ČAUVES, ICH BIN BRUNO, HOLUB MÍRU! Nerad mluvím sám o sobě und stejně už asi všichni znáte, že ich bin největší rakouská gay celebrita od Arnolda Schwarzeneggera. Also, aspoň pár slov: Narodil jsem v Klagenfurt v Rakousku na počátku 80. let. Teď je mi 19 let. Ich bin Kozoh a umím nekakat šest dní po sobě – osm když jsem zamilován. Also dokážu hladce vstupovat do vody, obdržet masáž a vyprázdnit žaludek jakýmkoliv koncem. Nemusíte věřit, ale Bruno nikdy nebyl profi model. Toužím po životě, jaký mají všichni normální Rakušani: Postavit dům, pod ním sklep a v něm vychovat rodinu. Bruno vždy byl super cool und trendy. Ich bin první Rakušan s bulimií - v roku 1987, tři léta před Dianou. Když skončil školu, ich chtěl být tanečník und dostal roli ve videu "Rhythm is a Dancer" von Snap, ale den před natáčením dostal infekci z psích bobků - nepříjemná historie. Potom já dělal v nejvíc cool klubu ve Vídni - "Klub Apartheid". Půl rok na záchodcích, und pak povýšen na vyhazovače. Zde velmi vybraná klientela - jenom 0,2% lidí vpuštěno dovnitř. Zde já jedinkrát v životě zamilován - na sedm minut do Milli z "Milli und Vanilli" (na záchodcích). Zde si mě povšimli producenti největší kabel módní show "FunkyZeit" a já stal moderátorem. Und dann show slavil velký úspěch! Nyní FunkyZeit sledován skoro 7% gay bělochů mezi 17 a 23 let z celého Šlesvicko-Holštýnsko v Tyrolu. Also řeším mezinárodní konflikty (Blízký Východ: Židi versus Humus) und zaujímám velmi dobrou pozici na www.GayMehoSrdce.cz. No co, normálka. (oficiální text distributora)

Sfinkter

Cohen nezklamal, v rámci svého kurzu se pustil do naprosté úchylárny a lidi divte se, ona mu většina momentů vychází a zasmál jsem se fakt hodně. Jsem zvědav, co ze sebe udělá příště. ()

SG_ever

Tenhle film je pro ty, co za Boratem neviděli jen bláznivou a nechutnou komedii, ale spíše velice vtipně provedenou satiru, která ukazuje, jak snadné je zapůsobit na nejnižší lidské pudy (strach z neznáma, rasismus, homofobie...) a donutit lidi reagovat způsobem, který je jim vlastní (cikán krade, gay je nechutnej apod.). Pro ty, co nejsou schopni si tohle uvědomit a nehledět jen na tu crazy část je to jen plod zvrácenosti, pro jiné to může být jedno z top satirických děl současnosti. Já jsem uvízl někde mimo, ale Brüno si svou pozornost a místo v historii určitě zaslouží. (75%) ()

DivX

Naprosto perverzní, úchylné a nehorázné až to bolí... A to jsem právě od filmu čekal a nezklamal mě! Jak vidím tak Cohen má spoustu odpůrců a příznivců. Já se přidávám k té druhé skupině. 65% ()

LiborGondek

Jedním slovem ÚLET. Ten film se podle mě nedá pustit a dokoukat. Pustil jsem kus, po chvíli vypl a tak to trvalo 3 dny. Nakonec jsem ho viděl a uznávám, že se v některých výjimečných momentech zasmát dalo. Spíš jsem ale nevěděl, jestli se smát, nebo brečet. Ta závěrečná píseň je ale dost dobrá a absolutně nechápu jak do takového filmu sehnali jména jako je Sting, Bono, Slash, Snoop Dog... Jedině účast Sira Eltona Johna by se dala ještě pochopit, ale i tak to muselo stát balík. No závěrem, za pracovní nasazení, se kterým se do filmu S.B. Cohen pustil mu ty 3 hvězdy dám. Tvůrci ale udělali zároveň i jednu velkou chybu. Jakmile divák zjistí, do čeho jde, tak se na tento "skvost" už nikdy víc nepodívá. Včetně mě... ()

Jizni Tlapa

Brundík je 100% ouchylárnou. O tom není pochyb. Byla by chyba si ho pustit a čekat jakoukoli hlubší myšlenku,či pointu. Já takovou chybu naštěstí neudělal a dostal tradiční "svlékačko-homosexuální" podívanou, s kapkou kvalitního scénáře a naprosto famózním zakončením, které vybojovalo třetí hvězdu ve výsledném hodnocení...trencle dolůůů.-) ()

theeneed

Já vlastně ani nevím, jestli jsem ten film schopná hodnotit líbí-nelíbí. Ani jsem nevěděla, jestli je to k smíchu nebo spíš k pláči, a kdo vlastně je k smíchu nebo k pláči. Jestli rodiče, kterým nevadí, že jejich dítě v nacistické uniformě poveze na vozíku do pece jiné dítě převlečené za žida, nebo já, že se na to dívám, nebo Sascha Baron Cohen, že to natočil. A upřímně věřím, že Bono o tom věděl. ()

marvan

Pokud není Bruno lepším filmem než Borat, pak tedy zcela jistě nekompromisnějším. Označení filmu za komedii považuji za zavádějící, osobně bych ho označil za sociální studii. Cohen totiž není ani tak komikem jako spíš chytrým perfomerem, který uvádí vše kolem sebe do trapných situací, které jsou občas i vtipné. Někdy se tak divák musí prokousat scénkami, které skončí dřív, než se nějaké pointy doberou. Je pochopitelné, že u téhle tvůrčí metody to ani nemůže být jinak. Zato když se zadaří, je to těžký kalibr. Adopce černouška (Dotaz publika: "Jak jste vašeho adoptivního syna získal?", Cohen: "Vyměnil jsem ho za iPod"), konkurs s rodičema dětských modelů trpících ztrátou soudnosti (Cohen: "Souhlasíte se scénou, kde by váš syn převlečený do nacistické uniformy tlačil káru s malým židem směrem k peci?", rodič: "Samozřejmě!") atd. Bezesporu nezapomenutelná je vrcholná scéna filmu, kdy Cohen vystoupí před maskulinním publikem jako wrestler, rozpumpuje ho homofóbními siláckými řečmi a vzápětí místo slíbené nakládačky předvede šokovanému publiku simulovanou homosexuální soulož. Po skončení filmu jsem spíš než pobavení cítil obdiv ke Cohenově odvaze. Nejen proto, že byl několikrát fyzicky napaden, ale hlavně pro odvahu, s jakou se nebojí sám sebe ztrapňovat a hnát vše na ostří nože. Cohenovy destruktivní provokace vychází ani ne tak z komediálního pobavení jako spíš rozhořčení. Za tímhle projektem se skrývá vlastně velmi normální (a morální) pohled na věc, který bychom u tak výstřední podívané na první pohled nepředpokládali. ()

Teebo

Tak tady je volba jednoduchá - kdo našel zalíbení v ukrajinském reportéru Boratovi, ten bude žasnout i u rakouského homosexuála Brüna; pro ostatní pravděpodobně nemá investice, ať už v podobě peněz nebo alespoň času, význam. Film pokračuje v předchůdcem vyjetých kolejích a stává se minimálně rovnocenným pokračováním, u kterého budete opět nevěřícně kroutit hlavou a střídat jeden výbuch smíchu za druhým. Což musí divák ocenit obzvlášť v dnešní době, kdy narazit na opravdu zábavnou komedii je pomalu umění. Na druhou stranu mě ale nemůžou překvapit názory a hlasy, podle kterých je tenhle humor primitivní, nebo snad nechutný (?), cokoliv. Já se ale výborně bavil a zároveň obdivoval nestydatou drzost a dokonalou nekonvenčnost Sachy Baron Cohena, kterého kupodivu během natáčení nikdo nezabil. Jen mě trochu trápil stejný problém jako i u Borata, a to že film začíná postupem času trochu ztrácet tempo. Nevím, jestli je to tím, že nejlepší fóry jsou na začátku, nebo že prostě počáteční šok už nemůžou další šílené eskapády překonat. Nicméně pozitivní pocity z právě viděného to nemůže ohrozit, 4/5. http://www.youtube.com/watch?v=P8wFuPPPL9g ()

gjjm

Mně tö přišlö jëště lëpší nëž Börät. Sicë Brüno v pödstätě...už budu psát normálně...v podstatě opakuje Boratovo schéma a styl, ale je o něco dovednější a především podstatně vtipnější a drzejší - lidé, kterým Borat přišel nechutný, musí z Brüna zvracet. Amerika je zesměšněna nikoli příchozím ze země zaostalejší, ale naopak příchozím ze země, která je - aspoň ohledně vztahu k homosexuálům - méně zaostalá a zdegenerovaná, skoro bych řekl méně přešlechtěná, z Rakouska. Cohen si nyní nedělá srandu ani tak z Rakušanů, ale především z Američanů (i když Rakušané to občas taky dostanou pěkně sežrat, např. dialog o Hitlerovi) - a jeho parodie je naprosto geniální a trefná, zejm. scénka s modelkou ("No a ta otočka, to je hotové peklo") a scénka před cenzorskou komisí. Cohenův satirický styl se mi líbí, především proto, že nejde o samoúčelné provokace víceméně neškodných institucí, v nichž si "satirické" filmy tolik libují, ale satiru, která je nejen vrcholně kontroverzní, ale zejména přesně cílená na nejhorší společenská zla. Monty Pythoni, s nimiž je Cohen občas docela po právu srovnáván, jsou satirickým ekvivalentem kulometu - prostě střílí, střílí, střílí dokud jim nedojdou náboje (což je v případě Pythonů velice brzo, cca v půlce třetí série Cirkusu) a nějak moc se nezamýšlí, do čeho střílí a jestli se trefí. Cohen je sniper, který vyčkává, schovává se v převleku a pečlivě zaměřuje, aby mohl jednou ranou zesměšnit - zlikvidovat - ty, kteří si to zaslouží. Jeden výstřel, jeden mrtvý. P. S. A to ani nemluvím o geniální a nepřekonatelné "líbací" scéně =) ()

Beky

Mnohem lepší než Borat, mnohem zajímavější, mnohem chytřejší, mnohem vtipnější, mnohem víc gay....:)!! Ano, tentokrát je to velká legrace, se skvělým hereckým výkonem!! Jednou větou: Humor zůstal přistarém, tentokrát jsem však nezalízal studem pod sedačku!! ()

Javad

Je jasné že sa to nemusí páčiť každému, hlavne tým skôr narodeným a tým ktorým sa už len pri slove gay otvára nôž vo vrecku. S trochou nadhľadu sa dá povedať že je to riadna sranda, aj keď miestami som ozaj nevedel či sa smiať alebo si zakrývať oči pred tými homosexuálnymi zvrhlosťami čo sa na mňa z plátna valili. Raz a dosť. ()

Maki89

hmm, Shocking ... to je asi najlepsie oznacenie tohto filmu... obcas som mal pocit, ze tomu dam odpad, ale v konecnom dosledku ak zhrnieme vsetky jeho "humanitarne" pokusy, tak upozornil na par veci co sa na tomto svete deju, aj ked veeeeelmi zaujimavym sposobom... ak si odmyslim jeho poskakujuci penis atd, tak tomu aj tie 3* dam no... na borata a ali g in da house to nema ale v ziadnom pripade ()

ivan bohatyr

Velice rozporupnlý film, člověk neví jestli se má ještě smát nebo tu scénu přetočit. Někdy sou k vidění opravdu pěkné bláznoviny. Mirně se liší od toho, na co sme byli zvyklí z borata, tohle je mnohem víc praštěné, pro mě už možná příliš, ale stejně sem se hodně nasmál a 3 si to určitě zaslouží. ()

Bobik9

Brutální! Naprosto nemorální! Nebezpečný! Já jsem se parádně bavil. Ten film může buďto obrovsky pobavit nebo hodně urazit. Mě pobavil. Ali G. a Borat byly možná o trochu vtipnější, ale byly slabým odvarem. A poslední píseň s hudebními hvězdami byla taky parádní. Cohen nezklamal! ()

MiCM

No šílené... Ale, že má takový film jen o 2% méně než třeba takový Zohan..to teda absolutně nechápu.. ()

ywo666

Povežujem sa slušné hovädo a vychutnám si aj drsnejší humor. Ale toto mi vôbec nesedelo. Pritom ako Ali G ma Sacha Baron Cohen pobavil. Borat už menej. Bruno ešte menej. Pár krát som sa zasmial. Ale väčšinu filmu som len neveriacky čumel. Musím však uznať, že natočiť toto chcelo guráž a má to svoje čaro, ale na moje pomery je to "too gay". ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Jim Carrey je drzý Francouz

Jim Carrey je drzý Francouz

20.07.2010

Tak tahle spolupráce vypadá slibně. Dlouho připravovanou komedii Pierre Pierre s Jimem Carreym měl původně režírovat sám velký uctívaný Jason Reitman. I na něj však byl scénář zřejmě příliš hardcore,… (více)

Brüno chce vyhrát Eurovizi

Brüno chce vyhrát Eurovizi

06.08.2009

Písničková soutěž Eurovize je sama osobě nevýslovná komedie – a teď si ji navíc vezme na mušku Sacha Baron Cohen, který momentálně řádí v kinech jako rakouský teplouš Brüno. Scénárista Borata Dan… (více)

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží