Na počátku přijíždí policie na místo vraždy, kterou ohlásil úspěšný cévní chirurg Richard Kimble. Obětí se stala jeho milovaná manželka Helena. Lékařovu vyprávění o jednorukém muži, se kterým se v bytě utkal, však policie nevěří a z vraždy podezřívá právě Kimbla. Šokovaný lékař je odsouzen k smrti. Spolu s dalšími vězni nastoupí do vězeňského autobusu. Když se dva vězňové pokusí o útěk, sjede během rvačky autobus ze silnice a převrátí se na železniční trať. Kimblovi, kterému řidič sundal pouta, aby mohl pomoci zraněnému dozorci, se podaří uprchnout. Na místo nehody dorazí FBI vedená agentem Samuelem Gerardem. Ten se okamžitě vydává po stopách uprchlíka. Střetnou se v tunelu kanalizace, kde se Kimble snaží agenta přesvědčit o své nevině. Gerardovi je to však jedno. Má jej chytit a ne soudit. Lékaři se opět podaří uniknout, dostat se do Chicaga, kde se okamžitě pustí do pátrání po jednorukém muži. Zjistí si v nemocnici, jaký typ protézy vrah nosí, a poté si vytipuje pět mužů, z nichž jeden by mohl být hledaným pachatelem. Gerard, který je lékaři v patách, brzy pochopí, že Kimble hledá jednorukého muže, o němž se zmiňoval. Nepřestává však pronásledovat svého uprchlíka, který si začíná uvědomovat, že případ je mnohem složitější, než se zpočátku zdálo. Dostává se na stopu nebezpečného podvodu s novým lékem, do něhož je zapleten také jeden z jeho kolegů. (TV Nova)

dalibis

Pre mňa klasika. Ford a Jones sú pre mňa jednými z najlepších filmových súperov 90. rokov, ak nie tými najlepšími. Výprava skvelá, atmosféra úžasná. Tento film by si zaslúžil 5 hviezdičiek aj keby som nebol veľký fanúšik akčných thrillerov, kedže som, tak u mňa 5 plus. ()

Marty_cihi

Nevím co tomuto filmu vytknout. Celou dobu divák netuší kdo je vrah ženy Richarda Kimblea, až přijde zajímavé rozuzlení...Naprosto parádně zvládnu to i po herecké stránce. Je to pecka! ()

RomanBond007

Je to film na spôsob naháňačky medzi mačkou a myšou. Najlepšie je na tom to, že to je dosť autentické, čiže reálne. T.L. Jones ako Sam Gerhard bojujúci za spravodlivosť, chce dolapiť Richarda Kimbla (H. Ford) ako obvineného z vraždy jeho manželky. Celkom fajn príbeh, človek sa nenudí a možno ho film aj zaujme. V celku viac než nad-priemer. 75%!!! ()

LeePriest

Takto má vypadat správný akční thriller. Vynikající napětí s excelentními výkony Forda a Jonese, natočené profesionální kamerou, vše špičkově ozvučené a sestříhané. ()

Tuty

Pozo na dabing, jenž se nachází na originálním DVDčku - to je pro film těhle kvalit jen k smíchu. Jinak jde o můj oblíbený film s plným hodnocením. Ovšem nutno dodat, že po každém dalším shlédnutí trosku slabší. V tomhle ohledu je asi nejlepší Vykoupení z věznice Shawshank, to mě asi nikdy neomrzí. ()

zigy

Téměř všechno na tomhle filmu by se dalo výborně parodovat, což dokázal Leslie Nielsen v Utopenci na útěku....a když se něco dobře paroduje, tak to musí být buď kvalita, nebo kult, anebo taková totální kravina, že už to dál nejde. Zde platí první možnost. Akorát jsem vlastně nepobral závěrečné rozuzlení, což může být moje hloupost, anebo neumění tvůrců...vzhledem ke zdejšímu hodnocení je mi však jasné,, co si vyberete....:) Skok z přehrady byl efektní, ale asi by to nikdo nepřežil....mě se však nejvíc líbily drobné vtípky, kterými byl film prokládán, třeba když ležící pacient na nosítkách - bývalý spoluvězeň - pozná falešného doktora - Forda - a stačí pronést jen: "ale to je...." než mu nasadí dýchací přístroj a tím jej umlčí. ()

jessic

Napínavý thriller, který jsem viděla 20 let po vzniku a v neuvěřitelně mizerném dabingu. Možná v originále? ()

jackstifler

Nemám slov :) Ten kdo nedal 5* tenhle film neviděl. Tenhle film splňuje pro diváka úplně všechno, nemůžu mu nic vytknout. Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. ()

987Castiel

V tej dobe nevídaná thriller extáza. Po 22.rokoch by sa možno našli miniatúrne detaily, ktoré by sme dnešným filmom vytkli, ale to nie je podstatné. Film ktorý ubehne za sekundu, pretože si udržuje napätie a skutočnosti sa kúsok po kúsku odkrývajú spôsobom vďaka ktorému všetko chirurgicky funguje bez akýchkoľvek zbytočností. Je to legenda. ()

O_Peki

Geniální záblesk jinak spíš běčkového režiséra. Ty záblesky jsou vlastně dva: Harrison Ford a Tommy Lee Jones. Klasika (nejen) 90tých let. ()

DmKK

Nejlepší film Forda , dokonce lepší než Indiana. Super escape thriller který má občas takové tempo, že to nestíháte filtrovat. 90% ()

LencaN

Já tomu nemám vůbec co vytknout. Dostatek akce, pořádně napínavé i zamotané, hlavní hrdina je sympaťák, bojující za dobrou věc, který je ale obviněn za vraždu své ženy a při vězeňském transportu se mu podaří uprchnout. Všechno do sebe hezky zapadalo. Působilo to reálně. Bylo fajn vidět postup jak uprchlého doktora, tak jeho federálních pronásledovatelů. Ani mi nepřišlo, že by to trvalo něco přes dvě hodiny, strašně rychle to utíkalo. K tomu Harrison Ford, který už sám o sobě přidá snad každému filmu na prestiži .. aneb jak ze sešlého dědy udělat během chvilky fešného šviháka. ()

@nthr4X

Jo v 90. letech to byla pecka, dnes už na mě působí trochu vyčpělým dojmem a pro mě je víc napínavý a strhující třeba film Nepřítel státu.. ()

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

Spin-off Vikingů nabírá obsazení

28.01.2021

Chystaný seriál Vikings: Valhalla od Netflixu nabírá obsazení. Spin-off původních Vikingů, kteří završili svoji cestu v šesté řadě, bude využívat stejných irských kulis a z pozice producenta na něj… (více)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Uprchlík bude mít filmový remake

Uprchlík bude mít filmový remake

28.11.2019

Před časem jsme psali o tom, že se do televize chystá nová verze Uprchlíka s Kieferem Sutherlandem a Boydem Holbrookem. No a zdá se nebude jediná. Studio Warner Bros. totiž pověřilo scenáristu Briana… (více)

Remake Uprchlíka má obsazení

Remake Uprchlíka má obsazení

19.09.2019

Herci Boyd Holbrook (Logan: Wolverine, Predátor: Evoluce) a Kiefer Sutherland (24 hodin, Telefonní budka) byli obsazeni do nového remaku Uprchlíka, který se objeví na chystané streamovací službě pro… (více)