Hobit: Neočekávaná cesta

• USA The Hobbit: An Unexpected Journey (více)

scattered

Vizuálne orgie v Stredozemi s príbehom pútavým predovšetkým vďaka majstrovstvu Tolkienovho rozprávania, ktoré je tu pretavené v remeselne skvele odvedený film. Rozdelenie útlej knižky na tri monumentálne veľkofilmy nie je s komerčného hľadiska ničím prekvapujúcim, no filmu ako takému veľmi uškodilo... Človek by až zaplakal. Takéto niečo môže ukočírovať jedine Jackson a že sa mu to aj podarilo. Výprava je ohromná, rozprávanie obrazom Peterovi išlo vždy najlepšie. Hobit ako blockbuster obstojí na výbornú, ako nasledovník pravdepodobne najlepšej trilógie aká kedy pristála na veľkých plátnach ale zaostáva a to aj napriek tomu, že je to v mnohých ohľadoch (opäť) majstrovský kus filmárčiny. Našťastie je tu Howard Shore a jeden z najlepších soundtrackov posledných rokov. ()

Mejdzula

Kdybych si tak pamatoval, co všechno tam vlastně bylo...a co všechno bylo v knížce...tak bych věděl, o čem to bylo. To teď bohužel netuším ale jsem si moc dobře vědom toho, že to byla děsně cool filmařina a vůbec taková výtečná famóznost! ()

LeePriest

Patřím k fanouškům filmového Pána Prstenů, proto mě velmi potěšilo znovu vidět Gandalfa, Glooma a pár dalších postav oné nezapomenutelné trilogie. Hobit je trochu více natahovaný, dechberoucí scény se střídají s trošičku táhlými a zdlouhavými. Suma sumárum, tento film je rozhodně kvalitní dobrodružná fantasy, na Pána Prstenů však nedosahuje, takže za mě celkem jednoznačné 4 hvězdy. ()

Spenatka

Možná jako počítačová hra by to bylo moc pěkné. Krásná krajina, grafika. Uznávám, pár pěkných/vtipných scén. Ale moje nálada po celou dobu filmu byla... kdy přijde ta akce... a ta vydržela do titulků. (Aneb nezbývá než souhlasit - http://www.videacesky.cz/trailery-recenze-filmy/uprimne-trailery-hobit-neocekavana-cesta ) Je to film jen pro fanoušky Pána Prstenu/fantasy, kteří jsou unešení, i když nedokážou říct proč. ()

TesterX

Jak hodnotit mega spektakl, kteremu predchazelo filmove zpracovani stejneho univerza, avsak vseho dulezitejsiho, co se stalo potom? Pan zarostle velke brisko Jackson nam serviruje rozmelneny pribeh hobita, ktery jede podle te same sablony jako Pan Prstenu. Particka trpajzliku jde pres lesy, hory a kobky a sem tam narazi na par nepratel, ktere je treba zlikvidovat a jit dal. Je to proste kopie vseho, co uz jsme videli, navic s chybejicim napetim, vzhledem ke znalosti vseho nasledujiciho. No jo, jenze to zase vsechno vypada naprosto bombasticky. Barvicky, kostymy, vyprava, triky - vsechno vypiplane na jednotku s hvezdickou. Takze suma sumarum - kdo nevidel PP a premysli nad zhlednutim, je treba doporucit. Kdo PP videl, tak Hobita skoukne tak jako tak, takze to vidim na tri ciste hvezdy, konec pohadky. ////////// TECH: ***** / FILM: ** / DOJEM: *** /// Celkem: *** ////////// ()

Cvachetka

Pro mě mnohem přijatelnější než Pán prstenů. Možná je to i svou pohádkovostí. Ale možná je to jen tím, že mi přijde, že se Hobit nesnaží tvářit za každou cenu tak epicky. Nebo aspoň ta putující parta. Velké plus pro mě je i Martin coby Bilbo. Pořád se mi zdá, že Elijah coby Frodo byla tragédie. Ten člověk umí snad jeden výraz tváře, přitom pokaždé vypadá, že je na záchodě...a moc mu to tam nejde. Trochu mi to připomíná Kristen Stewart ve Stmívání, která vypadala, že se každou chvíli poblije. Tam to spoustě lidí vadilo. Ale to, že Elijah je na tom podobně (mimochodem i v jiných filmech) už tolika lidem nevadí. No nic, klidně dám 100%. Líbilo se mi to. ()

Dvorka96

Tomuto filmu jsem dal 5 hvězd, a proto vám dám 5 důvodů, kvůli kterým stojí zato se na něj podívat. 1. důvod: Vynikající skladba Misty Mountains od Howarda Shora. 2. důvod: 14 trpaslíků, se jmény, které není jednoduché si zapamatovat. 3. důvod: Glumovy Hádanky ve tmě. 4. důvod: Exteriéry na Novém Zélandu, ze kterých se člověku zatajuje dech. 5. důvod: Prsten moci, kvůli kterému to všechno začalo. ()

Murmand

Bohužel, četl jsem knihu... umím si úplně živě představit situaci: "Hele, na kolik to máme?" "No, kniha sama o sobě je tak na dvě hodiny skvělého filmu." "Jasně, jasně. Přidejme tam pár nesmyslných scén s hnědým čarodějem, co má lejno na ksichtě, vymysleme si tam dva nové záporáky, připomeňme pár postav z Pána ve zbytečných mluvících scénách a u každé scény, kde visí nad propastí, pomalu a zdlouhavě nasázejme ideálně 5 lidí do řetězu, to nám dá tak deset minut na každý záběr. Těch 9 hodin z toho prostě vymáčkneme!" ()

Loriana

Hobit... krásná předloha, ale trochu zpackaný první díl nové filmové trilogie. K porovnání s LoTRem řeknu jen to, že je oproti němu mnohem víc komerční a je to cítit z většiny snímku. Samozřejmě děj zpočátku trpí tím, že malou knížku Peter Jackson rozvlekl na tři filmové tituly, i přestože je příběh doplněný o okolní skutečnosti z dalších Tolkienových knih. Když ale překousnete začátek (např. úplně zbytečnou scénku s Frodem) a trochu násilně vnucovaný humor, nastává ta pravá fantasie. Film dostane spád, akci a napětí (když zkusíte zapomenout předlohu). Mezi skvělé prvky Hobita pak patří především herci Martin Freeman jako Bilbo a pochopitelně nezklamal ani Ian McKellen jako Gandalf. A i přesto, že jsem se zpočátku zdráhal Richarda Armitage jako Thorina Pavézu, velmi rychle jsem si na něj zvykl a dnes už si ho nedokážu představit jinak. Masky a kostýmy dělají hodně a ty i zde zůstávají perfektní. Hodnocení možná dávám nezaslouženě vysoké, ale pořád je to Hobit, a pořád to není žádný propadák :-) ()

Kriklan49

Peter Jackson se naučil důležitou hollywoodskou lekci. Totiž, že prachy nesmrdí a že je dobrý je ždímat, co to dá. Pán prstenů - tři knihy - tři filmy. Hobit - jedna kniha - tři filmy. Proč asi? Nicméně, film je to obrazově krásný a se skvělým vyprávěním - ovšem za skvělý příběh může někdo jiný. Ale strašně mu škodí ty groteskní sekvence a nejednotnost. Srovnejte si - obrazově a pocitově - úprk ze skřetího města a souboj se Znesvětitelem. V prvním případě kroutím hlavou víc než když jsem byl naposledny posedlý ďáblem a počítám, kolikrát už jsou všichni mrtví a v druhém případě sedím na kraji pohovky. Ano, je to pohádka, i pán Prstenů byl, ale byl pevně zakotven do reality alespoň elementární logikou. O to byl působivější, mohli jste si sami sebe projektovat do děje. Jakmile ale začnete ohýbat logiku a fyzikální zákony takhle daleko, odtrhuje se váš film od divákovy reality a on od děje. ()

Devilskitten

Byla jsem velmi zvědavá, jak tato hobití cesta dopadne a musím říct, že mne film příjemně potěšil. Je to krásný návrat do Středozemě spolu se starými i novými tvářemi a novým dobrodružstvím. Sice mne trochu ubíjela délka filmu, ale děj mi to velmi dobře vynahradil. ()

TonoM

Naprosto nechápu jak takováhle Fantasy magorovina může být filmařský fenomen přitom je to absolutně o ničem knižní předloha je oproti filmu o parník v předu a režisérovi Jacsonovci se vůbec nepodařilo dohnat knižní předlohu , film zachranuje je se na filmu nešetřilo to Jacsona zachranuje . e se na filmu nešetřilo to Jacsona zachranuje. 40 % ()

Desmond04

Dva roky trvalo, než jsem sebral odvahu a stiskl u Hobita tlačítko Play. Tak kde začít... Lidi kolem mě dlouho úspěšně odrazovali. Prý je Hobit v porovnání s mistrovským, a pro mě srdečním, Pánem Prstenů jen slabým odvarem. Po zhlédnutí mohu s klidným srdcem říct, že neměli pravdu a já jsem z Hobita odvařený jak už dlouho z ničeho. Úvodní sekvence seznamování Bilba s trpaslíky byla dokonce příjemnější a i vtipnější než zdlouhavý úvod Společenstva Prstenu v Kraji. V porovnání s mými ostatními známými jsem nenašel za celou dobu sledování filmu chvilku, kdy by jsem se nudil. Pokud bych měl z celého filmu vyzdvihnout jednu scénu, která se mi navždy zapíše do paměti, vybral bych okamžik, kdy se na plátně objevili Glum a započal konverzaci s Bilbem. To byla tak neskutečně stylová scéna, že jsem celých přibližně 20 minut seděl v koutu netknut s blaženým úsměvem na tváři. Pro mě osobně nejlepší filmová scéna roku. Suma sumárum, Hobit:Neočekáváná cesta mě uhranul tak, že pět minut po konci jsem si ihned pustil Šmakovu dračí poušť. ()

robfi

Plus - zpívající trpaslíci a sem tam nějaká vtipná akce. Mínus - absence děje, absence napětí, absence logiky a příběhu. Proč to muselo celé trvat 169 minut, abychom nakonec " jen došli někam na půl cesty" je mi fakt záhadou. ()

Pán prstenů mění majitele

Pán prstenů mění majitele

19.08.2022

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

Práva na Pána prstenů jsou opět na prodej

10.02.2022

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021