Eddie Kasalivich pracuje ve vědeckém týmu, jemuž se podaří vynalézt způsob jak vyrábět velice levně energii. Brzy nato je však zavražděn šéf týmu a dokumentace vynálezu ukradena. Eddie ještě spolu s fyzičkou Lily Sinclairovou jsou z vraždy a krádeže křivě obviněni. Aby si zachránili život, uprchnou. V patách je jim FBI, CIA a další složky zainteresované na případu, a tak jim nezbývá než se pokusit odhalit pravého viníka – nebo viníky – na vlastní pěst... (TV Prima)

ghostwo

Velmi dobrý film. Viděl jsem to v době kdy jsem nastupoval na VŠ a byla to pro mě tak trochu srdeční záležitost ()

annevelyn

Naprosto očekávaný efekt od více než jasného zástupce tohoto žánru, který bohužel nepřináší nic nového. Nicméně přidáním hvězdičku za skvěle ztvárněnou postavu v podání Morgana Freemana. ()

KozelB

Po dlohé době jsem to viděl a musím říci, že to zas tak špatné není. Super začátek, horší mezihra, a špatný konec. Reeves vlastně celý film běhá. Freeman se tváří, že za nic nemůže, ale o všem rozhoduje. No a Rachel vypadá sexy, i když je na kost zmrzlá!!! 65% Muselo to stát v tu dobu ale spousty peněz. ()

Martazoe

Vidět tento film v 90.letech, tak by se mi asi líbil, ale teď už jsem zmlsaná jinou akční podívanou. Celé mě to nudilo, všechno bylo jasné od začátku a ani herci to tentokrát nezachránili, ()

aneta105

Nějak mi v tom chyběl smysl něčeho normálního. Za mě osobně to byla hrůza a chybělo k tomu víc hereckých výkonů a lepší děj, 10%. ()

obri

NO .... naozaj aktuálna téma ... ALE ... Teraz vážne. Nemám rád filmy, ktoré podceňujú diváka. Téma je dobrá, ale dej a tie stupídne detaily sú do neba volajúce. Super mega výskum, super mega nadácia, super mega perspektíva a nemajú žiadny bezpečnostný prvok. Ani plot, ani kamery, ani vrátnicu, ale ani ochranku dokonca ani ľudové milície ... No tu končí dobrý film a dej pokračuje podobne idiotsky. Bombastické konšpirácie, nepodložené fakty, len tak vyrieknuté, patetický Biely dom v pozadí (ako inak), FBI bez zastavenia, vlastenectvo nadovšetko, hrdinovia, teda "supermozgy" sa z minúty na minútu dostávajú pod tlak, sú štvancami, ... kto vlastne sú, prečo ich nikto nepoznal predtým, nikto sa nezaujímal ??? Hlavný vedec sústavne olizujúci cigaru, ktorý trochu pracuje, potom trochu kolaboruje, potom trochu zrádza, potom je zase ľudský, a potom zachraňuje, medzitým trochu zabíja (bežne sa takto všetci správame, pardon ja som ešte v práci nezabíjal ...). A preniknutie do supertajného objektu bez problémov (stačí v šatni vziať kartičku) a takto je to až do konca. Medzitým akože špičkové akčné scény, z ktorých by som sa mal po....ť. Cítim sa ako idiot a takto nás vidí Americká kinematografia v tomto filme. Po ...m sa z tej zlátaniny. Nedajme sa kŕmiť hlúposťami. Jednu hviezdičku som dal ako ocenenie produkčnému štábu za námahu, že na natočení tohoto filmu museli pracovať. ()

Jirkacek

Snímek Řetězová reakce jsem viděl poprvé poměrně nedlouho po jeho natočení roku 1996 a pamatuji si, že se mi tehdy hodně líbil a ocenil jsem jej čtyřmi hvězdami. Od té doby v řece Moravě uplynulo hodně vody, moc jsem si toho nepamatoval a tak jsem se rozhodl podívat na tento film ještě jednou, zejména abych mohl napsat zasvěcený komentář a také případně upravit své původní hodnocení. A tak se po více než 15 letech film opět objevil na obrazovce naší TV a já byl zvědav, jestli mne tak zaujme jako při prvním sledování. Trochu jsem měl obavy, jestli se během 102 minutového děje nebudu sem tam nudit a zda mne dokáže nějaká ta situace zaujmout, ale mé obavy se ukázaly jako liché. Hned od začátku film slušně odsýpal a také důležitý úvod režisér Andrew Davis natočil celkem zajímavě. Film začal vysvětlením toho hlavního problému, v němž spočíval zakopaný pes a zároveň jádro pudla. Tím bylo objevení nové látky, která by nahradila ropu a to takové, jenž by byla čistá a šetrná k přírodě. Na takové revoluční změně pracoval tým vědců z chicagské univerzity, který po letech zkoumání objevil převratnou technologii, která umožnila získávat energii z čisté vody v neomezeném množství a bez odpadových látek. Tento tým vedl dr. Alistair Barkley (Nicholas Rudall), jeho asistentem byl čínský vědec dr. Lu Chen (Tzi Ma), dále zde byla mladá fyzička dr. Lily Sinclairová (Rachel Weisz) a technik Eddie Kasalivich (Keanu Reeves). Výzkum sponzorovala nadace s tajným sídlem v USA, potichu podporovaná vládou, kterou v týmu zastupoval Paul Shannon (Morgan Freeman). Když se technikovi Kasalivichovi podařilo jednoho dne najít tu správnou frekvenci, při které bez problémů probíhala přeměna vodíku na nové palivo, všichni oslavovali. V kanceláři však Barkley a Shannon řešili spor, neboť prvně jmenovaný chtěl vynález poskytnout celému světu zdarma, zatímco Shannon potřeboval získat zpět peníze, věnované různými světovými firmami do nadace. Po oslavě se většina rozjela domů, zatímco Barkley a Lu Chen zůstali v továrně a začali pracovat na rozesílání dat z výzkumu do světa. V tom přijela dodávka s chlápky, kteří ředitele projektu zabili a druhého muže unesli. Poté celou továrnu s okolím vyhodili do vzduchu aby zametli stopy. Jenže nepočítali s tím, že se poté, co Kasalivich doprovodil svoji krásnou kolegyni domů zase vrátí zpátky do továrny a tak viděl mrtvého Barkleyho a vzápětí sotva stihl ujet na své motorce před mohutným výbuchem. Takový útok nemohl ujít pozornosti FBI, přičemž celé vyšetřování vedl agent Ford (Fred Ward) s podřízeným Doylem (Kevin Dunn). Ti začali brzy podezřívat právě Kasaliviche, který byl poslední na místě činu a také kdysi na škole způsobil výbuch při pokusu v laboratoři. A když v jeho bytě našla policie 250.000 dolarů, rázem byl číslo jedna na seznamu. Když si to mladý technik uvědomil, rozhodl se prchnout z města ke známé spolu se svou kolegyní Lilly, která pro změnu dostala podezřelý fax z Číny. Oba se tajně setkali se svým nadřízeným Shannonem v podzemní garáži, ten jim dal peníze a pak mu řekli, že odjedou ke známé Maggie McDermottové (Joanna Cassidy), v jejíž hvězdárně se chtěli schovat. Jenže díky celostátnímu pátraní byli v restauraci odhaleni a zatímco se Lilly podařilo vcelku klidně odjet taxíkem na nádraží, Kasaliviche musel zběsile prchat před policií, přičemž jsme sledovali úchvatnou scénu na zvedacím místě přes řeku. Nicméně se mu podařilo utéci a setkat se s Lily u vlaku, kterým odjeli za Maggie, která je u sebe ráda schovala. Když však zavolali Shannonovi do sídla nadace, policie je vystopovala a následoval další šílený útěk po zamrzlém jezeře na vznášedle. Zmrzlí se schovali v opuštěném domě, zatímco v sídle nadace probíhala porada co dál. Oni totiž potřebovali Kasaliviche, aby jim dal tu správnou frekvenci pro nově postavený měnič vodíku na pohonnou látku. Šéf nadace Lyman Earl Collier (Brian Cox) po Shannonovi chtěl, aby mladíka přivedl a potřebné údaje od něj získal a pak se ho zbavil - navždy. Naštěstí Shannon nestál o další vraždy, ale jeho motivace byla na druhou stranu také velká, takže se mu podařilo dvojici na útěku nalákat na schůzku. V té chvíli Eddie konečně zjistil, že vražednou akci zorganizoval mecenáš celého výzkumu Paul Shannon, jenž byl ve spojení s tajným výzkumným ústavem, patřícím pod Ústřední zpravodajskou službu (CIA), která chtěla bez vědomí vlády USA využít nové technologie k obchodním a vojenským účelům. Jemu se podařilo za dalších dramatických okolností utéci, ale Lilly byla chycena a odvezena do tajného sídla nadace, kde se setkala se svým kolegou Lu Chenem. Následně se sem tajně dostal také Eddie, který v laboratoři nastavil správnou frekvenci, ale zároveň si udělal pojistku, kdyby jeho vyjednávání selhalo. Byl jsem tedy zvědav jak to zase dopadne, protože jsem si to detailně nepamatoval. Když vše skončilo, uvědomil jsem si, že jsem se i napodruhé dobře bavil a vůbec jsem se nenudil jelikož ve filmu bylo mnoho honiček a útěků. Také jsem byl rád, že nešlo jen o hloupou akční podívanou, ale že měl film hlubší myšlenku v podobě zneužití levné energie, která by byla zase jen pro bohaté. Napadlo mne, že kdyby existovala pilulka proti stárnutí, jenž by člověku prodloužila život třeba o 100 let, kolik by asi stála a kdo by si ji mohl dovolit. Každopádně těch 102 minut pro nebyl ztracený čas a někdy se na tento snímek zase třeba podívám, takže trochu nechápu nízké hodnocení zde na ČSFD. Suma sumárum, svoje původní hodnocení jsem upravil a to směrem vzhůru, takže film Řetězová reakce ode mne získal pět řetězových hvězdiček *****. () (méně) (více)

CSGoddess

Podobný akční filmy z 90 let se začínajícím Reevesem před Matricemi mě nikdy nebavilo a Weisz jako herečku nemusím. Děj byl nezáživný. A prostě mě to nechytlo. Spíš bych to nazvala Řetězovou nudou. ()

aquacam

Velkolepé filmové efekty nedokázaly vylepšit mizerný děj a roli jsem uvěřil jen Morganu Freemanovi, v ostatních jsem pořád viděl jen herce, nikoli filmové postavy. Starý vědecký snílek (česky řečeno idiot) mi připomněl mladé budovatele ve svazáckých košilích, co chodili s vlajkami asistovat rozorávání mezí (když komoušové ožebračili sedláky) a tvrdili, že za pár let budou mít všichni všechno v komunismu zadarmo. Namísto zmíněné sonoluminiscence a jejích záblesků v milionech bublin svítí do nádrže lampy, o dalších fyzikálních ptákovinách nemluvě. Druhou hvězdu dávám pouze za pěknou scénu se zdvihacím mostem. ()