Reklama

Reklama

Barbie a 12 tančících princezen

  • Česko Barbie a 12 tancujících princezen (více)

VOD (1)

Obsahy(1)

Panenka Barbie opět ožívá v nové pohádce z americké produkce. Krásný muzikálově laděný příběh nás zavede do zámku, kde žije princezna Genevieve (Barbie) se svými jedenácti sestrami a hodným tatínkem králem. Jak to již v pohádkách občas bývá, maminku už nemají a tak se tatínek rozhodne pozvat na výchovu svých dcer svou příbuznou vévodkyni Rovenu. Tato zlá žena pozvání příjmá s jediným úmyslem - zbavit se rychle pana krále a sama vládnout celému království. V tom jí vytrvale pomáhají její sluha a její cvičený opičák Brutus. Princezny zažívají zlé časy a jediným únikem je pro ně nově objevený magický svět kouzel, kde se jim plní všechna jejich přání.

Film provázejí četná taneční vystoupení princezen a krásná hudba. Předlohou pro baletní čísla princezny Genevieve se stala primabalerina baletu New York Maria Kowroski, která spolupracovala už na prvním filmu o Barbie - Barbie v Louskáčku. (blazenka)

(více)

Recenze (18)

Yalka 

všechny recenze uživatele

Odmalička miluju tuhle pohádku bratří Grimmů. Dle mě se Barbie adaptace hodně povedla. Ale popravdě řečeno i tento příběh trpí všemi neduhy Barbie filmů, např. nevyskytují se tu jiné děti v hlavních rolích, jedině ty ve velikosti Shelly™ nebo Barbie™ (že to Mattelovým nepřijde trapné...), postavy jsou plakátovité, představa scénáristy o panovníkovi a celém královském dvoru jak z nedělní televizní pohádky na ČT, animace nestojí za moc atd. Takže mých 5 hvězd je nutno brát s rezervou... Vypíchla bych povedenou grafiku titulků. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Princezny tančí a tančí, bez ohledu na intriky travičky, která trpělivě svým dryákem odbourává krále a pracuje na vlastní korunovaci. A když už je nejhůř, protančí se princezny k hayppendu zatímco travička se roztančí k peklu. Scénáristicky prostinká pohádka, která se rutinně brouzdá v typicky bárbínovském kýči. Není nejlepší z bárbínovských pohádek, ale pokud máte po boku tu svou malou cácorku, dá se to přežít. A pak v rámci zachování rovnováhy ve výchově vložit do přehrávače třeba Koralinu. Pokud budou mít knoflíkové oči větší úspěch, víte, že je vše jak má být. ()

Reklama

blondboss 

všechny recenze uživatele

Ďalší Barbie animovaný kúsok so zaujímavým námetom, ale veľmi zle dejovo uchopený. A okrem toho sa mi zdá, že hádam sú tu animácie ešte horšie ako v prvých filmoch z dielne Barbie, a to je už jednoducho neodpustiteľné. Opäť z väčšej miery nepodarok, čo je škoda, keďže tieto rozprávky mali veľký potenciál. 40 % ()

Marina111 

všechny recenze uživatele

Vidieť toto dielko ako dieťa, zrejme som z neho nadšená až do dnešných dní... Veď dôvodov je veľa: okúzľujúca hudba, milé postavičky, pekný vizuál... Dokonca aj celkom zaujímavá verzia klasickej rozprávky. Američania si ju síce pozmenili, no podarilo sa im vytvoriť vlastný, uveriteľný a psychologicky verný mýtus (takmer), takže som bola spokojná aj ako diváčka mimo cieľovej skupiny. Palec hore pre Barbie. ()

TomX2 

všechny recenze uživatele

Celkový dojem: Jedna z najodpornejších, najhlupších a najdrzejších Barbie filmov, ktorý som mal možnosť voľne vidieť (a kde inde než na minimaxe?). Barbie a 12 tancujúcich princezien nám môže ponúknuť: šialený a vôbec nezaujímavý príbeh hodný fakt len pre najmladšie dievčenské publikum, otrasne nesympatické postavy (čo iné než barbiny, princ a lietajúce zvieratká?) a vôbec. Moje hodnotenie: 10% ()

Galerie (7)

Reklama

Reklama