poster

Hobit: Neočekávaná cesta

 • USA

  The Hobbit: An Unexpected Journey

 • Slovensko

  Hobit: Neočakávaná cesta

 • Velká Británie

  The Hobbit: An Unexpected Journey

Dobrodružný / Fantasy

USA / Nový Zéland, 2012, 169 min (SE: 182 min)

Externí recenze k filmu (29)

 • 25fps.cz (Jiří Vladimír Matýsek) ***

  "Hobit: Neočekávaná cesta je nejsilnější ve chvílích, které působí mrazení v zádech fanouškům původní trilogie: ten pocit návratu je k nezaplacení. Bohužel je však značně utlumován tím, jakým způsobem se tvůrci snaží odlišit od původních filmů. Nakonec vzniklo něco, co se sice odehrává ve Středozemi…" (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér uměle protahuje situace, které by šlo odvyprávět mnohem rychleji (setkání s trpaslíky u Bilba) a spoléhá se přitom na to, že divákům bude stačit, když je znovu zavede do Středozemě a skrze známé postavy nostalgicky prováže děj s LOTRovskou trilogií." (více)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "Je hloupost Hobitovi vyčítat , že nenabízí nic nového a překvapujícího (jak to činí mnozí recenzenti): v rámci marketingové i vypravěčské strategie je přece naprosto v pořádku, že pracuje s tím, co cíloví diváci znají a chtějí." (více)

 • Blog.Sme.cz (Milan Kupka)

  "Ak mám povedať úprimne, Hobit podľa mňa nie je dobrou látkou na filmovú adaptáciu a už vôbec nie v štýle Pána prsteňov. Obsahuje veľmi veľa literárnej nadsádzky a špecifických väzieb k anglickému folklóru, ktoré síce pri čítaní pôsobia prirodzene, ale akonáhle im je prisúdená „absolútna denotácia" …" (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Vynikajúci Martin Freeman absolútne zatienil večne zízajúceho Elijaha Wooda a mladšieho Sira Iana Holma stvárnil dokonale. Ťažko súdiť Neočakávanú cestu ako samostatný diel predtým, než zapadne do celkovej trojdielnej perspektívy. Obstojne pripravila pôdu pre potenciálne prepracovanejšie…" (více)

 • Dejffilm.cz (David Hanuš) ****

  "Ve výsledku je tak první Hobit lehký nadprůměr, který na kolena sráží zbytečná délka (díky pomalému rozjezdu a povinnému představování), burácející hudba a divoký střih v akčních scénách. Plusové body si Hobit připisuje za obsazení Martina Freemena a k dokonalosti dovedeného Gluma. A o zbytečnosti…"

 • Edna.cz (Václav Urbánek) ****

  "Když jsem prostě dokoukal prvního Hobita, nepřepadla mě melancholická touha pustit si znova Pána prstenů. Přepadlo mě nezadržitelné nutkání vidět dalšího Hobita. A to, myslím, mluví za vše." (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) ****

  "Přese všechna negativa (zdaleka to nejsou všechna) však film víceméně funguje (a to je hlavní), protože Peter Jackson je naštěstí skvělý režisér a je prakticky neuvěřitelné, jak dobře se na tu jím profesionálně natočenou vatu kouká." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Návrat do Středozemě rozněžní každého fanouška. Je pořád stejně okouzlující. Nicméně přestřelená stopáž, dělení příběhu a nekonzistentní atmosféra potenciálně výtečný zážitek zbytečně sráží." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ****

  "Každá scéna, či už digitálna alebo tradičná novozélandská (z vtáčej perspektívy) vyzerá nádherne, ale v každej sa deje to isté, hoci s iným obsadením. Napríklad: Výprava sa dostane do nejakej šlamastiky, dajme tomu s trolmi.. a keď už to vyzerá, že neexituje východisko, príde Gandalf a ten to…" (více)

 • Filmweb.cz (Aleš Smutný) ****

  "Ve výsledku je Hobit povedeným snímkem. Nedosahuje tvrdosti a temného ladění Pána prstenů, za což může samozřejmě samotná předloha. Nemyslím, že rozdělení na tři filmy bylo nutné, ale Jackson celkem solidně zvládá naplnit obsah skoro tříhodinového snímku – byť si opět myslím, že být film o dvacet…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ****

  "Jackson se nevyvaroval scenáristických zjednodušení, deus ex machina je zde hned několikrát, ale „Hobit“ je pohádkový příběh, vlastně to k němu patří. Kdybych měl film hodnotit objektivně, dostal by něco mezi 60 a 70 %. Ale za to, že v divákovi dokáže probudit emoce, které jsou spojené s něčím…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Hobit skutečně nenabízí víc než tři hodiny strávené v naší milované Středozemi, kdy se očekává, že nám bude vlastně úplně jedno, co konkrétního zde budeme dělat. 70 %" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Film trvá 166 minut a dovedu si představit, které scény bych vystřihla a zkrátila. Film je zbytečně dlouhý a naplněný opakovanými scénami s počítačovými triky. Na dlouhý zimní večer se svačinkou a pitím je však film dobrým a nenáročným programem" (více)

 • Kukatko.cz (Klára Scholzová) ****

  "První díl Hobita nedosahuje kvalit Pána prstenů a není moc šancí, že by se děj rozvinul natolik, aby dva další díly byly stejně dechberoucí, jako Dvě věže a Návrat krále. Zklamání to ale není, protože Jackson přinesl přesně to, co jsem chtěla – návrat do Středozemě. A přinese ho ještě dvakrát. Je…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ****

  "Obrazově není snímku co vytknout, přelety nad horami, vynalézavé záběry celků i detailů, adrenalinové bitvy, v tomto ohledu se Jackson nijak nezměnil, a pořád to je hračička se schopnostmi mistra. Ale ve vypravěčské rovině se zkrátka jeho příběh tříští a navíc zahlcuje postavami, kterých je ve…" (více)

 • LaCultura.cz (David Bulawa)

  "Hobit není špatný film, naopak. Středozem je stále fascinující, nádherná, plná života a trpasličí družina s hobitem a čarodějem je vlastně docela fajn, přestože charismatem společenstva prstenu zatím neoplývají. Jackson stále svému řemeslu rozumí, pouze postrádá jistotu a suverenitu, což je místy…" (více)

 • MovieScreen.cz (Vašek Voslář) ***

  "Neočekávaná cesta se až příliš klikatí, výprava se zbytečně zadrhává, bohužel ji zbrzdí i několik zdánlivě slepých uliček. Dá se očekávat, že v kontextu dalších dvou filmů bude leccos dávat smysl výrazně lépe, ale přesto se při znalosti předlohy zdá, že většina přetvořených, doplněných a…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ****

  "Když se Bilbo poprvé setká se svým mečem, zákeřným Glumem nebo osudným Prstenem, není to jen o rutinním odškrtávání políček s povinnými zvraty, není to o počtu fandovských orgasmů. V každém jednotlivém okamžiku je cítit jistá ruka vypravěče. Je to kouzlo, ze kterého někteří vyrostli. Jiní kvůli…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "První díl Hobita je vydařenou fantasy pohádkou ze Středozemě, která se snaží nedostatek krve a hloubky kompenzovat hutnějším dějem a dávkou humoru. A takový obchod beru. Trpaslíci sice až na jejich charismatického vůdce trochu splývají a digitální efekty by si zasloužily ještě celkem dost práce,…" (více)

 • Rozhlas.cz (Vít Schmarc) ***

  "Hobit trpí i tím, jak moc se nás tvůrci snaží přesvědčit, že je to na mou duši ten samý ušák. Není – chybí mu elegantní vypravěčský skok i prohnané oči předchůdců. Nebudí ohromení, spíše přívětivé nostalgické sympatie. Ty však na zaplašení pochyb o smyslu kolosálního projektu nakonec nestačí." (více)

 • Sarden.cz (Jan Žlebek)

  "Pakliže budeme na Hobita pohlížet skrz prizma běžné kinematografie, jejímž cílem je na pár hodin zabavit oči, vypnout mozek a ulehčit peněžence, tak rozhodně máme co do činění s úspěšným snímkem. Minimálně finančně. Pokud ovšem chceme návrat legendy typu Pán prstenů, pak přijde zklamání. Dostaneme…" (více)

 • Studenti.ihned.cz (Jakub Wittka)

  "A je to tady! Hobit před několika dny dorazil do českých kin a sály praskají ve švech. Každý, kdo je jen trochu fanouškem ságy o mocném prstenu se přišel podívat na to, jak si Peter Jackson poradil s tím, co předcházelo této legendární trilogii. Pojďme se podívat na zoubek příběhu o Bilbovi…" (více)

 • Studentpoint.cz (Alena Dollimore Jasaňová) *****

  "Celkově je to film s velmi kvalitním zážitkem, se scénářem, který věrně kopíruje svoji knižní předlohu, s dobrým obsazením a dobrými hereckými výkony, obdivuhodnými animacemi a triky. O novém kontroverzním digitálním formátu si však každý divák musí udělat vlastní obrázek. Mně osobně tento formát…" (více)

 • Topzine.cz (Marek Benda) ****

  "Vyšplhali jsme na pomyslný vrchol, abychom z něj mohli o stupínek slézt. Za vším nostalgickým ohlédnutím tu stále máme zcela nový film, který by měl obstát i jako samostatný celek. To Hobit nesplňuje. Vyrovnat se původní trilogii v takovémto formátu, v jakém je projekt vyhotoven, ani nelze. I když…" (více)

 • TotalFilm.cz ****

  "HOBIT: NEOČEKÁVANÁ CESTA nezůstala dobrému jménu Tolkiena i Jacksona nic dlužna. Režisér nezklamal. Fanoušek Tolkiena i oscarového® režiséra si přijde na své a celý rok se bude těšit na pokračování, které vejde do kin na den přesně, zase za rok." (více)

 • Velkaepocha.sk ****

  "Jak ale Jackson zmínil, nakonec se to všechno sbíhá k tomu, že Hobit je prostě „fantastický příběh“. Nové 3D možná během dramatičtější práce s kamerou potrápí žaludky citlivějších diváků. Efekt nově použité technologie 48 snímků za vteřinu je zanedbatelný. Už jen ale samotnou schopností pobavit je…" (více)

 • Zapisnik-programatora.cz ****

  "Emočně se mě film nijak zvláště nedotkl, jak by také mohl, nicméně úžasné a vypiplané novozélandské scenérie, které byly dotaženy k dokonalosti vkusným osvětlením, z těch mi místy běhal mráz po zádech. Jednou, až na Zemi příliš přírody nezbude, nebudou to dokumenty BBC, na kterých si ji budeme…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Hobit je jen jedna kniha, stejně jako Pán prstenů (který byl rozdělen nakladatelem) a jako k jedné knize přistupuje Jackson i k filmům. Jednotlivá pokračování mohou být lepší, ale zjevně vadný předlouhý úvod jim uškodil. Když už Bilbo vykročil levou nohu, přeji mu, aby se mu příští rok do Šmakovy…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace