Eddie Kasalivich pracuje ve vědeckém týmu, jemuž se podaří vynalézt způsob jak vyrábět velice levně energii. Brzy nato je však zavražděn šéf týmu a dokumentace vynálezu ukradena. Eddie ještě spolu s fyzičkou Lily Sinclairovou jsou z vraždy a krádeže křivě obviněni. Aby si zachránili život, uprchnou. V patách je jim FBI, CIA a další složky zainteresované na případu, a tak jim nezbývá než se pokusit odhalit pravého viníka – nebo viníky – na vlastní pěst... (TV Prima)

iXtr3m3

Áno, viem, že to bol prepadák, ale už ma niektorí môžu poznať, že aj keď tieto filmy nevyhľadávam, jednoducho mi nejakým spôsobom dokázali prirásť k srdcu. Myšlienka energetickej konšpirácie bude vždy aktuálna a dobré herecké obsadenie mi tiež sadlo. ()

Perry-

Nechápu, jak tohle mohl být propadák. Na poměry nadprůměrný thriller, skvělý Freeman a zajímavý děj (pravda, technicky dost děravý, ale co je v tomhle žánru dneska perfektní...)... 3,5* ()

divak84

Pokus o thriller nevyšel a vzniklo tak hodně hrubé béčko s nedotaženým nápadem a nudným dějem. Film pro (budoucí) hvězdné trio spíš plnil funkci poučení pro další projekty. ()

Paity

Vcelku nenápadný akční thriller, ve kterém exceluje Morgan Freeman, co by hodný druhý šéf ošklivé organizace. Snímek je na způsob nepřítele státu jen s tím rozdílem, že v Řetězové reakci jde o myšlenku, na co je lidstvo z hlediska přístupu k novým technologiím připraveno a co by mohlo způsobit katastrofu. ()

666Carnage

Čekal jsem to asi hold jiný. Nějak mě tenhle film nenadchl, ikdyž to mělo dobrý nápad a obsazení bylo výborný. Škoda 50% ()

ThomasCrown

Musím plne súhlasiť s POMO-m. Reťazová reakcia je niečo ako moja srdcovka. Je v ňom ekologická konšpirácia, je v ňom jedno z najlepších zničení miest aké som kedy videl, Keannu Reeves je za frajera - aj motorka mu k tomu sedí, no a je tu Rachel Weisz. Možno má iba priemerné hodnotenie, no kto si k nemu nájde cestu a osloví ho, môže povedať, že patrí do skupiny bláznov čo majú radi "prepadáky";) ()

Jeržik

Šíleně zmatené chování postav a některé dialogy sráží jinak minimálně průměrnou podívnou někam ke čtyřicítce, pokud k tomu přičteme slušný herecký ánsábl+na svou dobu poměrně dobrou vizuální stránku budeme zhruba na pětapadesáti. Ale po odečtění naprosto průměrné a nevybočující akce, natažené stopáže a minimálně od půlky jasného happyendu, zjistímě, že se nám skóre zase ustálilo na té naší pěkné kulaté čtyřicítce... ()

El Loco

Thriller, akých sa natočilo v Hollywoode v 90-tych rokoch asi tisíc. Absolútne zapadne do šedého priemeru, o čom svedčí aj to, že po týždni si nespomeniem z neho ani na jednu ucelenú scénu. ()

RomanHyde

Podobné množství klíšé a patosu jsem snad naposled viděl v rádoby áčkovém filmu v Rambu III, ze kterého byla nejlepší hláška ta o modrém světýlku. (Co to je? Modré světýlko.. A co to dělá? Svítí modře). Tenhle megapropadák mne na sebe nalákal hlavně tím, že se stal megapropadákem a zajímalo mne zda oprávněně. Ano opravněné!!! Vůbec nechápu herce formátu Morgana Freemana, který po přečtení scénáře na něco takového přikývne. Akční scény jsou tak na hraně, že kdyby byly ještě o kousek dál, pod toto dílo se mohou rovnou podepsat bratři Zuckerové a další skvělá parodie na akční filmy by byla na světě... ()

arcticsky

Filmu (jako ostatně vždy, když se v něčem objeví) dominuje Morgan Freeman, Keanu Reeves mne s tím svým věčným pobíháním štval už od začátku.... ()

majec4

Zaujímavý film. Videl som to po x rokoch a páči sa mi to viac ako prvý krát. Nie je to úplná masovka, chapem, ale je to slušne prekombinované a na mňa to funguje. Navyše účasť skvelých hercov filmu dodáva určitý punc. Freeman si to celkom užil, rola ako pre neho. ()

Elin

Další kousek o tom, jak pár vědců učiní nějaký převratný objev, ale vládě (či nějaké nadnárodní korporaci) se to zrovna nehodí do krámu. Začíná honička připomínající hru na kočku a na myš. Tohle už každý viděl stokrtát a určitě stokrát něco podobného ještě uvidíme. Občas je prostě dobré vypnout a jen koukat. ()

Hapretor

Ničím poutavý "thriller" na jedno kouknutí a vypnutí. Na zabití večerního času ok, pro filmové gurmány velké zklamání a nuda. Snad tedy snímek více ocení jen fandové účinkujících herců, ale ty taky nehrajou nic moc. ()

Heroine

Když jsem byla děcko, připadal mi tenhle film nesmírně napínavý, dokonce i zábavný! Nevím čím to bylo, ale dnes mi přišel spíš docela nudný, a hlavně předvídatelný. Sice musím ocenit, v porovnání s filmy podobných žánrů z dnešních let, s jakou civilností byli ještě filmaři schopní pracovat, a že dokonce i obsazení a scénář jsou docela kvalitní. I tak ale, nic co by stálo za zapamatování. ()

helloween93

Legitimní propadák po stránce komerční i po stránce obsahové. Nudný příběh, který nedokáže upoutat divákovu pozornost. Na naháněcí thriller je tu zatraceně málo akce (téměř žádná). Morgan Freeman měl chybnou ruku při volbě filmu, protože tady ani jeho charisma nepomůže. ()

MickeyStuma

Průměrný snímek s průměrným scénářem, průměrnými hereckými výkony, průměrnými efekty, průměrnými hláškami... Zkrátka, vše je tak nějak nedokonalé. V čem je chyba? Ve stokrát již viděném klišé? V nízkém rozpočtu? V děravém scénáři? Hmm. Námět není zase až tak špatný. Nakonec, je to tak trochu ze života. Samozřejmě v uvozovkách. Byť je viditelná snaha, napětí a patřičné atmosféry ne a ne dosáhnout. Tady to prostě skřípe. Škoda, určitý potenciál to mělo. ()