ČAUVES, ICH BIN BRUNO, HOLUB MÍRU! Nerad mluvím sám o sobě und stejně už asi všichni znáte, že ich bin největší rakouská gay celebrita od Arnolda Schwarzeneggera. Also, aspoň pár slov: Narodil jsem v Klagenfurt v Rakousku na počátku 80. let. Teď je mi 19 let. Ich bin Kozoh a umím nekakat šest dní po sobě – osm když jsem zamilován. Also dokážu hladce vstupovat do vody, obdržet masáž a vyprázdnit žaludek jakýmkoliv koncem. Nemusíte věřit, ale Bruno nikdy nebyl profi model. Toužím po životě, jaký mají všichni normální Rakušani: Postavit dům, pod ním sklep a v něm vychovat rodinu. Bruno vždy byl super cool und trendy. Ich bin první Rakušan s bulimií - v roku 1987, tři léta před Dianou. Když skončil školu, ich chtěl být tanečník und dostal roli ve videu "Rhythm is a Dancer" von Snap, ale den před natáčením dostal infekci z psích bobků - nepříjemná historie. Potom já dělal v nejvíc cool klubu ve Vídni - "Klub Apartheid". Půl rok na záchodcích, und pak povýšen na vyhazovače. Zde velmi vybraná klientela - jenom 0,2% lidí vpuštěno dovnitř. Zde já jedinkrát v životě zamilován - na sedm minut do Milli z "Milli und Vanilli" (na záchodcích). Zde si mě povšimli producenti největší kabel módní show "FunkyZeit" a já stal moderátorem. Und dann show slavil velký úspěch! Nyní FunkyZeit sledován skoro 7% gay bělochů mezi 17 a 23 let z celého Šlesvicko-Holštýnsko v Tyrolu. Also řeším mezinárodní konflikty (Blízký Východ: Židi versus Humus) und zaujímám velmi dobrou pozici na www.GayMehoSrdce.cz. No co, normálka. (oficiální text distributora)

petrce odpad!

Podle mého názoru nevydařená komedie, které mi často připadala až trapná. Na můj vkus v tomto filmu až moc tlačili na pilu. To porovnávaný Borat se mi líbil mnohem více. ()

FunTomCZ

Naprosto jedinečný humor Sachy Baron Cohena mě prostě baví. Je to umělec, génius. Chybí mu slušnost a "to už je moc" ho asi nikdy nenapadlo, a právě proto je to dokonalé. Smyšlený příběh s hranýma scénama funguje dokonale. Jeho drzost prostě nezná hranic a každou vteřinu vám ukazuje idiocii amerického národa, která je v mnoha ohledech neoddiskutovatelná. A píseň na konci - to je na Grammy. ()

Srpenec

U Borata jsem se více zasmál, zde jsem byl pořád v šoku. Některé scény nejsou vhodné ani po 22 hodině. Hudba na začátku a na konci byla fakt super. Ten co hrál Brüna je buď doopravdy homosexuál a nebo skvělý herec. ()

montel

Rakouský homosexuální reportér Bruno se vydává se svým asistentem do Spojených států. Zdejší lidé ho odepisují a tak se Bruno snaží přeorientovat na heterosexuála. To mu ale moc dobře nejde....Homosexuální odpadní komedie, který zlepšila pouze scénka s karatistou a vojenský výcvik. S Boratem se tahle sračka nedá srovnat. 20% ()

Elissabet

Abych byla upřímná, moje sledování tohoto filmu proběhlo zhruba takto: Zapla jsem film, začla jsem se nepříčetně smát obleku ze suchého zipu. Pak následovala cesta pro jídlo (film stále běžel). Sledovala jsem dalších 20 minut, začla jsem u toho dělat webovky. Pak jsem to po hodině vypla, protože tohle jsem prostě vidět už nemusela, ten chlap je příšernej. Po 30 minutách jsem si řekla, že když už to budu hodnotit měla bych to vidět celé, takže jsem se vrátila. To jsem tak nějak nuceně přežila a pak přišla závěrečná píseň. Zakončila jsem slovy: "Kdyby tam nebyl ten Slash, tak by to bylo totální mrhání času." Takže půl* za suchej zip a půl* za Slashe a celkově závěrečnou píseň. A prosím nic podobného už netočte! ()

Mangus

Brüno je neobyčajný film. Snáď žiadny iný ma tak nešokoval, ako práve Brüno, svojou priamosťou, názormi hlavného predstaviteľa a najmä perverznými scénami. Nie že by som bol nejaký hou hou konzervatívneho názoru, Brüno ma ani nepobúril, ani som sa nemusel odvracať, nič také. Smial som sa, púšťal scény dokola a ukazoval ich kamarátom. To je presne Brüno. Komédia, vtipná, útočná s mnohými dobrými scénami, ktoré stoja za zhliadnutia. Niektoré filmy nemajú extra dobrú scénu, keby Vás niekto poprosil, nech mu nejakú najlepšiu ukážete, nemáte akú. Ale Brüno áno a to sa cení. Celkovo 8/10. ()

croftak

Show a ten humbuk kolem filmu byl sic pěkný,ale samotný film nic moc. Můsím uznat , že Cohen je originální a to velmi, přesto mě moc nepobavil. Nuda. ()

RomanL

Odpad nedám, musím přiznat, že jsem se skutečně i několikrát zasmál. Ta jedna hvězdička sedí. Osobně nechápu, jak v tom "ničem" může někdo vidět "víc"...? Doplněno: Jinak vždycky mě fascinuje, když je někdo blbej a ještě s tím jde do televize. Zatím jsem to zahlédl tak v Černejch ovcích a podobně, ale jako celý film od blba (s blbem?) ještě ne. Ale ještě víc mě fascinuje, že mu na to lidi skočí a myslí si, že je to nějaká satira, nebo nějaké jiné "umění". Je to úplně stejné, jako když litují toho v Černých ovcích, že podepsal ručení barákem za 20000,- půjčku a teď se díví, že mu ho sebrali, když dluží "jenom 20000,-". Lidi, PROBERTE SE! ()

james11 odpad!

Nechápu, jak mohl někdo něco takového pustit do kin. Extrémně nechutné scény jsou střídány scénami nechutnými. Když je zde nějaký náznak humoru, tak většinou není ani vtipný. U filmu jsem se zasmál párkrát a to snad jen díky tomu, že jsem měl dobrou náladu. Tohle všechno mi připomíná, že to byla celkem promrhaná hodina a řadím tento film do odpadu. ()

schindler

U Borata jsem se královsky bavil, ale Bruno mě přišel místy až nechutný, co je moc to je moc. Docela by mě zajímal názor 4% menšiny. ()

S3dlak

V podstate príjemne strávená hodina a pol. Lenže keď sa ohliadnem dozadu a spomeniem si na Borata u ktorého som sa váľal v kŕčoch je to predsa len trochu málo. Poriadne som sa zasmial asi tak 5x. ()

Vendem

Před první světovou si prostý lid nízkého původu dělal srandu z císařpána, mezi válkami z pracujících holek, v 60. letech z Adolfa Hitlera... tak proč by se v 21. století nemohl smát homosexuálům, že? Nebo si raději nezkrátil tímto snímkem oddechový čas při čekání na dobu, kdy většina lidí bude schopná představit si homosexuála ne jako excentricky rozparáděného queer exota, ale jako normální lidskou bytost – jen s jinou sexuální orientací! Popravdě se domnívám, že úmyslem tvůrců nebylo nic vznešenějšího než natočit film metodou „zkoušíme co publikum vydrží“, aby každá další scéna byla odvážnější a trapnější než ta předchozí a vše mohlo vyvrcholit přehlídkou amerických primitivů chrlících urážky a nadávky na adresu gayů. Třebaže to určitě o spoustě věcí vypovídá, dá se s jistotou tvrdit, že pitomý dav reagující na čistokrevnou provokaci není ani nemůže být portrétem současné hetero-většiny a jejího skutečného postoje k homosexualitě. Tohle není žádný test společenské shovívavosti, tohle jakékoli pokusy o nastavení zrcadla torpéduje. Cítím akorát škemrání o pochvalu od lidí, kteří se budou tetelit blahem, že viděli něco originálního, že provokativnost a skandálnost tohoto počinu není žádnou ostudou a že hlavní zdroj zábavy tady reprezentuje provokace, jejíž hloupost a nesofistikovanost ovšem vězí v tom, že nevede lidi k zamyšlení, ale mnohem spíš podporuje jejich předsudky. Nemám nic proti tomu, když si někdo buduje kariéru komika na originálních a nevyzkoušených tématech (ba naopak!); zato jsem přesvědčen, že točit film jenom kvůli provokaci je ta nejprimitivnější volba. ()

P@\/EL

Povedená komedie, která si dělá srandu snad ze všeho. Některé scény a hlášky jsou naprosto geniální, nicméně se zde vyskytují někdy až přespříliš úchylné a perverzní momenty, což bylo na můj vkus až moc. Nejvíc se mi ovšem na filmu líbí, jak si Cohen ze všech kolem sebe dělá neuvěřitelnou prdel a naivně blbí lidi mu to fakt žerou i s navijákem. Tenhle chlápek je prostě nad věcí a posílá všem jen gesto se vztyčeným prostředníčkem. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Jim Carrey je drzý Francouz

Jim Carrey je drzý Francouz

20.07.2010

Tak tahle spolupráce vypadá slibně. Dlouho připravovanou komedii Pierre Pierre s Jimem Carreym měl původně režírovat sám velký uctívaný Jason Reitman. I na něj však byl scénář zřejmě příliš hardcore,… (více)

Brüno chce vyhrát Eurovizi

Brüno chce vyhrát Eurovizi

06.08.2009

Písničková soutěž Eurovize je sama osobě nevýslovná komedie – a teď si ji navíc vezme na mušku Sacha Baron Cohen, který momentálně řádí v kinech jako rakouský teplouš Brüno. Scénárista Borata Dan… (více)

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží