poster

Hobit: Neočekávaná cesta

 • USA

  The Hobbit: An Unexpected Journey

 • Slovensko

  Hobit: Neočakávaná cesta

 • Nizozemsko

  The Hobbit: An Unexpected Journey

 • Velká Británie

  The Hobbit: An Unexpected Journey

Dobrodružný / Fantasy

USA / Nový Zéland, 2012, 169 min (SE: 182 min)

Externí recenze k filmu (29)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ****

  "Je hloupost Hobitovi vyčítat , že nenabízí nic nového a překvapujícího (jak to činí mnozí recenzenti): v rámci marketingové i vypravěčské strategie je přece naprosto v pořádku, že pracuje s tím, co cíloví diváci znají a chtějí." (více)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ****

  "Režisér uměle protahuje situace, které by šlo odvyprávět mnohem rychleji (setkání s trpaslíky u Bilba) a spoléhá se přitom na to, že divákům bude stačit, když je znovu zavede do Středozemě a skrze známé postavy nostalgicky prováže děj s LOTRovskou trilogií." (více)

 • Blog.Sme.cz (Milan Kupka)

  "Ak mám povedať úprimne, Hobit podľa mňa nie je dobrou látkou na filmovú adaptáciu a už vôbec nie v štýle Pána prsteňov. Obsahuje veľmi veľa literárnej nadsádzky a špecifických väzieb k anglickému folklóru, ktoré síce pri čítaní pôsobia prirodzene, ale akonáhle im je prisúdená „absolútna denotácia" …" (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Vynikajúci Martin Freeman absolútne zatienil večne zízajúceho Elijaha Wooda a mladšieho Sira Iana Holma stvárnil dokonale. Ťažko súdiť Neočakávanú cestu ako samostatný diel predtým, než zapadne do celkovej trojdielnej perspektívy. Obstojne pripravila pôdu pre potenciálne prepracovanejšie…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ***

  "Hobit je jen jedna kniha, stejně jako Pán prstenů (který byl rozdělen nakladatelem) a jako k jedné knize přistupuje Jackson i k filmům. Jednotlivá pokračování mohou být lepší, ale zjevně vadný předlouhý úvod jim uškodil. Když už Bilbo vykročil levou nohu, přeji mu, aby se mu příští rok do Šmakovy…" (více)

 • Dejffilm.cz (David Hanuš) ****

  "Ve výsledku je tak první Hobit lehký nadprůměr, který na kolena sráží zbytečná délka (díky pomalému rozjezdu a povinnému představování), burácející hudba a divoký střih v akčních scénách. Plusové body si Hobit připisuje za obsazení Martina Freemena a k dokonalosti dovedeného Gluma. A o zbytečnosti…"

 • Edna.cz (Václav Urbánek) ****

  "Když jsem prostě dokoukal prvního Hobita, nepřepadla mě melancholická touha pustit si znova Pána prstenů. Přepadlo mě nezadržitelné nutkání vidět dalšího Hobita. A to, myslím, mluví za vše." (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "Návrat do Středozemě rozněžní každého fanouška. Je pořád stejně okouzlující. Nicméně přestřelená stopáž, dělení příběhu a nekonzistentní atmosféra potenciálně výtečný zážitek zbytečně sráží." (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) ****

  "Přese všechna negativa (zdaleka to nejsou všechna) však film víceméně funguje (a to je hlavní), protože Peter Jackson je naštěstí skvělý režisér a je prakticky neuvěřitelné, jak dobře se na tu jím profesionálně natočenou vatu kouká." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ****

  "Každá scéna, či už digitálna alebo tradičná novozélandská (z vtáčej perspektívy) vyzerá nádherne, ale v každej sa deje to isté, hoci s iným obsadením. Napríklad: Výprava sa dostane do nejakej šlamastiky, dajme tomu s trolmi.. a keď už to vyzerá, že neexituje východisko, príde Gandalf a ten to…" (více)

 • Filmweb.cz (Aleš Smutný) ****

  "Ve výsledku je Hobit povedeným snímkem. Nedosahuje tvrdosti a temného ladění Pána prstenů, za což může samozřejmě samotná předloha. Nemyslím, že rozdělení na tři filmy bylo nutné, ale Jackson celkem solidně zvládá naplnit obsah skoro tříhodinového snímku – byť si opět myslím, že být film o dvacet…" (více)

 • Horor-web.cz (Martin Štefko) ****

  "Jackson se nevyvaroval scenáristických zjednodušení, deus ex machina je zde hned několikrát, ale „Hobit“ je pohádkový příběh, vlastně to k němu patří. Kdybych měl film hodnotit objektivně, dostal by něco mezi 60 a 70 %. Ale za to, že v divákovi dokáže probudit emoce, které jsou spojené s něčím…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ****

  "Hobit skutečně nenabízí víc než tři hodiny strávené v naší milované Středozemi, kdy se očekává, že nám bude vlastně úplně jedno, co konkrétního zde budeme dělat. 70 %" (více)

 • Kritiky.cz (Karolína Černá) ***

  "Film trvá 166 minut a dovedu si představit, které scény bych vystřihla a zkrátila. Film je zbytečně dlouhý a naplněný opakovanými scénami s počítačovými triky. Na dlouhý zimní večer se svačinkou a pitím je však film dobrým a nenáročným programem" (více)

 • Kukatko.cz (Klára Scholzová) ****

  "První díl Hobita nedosahuje kvalit Pána prstenů a není moc šancí, že by se děj rozvinul natolik, aby dva další díly byly stejně dechberoucí, jako Dvě věže a Návrat krále. Zklamání to ale není, protože Jackson přinesl přesně to, co jsem chtěla – návrat do Středozemě. A přinese ho ještě dvakrát. Je…" (více)

 • Kulturissimo.cz (Daniel Storch) ****

  "Obrazově není snímku co vytknout, přelety nad horami, vynalézavé záběry celků i detailů, adrenalinové bitvy, v tomto ohledu se Jackson nijak nezměnil, a pořád to je hračička se schopnostmi mistra. Ale ve vypravěčské rovině se zkrátka jeho příběh tříští a navíc zahlcuje postavami, kterých je ve…" (více)

 • LaCultura.cz (David Bulawa)

  "Hobit není špatný film, naopak. Středozem je stále fascinující, nádherná, plná života a trpasličí družina s hobitem a čarodějem je vlastně docela fajn, přestože charismatem společenstva prstenu zatím neoplývají. Jackson stále svému řemeslu rozumí, pouze postrádá jistotu a suverenitu, což je místy…" (více)

 • MovieScreen.cz (Vašek Voslář) ***

  "Neočekávaná cesta se až příliš klikatí, výprava se zbytečně zadrhává, bohužel ji zbrzdí i několik zdánlivě slepých uliček. Dá se očekávat, že v kontextu dalších dvou filmů bude leccos dávat smysl výrazně lépe, ale přesto se při znalosti předlohy zdá, že většina přetvořených, doplněných a…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) ****

  "Když se Bilbo poprvé setká se svým mečem, zákeřným Glumem nebo osudným Prstenem, není to jen o rutinním odškrtávání políček s povinnými zvraty, není to o počtu fandovských orgasmů. V každém jednotlivém okamžiku je cítit jistá ruka vypravěče. Je to kouzlo, ze kterého někteří vyrostli. Jiní kvůli…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) ****

  "První díl Hobita je vydařenou fantasy pohádkou ze Středozemě, která se snaží nedostatek krve a hloubky kompenzovat hutnějším dějem a dávkou humoru. A takový obchod beru. Trpaslíci sice až na jejich charismatického vůdce trochu splývají a digitální efekty by si zasloužily ještě celkem dost práce,…" (více)

 • Rozhlas.cz (Vít Schmarc) ***

  "Hobit trpí i tím, jak moc se nás tvůrci snaží přesvědčit, že je to na mou duši ten samý ušák. Není – chybí mu elegantní vypravěčský skok i prohnané oči předchůdců. Nebudí ohromení, spíše přívětivé nostalgické sympatie. Ty však na zaplašení pochyb o smyslu kolosálního projektu nakonec nestačí." (více)

 • Sarden.cz (Jan Žlebek)

  "Pakliže budeme na Hobita pohlížet skrz prizma běžné kinematografie, jejímž cílem je na pár hodin zabavit oči, vypnout mozek a ulehčit peněžence, tak rozhodně máme co do činění s úspěšným snímkem. Minimálně finančně. Pokud ovšem chceme návrat legendy typu Pán prstenů, pak přijde zklamání. Dostaneme…" (více)

 • Studenti.ihned.cz (Jakub Wittka)

  "A je to tady! Hobit před několika dny dorazil do českých kin a sály praskají ve švech. Každý, kdo je jen trochu fanouškem ságy o mocném prstenu se přišel podívat na to, jak si Peter Jackson poradil s tím, co předcházelo této legendární trilogii. Pojďme se podívat na zoubek příběhu o Bilbovi…" (více)

 • Studentpoint.cz (Alena Dollimore Jasaňová) *****

  "Celkově je to film s velmi kvalitním zážitkem, se scénářem, který věrně kopíruje svoji knižní předlohu, s dobrým obsazením a dobrými hereckými výkony, obdivuhodnými animacemi a triky. O novém kontroverzním digitálním formátu si však každý divák musí udělat vlastní obrázek. Mně osobně tento formát…" (více)

 • Topzine.cz (Marek Benda) ****

  "Vyšplhali jsme na pomyslný vrchol, abychom z něj mohli o stupínek slézt. Za vším nostalgickým ohlédnutím tu stále máme zcela nový film, který by měl obstát i jako samostatný celek. To Hobit nesplňuje. Vyrovnat se původní trilogii v takovémto formátu, v jakém je projekt vyhotoven, ani nelze. I když…" (více)

 • TotalFilm.cz ****

  "HOBIT: NEOČEKÁVANÁ CESTA nezůstala dobrému jménu Tolkiena i Jacksona nic dlužna. Režisér nezklamal. Fanoušek Tolkiena i oscarového® režiséra si přijde na své a celý rok se bude těšit na pokračování, které vejde do kin na den přesně, zase za rok." (více)

 • Velkaepocha.sk ****

  "Jak ale Jackson zmínil, nakonec se to všechno sbíhá k tomu, že Hobit je prostě „fantastický příběh“. Nové 3D možná během dramatičtější práce s kamerou potrápí žaludky citlivějších diváků. Efekt nově použité technologie 48 snímků za vteřinu je zanedbatelný. Už jen ale samotnou schopností pobavit je…" (více)

 • Zapisnik-programatora.cz ****

  "Emočně se mě film nijak zvláště nedotkl, jak by také mohl, nicméně úžasné a vypiplané novozélandské scenérie, které byly dotaženy k dokonalosti vkusným osvětlením, z těch mi místy běhal mráz po zádech. Jednou, až na Zemi příliš přírody nezbude, nebudou to dokumenty BBC, na kterých si ji budeme…" (více)

 • 25fps.cz (Jiří Vladimír Matýsek) ***

  "Hobit: Neočekávaná cesta je nejsilnější ve chvílích, které působí mrazení v zádech fanouškům původní trilogie: ten pocit návratu je k nezaplacení. Bohužel je však značně utlumován tím, jakým způsobem se tvůrci snaží odlišit od původních filmů. Nakonec vzniklo něco, co se sice odehrává ve Středozemi…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace