Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují. (Cinemart)

Bakllazaan

Je to spis na trojku, ale neco takoveho tu jeste nebylo. Skoda, ze to schazuje scenar, ale nastesti to zachranuje par dobrych postav, coz je u takovych blockbastrů spise s podivem. ()

MartinezZ

Hru neznám, vím jen povrchní drobnosti, takže m to tématicky asi nezasáhlo zdaleka tak, jako fanoušky hry. Přesto musím uznat jedno: vizuálně to bylo mnohem lepší, než trailery. Že první trailery vychází ještě z nedodělaného filmu je jasné, že ale ani ty pozdější nevypadaly takhle, ale jako levná omalovánka s trapnými postavami, to autoři nevychytali. Nicméně k filmu: dějově je to nečekané a inovativní asi jako Ordinace v Růžové zahradě. Popravdě, v tomhle duchu a grafice bych asi raději viděl zfilmované Spellforce nebo Titan Quest či lépe King's Bounty :)) Bylo tam nějak zbytečně moc postav, nejlepší mi asi přišel právě Ben Foster, sice ne žádná největší hvězda Hollywoodu, ale tady mě potěšil. Ta orcko-lidská ženská byla směšná a zbytečná a nijak vysvětlená. Zbytečně moc postav a když už se nějaké vykrystalizují jako hlavní, pochcípají a závěr zůstane tak otevřený, že díky délce tvorby a všelijakým neshodám a dohadování se během nich mi přijde stejně zvláštní, že by to mělo nějaké pokračování. Vypadalo to efektně, to jo, za to je většina z těch udělených ***, jinak pro nefandy hry nic nezapomenutí hodného. ()

dejww

Dopředu misím sdělit, že s Warcraftem nemám absolutně, žádnou zkušenost. Nikdy jsem nehrál, žádnou hru či nečetl knihu. Zpracování je po audiovizuální stránce velice precizní a poutavé. Příběh mě však nějak zvláště neoslovil. Možná je to tím, že neznám širší souvislosti a principy fingování světa Warcraft. Každopádně film mě docela bavil a rozhodně se jedná o silnější 3 hvězdy. ()

Praxis

Z pozice člověka, co WoWko nikdy nehrál jsem si tuto rozmáchlou fantasy neskutečně užil. Překvapivě dospělá podívaná, která dokonce i chytře rozepisuje hlavní postavy a samozřejmě skvěle vychytává souboje. Od dob LOTRa jsme tu nic podobného neměli. Ano Hobit v pestrobarevném digi mrdníku silně kulhá ve srovnání s touto pohádkou. Orkové jsou nádherně namodelováni, všimněte si prosím výtečné mimiky obličejů. Pozadí už trochu dává tušit green screen, ale jinak animace na špičkové úrovni. Ramin Djawadi předvádí i mimo GoT hudební produkci na vrcholu. Jako jo. Velmi, ale opravdu velmi milé překvapení, které jsem fakt nečekal. 85% ()

Ellmariachi

Hned na začátku musím zmínit, že jsem aktivním hráčem WoW a i když nejsem jejich totální znalec, tak mám rád příběhy kolem hry. To jen k tomu, že moje konečné hodnocení není objektivní. Do kina jsem šel s tím, že jsem sám sobě řekl, že nebudu bědovat nad změnami v příběhu a že moje očekávání jsou tak enormní, že by je stejně naplnilo asi jen to, kdybych orcy kosil na plátně přímo já. Takže jsem si šel užít splnění snu všech Warcraftích fanoušků. A ne, já si nestěžuji. Fantasy je to prostě epická. Herci mi nevadí. Vím, že jsou stížnosti, ale ono vedle Fimmela je složitý se prosadit a jak Cooper , tak třeba Patton jsou v pohodě. A že se Foster tváří tak trochu stejně celý film? Nepamatuju si, že by Medivh byl nějaká veselá kopa. Bitky slušné, kór když přihlédnu k ratingu. Takže pokud bych pominul první věty mého komentu dám 80. Ale vzhledem k nim nemůžu jinak. 90 procent a 5 hvězd. ()

Vxxx

Nečetla jsem knihy, nehrála hru. O tomto světě jsem nic nevěděla a "omylem" jsem se ocitla v kině... Já se za to skoro stydím, ale mě to bavilo! Teda né, že by to bylo perfektní. Určité aspekty filmu mi jistě unikly právě kvůli neznalosti světa, dějově jsem moc netápala, i když bych vsadila boty, že Medivh byl otec Garony... ne? Tak nic no. Ale postavy byly horší. Nebo lépe řečeno Orci. Rozdělovala jsem je pouze na "ti co mají na zádech kostru zvířete" a "ti co ne". Takže mi pak unikaly jakési rádoby dojemné momenty když někdo někoho zachránil, zabil, atd. Vím prd kdo byl kdo a už vůbec jsem nechápala proč byli někteří zelení a někteří... aha moment. To asi bylo kvůli Fel magii co? Barva by seděla. No nic. Kulisy šílené umělé, lepší létající ptáky měl nejen LOTR, ale i Harry Potter a kolikrát ty efekty vypadaly jak zkopčené ze starých Ghost Busters. A scénář měl taky své mezery. Speciálně monology stály za starou bačkoru. Ale ke svému vlastnímu překvapení mě film vtáhl do děje velice lehce a dokonce se nebráním pokračování. 4* ()

ArsenalEagle

Kdybych měl vypsat své pocity, pravděpodobně bych vše vyspoileroval, takže se musím opravdu hodně krotit. Bohužel jsem film viděl už s dabingem (který mi mimochodem vůbec nesedl).Travis Fimmel už neznázorňuje Ragnara, ale přesto byl opět výborný. Jde o jednu z nejpovedenějších fantasy posledních let, chybičky se sice občas najdou, CGI občas zaskřípe, ale jakožto převedení herní série na plátno jsem příjemně překvapen. Tak nějak furt doufám, že dostaneme další díl(y). Potenciál je obrovský a já bych si ty Warcraft řežby opravdu dal. Chtělo by to ale víc minut, minimálně půl hodiny. ()

Baronne

SPOILER ALERT!__Tak kde začít... Možná na začátku. Čekání na tenhle film samozřejmě pro většinu lidí, co se na to těšili, stejně jako já bylo dlouhý. 10, možná 15 let, kdy byla první zmínka o zfilmování Warcraftu jako takovýho. Pokoušelo se o to hodně lidí, a já jsem rád, že je to právě Duncan, kterýmu se to podařilo natočit. Duncan jako režisér, a pořád víceméně nováček dokázal to, co všichni vyžadovali už tolik let. Navíc je z toho cítit jeho srdíčko, ale určitě nejenom jeho, i mnoha ostatních lidí, co za tim stojí.. Možná si taky hodně lidí neuvědomuje, jak příšerně těžký je podat celej tenhle svět na plátno, vůbec vymyslet to, kde začít, a jak poupravit příběh, aby to bylo logický a aby to mohla bejt trilogie. I mě naštvalo pár změn, ale určitě k tomu měl Duncan i Blizzard pádný důvody, A HLAVNĚ to není LOTR, kde jsou tři jasný svazky knížek s postupnym a přehlednym příběhem, kdežto tady těch svazků je přes 15, několik komiksů a 4 hry k tomu, to opravdu neni jednoduchý. Toť k prologu, teď bych se vrhnul na postupný hodnocení.__ Začnu u hudby, která je v každym snímku obrovskou součástí, i když si to možná neuvědomujeme. Navíc ve Warcraftu je hudba základní kámen, a Blizzard obecně je známý excelentní a dechberoucí hudbou. Hodit to všechno na jednoho člověka a dát mu omezenej čas na to vytvořit další kultovní soundtrack, to taky neni sranda. Za mě to zvládnul perfektně, takhle si představuju skladby k pořádnýmu surovýmu fight fantasy. Ramin to zvládnul bravurně a upřímně doufám, že spolupráce bude pokračovat. Takže 8/10.__ Bohužel film má i slabiny, a to je podle mě scénář. Je to hlavně způsobeno studiem, které z nějakýho mystery důvodu nedovolilo a odstřihlo 40 extra minut stopáže, který by z toho udělaly konkurenci LOTRa. Takhle ? Ani omylem. Scény se příšerně rychle mění, nemáte vůbec čas si je vychutnat, a už vůbec ne promyslet. Navíc Garona po několika minutách absolutně důvěřuje lidem a nebo Durotan z ničeho nic zjistí že fel je vlastně špatnej. Proto to taky komentuju několik dní po shlídnutí. Příběh jako takovej je možná smyšlen víceméně dobře, ale jelikož to měl bejt souhrn dvou knížek (Zrod hordy a Poslední Strážce + Durotan, kterej je vpodstatě preparing na film a sloučení příběhů), příběh Karazhanu je tu stopážově tak na 15 minut, a to je za mě velikej nedostatek. Navíc vůbec neni vysvětlená postava Medivha, respektive to, že je posedlý felem mi opravdu nestačí. Sargeras není ani JEDNOU zmíněn, a to mi přijde jako první nepochopitelná věc. Jako druhou považuju hned postavu Alodi, která je ve skutečnosti chlap. Když už, tak nevím, proč nemohl Khadgar mluvit třeba rovnou s Aegwynn, která by určitě potěšila každýho fanouška Warcraftu, včetně mě. Ale Alodi s čárkou a kozama mě nechutnal(a)... Orgrimova zrada, no... Dobře, dá se to pochopit, nejspíš chtěli ukázat to, že v žádnym případě neni schopnej zradit svůj lid a preferovat lidi do tý doby, než zjistí, že Guldan je opravdu čirý zlo. Chápu i Callana, nejspíš aby ukázali, že jak na straně orků, tak lidí je jeden starostlivej otec.. Když to ale shrnu, příběh je hodně, hodně rushed a kostrbatej, což mu vůbec nepřidává. Tady s lítostí musím dát 5/10.__ U každýho fantasy filmu musí bejt samozřejmě hodnocení vizualních efektů, neboli CGI. Narozdíl od většiny si pořád myslím, že v tomhle je Avatar o něco komplexnější. Nicméně po emoční stránce, hlavně v obličeji Durotana to byla extratřída, v životě jsem neviděl nic lepšího, ale nepřekvapuje mě to, jelikož za tím stáli lidi z Planet of the Apes a samotnej Terry Notary. Durotan a Orgrim (a nejvíc malý zelený skříťátko) byli řekl bych dokonce bez chyby, jediná miniatura jsou možná oči Gul'dana, kde to ale napravili jeho naprosto skvělou celkovou podobou. Kouzla, ano, konečně KOUZLA, jsou tu taky okouzlující. Gryphon byl tady přenádhernej, ještě lepší než v Potterovi, Frostwolf docela ušel..8/10__ K postavám a k hercům mám taky co říct. Začnu Durotanem. Škoda přeškoda, že má tak malou (ano, na hlavní postavu opravdu malou) roli ve filmu. Je parádní. Moudrý, inteligentní, přemýšlivý, obětavý, přesně jako v knize. Toby Kebbell, kterej hrál mimochodem i Antonidase se mi líbil už v Rock'n'Rolla, a nebo v Opičkách, kde ztvárnil Kobu. Gul'dan, jeden z nejkrutějších a nejhorších postav, který jsem kdy viděl, obsazenej megahvězdou Číny Danielem Wu (mimochodem extrémně chytrej tah, Čína, you get it?) je perfektní! Chodící a mluvící ďábel, čistý zlo. Tak nechutný zlo, že dokonce i Blackhand v tom filmu neni až tak zápornej, ale i jemu se příčí nefér mak'gora nebo fel. Jsem trochu na vážkách z Orgrima, nejspíš to bylo ale nesmírně těžký ho hodit na plátno. Možná proto je tu jako šedivá postava. Ale tak jako tak, Frostwolfové by stejně umřeli, jelikož by nikdy nepřijali temnou magii a nešli by po stopách Gul'dana. Škoda, že neni víc ukázanej v bitkách, je to totiž s Lotharem největší badass! Samozřejmě i s jeho Doomhammerem. Z orků ještě určitě hodno zmínit Draku, maličký zelený řvouňátko, který vyroste v největšího hrdinu celýho Warcraftu, Gromma s Gorehowlem, Kargatha a Kilrogga, který jen a jen potěší fanouška. No u Aliance to vezmu trochu rychleji, Khadgar je víceméně docela fajn, Lothar (nebo možná spíš Ragnar?) taky vpohodě. U Medivha jak jsem již zmiňoval je jenom škoda, že nedostal větší prostor, navíc na Bena jsem se dlouho těšil, byl výtečnej. Jsem přesvědčenej o tom, že sám věřil v to, že kouzlí. Král Llane je postava, která se mi trošku příčila, určitě to není Théoden. Za zmínku pak stojí už jenom Lady Taria, a nesmírně charismatická Ruth, na kterou každej záběr byl doslova uklidňující. Všechny nás určitě překvapil způsob komunikace mezi orkama a lidma, a jak chytře to Duncan vymyslel, a to Garonou, která nejspíš bude hrát ještě větší roli v případnym pokračování. Tady byla ale ukázaná moc hezky, možná by se mi na to víc hodila Zoe, protože mi přijde, že Paula má na ní až moc andělskej ksichtík, ale to už je jenom detail. Za postavy hodnotím trošku kriticky, protože nedostali tak velkej prostor, jak bych si přál, a nefanoušek Warcraftu si s nimi nestihne udělat takovej vztah.. 6/10.__ No nic, už mě nebaví stroze hodnotit, kdybych měl sdílet moje pocity ze snímku, byl ve mě smutek. Je to hodně, hodně surový a syrový. Nejvíc asi souboj Durotana s Gul'danem, tam je to fakt srdcervoucí. Na druhou stranu, jak bylo slibováno, Easter Eggů je tam spousta.. A pro ty, kteří si některejch možná nevšimli, tady je seznam těch, který jsem zaznamenal já : Murloc, Polymorph, muzika z WoWka na konci, fishing bobber, Khadgarův level up (to bylo famózní! :D), Duel flag při mak'goře, Summoning stone a Gnomí pokřiky v Elwynnu, harvest golem, Lok'tar ogar, Lotharův quest v Ironforge!!!! A nakonec nějaký loga Blizzardu, Kerrigan, Diablo, Arthas a Tracer. Kdybych byl nestrannej fanoušek, dal bych tomu 6/10 a tudíž 3 hvězdy, bohužel tady nestrannej bejt nemůžu, takže dávám 4*. () (méně) (více)

GodComplex

Super intro. Jako samostatny film mi to nestaci, takze nezbyva nez doufat ze je to jen start nove fantasy sagy. Jak by rekl Mira Bosak - Jen houst a vetsi kapky! Nejvetsi radost mi udelal Murloc a Polymorph. 8/10 ()

JJ.Gibson

Konečně jsem se k tomuto dílu dostal. S Warcraftem jsem začal, kdysi dávno, již od Warcraftu 3 - přes Frozen Throne a nějakých pár měsíců si pro sebe usurpovalo i World of Warcraft. Takže bych řekl, že jsem s tímto světem vcelku obeznámen. Když jsem poprvé zaslechl zprávy, že bude film, byl jsem nadšen. Nadšení skončilo s první oficiálním trailerem! Dostal jsem zase přesně to, co jsem nechtěl. A to jest nepovedenou herní adaptaci! Všechno to sice vypadá hezky a měl jsem pocit, že nekoukám celou dobu na zelené pozadí, ale tím všechny klady končí. Absolutně otřesný casting mě neskutečně srážel pocit z filmu. Herci byli divný, takový spíše mladí cucáci, místo drsným kmetů, králů, bojovníků, harcovníků atd. Bylo mi úplně fuk, kdo umře a kdo ne, vážně mi bylo naprosto jedno, jak se celý film bude vyvíjet. Neměl jsem rád opravdu nikoho. Příběh je sice klasický, ale nezvládnutý. Všechno je to situované pro děti, což je škoda. Přeci jen ti co hráli Warcraft od začátku, tak jim je třicet a ti co začli pozdějc, tak jim je dvacet. No tak to jste nám nemohli naservírovat něco brutálnějšího, zábavnějšího než ubohý odlesk her?!? Asi ne... Z empatie ke značce dávám dvě hvězdy... ()

UncleG

Proč mám jen pocit, že všechny současné digitální blockbustery musí příběhově vypadat jako pilot k seriálu, který do budoucna slibuje "kolosální epiku"? Bohužel ničeho kolosálně epickýho ani extra vzrušujícího se člověk v jednom filmu nedočká - to už bychom chtěli asi moc, že? Stačí, že je to barevné a že se to hýbe. Takže: o čem to celé je? Především Vžum, prásk, bum, bum...! a pak zhruba ve tří čtvrtích filmu tak nějak samovolně chcípne hlavní hrdina. Jo, zapomněl jsem upozornit na spoiler. Ale ono je to podané tak bezvýznamně, že si toho kdekdo možná ani nevšimne. ()

Zelilu007

Byla jsem tak moc překvapená (mile), že se mi tento počin tak moc líbil. Když film skončil, tak ke mne přišla vteřinová informace. A to: Já chci pokračování :) A to znamená, že je film dost dobrý na to, aby na něj šel člověk do kina. Vizuálně to bylo krásné a hodně se mi líbily scény s létáním a magií. Ty byly skvostné. Bála jsem se, ale není třeba. Hodně mne zaujal mladý kouzelník... ()

zipper111

Tak nečekal jsem mnoho, ale přesto jsem trošku zklamanej. Totiž velkolepý a pěkný vizuální fantasy film tu už dlouho nebyl a podle velkohubých prohlášení tvůrců se film rovná či dokonce překonává Pána Prstenů. To by mě zajímalo, co tam sakra hulej! Herci, to je čirá tragédie. Casting je jeden z nejhorších, co jsem měl tu smůlu vidět. Paradoxně nejlépe fungují celopočitačoví Orci. Král, Strážce i ten hlavní týpek, to je prostě castingový faul. Král vypadá královský asi jako Zeman prezidentsky, Strážce je příliš mladý a nevýrazný, abych mu to věřil a hlavní borec to ani svýma modrýma očima nezachrání... Muselo to stát všechno hodně peněz, ale vypadá to přesto strašně lacině. Už v Hobitovi bylo vidět, jak příliš mnoho CGI prostředí naprosto zabíjí atmosféru. Triky jsou vůbec zvláštní, v jednu chvíli Orci vypadají naprosto bombasticky, aby pak ostatní potvory zase vypadali jak král Škorpion ze druhé Mumie. Hele, o scénáři snad ani není třeba mluvit, to je taková snůška oslích můstků a vykonstruovaných scén, že to prostě nepůsobí věrohodně. Některé bitky jsou na druhou stranu fakt kulervoucí, jen silně nevyvážené. Orci například v jedné scéně měří snad pět metrů a zadupávají lidi do země jak králíky, v poslední bitvě se svojí výškou najednou lidem skoro vyrovnají. A ty nesmysly s tou zelenou buchtou, hlavně scéna u táboráku, to prostě nefunguje. Ne, ne, je to bída, jestliže bych to chtěl srovnávat k LOTRovi, tak mu to nesahá ani po kule zakrslého hobita. Slabší 3* ()

KiritoSenpai

Kdyby se mě někdo zeptal, jak dlouho čekám na tento film, tak mu odpovím, že skoro celý můj život. Aby taky ne, příběh ze světa Azeroth mě chytl už v 6 letech! FIlm byl opravdová tutovka. Grafika parádní, příběhově dobře zasazené a taky jsme konečně mohli vidět zatím jen knižní záležitosti. Bohužel, čeho jsem si všiml je jakýsi smysl "megalomanství", kdy se Blizzard snažil zachytit co možná nejvíce epických záběrů na města, které jsou sice pěkné, ale s příběhem vůbec nesouvisí :D. Byl jsem na premiéru a můžu říct jen jedno: do dvou let se těším zase! ()

kaylin

Čekal jsem od tohoto filmu víc. Většinu času mi to přišlo jako taková levnější variace na "Pána prstenů", i když finančně je na filmu sakra vidět, že trikově je zde skoro všechno, včetně trpaslíků. Příběh je fajn, ale pro fanoušky rozhodně bude nejlepší, jak se drží předlohy, tedy her, a to jak "World of Warcraft", tak i původních strategií. ()

Tony.cs

Zvláštní, že jsem s komentářem čekal až na druhé shlédnutí, když jsem už z kina odcházel unešen. Víte, nejsem jen hráčem, jsem fanouškem historie. Polykám knihy i komiksy a nedávno vyšlou kroniku už jsem taky splivnul. Takže v tomto případě jsem náročný divák. U filmů s herní předlohou záleží na tom, aby vypadal jako hra a zároveň si zachoval uměleckou filmařskou tvář. Tady se povedlo. Výprava nás opravdu zavedla na nejmocnějšího známého Titána, na Azeroth. Animace parádní a kouzla nebyla ještě nikdy natočena a zanimována tak skvěle, jako právě ve Warcraftech. Režie skvělá a příběh v nejdůležitějším období novodobé historie Azerothu. No a akce? Parádní! Za mě... Nadšení! ()

blackrain

Hra a knihy z tohoto fantasy světa mě neminuly, takže jsem měla představu, do čeho dobrovolně jdu. Lidi, kteří o tomto nic nevědí budou asi chvilkami dost zmatení v orientování se v postavách a dějích. Budou si připadat, že je někdo hodil do vody a řekl jim, koukej plavat. Nicméně, jsem byla od začátku vtažena do válečné vřavy a vezla se v ní až do konce. Po vizuální stránce je tenhle film parádní. Masky jsou taky super. V tomhle směru nemám co vytýkat. Byla tu naprosto boží knihovna. Takhle nějak si představuju poctivou fantasy. Tolkien je někde jinde. Jsem hodně zvědavá, kam se to celé posune v dalších dílech. ()

gogos

Hrou nepolíben jsem vstoupil do světa Warcraftu. Zpočátku mírně nepřehledná přehlídka postav se postupem času začala krystalizovat ve fajnovou fantasy, které nechybí slušný příběh, dobrá gradace, svižná akce a hlavně i samotné postavy se začnou rozvíjet a prsatit se zlomovými momenty. Film je navíc zasazen do epického prostředí a zpracován s velkou precizností a i když je po celou dobu rozpoznatelně digitální, tak např. Hobitovi v tomto ohledu zcela nakopává řiť. 4* ()

God of War se oficiálně dočká seriálu

God of War se oficiálně dočká seriálu

15.12.2022

Ačkoliv se Amazon již před pár měsíci přihlásil o adaptaci herní série God of War, americký streamovací gigant (na území Spojených států dokonce služba s největším počtem předplatitelů) si oficiálně… (více)

Nový Sonic drtí všechny rekordy

Nový Sonic drtí všechny rekordy