Harold a Kumar se vracejí a tentokrát míří do Amsterdamu, kde je snadno k mání marihuana. Problémy však začínají už v letadle, kde si jedna pasažérka splete Kumara s teroristou. Oba hrdinové se tak ocitnou na Guantanamu, odkud se jim podaří utéct...
Harold a Kumar jsou zpátky, ještě vyhulenější a vymaštěnější než bývali. Před čtyřmi lety se vydali za hamburgery, dneska si to namířili přímo do Amsterdamu. Se snadným cílem a stejným průběhem: spousta alkoholu, lehkých drog a sbírka podivných postav, o kterých se vám většinou jenom zdá - na cestě za poznáním. Bohužel problémy začínají už v letadle, kde si jedna pasažérka splete Kumara s nebezpečným teroristou. Oba hrdiny pošlou šupem do vězení na Guantanamu, odkud se jim podaří utéct, a vrací se i starý známý Neil Patrick Harris, který hraje sám sebe, takže o zábavu je postaráno. (oficiální text distributora)

Vojťas

Ta třetí hvězdička je jen díky N. P. Harrisovi. Jinak jde jen o "ujetinu", která má sice pár světlých chvil, ale pohužel je hooodně daleko od stylu prvního, velice vtipného, dílu! ... Trojky se už teď bojím! :-( ()

shyster

V dnešní době, kdy producenti honí různé ratingy, vystřihavají jakékoliv klení z filmů, působí tento film jako balzám na duši. Hlavní hrdinové klejí, ubalují si a kouří otevřeně trávu a s rasistickými narážkámi nešetřejí. Bohužel to, co jsem vyzvedl jako přednost, je i velký zápor. Tvůrci se snažili do filmu natlačit, co nejvíce kontroverze a sprosťáren. A tak z filmu vytvořili jen sled povedených či trapných scének, které drží pohromadě ubohý příběh. Tam, kde se Borat dokázal opřít do našeho pokrytectví a rasových předsudků, tady to je jen ukázat, co si dokážeme dovolit a říct nahlas. ()

marcek

Ja vím, že mě většina uživatelů asi za počet bodů ukamenuje ale ja si prostě nemůžu pomoct. Je to sice výplach mozku, ale o to tady přece jde. Je to sakra komedie. Už dlouho jsem se tak nenasmál jako teď. SUPER. BOMBA. 10/10 NO COMMENT ()

Rodriguez

Takový průměr, kdy některé vtipné okamžiky zůstanou v hlavě a zbytek se vytratí jako tento film po závěrečných titulkách. 50% ()

Wladi.mir

Oproti jedničce se musím přidat ke skupině zklamání. Místy trapné a někdy i blbé, hulení už zde nehraje takovou roli a to je škoda. Chci říct, že je to odpočinková věc a dá se u toho zasmát. Zkrátka a dobře pubertální komedie. ()

lakikaki

You know, it's people like you who make the world think that Americans are stupid! Well, we're not stupid! And we're not gonna take this shit anymore! - toto môžete začuť vo filme, ktorého scenár je tak zlý, že nikto iný než "stupid Americans" ho ani napísať nemohol. Zo sympatickej jedničky sa pokračovania dožili len postavy, všetko ostatné je nenávratne preč a druhé dobrodružstvo Harolda a Kumara kleslo na úroveň tých najhorších teenagerských kvázi komédií a paródií plných trápneho a fekálneho humoru. Zopár svetlých okamihov Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay, samozrejme, má, ale ani tie nie sú nijak výrazne zaujímavé a 100-minútovú nudu tak vo väčšine prípadov vystrieda iba chvíľka trápnosti. Toto pokračovanie sa vydalo inou cestou než jeho predchodca, bol to ale veľmi nesprávny krok, z ktorého sa, dúfam, tvorcovia poučili a chystanú trojku už neposerú (miestami až doslova). Rovnako ako v prípade jedničky, aj teraz musím napísať, že sympatickí hlavní predstavitelia a Neil Poon Handler by si zaslúžili o hviezdičku viac, ale tentokrát ju, narozdiel od jedničky, nedostanú ani náhodou. ()

necisty

Já bych tomu dal 5 hvězdiček, protože jsem se vážně nasmál a o tom celý tenhle film je. Každopádně bych tím shazoval mnohem propracovanější filmy, u kterých se jde bavit o nějakém ději, tady je pouze nastaven start a konec a do toho vsunuty nějaké blbosti jen aby se divák zasmál, to se ovšem povedlo a 75% tomu určitě dám. Kdo má zájem o povedenou vyspělejší teenageskou komedii s hordou k*nd, tak vřele doporučuji. Na Roadtrip a jemu podobné to ale nemá. GWB se moc nepodobá originálu, myslel jsem, že v celém USA dokážou najít lepšího dvojníka. ()

Biggy

Nemůžu hodnotit jinak a to z prostého důvodu. U obou dílů tohoto lehce točeného, humorného filmu jsem se příjemně bavil a některé scény i zapamatoval. Jednička byla jako napěchovaný kornout zmrzliny a myslel jsem že ta hromada se u druhého dílu už složí, ovšem přidajíce na jí dva kopečky ještě mírně povýšila a přinesla tomu nový rozměr ! John Cho jsem nikdy moc nemusel, ale sem prostě pasuje, dva naprosté protiklady brutálně se dostávající z přísně střeženého vězení přes nejrůznější nástrahy a to ani nemluvím a comebacku vyšinutého N. Patrick Harrise, který se ve filmu neměl původně objevit. Ne že by to bylo nějaké převratné dílo, ale za shlédnutí minimálně jednou až dvakrát stojí a určitě se dá zasmát. 3/5 ()

fars

Delate si prdel? Hned v uvodni scence abych byl svedkem Kumarova brutalniho prujmu, po onanii si napali davku sperma do ksichtu (WTF?!), a dalsi nechutnosti. Neni to vtipne sakra, proc podobne sracky lidi cpou do filmu? Nastesti Harold a Kumar nabidnou i par slusnejsich ftipku, ale ne zase moc, a taky je film docela dlouhy a pomaly. Aspon ze ten Neil Patrick Harris je za vsech okolnosti cool, jen diky nemu jsem to jeste prehoupl ze dvou * na tri. ()

WolfR

Zahulíme, uvidíme 2, skvěle navazuje na dobrý první díl. Dva huliči Harold a Kumar, se po dlouhé a bláznivé cestě do fastfoodu White Castle, vydávají tentokrát do Amsterdamu, kde je marihuana legální a také je tam nyní, Haroldova láska, Marie. Ovšem během letu je vyvolána v letadle panika díky tomu, že si jedna dáma myslí, že Harold a Kumar jsou teroristé. A tak jsou naši dva výtečníci zavřeni ve vězení. Ale né na dlouho. Po sérii událostí odtud unikají a začíná další zběsilá komediální jízda. Ovšem tentokrát naši dva sympatičtí, zhulení hrdinové unikají před zákonem a snaží se dostat do Amsterdamu. Znovu tedy zažíváme plno vtipných situací a gagů a poznáváme nové skvělé postavy. Dokonce se i vrátil skvělý a ujetý Neil Patrick Harris alias Neil Patrick Harris :-D. Mnohé vtípky jsou ještě vymakanější než v prvním dílu. Ovšem najdeme tu i pár trapných, až moc fekálních a nechutných situací, které mohly zůstat jen na papíře. Ve filmu, ovšem opět zvládne dobrá nálada a naše hlavní dvojka opět září. Trávy si taky užijí do sytosti a dokonce si ji i dají se samotným prezidentem USA :-D. Celý film je prostě sice slepenec vtipných scén, skoro až bez jakéhokoliv děje, ale jestli se chcete pouze dobře pobavit a zasmát, tak to docela funguje. Rozhodně nadprůměrná, příjemná komedie. Určitě stejně dobré a ujeté jako jednička. 3 hvězdy. ()

campix

Společně s prvním dílem a také začátkem série Scary Movie je i tento film pro mě takovou srdcovkou. Vím, že by se dali najít tuny kvalitnějších filmů, ale Harold a Kumar mě i ve svém druhém dobrodružství vždy spolehlivě rozesmějí a je naprosto jedno po kolikáté tento film uvidím. Dokáže mi spolehlivě zvednout náladu a jednou za čas se vždy rád podívám. Sice není Escape from Guantanamo Bay tak nahláškovaná jako první dobrodružství při hledání White Castlu, ale stále jde podle mě o výrazný nad průměr komediálního žánru. ()

wendelin9

Pokud chcete tenhle film brát vážně, tak se na něj raději ani nedívejte.. Ale pokud jste ve skvělé náladě a nejlépe s bandou přátel - vřele doporučuju... U ničeho se nenasmějete víc než u stupidní komedie, která sází na profláklé vtípky a gagy :)... ()

bartias

Není to zas až taková tragédie a Neil Patrick Harris coby obdivovaný Neil Patrick Harris je prostě AWESOME. Rádoby-vtipů zahrnujících vylučování tělesných tekutin je ale moc a hlášek, které jsou podobně zábavné jako ty z jedničky, naopak málo. ()

Medwídek

Úlet :) sice to není tak dobré jako první díl, ale i tak je to lepší než jakákoliv prdíci komedie nebo Muzikál ze střední. 3* ()

Rockwood

Dlouho jsem se rozhodoval, co tomuto filmu dám, ale čtyři body si to asi zaslouží. Zaslouží pochopitelně z mého pohledu. Viděl jsem první film, který se mi hodně líbil a docela nerad jsem slyšel o druhém, ale i tak sem se na to těšil. Trochu mě to zklamalo, co si budem povídat. Pokud jsem humor v prvním filmu označil jako přízemní, tak tenhle je hodně při zemi, možná už se zavrtává pod. No ale co, byly tam i chvíle, kdy jsem se nasmál. V jedničce těch chvílí bylo víc a nebyl jsem tolik znechucen... ale osudy Harolda a Kumara si ode mě zaslouží ty čtyři body. No a ještě nerad slyším o tom, že bude i trojka. ()