poster

Barbie a 12 tančících princezen

 • Česko

  Barbie a 12 tancujících princezen

 • USA

  Barbie in the 12 Dancing Princesses

 • Slovensko

  Barbie a dvanásť tancujúcich princezien

Animovaný / Rodinný

USA, 2006, 83 min

 • Yalka
  *****

  Odmalička miluju tuhle pohádku bratří Grimmů. Dle mě se Barbie adaptace hodně povedla. Ale popravdě řečeno i tento příběh trpí všemi neduhy Barbie filmů, např. nevyskytují se tu jiné děti v hlavních rolích, jedině ty ve velikosti Shelly™ nebo Barbie™ (že to Mattelovým nepřijde trapné...), postavy jsou plakátovité, představa scénáristy o panovníkovi a celém královském dvoru jak z nedělní televizní pohádky na ČT, animace nestojí za moc atd. Takže mých 5 hvězd je nutno brát s rezervou... Vypíchla bych povedenou grafiku titulků.(30.6.2013)

 • nash.
  **

  Princezny tančí a tančí, bez ohledu na intriky travičky, která trpělivě svým dryákem odbourává krále a pracuje na vlastní korunovaci. A když už je nejhůř, protančí se princezny k hayppendu zatímco travička se roztančí k peklu. Scénáristicky prostinká pohádka, která se rutinně brouzdá v typicky bárbínovském kýči. Není nejlepší z bárbínovských pohádek, ale pokud máte po boku tu svou malou cácorku, dá se to přežít. A pak v rámci zachování rovnováhy ve výchově vložit do přehrávače třeba Koralinu. Pokud budou mít knoflíkové oči větší úspěch, víte, že je vše jak má být.(11.2.2012)

 • J.Bonnie
  *

  Nemuselo by to být tak strašný, kdyby postavy měly ve tvářích aspoň náznaky nějakých citů, kdyby animace nebyla vytvořena tak ztuhle, že panenky barbie a kenové vypadají spíš jako voskové hračky. Tohle má děti naučit, že vypadat jako anorektická umělá barbie není normální? No nevím... Jediná hvězda za český orchestr a jeho výbornou práci.(31.7.2009)

 • blondboss
  **

  Ďalší Barbie animovaný kúsok so zaujímavým námetom, ale veľmi zle dejovo uchopený. A okrem toho sa mi zdá, že hádam sú tu animácie ešte horšie ako v prvých filmoch z dielne Barbie, a to je už jednoducho neodpustiteľné. Opäť z väčšej miery nepodarok, čo je škoda, keďže tieto rozprávky mali veľký potenciál. 40 %(7.2.2017)

 • TomX2
  *

  Celkový dojem: Jedna z najodpornejších, najhlupších a najdrzejších Barbie filmov, ktorý som mal možnosť voľne vidieť (a kde inde než na minimaxe?). Barbie a 12 tancujúcich princezien nám môže ponúknuť: šialený a vôbec nezaujímavý príbeh hodný fakt len pre najmladšie dievčenské publikum, otrasne nesympatické postavy (čo iné než barbiny, princ a lietajúce zvieratká?) a vôbec. Moje hodnotenie: 10% (19.8.2017)