Sedm kapitol ze života studentů jedné blíže neurčené estonské střední školy. Introvertní Joosep se stal terčem nejapných her svých spolužáků, které dráždí svou uzavřenou povahou. Žerty postupně přerostou v šikanu, jež vyústí v tragédii - k překvapení všech - i diváků. Mrazivé svědectví o ponižování lidské důstojnosti. (oficiální text distributora)

polonius

Tohle je film, který ve vás zanechá hluboký dojem , spoustu nezodpovězených otázek a mrazí svojí pravdivostí. Nezažil tohle v nějaké podobě každý z nás? Nezájem rodičů a učitelů k sociálnímu mikroklimatu ve třídách může být tragický. ()

Crazynka

Velice realistický pohled na šikanu vůbec. Absolutně jsem se vžila do role Josepha, nemám k filmu jedinou výhradu. Tenhle film bych preventivně pouštěla na všech školách, aby všichni věděli, kam až to může dojít. Jedním slovem perfektní a nemůžu jinak než plný počet. ()

SKreyn

Nehodnotím to podľa deja a udalostí, pretože to bolo natočené vraj podľa skutočnej udalosti. Ak by sa toho chopili páni z Hollywoodu, tak by to bolo o niečom inom. Niečo mi tam chýbalo. 3* ()

crjules

Tenhle nenapadny snimek me zatlacil do zidle. A to navzdory tomu, ze jsem se z ni v prubehu filmu nekolikrat vzteky zvednul. V zaverecnych minutach jsem byl napjaty jako struna a bez dechu a pod tihou emoci, sledoval ono nestastne divadlo pomsty. Nesouhlasim se zde prectenou kritikou na kameru. Prave diky ni , je autenticnost maximalni. ()

Katya

Tenhle film je síla. A moje nálada pod bodem mrazu tak na dva týdny. Horší stádo než třídu z Klaas aby pohledal, tohle je stádo ad absurdum. A snad ještě horší než hlavní agresoři jsou právě ty stádoidní pipinky, kterým to všechno přijde k smíchu. Závěr filmu, který by člověk za normálních okolností považoval za hrozné neštěstí, je tady jenom jediným možným vyústěním, jakkoli tragickým. Zvířeti zahnanému do kouta taky nezbývá nic jiného, než zaútočit. A tak když ponížení obou hlavních představitelů překročilo snesitelnou mez, já, ačkoli jinak odpůrce násilí, jsem jim držela všechny palce, aby jim nikdo neunikl. Jsou situace, kdy už nemá smysl nastavovat druhou tvář. ()

huligang

ten film mi do polky prisiel uplne stupidny...jak pre male deti...fakt nemam pochopenia co je tak "strasne" na tom ze po triede koluje papier na ktorom je napisane, ze je niekto "buzna" este aby sa nad tym nejaka slecna vzrusovala...uplne mimo moje chapanie....dal by som tomu hviezdu max. ale radsej to nedopozeram a tym padom sa zdrzim hlasovania ()

dydl1

Hodně dobrý.Ta pomalá emotivní gradace,která vrcholý předpokládaným koncem.Na to by se mělo na školách povinně chodit do kina. ()

m0lL!sS

Znáte ty chvíle, když je jedna hodina v noci, vám se za žádnou cenu nechce jít spát a snažíte se najít film, který by vás dostatečně zabavil, ale zároveň dostal svojí pointou? Že ne? Tak to je na čase poznat film z estonské produkce - KLASS a garantuji vám, že zažijete 99 minut chladnokrevného dramatu ze školního prostředí, které vám v poslední desetimitovce vyrazí dech a budete ještě dlouhé chvíle nehnutě ležet v posteli a přemýšlet, kam až může dnešní rozmazlená mládež dospět (a to se nebavím o postoji Josefa). Klobouk dolů, nikdy jsem nevěřil, že v Estonsku se točí tak dobré filmy! ()

merlinovic

Dobrý film, ale musím mu vytknout často naprosto umělý scény a dialogy. Český dabing je jako od prima cool, takže na postavy tipově vůbec nesedí to ovšem není chyba filmu, ale jiných... rozhodně stojí za zkouknutí a 4 hvězdičky si zaslouží. ()

Suzie1

Dobrej film, dobrá kamera, dobrý prostředí, dobří herci, ale nic ,,víc než dobrýho". Chvílema dost nuda, chvílema dost předvídatelný, chvílema dost přehnaný. Ale ten konec už je tak vyhrocenej, kdy už vám samotnýmu je tak strašně, že pak stejně zůstanete sedět jak opařený... Jo, a jsem jediná, komu se tak hrozně moc líbila ta věta u konce ,,zavolejte policii"? :) ()

danielwanderer

Iný kraj, iný mrav... Nerád začínam prísloviami či porekadlami, no v tomto prípade mi to nedá. Prostredie strednej školy poníma každý inak, všade to inak vyzerá a len vďaka filmom máme možnosť sa do školských lavíc tej ktorej školy usadiť. Osobne by som nikdy ani len nedúfal, že cez obrazovku usadnem do lavice v Estónskej škole, kde so srdcom v krku a "nervama v prdeli" budem prežívať po ťažkých sekundách neuveriteľne silný príbeh (navyše podľa skutočnej udalosti) Joosepa, ktorého šikanuje celá trieda a jeho nového "kamaráta" Kaspara. Chalani sa dostanú do tak brutálnych situácii, ktoré kamera točí v pohľadu, že máte pocit, že na tej pláži či v jedálni ste skutočne prítomný. Brutálny záver, skutočne zmrdské decká a... Jednoducho 10 bodov. ()

recor

Jistojistě si tento snímek zaslouží uznání, ale ve mě spíše vzbuzoval znechucení a depresi..... Což znamená, že svůj úkol splnil na výbornou. Nesnáším lidi, kteří se nechají svést hloupýma lidma. Včetně všech profesorek a ředitelky. Hodnotím 15% né kvůli KVALITĚ, ale kvůli mému rozčarování a nechuti k tomuto snímku. Nic podobného vidět nechci.... ()

Monty2729

Nepamatuji si, kdy naposledy jsem u filmu zažila tak hustou atmosféru, jako tomu bylo zde. Některé scény budu mít před očima ještě hodně dlouho a při závěrečných okamžicích se mi opravdu tajil dech. Strhující děj podpořily vynikající herecké výkony, některé z charakterů ve třídě mi opravdu "pily krev" :) ()

Talina

Fuha...na ten závěr jsem čekala zhruba od poloviny filmu, protože co jiného s takovýma hajzlíkama! Upřímně, vůbec nerozumím lidem, kteří šikanují druhé nebo si vybíjejí na druhých svou zlost a svůj hněv, ale tomu asi vděčím za své okolí a za mé zázemí. Anyway, viděla jsem už hodně filmů a u některých už ani nevím o čem byly, ale tenhle si budu pamatovat ještě dlouho...unforgettable! ()

Knor

Po shlédnutí je mi opravdu na nic, tohle je bohužel realita v té nejsyrovější podobě. Je tu všechno co nesnáším, ponižování, týrání, naprostá bezmoc proti fyzické i psychické tyranii a bezohlednosti. Všechno nelidské bez morálky a čisté zlo v podobě takových ubožáků, kteří si vychutnávají teror na slabšího jedince. A je mi z toho hodně těžko, když si pomyslím, že se tohle děje a ještě hůř, že se s tím nedá nic dělat. Všechny ty co k tomu přihlíželi a nic nedělali bych nakopal do hlavy. Víc takových filmů aby se lidé zamysleli nad tím co se děje nebo co se může stát. ()

Homerking

Estonské drama podle skutečné události pojednávající o dlouhodobé šikaně dvou mladých studentů. Teda tak deprimující a ponuré když jsem se zamyslel nad postavou Josefa který byl ve třídě šikanován bylo mi ouvej. Výborné výkony pro mě neznámých herců a fámozně natočená revenge na závěr. ()

Bezda22

Už na začátku jsem věděl jak to skončí, když jsem si přečetl o čem to je. A ten konec byl výbornej. To mě tak potěšilo. Každýmu co si zaslouží. Nemá cenu týrat sebe, odnesou to ty co můžou za moje trápení. Výborně zpracovaný. "záporáci" jsou fakt výborně zahraný. 85% ()

rialilly

Klass je jedním z těch filmů, který mi doslova vyrazil dech. Už jenom to, že je to podle skutečné události, mi přijde neuvěřitelné. Myslím, že se film věnuje docela aktuálnímu tématu, které ovšem mnoho lidí podceňuje stejně jako samotné následky šikany. Hodně lidí si neuvědomuje, kam až to může dojít. Někdy až k masakru, například jako ten na univerzitě v Texasu, Virginii, Michiganu a samozřejmě nejznámějšímu Columbine. Podle mého názoru byl tento autentický příběh velmi dobře převeden na filmové plátno, hlavní představitelé i šikanisti své role zvládli skvěle. Některým hercům v podobě ostatních přihlížejících žáků ve třídě bych možná nebyla tak nakloněná, přišlo mi totiž trochu zvláštní, že by opravdu jenom vesele přihlíželi a neměli s tou šikanou nejmenší problém. Film se mi ale opravdu líbil, a scéna na pláži byla docela překvapivá a zároveň hodně smutná, stejně jako úplný závěr filmu, na který jsem jenom překvapeně zírala. ()