Tvrďák Taylor

Ryan, Wade a Emmit nastupujú na strednú školu. Ich prvý deň prebieha dobre, až dokým sa nestretnú s Filkinsom, vychýreným školským bitkárom, ktorý sa správa ako malý Hannibal Lecter. Predtým, ako budú úplne vtiahnutí do Filkinsovej ríše teroru, potrebujú si nájsť niekoho, kto ich bude chrániť. Dajú si inzerát do vojenského časopisu Soldier of Fortune. Najlepšia a najlacnejšia ponuka príde od bývalého žoldniera Drillbita Taylora (Owen Wilson). Zoberie si ich do parády a fyzický a duševný tréning na možné školské nástrahy sa môže začať. (jojoping)

Ilicka

Poměrně slabá komedie, odlehčeně nahlížející na hierarchii na amerických středních školách a vymetající všechna myslitelná žánrová klišé. Jejím největším problémem je však to, že mimo Wilsona aka Taylora se nevyskytuje nikdo další ani minimálně sympaticý. Ústřední looserská trojka je neskutečně otravná a nesympatická, hlavní záporák jakbysmet. Je sice pravda, že jsem se několikrát zasmála, ale jedinou opravdu dobrou částí je konec, kdy Taylor a jeho banda zúčtují se šikanujícím studentem, to mě Owen pozbyvši malíčku rozesmál pořádně... ()

Bauer

Jeden je hubený a myslí si, že je svalnatý. Druhý je tlustý, rapuje a nechává si říkat T-Dog a třetí je nevím co, možná je to chudák, který se připletl k ještě větším chudákům. Příběh tří looserů, kteří jsou na škole šikanováni a proto si najmou osobního strážce, jenž je ve skutečnosti bezdomovec, mně opravdu pobavil. Hlavně tedy první hodina neměla chybu, potom to začalo být dost nudné. Jsou dva důvody, proč ty bylo nudné. Na komedii je prostě hodně 110 minut a je jasné, že to nemůže být po celou stopáž vtipné. Druhým důvodem je romantika. Vztah mezi učitelkou a bezdomovcem si mohli tvůrci klidně odpustit. Ti tři teenageři, looseři, chudáci a nesympaťáci mi byli tak nesympatičtí, že jsem jim tu šikanu přál! Nechápu kde je kdo vyhrabal. Owen Wilson je ale borec. Ty jeho hlášky a celkový způsob výcviku mně vážně bavil. Zazní zde i pár slušných hip hopových pecek a nejznámější je určitě Ass Like That od Eminema. A menší parodie na 8mile s rappovým battlem, který byl sice vyhaslý a trapný, ale co by kdo chtěl od 150 kilového kluka, kterému je tak 14-15 let a snaží se rapovat?! Je to taková ta obyčejná a průměrná komedie, který baví určitou chvílí a poté začně nudit. Kdyby se ubralo tak 20 minut, tak bych přemýšlel i o 4*! ()

ladko

Pár dobrých momentov sa našlo, lenže čo z toho, keď prevažuje infantilnosť. Scenár sa nepodaril a aj dĺžka je prepálená. Ale aj majster tesár sa občas utne...- však Pán producent? ()

mysiak

Dobré songy, ten konkurz na bodyguarda nemal chybu, že mr. Baldwin...ale na to, že je produkcia Judda Apatowa, je to slabota, Owen Wilson sám nedokáze utiahnuť celý film...a Leslie Mann vyzerá k svetu...akurát koniec je dosť hustý.... ()

ArsenalEagle

Sice mě nesympatické trio hlavních "obětí" a film stojící hlavně na Owenu Wilsonovi, ale mě to stačilo, bylo tam dost vtipných momentů a já se bavil ()

blackrain

Opět se mé očekávání nenaplnilo, alespoň, že tu hraje sympatický Owen Wilson. Kdyby tu nehrál, tak film hodím rovnou přes palubu, kam určitě patří. ()

kaylin

Owen Wilson není špatný herec, vlastně ho mám docela v oblibě a jsem rád, že se mu jeho pokus o sebevraždu nepovedl, protože si ho mohl pro spolupráci vybrat i Woody Allen. Jenže "Tvrďák Taylor" není komedie, na které bych viděl něco převratného. Člověk se sem tam zasměje - tak aby ne, když je to komedie - ale něco hlubšího to v něm nezanechá. Viděl bych tu menší paralelu s komedií "Superbad". Kluci potřebují pomoct. V "Superbad" to je sex, ve "Tvrďákovi" zase šikana. Ne, že by oni chtěli šikanovat, ale jsou šikanovaní. Vždycky jsou to nějací nerdi, kteří se v tom dost patlají. Tvrďák Taylor je tím, kdo jim má pomoct. A tak se trojice otloukánků má stát hvězdami. Nefunguje to dokonale, ale vlastně je to pointa příběhu. Nic zas tak zajímavého komedie nepřinesla, i když holý zadek Owena Wilsona někdo jistě ocení. Komedie ale není zase tolik vtipná a vlastně je dost umírněná. V tomhle mi takový Sandler sedí víc. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/04/diar-milovnika-filmu-c-0002-zajimave.html ()

Kopik

Komedie která mi ani moc vtipná nepřišla. Příběh o 3 šikanovaných dětech kterým má pomoci bezdomovec Taylor mi nepřijde jako příliš dobrý nápad. Díky Owenu Wilsonovi, na to jaké věci se to upsal 2 hvězdičky. ()

maverick10

Nevtipne, podprumene tuctove a naprosto americke. Takova to strucna charakteristika vystihuje tuto lúzu americke tvorby. Neni to zase nejaky brak, ale je to citelnejsi nez slohova prace ucitelky na prvnim stupni zakladni skoly. Na tenhle film hned druhy den divak zapomene. A asi je to i dobre. ()

HappySmile

Že zrovna Owen Wilson potřebuje hrát v takovémhle filmu, to se teda divím... I když to má být komedie, moc vtipná teda není a Owenova postava je spíš pěknej magor, se kterým divák ani moc nesympatizuje. ()

Hennes

Tahle komedie potěší asi spíš mladší generaci. Trojice chlapců hledajících ochranu z důvodu šikany na škole si nakonec jako svého bodyguarda vyberou houmlesáka a vojenského dezertéra Owena Wilsona. Wilson má určitě navíc a natočil mnohem lepší komedie. Snímek má po celou dobu nevýrazný a hlavně neoriginální děj. Snad dvakrát jsem se usmál, ale dobrá komedie je pro mě něčím jiným. ()

peto12

Takéto komédie o škole ma bavia. Zo začiatku som si myslel, ze to bude nuda, aké dosť ma to prekvapilo a hlavne som sa zabavil na tom, ked nakoniec bol z neho bezdomovec, ktorý ochránil deti. Škoda, ze takéto filmy sa uz v dnešnej dobe nenatacaju. Ale dobrý film. Dávam 90% zo 100. ()

DruidKarel

681. hodnocený film: Skutečně se divím tomu špatnému ohodnocení Tvrďáka Taylora, protože mě Owen Wilson, jako vždy, nezklamal. Jasně jednoduchý a přímý snímek, který se snaží jen pobavit a snad dát i malou radu teenagerům, kteří se ocitnou v podobné roli, jako malí hrdinové. Čekal jsem přesně to, co jsem dostal. Naprostá spokojenost. 4* jsou adekvátní a vy, lidi, probuďte se... 4* ()

Juto

Jeden z dobrých teenagerských komediálnych filmov. Film nie je dokonalý, ale ja som sa smial až tak že som nepočul dialógy. Výborná zábava. 7/10 ()

c.tucker

Málo humoru a velmi nepromyšlené a nelogické scény. Čekal jsem od toho víc, ale každej se někdy splete, co naděláte. ()