ČAUVES, ICH BIN BRUNO, HOLUB MÍRU! Nerad mluvím sám o sobě und stejně už asi všichni znáte, že ich bin největší rakouská gay celebrita od Arnolda Schwarzeneggera. Also, aspoň pár slov: Narodil jsem v Klagenfurt v Rakousku na počátku 80. let. Teď je mi 19 let. Ich bin Kozoh a umím nekakat šest dní po sobě – osm když jsem zamilován. Also dokážu hladce vstupovat do vody, obdržet masáž a vyprázdnit žaludek jakýmkoliv koncem. Nemusíte věřit, ale Bruno nikdy nebyl profi model. Toužím po životě, jaký mají všichni normální Rakušani: Postavit dům, pod ním sklep a v něm vychovat rodinu. Bruno vždy byl super cool und trendy. Ich bin první Rakušan s bulimií - v roku 1987, tři léta před Dianou. Když skončil školu, ich chtěl být tanečník und dostal roli ve videu "Rhythm is a Dancer" von Snap, ale den před natáčením dostal infekci z psích bobků - nepříjemná historie. Potom já dělal v nejvíc cool klubu ve Vídni - "Klub Apartheid". Půl rok na záchodcích, und pak povýšen na vyhazovače. Zde velmi vybraná klientela - jenom 0,2% lidí vpuštěno dovnitř. Zde já jedinkrát v životě zamilován - na sedm minut do Milli z "Milli und Vanilli" (na záchodcích). Zde si mě povšimli producenti největší kabel módní show "FunkyZeit" a já stal moderátorem. Und dann show slavil velký úspěch! Nyní FunkyZeit sledován skoro 7% gay bělochů mezi 17 a 23 let z celého Šlesvicko-Holštýnsko v Tyrolu. Also řeším mezinárodní konflikty (Blízký Východ: Židi versus Humus) und zaujímám velmi dobrou pozici na www.GayMehoSrdce.cz. No co, normálka. (oficiální text distributora)

merigieren

Abych nebyl zlý, dám 2* za několik povedených vtipů: oblek ze suchého zipu, mexické židle, afroameričany v africe, vůdce teroristů a jednu nahou blondýnku. Ten zbytek s narážkami na teplouše mi připomněl nenjnechutnější zážitek s kucháním oka v Hostelu, poslední aréna by se mohla zařadit na druhé místio :-) I když si musím přiznat, že s lesbičkama by to získalo o pár hvězd víc, ale rozhodně ne za vtipnost :-) Je to ptákovina (doslova) s několika zajímavými nápady... ()

mala_kea

Toto je vážně nuda. Divím, že tak skvělý herec jako je Sacha Baron podstoupil tuto stupidní roli, která by se spíše hodila na nějakého céčkového herce. Určitě se snažil jít ve stopách Borata, ale věřte, že se mu vážně nepovedlo. Něco tak nechutného a úchylného jsem dlouho neviděl a snad dlouho neuvidím. Některým scénám jsem se lehce pousmál a proto to musím alespon z tohoto pohledu lehce ohodnotit. ()

Tom44zKA

Hardcore a zhovadilost prvního řádu, ale i přesto jsem se celou hodinu a čtvrť řezal že mi až notebook padal ze břicha... :) Je pravda, že Bruno hodně těží ž Borata, a nijak se za to nestydí, že tvůrci se nenamáhali s nijak propracovanou originální story, ale i přesto všechno, pro diváka který je schopný se na Bruna podívat s trochou nadsázky, je výsledek ohromující :) ()

DHDV

Asi bych musel bydlet v Americe, abych se smál ještě více. Jinak je to někdy spíše trochu přehnané, ale sem rád že nemáme moc přísnou cenzuru. ()

Toka odpad!

Tak tohle mě pekelně nebavilo, film o hovně. Komedie nulová, já se prostě nezasmál ani jednou. V naději sem na konci doufal, že je z něj fakt hetero (ten oblek maskáčovej s kloboukem vypadal fakt přísně) a takovej sad ending.. ()

Eluin

Bruno je dalším alter egem britského komika S. B. Cohena (např. Ali G, Borat) a stejně jako jeho předchozí filmy je i tento dost kontroverzní. Slušelo by se říci - silná káva. Mnoho lidí možná ani film nedokouká do konce, některým z něj může být špatně, jiní lidé se zase smíchy válí po kinosále. A někdy se stane, že Bruno ve Vás vyvolá všechny ty pocity najednou. Ukázkový příklad ambivalentních emocí :-). Bruno je homosexuál - a dává to na sobě náležitě znát. Poté co je vyhozen z jedné rakouské televize, tak cestuje do USA, kde se chce - po vzoru ostatních rakouských hvězd (např. Schwarzenegera a Hitlera) - proslavit. Jistě, Hitler do USA necestoval, ale to nevadí. Bruno je nevysloveným archetypem homosexuála se vším provokativním co k tomu patří. Stejně jako v případě Borata uvádí "běžné" lidi do kontaktu se svojí "nenormalitou" a tím se snaží demaskovat jejich vlastní pokrytectví, předsudky a jiné nechutnosti, které ve výsledku jsou daleko horší než Brunovo máchání penisem před televizní kamerou (ano, takový záběr tam skutečně je!). Bruna nelze odsoudit ani zatratit, neboť se podle mého názoru nejedná jen o povrchní čuňárnu, ale docela dobrý výsměch současné společnosti. Závěrečná scéna v bojovém ringu je toho dost dobrým příkladem. ()

lu-cinka odpad!

Sli jsme s prateli do kina - 2 zensky , 2 chlapi. chlapum se to libilo my jsme neměly slov. Vtipné nám to nepřišlo. Od začátku do konce - nuda! A Sacha Baron Cohen je neskutečně nesympatický. Jediné s čím souhlasím je to, že lidi udělají pro peníze cokoliv.. ()

Faila

Ačkoliv podobný styl humoru mě většinou nebere, Sacha Baron Cohen se jej dokáže chopit tak, že většina vtípků nevyzní tak trapně až stupidně. Narozdíl od Borata se mu v Brunovi podařilo hladinu úměrnosti příliš nepřesahovat - zatímco v Boratovi byly některé scény vyloženě na vyškrtnutí, u Bruna jste se minimálně pousmáli. A před Cohenovým hereckým výkonem vůbec se dá taky jen smeknout. Jak už pro jeho přesvědčivost či pro jeho schopnost udělat si ze sebe pořádnou srandu. Bruno je prostě trochu jiná komedie určená asi ne pro všechny, ale když vám sedne - budete brečet smíchy. Když ne, může vám asi dost pokazit den. ()

drankeryth

Cakal som ze to bude blbost a aj to bola, ale zabavna pre mna. Bolo to take uletene a zaroven aj uchylne. Vo filme to len srsalo humorom, ktory ma fakt aj pobavil. Treba si to jednoducho pozriet, pretoze to stoji za to. Dialogy boli tiez vkusne a plne uchylnosti a smiesnych scenok neurekom. Neni to klasicka komedia, ale skor od veci skvela podivana:) ()

bagetka007

Naštěstí nejsem příliš konzervativní divák, abych říkala, jak stupidní, nízký, ubohý a nevím ještě jaký tento film je. Mně se to prostě líbilo. :) SPOILER - nemůžu uvěřit tomu, že říkám, že ta závěrečná scéna v ringu byla jednou z nejromantičtějších scén, jaké jsem kdy viděla. 8) ()

figliar

To, čo sa podarilo Cohenovi vyšperkovať v Boratovi, to sa mu podarilo úplne potopiť v Brunovi. Opakovaný vtip už nie je vtipom. Nechutná, trápna komédia, ak to teda vôbec môžem komédiou nazvať. Absolútna strata času niečo takéto pozerať. ()

dave14

Brüno is the white Obama, baby! Sacha Baron Cohen ve vrcholny gay formě. Dlouho to byl pro mě Cohenuv nejlepsi film. Ted ho prekonal Diktátor. You are watching Funkyzeit with Bruno. Yo man, fuck man, welcome to the jungle! ()

Ippolito

Naprosto geniální. Ne všichni ale mají tak zvrácený smysl pro humor jako Cohen, režisér, já a ostatní diváci, kteří dali téhle ujetnosti pohybující se na hraně dobrého vkusu pět hvězdiček. ()

char_t

To lepší je vykradené z Borata, zbytek je jen neskutečně sprostá hovadina prakticky bez příběhu, jen s řadou epizodních fórků, jejichž pointa vždycky spočívá v ukázaném penisu a podobně "zábavných" kouscích. Po hodině jsem to vzdal. Zoolander dokazuje, že tohle téma jde použít o hodně líp. ()

BeranSon

Sacha Baron Cohen se do toho zase opřel a opět dokázal, že nápaditost je jeho hlavní předností. Bruno si vlastně klade rozsah mezí stejně velký jako Borat. Nějaký cip si vyrazí za oceán k soudruhům Američanům užít a a udělat kariéru. Zbytek už je jenom make up na dějové lince. Všechny potyčky jsou skvělé a mě teda pár rozsekalo nejvíc. Naprosto nezasvěcený jsem se s přáteli díval na Bruna a od začátku se mi to jevila jako otravná nuda o nějakym homoušovi. Vše se změnilo s nástupem první scény -radovánky s malým chlapcem, to byla pecka a už to jen jelo. Larry Charles musí mít ocelové nervi, že se mu ta spolupráce s Cohenem pořád daří. -7/10- Forma dokumentu se opět vyplatila. ()

čmelda5

No...co napsat? Film opravdu šokuje (což byl asi jeho záměr), někoho pobouří, jiného zas pobaví...Ale musím říct, že některý scény jsou fakt vtipný...jo a ta písnička na konci je dost dobrá! :D ()

Marykus

Co jsem to kurňa viděl?!? To byl tak neskutečně teplej film.. Asi po deseti minutách jsem myslel, že to vypnu, ale co bych neudělal pro to, abych mohl ohodnotit další film na čsfd. No pokud máte dost silný koule tak si to pusťte, ale pouze na vlastní nebezpečí! ()

P.J.2

Fekální, sexistickej, nekorektní humor na samé hranici vkusu ale co si budem nalhávat, vtipné to bylo. V každém z nás je kus hovada. ()

GOREGASM

Brüno není tak kompaktní a vyrovnaný jako Borat. Tomuto srovnání se prostě vyhnout nedalo, na druhou stranu každé alter ego Saschy Baron Cohena je tak odlišné a vypiplané, že podobný koncept (tady více filmový, než dokumentární) vůbec není na škodu. Z podstaty hlavního hrdiny bylo jasné, že to bude perverzní prasárna numero uno a v téhle rovině je Brüno stoprocentní. Kombinace dementně se smějícího a německo anglicky šprechujícího reportéra, jeho homoparťáka Diesela a brutálního rakouského techna mě dostala do kolen, stejně jako extrémně žhavá romantická koncovka v ringu, kterou bych se opravdu nebál zařadit k top romantickým okamžikům roku 2009, jakkoliv z téhle věty cítíte nadsázku, či nikoliv. SBC si prostě nebere servítky a i přes prvoplánovou vulgaritu svého humoru, jde o pořád sakra chytře vypointované gagy, které drtí do morku kostí. Mnozí odsoudí Cohena, protože jeho humor bez hranic neustojí, ovšem sami se denně smějou exkrementálním a ufuckovaným americkým komediím pásové výroby bez humoru a špetky invence, ale s tunou sraček různého skupenství. Těmto vzkajuji, fuck american mainstream comedy shit and listen to Brüno. 80% ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Jim Carrey je drzý Francouz

Jim Carrey je drzý Francouz

20.07.2010

Tak tahle spolupráce vypadá slibně. Dlouho připravovanou komedii Pierre Pierre s Jimem Carreym měl původně režírovat sám velký uctívaný Jason Reitman. I na něj však byl scénář zřejmě příliš hardcore,… (více)

Brüno chce vyhrát Eurovizi

Brüno chce vyhrát Eurovizi

06.08.2009

Písničková soutěž Eurovize je sama osobě nevýslovná komedie – a teď si ji navíc vezme na mušku Sacha Baron Cohen, který momentálně řádí v kinech jako rakouský teplouš Brüno. Scénárista Borata Dan… (více)

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží