Eddie Kasalivich pracuje ve vědeckém týmu, jemuž se podaří vynalézt způsob jak vyrábět velice levně energii. Brzy nato je však zavražděn šéf týmu a dokumentace vynálezu ukradena. Eddie ještě spolu s fyzičkou Lily Sinclairovou jsou z vraždy a krádeže křivě obviněni. Aby si zachránili život, uprchnou. V patách je jim FBI, CIA a další složky zainteresované na případu, a tak jim nezbývá než se pokusit odhalit pravého viníka – nebo viníky – na vlastní pěst... (TV Prima)

cinema_cz

Několikrát přepracovaný scénář je příliš komplikovaný (dlouho není jasné, kdo je s kým a proti komu) a nestoudně vysvětlovací. Průměrná Řetězová reakce jako thriller za moc nestojí. V kategorii osvětových snímků s ekologickou tematikou ovšem nemá vážnější konkurenci. 40 % (Tomáš Hoffman, Ci 11/1996, str. 62) ()

PlysovyMacko

Dvaja vedci na úteku krivo obvinení z terorizmu-nie moc originálna zápletka. Ale film šľape, je rýchly, akčný a baví aj keď ničím neprekvapí. ()

veverysiak

Ide v podstate o fantastiku, keďže generálnym motívom je vynájdenie čistej energie z vodíka, preto absolútne nemôže prekvapiť, že k fantastike sa blížia aj takmer všetky scény, počnúc vydareným prostredím skutočného diskoverského tímu, cez úžasnú naivitu špičkových vyšetrovateľov, nadľudské schopnosti mladého vedátora pri zosmiešňovaní vycvičených agentov-terminátorov, ledabolé špacírovanie najhľadanejšej a teda najznámejšej dvojice Štátov po uliciach a inštitúciách, parádne bezpečnostné opatrenia okolo a v objekte prísne tajnej organizácie s nedbalo pohodenými plánmi tunelov v robošskej unimobunke, či perfektne označeným vchodom do tunelíka vedúceho priamo pod srdce experimentu, končiac zriadením súkromnej minidielničky hlavného hrdinu priamo pod nosom hordy ostražitých ochrankárov slúžiacej na spustenie diablovho stroja a excelentného bezškrabancového opustenia explodujúceho labáčika hlavnou užtakmerzaľúbenou dvojkou, napriek všetkému to má veľmi prijateľný akčný náboj od začiatku až po záver a typovo veľmi trefne vybratých hercov, tak to berme ako strhujúcu oddychovku bez snahy o hlbšie zamyslenie, takže 65%. ()

pursuer

Perfektní napínák na odpočinkový večer. Já nevím, jak to Reeves dělá, že hraje v takových relaxačních bombách :). Postavy jasně dávají najevo, že jsou to jen lidé a celkové zpracování se také nemá za co stydět. Zamrzí snad jen ta vlajka na konci. ()

hlava4

Film, který nezaslouženě zapadl. Výborní herci a napínavá zápletka, trošku mdlý konec, ale celkově výborný. ()

albiebennett

"Zálohoval jste ty frekvence? Ne, ještě ne. Chci je na disketě!" Některé film nestárnou a jiné zase jo, Řetězová reakce je film, který zestárl nehorázným způsobem a nepůsobí tak, jak mohl působit v devadesátkách.  Akce, věda a některé akční scény působí už spíše úsměvně, ovšem největším zklamáním je, že i když je film zajímavě obsazen, zejména v hlavních rolích, postavy působí velmi necharizmaticky místy až otravně. Film, který možná jede po desáté večer na kabelovce, ale žádný požitek vás nečeká. ()

Spike86

Překombinované, chaotické a trochu tempo postrádající. Přesto se jedná o thriller s některými zajímavými nápady. 52% ()

JCS

Já jsem neuvěřitelně překvapený z komentářů tady a celkového hodnocení filmu, jeden z mých nejoblíbenějších filmů a ono tohle tady, třeba to svými 4* trošku zvednu, ale pro mě super film a perfektní oddechovka :-) ()

Erestarchos

Tento film je podle mě tak nějak průměrný. Neurazí, ale ani moc nenadchne. Hodnocení kolem šedesátky jeho kvalitě odpovídá. ()

pan_Bily

Úplný propadák asi ne, ale nic zásadního nebo snad světoborného určitě ne. Takový (spíš slabší) průměr. Chvíli jsem se rozhodoval i jestli 2* nebo 3*. ()