Paul Edgecomb se vrací ve vzpomínkách do roku 1935, kdy byl zaměstnán v louisianské věznici jako hlavní dozorce. Tenkrát se tam setkal s výjimečným, byť duchem prostým mužem, který byl obdařen nejen velkým srdcem, ale také nadpozemskými schopnostmi. Byl to John Coffey, neprávem odsouzený na smrt za vraždu dvou malých holčiček. V té době trpěl Paul těžkým zánětem močového měchýře a také neměl šanci zbavit se sadistického, všemi nenáviděného dozorce Percyho. Jednoho dne chce s Paulem mluvit Coffey. Když se k němu přiblíží, chytí ho rukou v rozkroku, pak šokovaného Paula pustí a on uvidí, jak černoch vypustil z úst černý oblak, a současně si uvědomí, že jeho bolestivý zánět zmizel. Coffey má zvláštní schopnost, díky které vyléčí ženu správce věznice, ke které ho tajně v noci převezou, dokonce oživí cvičenou myš jednoho vězně, kterou zabil zlomyslný Percy. John Coffey, kterého čeká smrt, přijímá svůj úděl odevzdaně a bez hořkosti. (TV Nova)

cervenican

Frank Darabont natočil ďalší film podľa knihy a opäť od Stephena Kinga. Ako aj Vykúpenie z väznice Shawshank tak aj Zelená míľa sa mu podarila. Sú to asi jediné filmy z väzenského prostredia v ktorých je toľko emócií. Je to krásny príbeh kde okrem emócií nechýba ani štipka kvalitného humoru. Na filme sa dá aj zasmiať ale dá sa nad ním aj poplakať. Nemám rád filmy v ktorých sú nadprirodzené alebo nereálne schopnosti. Ale v tomto filme mi to vôbec nevadilo, práve naopak sa mi to veľmi páčilo. Je neskutočné spraviť z dvojmetrového obra tak dobrú a citlivú postavu pri ktorej mi liezli zimomriavky po chrbte a Tom Hanks bol ako vždy skvelý. ()

elanista1

Jeden obrovsky cernoch s obrovskym srdcom a s nadprirodzenymi silami, jeden genialny herec s mocovymi problemami, jedna myska, a jeden reziser, ktory po piatich rokoch siahol po rovnakej karte a vycaroval z nej rovnaky genialny vysledok. ()

keyzar

Absolutní skvost historie světové kinematografie!!! Michael Clarke Duncan měl trošku smůlu, že byl tento film natočen v silném roce, pokud by se tak nestalo, tak má Oscara naprosto suverénního. Rozhodně skvělé výkony podávali i Tom Hanks, David Morse, Harry Dean Stanton, Sam Rockwell i Doug Hutchison. Velmi mě však zaujal Eduard De La Croix v podání Michaela Jetera (ať je mu země lehká). Nutno podotknout, že je to asi jediný film, co mě dokázal rozplakat. ()

Kaculka1995

Nezapomenutelný příběh a osud který dokáže rozplakat snad každého. Je to můj zamilovaný a já doufám že se jím stane i pro mnoho dalších. ()

OzyCox

Obdivuji Stephena Kinga, miluji hudbu Thomase Newmana, klaním se Franku Darabontovi a samozřejmě se mi líbí, jak to všechno příjemně zahráli herci v čele s Tomem Hanksem. Nemohu tedy dát jinak než za pět. ()

blondboss

"Každý má svoju zelenú míľu. Každý dlžíme smrť bez výnimky." Kto to vie, tak to proste vie. Keď k režisérovi jedného z najlepších snímkov histórie Shawshank Redemption pridáme námet väzenského prostredia a fenomálnu hudbu, nemôže to dopadnúť zle. Inak povedané, keď k réžii Franka Darabonta namiešame fenomenálnu hudbu od Thomasa Newmana a opäť prostredie väznice, tak dostaneme ďalší skvost svetovej kinematografie - THE GREEN MILE. A celý ten filmový zázrak je doplnený fantastickým výkonom Toma Hanksa v hlavnej úlohe. Jeden z najlepších filmov histórie. Bez mihnutia oka 5 hviezdičiek. ()

Kate Austen

Kto vie, čo by uvidel John Coffey v našich srdciach ? Jednoduchý príbeh, podaný akokeby malému dieťaťu, ktorý netúži vydať myšlienku o veľkom posolstve ako Vykúpenie z väznice Shawshank. Pre mňa krásna malá filmová perlička medzi perlami. ()

natalie15

Jeden z najdojemnejších filmov, aké som kedy videla. Zelená míľa je plná kontrastov dobra a zla. Snáď jeden z najlepších filmov, aké boli kedy natočené. Postavy, príbeh, réžia, scenár, herci, kamera, hudba - všetko dokonalé a geniálne. Niet čo dodať, *****, 95/. ()

Toxie

Stále mám v paměti, jak jsme šli na míli do kina a kamarád (vikin) mi říkal, že to bude tříhodinová blbost. Že Shawshank se nemůže opakovat. Po kině jsme odcházeli a nikdo se s nikým nebavil. Všechny nás to vzalo za srdíčko, zase. Jak to pane Darabonte děláte? Duncan opravdu v tom filmu vyčníval a to nejen kvůli svojí velikosti. ()

Perchta6

King - skvělý autor. Hanks - skvělý herec. Úspěšné spojení... Zelená míle je film pro všechny, kteří se bojí spravedlné odplaty, věří ve všemohoucnost boží a mají smysl pro mystiku a nadpřirozeno. Vědí, že akce je reakce a že vše souvisí se vším... Ale jak skončila Ginger???? ()

m.p.mysacek

Tento film je už klasika a snad každému něco říká. Knihu jsem nečetla, takže nemůžu srovnávat. Výkon Toma Hankse je úžasný. A na konci jsem neudržela slzy, když šel chudák nevinný Coffey na popravu. Svět není fér a už ani nešla prokázat jeho nevina, když pravý vrah už byl mrtev. ()

nikkittka

Moc dobrý film,přepečlivě a vybroušené stavěný,skvěle zrežírovaný a při tříhodinové délce takřka nenudící.Ovšem Shawshank je jen jeden,Franku,je dobře,že sis to po Zelené míli uvědomil a odmítl si zaškatulkování. ()

Skytavka

Nejpůsobivější film, který jsem kdy viděla. Když máte zrovna svůj den, můžete bulet i po celý film! Takže na tohle se pořádně nachystejte a za slzy se nestyďte. Pasuje vás to na člověka:-) ()

Kuker_Benny

Na tento film jsem se těšil, i jsem na druhou stranu přemýšlel, jak režisér Darabont zpracuje úžasnou Kingovu látku, kterou jsem hltal v šestidílném paperbackovém provedení a při dočítání každé jednotlivé knižky se modlil, aby paní v knihovně měla pokračování, jinak o jejím skonu bude psát Blesk v úvodníku. Ale... neměl jsem připomínek, zkráceně pro ty, co již nepotřebují konzumovat jeden z dalších popisů něčeho, co je třeba vidět (doporučuji i přečíst). Obsazení Hankse do hlavní role bylo podle mého soudu osudové – nějak si nedovedu představit, že by Edgecomba hrál někdo jiný. Jistě by to dovedl (výběr herců má Holywood nekonečný), ale z mé vlastní fantazie mi Tom Hanks prostě do filmu přímo skočil. K jeho herectví není jistě potřeba dodávat žádné vlastní postřehy, jakož ani do ostatních úžasně obsažených rolí. Ale dát Duncana do role Johna, já z něj měl husí kůži, přitom tento hromotluk tak citlivě zahrál tuto roli mesiášského obra s dětskou duší zraněného člověka. V knížce jsem si nedoved sám v hlavě Johna zkonstruovat, takže díky filmu mi dnes do schematu zapadla tato impozantní postava. Mistrně podaný děj o lidství i v nelidském prostředí je kontinuálně protkaný vypravěčskými drobnostmi, je to i přes obsah díla pohlazení po duši a když jde John po „své“ zelené míli smířený se všemi nepravostmi světa, je to holý smutek nad tím, jak dovede být člověk člověku vlkem. ()

BenchPress

Zelená míle je ukázka lidské krutosti a neústupného chování ve vězení. Na mě až moc kruté a drsné. Aspoň, že ty největší bastardi dostali, co proto. Film uteče jak voda, je to pěkně odvyprávěné, takže ty 3 hodiny jsou hned pryč. Přesto nemám pocit, že je to tak dobré jako Shawshank a kvůli řežisérovi a podobné tématice dám tady možná trochu přísně 4/5. Perfektní Michael Clarke Duncan.... škoda, že toho Oscara nedostal. ()

NightScene

Tohle je opravdu výjímečný film! Zelenou Míli jsem viděl už asi 4 krát, ale přesto bych se podíval znovu. Je to pastva pro srdce. Příběh není nesmyslný, naopak má úžasný námět. Postava Johna Coffeho ve mě vzbudila názor, že svět je nespravedlivý! Upjatý vrah zabije dvě holčičky a muž, který bohužel vzbuzuje podezření už jen tím, že měří 2 metry a je černé pleti, je chce zachránit zvláštními schopnostmi, ale už to bohužel nedokáže a když přijdou policisté, drží je v rukou a pláče. Klidně se přiznám, že u tohohle filmu jsem brečel jako malé dítě. Opravdu úžasný film. Samozřejmě souhlasím s hodnocením, které tomu určitě odpovídá! ()

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem

Nová kingovka nabírá Hiddlestona s Hamillem