několika minut. Tím se uvolnil čas pro tu část filmu, kdy se něco děje. A ono se stále něco děje. Zamotanější děj, zrady, podvody a nová fakta ohledně mystiky okolo zápisníku... Všeho je tu dost, v závěru bohužel až moc. Přetažená stopáž k tomu také moc nepřispěla. Nicméně - nakonec bylo vše objasněno a uzazvřeno. Mě to bavilo a tímto si začínám dávat pozor na Ken'ichiho Matsuyama. Jsem zvědavý na spin-off jeho postavy :) ()

ChArLeNe

Filmové spracovanie anime nie je také hrozné, keď ho porovnám s ostatnými live action. Ale akosi som Lightovi/Tatsuya Fujiwarovi na 100% neverila, že chce nastoliť spravodlivosť na tomto svete. A zobrazenie Lightovej smrti ako epileptický záchvat zosmiešňuje celé jeho počínanie - in the name of justice! ()

Terva

Pokud si vzpomínáte, má ke konci prvního příběhu problém dívka jménem Misa (Erika Toda). Film začíná u této scény. Zjevuje se další anděl se jménem Rem. CITÁT - Zapíšeš-li do této knihy jméno konkrétní osoby, ta záhy zemře. Važ si toho............ Na začátku jsou sděleny nová pravidla pro zápisník Smrti. Například ten o dvacetitřídenním cyklu. CITÁT - Jakmile je jméno dotyčné osoby vepsáno, není možné odvrátit jeho smrt............ V tomto příběhu vzniká Kira 2. Je krutější než Kira 1 a hlavně zabíjí více a jiným stylem. Zatím co mě první příběh totálně uchvátil, tento druhý mě moc nebere. U prvního jsem vydržel v kuse celých 125 minut. V tomto příběhu jsem se i nudil. Hodinu filmu a skoro nic se neděje. Nějak to totálně ztratilo tempo. Andělé, černý Ryuuk i bíle oděný Rem jsou sice nádherní, ale celé to jejich okolí je divné. Je to pomalé, nezáživné, prostě divné. Žádný zvraty ani napětí. Zatím, co jsem jedničce dal za pět, dvojka zatím nesahá ani na dvojku. Možná to dotáhnu na tři hvězdy, ale bude to z odřenýma ušima a ukousnutým jablkem. CITÁT - Vzdávám se................ Jednička mi připadala naprosto geniální, dvojka je celkem blbost. Dvě hvězdy za Ryuuka a Rema. CITÁT - Jedno falešný pravidlo........... ()

FFilipCZ

Více a lépe to už ani navazovat nemohlo. Toto pokračování má vše. Další knihu, dalšího anděla smrti, další oběti. Více intrik, více zvratů, více neočekávaného. Jsem nadšený! PS: Ten Red hot chilli peppers soundtrack mě fakt dostává :D ()

kikuka

..hoci oba filmy maju odo mna po styri hviezdicky, the last name ma zaujal viac..kompaktnostou, gradaciou, zaverom..a fakt klobuk dolu pred fujawarom (light) a matsuyamom (L).. ()

JJ.Gibson

Druhá část hraného Death Note mě bavila o poznání víc, než první. Byla o mnoho víc promyšlenější, zajímavější a plná extrakombinačních zvratů. Ústřední trojice ďábelský Light, lolitka Misa a wierdo L mají vskutku velmi propletené osudy, mnohdy i poměrně bizardní, ale právě o to, to člověka baví více... ()

kaylin

Vzhledem k tomu, že jsem nečetl mangu až dokonce (hlavně proto, že česky ještě celá nevyšla, myslím, že jsem se ochudil o to, abych poznal, jaká bude pointa komiksu až přímo na stránkách komiksu. Přesto to, co jsem dostal ve filmové podobě, je dobré. Ten konec je přesně v tom duchu, v jakém já sem tam někdy přemýšlím. Ne snad v tom duchu, že bych chtěl nastolit jediný správný řád, ale v tom smyslu, kde je spravedlnost, co to je? Zajímavé zamyšlení a s těmi démonickými prvky funguje výborně. Na stránkách komiksu ale přece jen o něco lépe. ()

stration

Perfektní pokračování prvního dílu, který vysvětluje nepochopené a dokazuje, že i naprosto složitý a zamotaný příběh a děj může vyústit v logické závěry. L opět na sebe strhává veškerou pozornost a Shinigami vypadají roztomile. ()

mandelbrot

Oproti anime verzi je filmová adaptace Death Note o dost zkrácena a příběh doznal mnoha změn, ale hlavní dějová kostra zůstala zachována. Vypuštěním zbytečného děje a zbytečných postav docílili autoři toho, že filmy nemají hluchá místa a jakmile si zvyknete na trochu lacinější vzhled a triky, nenechají vás až do konce vydechnout. Odchylky v ději pak připraví pár překvapivých momentů i divákům znalých mangy či anime. Celkově kompaktnějí a svižnější než anime beze všeho, co mě osobně rozčilovalo. Dokonce ani Misa není ve filmové verzi otravná, jen při sledování L, jak se pořád cpe cukrem mě přešla chuť na sladké. ()

runner85

Súboj inteligencie! Tak toto bol už trochu iný odvar ako jednotka. Bol viac prepletený, napínavý, drsný, mytologický. A možno aj trochu patetický. Dakedy mám pocit, že dakde v pomyselnom ("Olympe") majú málo krásnych bohýň. Preto sa bohovia musia zaľúbiť do "našich" smrteľníčok. (kto by im odolal, že?) Ešte, že to skončilo pri "Kirovi 3" lebo keby to prišlo k desiatemu, tak ten by už asi odpaľoval jadrové hlavice. Hlavne preto, že tretia Kira je už úplne iný level. Kvôli nej by som z toho "Olympu" asi zoskočil :o ... P.S taký metabolizmus ako mal L by som tiež chcel mať. V kuse sa napchával a nicht :D. P.S 2 zahral ho bravúrne a vlastne celé herecké osadenstvo ide na jednotku. Takže nechápem tie žvásty čo tu čítam, že otrasné herecké výkony ... P.S 3 WB by mohol viac spolupracovať z Japonskom pri tvorbe filmov, pretože im ide karta. ()

Genryuusai

Jestli tohle nebylo podle mangy tak kloubouk dolů před scénáristou. Škoda jen, že stejnojmené anime se místo podobného konce poslední třetinu děje utápí v bezduchosti a nudě. Vždyť tento film dokazuje, že se stejný děj dá ukončit nesrovnatelně líp! ()

Fíla

Chtělo to něco víc. Nějaký více epický závěr. Postrádal jsem více emocí a vůbec, myslel jsem si, že prožitek z finále druhého dílu bude o něčem jiném. Zejména v prvním dílu, na Vás dýchne atmosféra asijského prostředí. Mít po ruce takový death note, to by se andělé smrti asi činili. Způsob, jakým zápisník smrti ovládl Lighta, je pochopitelný. Když má člověk velkou moc, v tomto případě na životem a smrtí, je jen velmi těžký odolat tomu vábení. Za mě jednička o trochu působivější. ()