bila.tecka

Zátylek Statham v roli inteligentního grázla? Juj... Film se snaží být dobově věrný a snad i mravokárný (politická elita v zajetí sexu), nicméně neskutečně se vleče a postrádá švih. Fanoušci Davida Sucheta se nebudou stačit divit, do jakých kalných vod jejich Hercule zapadl. Ráznější režie a dám hvězdičku navíc. ()

Sten-li

Nenápadný ač sympatický snímek z anglického prostředí. Jason Statham a též zbytek herců se převtělili do rolí bankovních lupičů bravurně. Avšak za velmi dobrý považuji námět, bez kterého by to samozřejmě nešlo. Krásný 4 hvězdy ()

Orthank

Kinami opomenutá chuťovka okorenená skutočnými udalosťami príjemne prekvapila. Tradične drsný Statham dokazuje, že nie je stavaný len na pästné súboje a ázijské napodobňovačky, ale dokáže potiahnuť aj dospelejšiu a dramatickejšiu úlohu. Nie že by bola tá jeho zrovna srdcervúcim výkonom, ale určite zapôsobil. Čistá práca skvele kombinuje "rietchieovský" strih a drsné dialógy s typickým anglickým mafiánstvom a špecifickým prízvukom. Všetko to je ešte navyše pekne zasadené do odpovedajúceho prostredia. Jednoducho čistá práca. Jemné prevalcovanie skutočných udalostí je síce zjavné, no stále je to lúpež a zápletka ako sa patrí. Záverečné zúčtovanie síce vyzerá, ako by vypadlo z nejakého tucťáku, ale to neznamená, že by bolo treba chytať sa za hlavu. Slušná oddychovka na pripomenutie známejších, možno o trošku vydarenejších lúpežných krimi vôbec neuškodí-a ktovie, možno sa nájde aj niekto, kto si to všetko bude chcieť pozrieť ešte raz...... ()

showxman

Styl Guy Ritchieho zasazený do 70. let s očekávanou zápletkou aneb příjemné pokoukání, které je pro fanoušky Stathama povinností. ()

HArna

Anglie 70.-80.léta tohle by mě snad bavilo i kdyby nebyla žádná zápletka, ale ona je. Statham je skvělý, podle mě jeho nejlepší film. Hercule Poirot v roli záporáka a ta mu fakt sedne. Nenudil jsem se - 85% ()

Haymar

Povedená old-school kriminálka, pojata v moderním stylu (ačkoli se odehrává začátkem 70. let 20. století). Výborný Statham, Suchet a sympatická Burrowsová, povedený a vtipný scénář, parádně stylizovaná doba v které se film odehrává! Uspěchaný a chaoticky vygradovaný (typicky hollywoodský) konec sice trochu sráží veškeré předchozí snažení... ale opravdu jen trochu! ()

Ještěřák

Překvapivě kvalitní film plný sympatických figurek s příliš doslovným závěrem, který jsem byl mimochodem rozporcovat na tři kusy (pakliže vás zajímají jen non-OT commenty k filmu jako takovému, dál už rozhodně nečtěte). Po prvních asi 30 minutách se ukázalo, že můj anglickej soused-narkoman, co ve volném a možná taky pracovním čase točí porno, bafnul od elektriky - a že nafukovací Aničky a robertky hoří dobře - takže jsem šel zvrhle sledovat spíše Skleněné peklo (jen Newman chyběl), což je mimochodem horší film než THE BANK JOB. Druhá pauza nevím, nebyla už tak zajímavá - rozhodně nikdo nevyhořel od hlavy až k patě - ale podstatný je, že tento film všechno to courání, trajdání a odběhávání ustál a obstál na výbornou. A že je tahle banální zlodějská příhoda naivní až do sklepa? Whatever. Já po sledování tohoto filmu uvěřím snad všemu. ()

Drc

Celkem slušná krimi o bandě amatérských zlodějíčků a spoustě dalších aktérů v pozadí. Ničím zvlášť nepřekvapí a neohromí ale také neurazí. ()

mirkaaa

Začátek filmu je trochu slabší, ale po samotné loupeži se to konečně rozjede a tempo vydrží až do konce. Jason Statham nehraje špatně, ale ostatní postavy mě vůbec nezaujaly a celkově mi to přišlo spíše průměrné. Já tyhle retro filmy zrovna moc nemusím. ()

DannyBoy80

Na Stathama překvapivě kvalitná akční krimitriler. Je to podle skutečné události. Vloupačka do banky má své pozadí a důvody, které jsou někomu známé a někomu ne, ale brát věci špatných lidí se nevyplácí. Do hry se zamovává čím dál více skupin. Každý chce trochu něco jiného a přece to stejné. Uprostřed stojí Statham a mistrně nahodile z toho vybruslí. Dost jsem se bavil u filmu, který trošku připomíná styl Guye Ritcheho a překonává jeho poslední film RocknRolla. ()

Hanes88

No nevím...Přesně takový podobný děj jsem čekal. Ničím mě to nepřekvapilo, ale zase musím uznat, že jsem se nenudil. Z toho plyne jednoduchá rovnice :-). Je to prostě průměrný film. 60%. ()

ThomasCrown

Nie typická stathamovka, no o to lepšia dobovka..jednoducho milujem tieto filmy zasadené do Londýna zašlých čias, všetky sú skvelé. Príjemný pohodový rozjazd, veľmi dobre zohrané, hudobne zladené, s dostatočným množstvom zvratov, aby udržal moju pozornosť až po záverečné titulky. ()

Prochy38

No, celkem nadprůměrná záležitost. Řekl bych i, že filmaři odvedli kus čisté práce :). J. Statham konečně neřeže tuny chlapů kolem sebe, ale taky používá hlavu. A myslím, že to klapalo dobře. Kvalitně zamotná zápletka a dobře vyřešená! Hromada sympatických obličejů. Líbilo se mi to. I když závěr byl lehce přitažen za vlasy, myslím s tím, že je ten polda nechal jít, ale aspoň to mělo happy-end. Spokojenost! ()

Teabag

Dobrá krimka, kde Jason Statham vypadá a hraje jako v každém jiném ze svých filmů. Je tu pár zajímavých zvratů, ale nejsympatičtější mi bylo zasazení do 70. let. Za mě dobré 3*. ()

Lefty86

Průměr!!! Je sympatické že Jason se naží točit i poněkud vážnější role, ne jen takové kde se jen mydlí ze strany na stranu i když ten jeho styl mám rád, ale tohle se podle mě moc nepovedlo a Statham se do hlavní role podle mě ani moc nehodil, na jedno zkouknutí akorát. ()

vander19

Stathamove filmy sú pre mňa oddychovka. Pri nich nejde o žiadne hlbšie myšlienky, ani dej nie je bohvie ako zložitý a komplikovaný. A Bank Job tiež zapadá do tohto rámca Stathamoviek. Opäť Londým, partička grázlov, kočka a samozrejme komplikácia pri lúpeži. Čo ma potešilo, bola prítomnosť Davida Sucheta. Konečne som ho videl aj v inej roly ako Poirota. Samozrejme ako to býva pri týchto filmov, obsahujú aj kvapku vtipu, na ktorom sa dá usmiať (ne zasmiať, až tak dobré tie vtipy niesú). ()

tarponko

Mám rád filmy so Stathamom, pokiaľ tam nehrá hlavnú úlohu a netočí sa celý film okolo toho ako dokáže zmasakrovať bandu zmagorených grázlov, prípadne sa film točí okolo toho aký je "hezoun". Avšak toto nie je ten prípad, bravúrne spracovaná krimi dráma a čo sa mi lúbi vyše, podľa skutočných udalostí (alebo aspoň skutočnom príbehu). Nervy mi tiekli celý film, príjemná oddychovka :) ()