Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

dalziel

Na tento film si skrãtka musíte urobiť čas.Tých 188 minút dá fakt zabrat.V celku na dvd som to nedal a zaspal som,ale keď to dávali na nove aj z reklami tak to bola paráda.Bol čas na chodenie na záchod a aj do chladničky a komory. 😁🚽🍕☕🍺 ()

Hpatrik

Shlédnuto znovu po dlouhých 20 letech, a páni, stále to funguje. Kdybych měl být hnidopich, tak bych řekl že scénář by zasloužil trochu více píle, že je to opravdu hodně dlouhé a že soundtrack Thomase Newmana nepatří k jeho nejlepším. Jinak ale naprostá klasika se vším všudy, která sice nedosahuje nebeských výšin Shawshank Redemtion, nicméně nemá to k nim daleko. ()

Solly

Určitě se jedná o výborný film, a nebýt v tom právě ta mystika určitě bych to s Vykoupením z věznice Shawshank i srovnával. Takhle, i přes dobrou atmosféru, zajímavý konec a fantastické herecké výkony přece jen trochu zaostává. ()

tančísvlky

Ak veríte v zázraky a v niečo nad nami tak je tento film práve pre vás. Prekrásne a poeticko famózne. Tak to je emociálny koncert . Plač je asi nevyhnutný... ()

Allan

Báječný a hluboce lidský klon Shawshanku. Režisér umí skvěle namixovat pasáže typu: teď se budeme bát, teď se budeme smát a teď budeme plakat a všichni a hodně. Bylo by to nesmírně působivé, jen kdyby to člověk neviděl pod jiným názvem před pěti lety. ()

Candyman

Konečně jsem měl čas tenhle film od jeho vzniku, čili po 5-ti letech vidět, když ho včera dávali v televizi. Nikdy jsem se k němu tak nějak nedostal. A po zhlednutí a klasickém vyspání se na to, abych mohl film okomentovat, musím říct, že je to vážně výborný snímek. Říkal jsem si ke konci filmu se slzou u oka doslova "kurva, vždyť to není správné, proč se nikdo nenasere a nezatrhne celou tu šaškárnu, proč, proč...?" Vynikající film s hvězdným obsazením a pěknou hudbou. Vážně super. ()

MilesTeg

Tak aby bylo jasno: nečetl jsem knihy Zelené míle, nečetl jsem nic od Kinga, nebudu číst nic od Kinga. Jediné, co znám, je film Carrie, který bych popsal jako skvělý a hnusný. Film Zelená míle je úplně o něčem jiném. Je dlouhý, pomalu plynoucí, lyrický i napínavý a je spíš o dobru než o zlu. Možná na tom pojetí nemá zásluhu King, nýbrž filmový štáb, ale kdyby ano, tak mu gratuluji k jeho čisté – od démona alkoholu vyčištěné – duši. ()

lickerman

Fantastický film z vězeňského prostředí. Skvěle natočený, s perfektními hereckými výkony (myslím tím výkony skutečně všech herců). Skutky Johna Cofffeyho (jako kafe, akorát se to píše jinak) vás zkrátka dostanou, efekty jsou prostě skvělé! Upřímně řečeno, žádný jiný film jsem nesledoval prakticky celou stopáž s otevřenou pusou. Tenhle film jsem si zkrátka zamiloval a dost možná si ho zamilujete i vy. Události v sektoru E, Zelené Míli vás zkrátka dostanou. ()

haWranka

Tohle je nádhernej film. Citlivej, úsměvnej i smutnej. Moc ráda se na něj podívám, ale vždycky se mě tak nějak dotkne ta beznaděj. Možná proto upřednostňuju Vykoupení z věznice Shawshank, tam je naděje velká spousta. Proto tadytěch 5 hvězdiček není rovnocených, jako u Vykoupení. Přesto maj svojí váhu. ()

Trixi

Já vím, nádhernej film, ale já ho prostě ráda nemám. Nevím přesně proč, ale po jednom shlédnutí jsem pevně rozhodnutá si ho už nikdy nepustit. ()

ElChe

Tento film ve mně vzbudil mnoho pocitů naději i beznaděj, smutek i radost. Je to valstně taková horská dráha ve věznici kde se čeká na smrt, která již brzy přijde. Osudy vězňů a dozorců jsou propletené vztahy, které si mezi sebou vybudují a těžko říct, kdo z toho nakonec vyjde líp, ostatně posuďte sami, je lepší umřít anebo žít až navěky a pohřbívat své přátele? ()

Sosak

Podle mě lehce přeceňovaný film. Je sice opravdu dobrej, to se nedá upřít, ale nápadově nic extra. Ostatní složky jsou sice na výbornou, ale znám i lepší snímky. Zelená míle je trochu moc sentimentální a občas mi přišlo, že sklouzává k ubulený limonádě. Jinak se ale na to moc rád podívám znova, ale na pět hvězdiček bych to zase nehodnotil. ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem