Eddie Kasalivich pracuje ve vědeckém týmu, jemuž se podaří vynalézt způsob jak vyrábět velice levně energii. Brzy nato je však zavražděn šéf týmu a dokumentace vynálezu ukradena. Eddie ještě spolu s fyzičkou Lily Sinclairovou jsou z vraždy a krádeže křivě obviněni. Aby si zachránili život, uprchnou. V patách je jim FBI, CIA a další složky zainteresované na případu, a tak jim nezbývá než se pokusit odhalit pravého viníka – nebo viníky – na vlastní pěst... (TV Prima)

fmash

Těžce naivní akčňák, který by udělal nejlépe, kdyby zůstal u poutavých trailerů. Reeves, dobrý, Freeman, dobrý, Weisz, v pohodě, konspirační teorie jak z osmedesátých let (ostatně celý film tak trochu jako z osmdesátek vypadá), špatný, český televizní dabing, k uzoufání, hudba něco mezi odpadky z Pottera a laciným pornem, špatný... Poselství? Špatně se staráme o planetu, zlým korporacím je to fuk, ale dobří lidé ještě nevymřeli. (-spoiler-) CIA jsou hajzlíci, FBI jsou mnohem lepší, jde jim totiž o lidi. Ale když se sympaťák s doutníkem vykoupí drobnou vraždou, vše je odpuštěno a člověk najednou neví, kdo že je tady vlastně ten hlavní hrdina (-konec spoileru-). Spousta detailů prudí, například hlavní polda, kopie drsňáka z Uprchlíka, který však na rozdíl od své povedené předlohy působí jako hochštapler, nebo přehršle naivností všude, kam oko dohlédne. Možná jsem nezvykle přísný, ale popravdě, byla to primitivní pruda zcela bez nápadu a nuda, kterou právem vyzdvihovaná honička na ledě nespasí. ()

kinderman

Nevstoupíš dvakrát do stejného Chicaga. Všechno, co bylo na Uprchlíkovi brilantní (scénář, herecké výkony, režie), je v Řetězové reakci těžkopádné a nechtěně směšné. Za tristní pohled na moje složenky ohledně energií tvůrci nemohou. Ještěže Davis uzavřel svou filmografii solidními Záchranáři, jinak bych musel Uprchlíka považovat za nepochopitelnou anomálii v kariéře (pod)průměrného řemeslníka. ()

Martin741

Slusny, dokonca miestami aj kvalitu nahanajuci film, ktory ma len jednu vyraznu hviezdu strieborneho platna : Morgana Volnomuza 35 % ()

Figu

Když je člověk nadaný, ať už vědec, fyzik nebo génius, který složí atomovku, má záruku, že pohodlný život nikdy neprožije. Půjdou mu všichni po krku a to z prostého důvodu. Takových vzdělaných bláznů je málo a tito vzdělaní blázni píší mnohdy dějiny lidstva. Jedním z nich je i Keanu Reeves alias Eddie Kasalivich. Jde po něm FBI, jde po něm Brian Cox, dokonce i sám kamarád Freeman není pravý přítel... Jenže Keanovi to v dlouhých vlasech jde a to sakra dobře, nedá se a bojuje do posledního dechu. Parádní svižný thriller, který je navíc obohacen o slušivý páreček Reeves a Weisz. 60% ()

Fallen_One

Napětí, spád a slušné herecké výkony. A samozřejmě dobrá zápletka. Lepší tři, víc hvězd tomu podvědom dát nemůžu. Zvláštní... ()

Juto

Je to slušný film, ktorý sa dá pozerať, a je ironické, že jeho téma je v súčasnosti ešte aktuálnejšia ako v roku 1996. Konšpiračným teoretikom sa bude páčiť. 6/10 ()

otík

Vcelku průměrný akční film s těžkopádně běhajícím Keanu Reevesem od nikam k ničemu, přičemž je schopen jako atomový fyzik rvát se stejně jako zkušený bijec. Film zapadá spíše do kategorie akčních béček 80tých let a Reeves ani zdaleka nepřipomíná lehkonohého hrdinu v Nebezpečné rychlosti, potažmo v Matrixu. Herecky nad všemi vládne nevypočitatelný Morgan Freeman. Navíc se zde ani nijak výjimečně nevytáhl hudební velikán Jerry Goldsmith, který složil jednotvárnou hudbu s motivem, jež o rok později plně využil v Air Force One. Hudba: Jerry Goldsmith ()

dr.fish

Pravý nefalšovaný akčňák ze staré školy. Nakonec vítězí právo a čest, i někteří padouši se polepší. Povznášející soundtrack rozechvívá duše pravých amerických vlastenců, neboť spravedlnost nakonec opět zvítězí a každý amík může být hrdý, že žije v nejdemokratičtější zemi světa....60% ()

lennyd

Eddiemu (Keanu Reeves) a jeho vědeckému týmu se podaří neskutečný objev - dokáží vyrobit energii z čisté vody. V kostce to znamená, že sklenice vody by dokázala zásobit velkoměsto energií na několik týdnů. Takový objev není ale všem po chuti (pro různé společnosti by tento objev znamenal okamžitý bankrot), takže se v laboratoři se stane "nehoda". Hlavní vědec je nalezený mrtvý a celá laboratoř (a několik blízkých bloků domů) je zničeno výbuchem (ne nepodobných výbuchu atomovky). Hlavní podezřelý je Eddie a spolu s kolegyní Lily (Rachel Weisz) musí utíkat - nejen před policií, ale hlavně proti pravým pachatelům. Ale Eddie má v ruce jednu důležitou věc - tajné frekvence k onomu vynálezu, po kterých všichni touží ... Ač tento film nedosáhl nijak velké popularity, mě se prostě líbí. Určitě má vše, co má správný akčńák mít, dostatečné množství výbuchů, honiček a střílení, jakožto i charizmatické hlavní hrdiny. Chemie mezi Reevesem a Weiszovou funguje dostatečně, a Morgan Freemen jako jeden z hlavních záporáků je taky skvělej (abych pravdu přiznal, Freemana jsem jako záporáka snad v jiném filmu neviděl - a i tady je jen takovej napůl). Naivita se filmu ale upřít nedá (samotný závěr je dost uhozenej), ale když se přimhouří všechny oči, tak je to určitě lepší průměr. ()

VanTom

Takový ten naivně ekologicky angažovaný akčňák, kterými Hollywood 90. let "řešil" ničení a znečišťování planety. Keanu Reeves tu toho naběhal víc než Kanenisa Bekele, nicméně většina rutinních "uprchlických" scén akorát zdržovala relativně zajímavý příběh (se skvělým Morganem Freemanem) a zapamatováníhodných momentů příliš nepřinesla (s výjimkou úniku vrtulovým člunem po ledu). 50 % ()

cross

Technické thrillery okořeněné spiknutím v nejvyšších kruzích mám ve velké oblibě. Tento je však pouze nepříliš povedenou směsicí vesměs trapné akce, s injekcí nelogických scének, rutinní hudbou a nepříliš originálním podáním. Nepopírám, koukat se na to dá, ale rozhodně mě film ničím nepřekvapil, ani neohromil. Kdyby to šlo, dal bych asi nejčistších **1/2! ()

JohnSmith

Andrew Davis ve špatné formě. Slabý thriller s neskutečně špatným scénářem a děsnými dialogy. Je až zarážející kolik skvělých herců si tu zahrálo. ()

klima777

Špatné, moc špatné. Až nepochopitelně. Jedna hvězdička je za poměrně silné herecké obsazení. Ale co s ním v takhle nezvedeném filmu? ()

Hortenzia

čo ja viem,taký obyčajný thriller s uveriteľnou zápletkou a celkom prijateľnými hereckými výkonmi (morgan freeman to nikdy nepokazí) ()

nightevan

Freeman, co víc si přát. Kazí to jen takové na mě pomalé tempo celého filmu a bohužel mírně zmatená postava Paula Shannona. Pro mě průměr, ke kterému už se nejspíš vracet nebudu. 3* ()

sedm.1

Začátek a především pak efektní výbuch továrny mě naladil na pořádnou akční jízdu doplněnou skvělými triky,ale krom těch úvodních deseti minut to šlo pak už s celým filmem jen z kopce,a to až k unuděnému závěru.Filmů o uprchlících,co během svého ukrývání a útěků před policií a zároveň gaunery očišťují své jméno jsou kvanta a tento patří rozhodně k těm horším.Jednak je to díky neobvykle nudnému Reevesovi,který na mě působil dost unyle,k jako vždy nesympatické Rachel Weisz se radši ani nebudu vyjadřovat,ovšem i ostatní herci byli tentokrát dost nevýrazní a nudní.Též kvůli neoriginálním scénám a očekávanému závěru zůstal film v kalných vodách a i nulové napětí a mizerná atmosféra Řetězové reakci nepomohli.Navíc ačkoliv celý námět k tomu přímo vybízel,nemá film téměř žádný spád a mizernou akci.Mě se zkrátka Řetězová reakce nelíbila,prakticky krom zmiňovaného úžasného výbuchu mě ničím nezaujala a dost jsem se u ní nudil.Hodně rychle zapomenutelný "klišojdní" filmík. ()