Atraktivní Emily, manželka bohatého spekulanta s cennými papíry, se tajně schází s malířem Davidem Shawem. Milenecký vztah ale manželovi nezůstane dlouho utajen. Protože se v poslední době svým podnikáním dostal do svízelné finanční situace, rozhodne se pro radikální krok. Navštíví milence své ženy pod záminkou koupě obrazu a pak mu nabídne obchod zcela jiného druhu. Ví, že se Shaw ve skutečnosti jmenuje Winston Lagrange a malovat se naučil ve vězení, kam se dostal pro podvody. Steven, který nutně potřebuje manželčiny peníze, nabídne Davidovi půl milionu dolarů, když Emily zabije. Aby na dobu vraždy měl neprůstřelné alibi, vypraví se do klubu. Emily ale muže, který ji přepadl, ve rvačce zabije. Steven, který po příchodu domů předstírá starost o svou ženu, zjistí, že pod maskou vraha není manželčin milenec, ale někdo jiný. Detektiv Karaman, kterému je případ svěřen, Stevenovi příliš nevěří. Navíc se ozve Shaw, který nahrávkou, na které Steven domlouvá vraždu své ženy, ho chce vydírat. Emily začíná tušit, že něco není v pořádku. (TV Nova)

MrCreosote

SPOILER! Film samotný je výborný, ale já bych uvítal jiný konec - pokud by končil záběrem na úlisného Douglase jdoucím z koupelny a usmívajíc se na svou ženu, bylo by to skvělé zakončení ,,pro toho zlého." Místo toho se bohužel dočkáme typického konzervativního závěru, což je podle mě škoda. ()

Cubinho

Opět velmi dobrý Douglas. První půlka hodně napínavá, ale napětí se postupem času vytratilo a závěr byl už takový nemastný, neslaný - až moc překombinovaný ()

corpsy

Andrew Davis si po rozporuplne prijatej REŤAZOVEJ REAKCII týmto snímkom napravil reputáciu režiséra, ktorý vie zovrieť vaše nervy do kliešťov. Síce ide o remake, ale je vkusne natočený, povedal by som až noirovým štýlom, s nevnucujúcimi hereckými výkonmi a scenárom, ktorý stále drží pokope. ()

ConanVJ

Pro mě celkem nezáživný triller, který ničím nepřekvapí. Herecké výkony na kterých by takovýto film měl stát jsou takový nevýrazný. Nic zvláštního na tom nevidim a je to pro mě čistě průměrný film. Za mě 45% :) ()

Marsik

NOVA - Nechápu, jak to ten Michael dělá, ale zejména zde dokáže neuvěřitelně strhnout divákovu pozornost. Každá scéna s ním měla super náboj. Myslím, že můžu s klidem tvrdit, že se pan Douglas pro thrillery narodil a je to žánr šitý pro něj na míru. Zbylé dvě postavy v podání atraktivní Gwyneth a nevýrazného Vigga strčil Michael směle do kapsy. Na to, že má Dokonalá vražda na kontě 16 let, dokáže i v roce 2014 skvěle zabavit a zaujmout. Mému velmi dobrému dojmu z promakaného thrilleru dopomáhá také skvělý dabing (Štěpnička, Hanžlíková, Dlouhý) - super práce! Jsem sto dát 4,5 hvězdičky (tzn. 85%), ale nenechám se zase tak moc unést. Přece jen ten závěr byl malinko odfláknutý. Nicméně velmi silné 4 hvězdy si Perfect Murder právem zaslouží. 80% ()

fannah

Tenhle film jsem opravdu hltal. Nevím co vyzvednout výše, jestli režii Andrewa Davise, výkon Michaela Douglase, nebo hudbu Jamese Newtona Howarda, popřípadě kameru Daria Wolszkeho. Všechno bylo dokonalé. Dokonalý zážitek, dokonalý film - dokonalá vražda. ()

ladko

Dosť predvídateľný thriller avšak s veľmi dobrou atmosférou a pomerne napínavý(aj napriek tej predvídateľnosti). Prvá polovica bola vynikajúca, potom to už akosi len plynie do konca a záujem mierne opadá. Herci hrali v poriadku. Akurát sa mi nepáčil koniec filmu(chyba je možno aj vo mne-už mám dosť tých hollywoodskych koncov). ()

NinonL

Uvažovala jsem navýšit hodnocení o jednu hvězdu, tedy na 4, ale nešlo to. Není to úplně špatný thriller. Je v něm ale pár hodně nelogických scén (např. rozhovor detektiva se zhroucenou Emily v arabštině, nevyměněný zámek po vloupání) a vůbec to chvílemi hrozně chrastí. Jako nenáročná podívaná ale film funguje. ()

Krt.Ek

Remake Hitchcockovy Vraždy na objednávku. Co filmu schází na původnosti (ten příběh už tu zkrátka byl a já ho dobře znám!), to dohání dávkováním smyslnosti (přes odhalená stehna, ramena a šiji G. Paltrow; divačkám se pak beztak dobře dívá na polonahé Douglase a Mortensena) a hrubozrnným cynismem (podváděný manžel nutí manželčina milence, aby zabil jeho manželku, svou milenku). Za vidění to stojí především kvůli výše zmíněnému hereckému obsazení, potěšil i David Suchet v roli inspektora, ale vnitřně prostě cítím, že Dokonalou vraždu nemůžu hodnotit stejně jako Vraždu na objednávku, přestože se nejedná o špatný film, originál je holt originál. 65 % ()

Laxik

Hitchcocka neznám, proto nemůžu srovnávat. Asi naštěstí. V tomhle filmu všechno funguje tak, jak má. Občas jsem si řekl: "Proč tohle dělá, na to dojede. Kvůli tomu ho chytnou." ale on vzápětí udělal něco, čím se zbavil předchozího problému a čím mne zároveň i dorazil. Ano, mluvím o úžasnému Michaelu Douglasovi, který hraje jako o velký balík manželčiných peněz. Gwyneth mě trochu zklamala, ale Viggo předvádí velmi dobrý výkon. Bohužel pro něj a možná i pro Gwyneth, vedle Michaela je všechno málo. ()

Freemind

Andrew Davis se z Hitchockovy klasiky nepodělal - umně ji překopal a zmodernizoval do té míry, že brzy jsem zapomněl na nějakou předlohu a perfektně si užil svižnou, thrillerovou jízdu. TAKHLE mají vypadat remaky, panstvo. ()

Maq

Velmi dobrý kriminální thriller, jeden z mých oblíbených. Chytrá zápletka, dialogy, skvěle zahrané. A také výborná filmová hudba Jamese Newtona Howarda. ()

Thomassi

Tento vysoce kvalitní thriller je dost možná jedním z nejlepších a nejpropracovanějších snímků 90. let. Trojúhelník postav tady funguje neuvěřitelně. Bohatý pár a jeden malíř s neznámou minulostí vytváří důmyslný a uvěřtelný příběh, do kterého jsem se zažral takovým způsobem, že i po několikátem shlédnutí jsem byl napjatý a i když jsem věděl, jak to všechno skončí, film jsem si užíval. Co mě nejvíce pohltilo, byla ta chytrost, která byla cítit v každém okamžiku. Režisér si s tím pohrál a výsledkem je skoro dokonalý film. Až do úplného konce to bylo brilantní, ale podle mě se to utlo a vše skončilo moc náhle. Michael Douglas měl dokonale zabijácký výraz a vůbec jeho vypořádání s rolí Stevena bylo ohromné. Gwyneth a Viggo taktéž dobří. Je to mezi 5 a 4*, ale nakonec dám 85%. ()

PogoJoe

Hitchcockův originál je mnohem lepší, Douglas a Paltrow super, ale ten scénář, který se chtěl od originálu lišit (což je dobře) a režie na mě působily tak nějak... neslaně nemastně... ()

kajas

Herecký koncert Vigga a Michaela, Gwyneth jsem nikdy nemusela, ale zmíněné pány doplňuje dobře. Thriller, který mě baví. ()