Danger Close: The Battle of Long Tan

• Austrálie Long Tan (pracovní název) (více)

Jižní Vietnam, pozdní odpoledne 18. srpna 1966 - tři a půl hodiny v lijáku, uprostřed bláta a roztříštěných stromů plantáže zvané Long Tan, se snaží major Harry Smith a jeho rozptýlená rota 108 mladých a většinou nezkušených australských a novozélandských vojáků bojovat o svůj život. V cestě jim stojí drtivá nepřátelská přesila jednotek Viet Congu a severního Vietnamu, která čítá přes 2000 mužů. Po vyčerpání munice, nárůstu obětí a obklíčení nepřítelem si každý člověk začne hledat svoji vlastní odpověď na to, jak triumfovat nad nejistou budoucností se ctí, slušností a odvahou. (Michnak)

Hollohlaway

Určitě musím pochválit neotřelou produkci a obsazení. Austrálie ve Vietnamském konfliktu je zajímavý úhel pohledu a určitě za originální ztvárnění si to zaslouží plus. Zbraně, organizace vojska, určitá vyhlášená nevázanost i ty jejich sranda klobouky. Akční část je pozoruhodně zábavná, byť to rozpočtem určitě neohromilo a v podstatě se to odehrává v jednom lese. Třeba dělostřelecká příprava a podpora vynikající. Ale postavy mě v podstatě ničím nezaujaly a herecky tady není moc co vypíchnout. Jinak je to celkem svěží a zábavná věc. ()

Maynard.

Enem kvůli Travisovi (hlavní viking) sem se mrknul na tenhle kousek, jo a taky kvůli tomu, že je to o Vietnamu, což až zas tolik filmů není... Tenhle nepřináší vůbec nic novýho, nic novýho sem se nedozvěděl, všecko už sem viděl nebo věděl :o). Prostě průměrnej válečnej film, kterej není ani kdoví jak dějově vymazlenej a taky není kdoví jak perfektně udělanej co se týče vizuálku. Přestřelky sou většinou nepřehledný a nedokáže to vzít za srdce. Asi jediný, co si budu pamatovat, tak práce dělostřelců, kluci do půl těla jen nabíjej pěkně z povzdálí děla a samotnej boj se jich moc netýká, i když sou vlastně ohromně důležití pro přežití. Fimmel - ještě nevím, esi je dobrej nebo špatnej herec, dejme mu ještě čas :o) ()

Strandmon

Hodně silné 4*. Dal bych slabších 5, ale takto mi to přijde lepší. Danger Close konečně přináší perfektní zmapování jedné z větších bitev ve Vietnamu. Po akční stránce nemám moc co vytknout, i když by mi asi nevadili trochu brutálnější scény. Příběhově hezky rozebrané. Ačkoliv jsou herci pro mě téměř neznámí, tak všichni zahráli dobře a k postavám si rychlé vytvoříte užší vztah a prožíváte film s nimi. Dlouho jsem neviděl takhle dobrou válečnou řežbu, takže za tento přírůstek jsem určitě rád. ()

Say

Bohužel to technicky nefunguje. Snaží se to být ačkové, ale spíš je to solidní béčko. Kamera žánru nesluší, světla připomínala spíš divadlo a dramaturgii chybí chemie. Pár záběrů totálně kazí přehnaný colorgrading a lokální úpravy (vrcholem je záběr na les, kdy polovina obrazu od horizontu nahoru je černobílá - to byl snad přehlédnutý omyl). ()

TheSpearCZ

Válečný snímek, kde skvadra Australanů bojuje proti velké přesile Vietnamců a přestože jde na první pohled znát, že nejde o velkou produkci, tak si myslím, že ten film nešel udělat lépe. Líbilo se mi, že se jde po kratším úvodu okamžitě na věc a končí se opravdu až na samém konci. Rozhodně potěšili všichni vojáci v hlavních i vedlejších rolích (zmínit musím výborného Travise Fimmela). Další povedenou věcí, kterou musím zmínit je důležitost dělostřelectva v tomto filmu, což se snad u 90% válečných filmů nevidí a zrovna na takovéhle detaily si potrpím. Do toho emocionální konec, který na mě rozhodně zafungoval. Jediné co můžu vytknout je gore, které tu bohužel vůbec nebylo a zrovna sem by dobře zapadlo. Každopádně se jedná o povedený snímek a pro fanoušky válečňáků povinnost. Slabší 4* ()

Flopik

Začiatok ma vyložene nebavil a bol pomalý, no ako náhle už došlo na stret tak akcia neprestala do konca. Herecky výborné Travisa mám rád od Vikingov. Natočené je to pekne a niektoré zábery stoja naozaj zato. Videl som už ale aj lepšie natočené bitky. Koniec za mňa málo dramatický. Celkovo som sa bavil a solídne 4* dám. ()

warrenur

Slusna rez. Paradny bol ten kontrast, ked s bliziacou sa bojovou vravou odlietala vo vrtulniku ta hudobna skupina. A hlavne, tento australsky kusok bol ovela hodnovernejsi a "pri zemi", ako vacsina toho hollywoodskeho braku za posledne roky. Na rychlo si vybavujem akurat 4och "zabiakov", ze v lese odolavaju stovkam dzihadistov a padaju z utesov a funguju dalej. Nazov som v hlave neudrzal..nebol dovod. ;) 65% ()

Rathalos

Vyborna akcna vojnova drama podla skutocnej udalosti z Vietnamu o boji 108 australskych a novozelandskych vojakov proti velkej presile severnych vietnamcov,hrozna predstava,co si tam museli prezit a aj smutna,bojove sceny,herci, prostredie i hudba boli uplne super,posobilo to realisticky a celkovo cely film na mna zaposobil pozitivne,nemam co vytknut,som spokojny...:-) ()

tomik99

Po „Chicagském tribunálu“ od Netflixu skvěle dokresluje dění a válku ve Vietnamu. Trochu jinak pojatý válečný film, který krásně ukazuje, jak mladí hoši byli posíláni do války bez nějakých větších zkušeností či pokročilého, vojenského výcviku. A prakticky kvůli čemu? Jen kvůli tomu, aby USA nevypadala špatně u ostatních globálních hráčů? Film se mimo to soustřeďuje na jednu bitvu, na jednu velkou přestřelku v džungli, kdy si vojáci prošli peklem. Líbil se mi důraz na autentičnost, hrůzostrašnost, na nedostatek munice a také skutečnosti, že každá promarněná střela se počítá. Zřejmě to nebude film pro každého a někomu může vadit klasická vojenská mluva, která se ne vždy úplně dobře poslouchá. Po filmech s Tomem Hanksem (např. „Greyhound“) jsem si už tak nějak zvykl, ale mám úplně plné pochopení pro ty, kterým můžou tyto obraty vadit. ()

netWoor

Hrát tam Mel Gibson, tak bych řek, že to je slabší dvojka od Údolí stínů, jen o pár kiláků a let dál. Jinak vlastně stejný ... ()

Idahou

Solidní řezba. Nevím proč tu někteří dávají nízké hodnocení, protože ačkoliv jsem sám náročnej divák, tak tenhle film splňuje přesně to co se od něj čeká - banda sympaťáků kosí hordy šikmookých nepřátel. Do toho suprově a poutavě vykreslený support, především v podobě dělostřelectva. Že šlo o nízkorozpočťák jsem se dozvěděl až z komentářů. Černý sestřáb sestřelen jsou asi lepší, ale ne zase o tolik a tenhle film mezi ně pěkně zapadá ()

BFG2000

Je to takové jiné, než většina válečných filmů. Žádné zbytečné dramatizování. Žádná přehnaná snaha, udělat z přírody vietnamské džungle peklo. Žádné extra brutální scény. Přesto je z celého filmu cítit bolest a zoufalost. Herecky super, i když Fimmel a Weber ostatní celkem válcují. Úvodní scéna bombardování, která představuje Fimmela, je TOP. Skvělá, byť nenápadná hudba, která začne hrát v pravý okamžik. Není tam žádná zbytečná vata. Počáteční chvilkové uvedení do situace, rozehrání karet a bitva je tu. Film určitě stojí za shlédnutí. Kdo viděl We Were Soldiers. Jde prakticky o stejný koncept filmu, jen bez patosu, politiky, zdlouhavého úvodu, bez boha. Možná prostější, přímější, jednoduší, a tím i čistější. ()

Hemlock

Konečně snímek o Vietnamu, který postrádá tu typickou oslavu americké dokonalosti. Australané to pojali jednoduše, bez zbytečného vykrucování a to se mi na Danger Close líbilo nejvíc. Navíc to byly pořádně syrové jatka, kterým velel v hlavní roli majora skvělý Travis Fimmel. Rovněž musím ocenit i prostor, který ve filmu dostalo podpůrné dělostřelectvo - ty zpomalené záběry byly fakt pecka, takže tento né moc známý film si rozhodně čtverec zaslouží. ()

helrohir

Tento film má svoje muchy, a možno chce byť niečím na čo nemá, keďže v podstate ide o béčko, ale pohľad na dosť opomínanú účasť protinožcov vo vietnamskej vojne, spracovanú formu intenzívneho akčného vojnového filmu ma určite nenechal chladným. Akčné scény sú spracované na úrovni, hoci postupom času sa stavajú trochu monotónnymi, keďže prakticky celý film sa odohráva na jednom mieste a v jednej polohe - v lesíku v polohe ležmo. Záver prinesie aj trocha napätia a emócií. V hereckej zostave je aj pár známych mien, ale väčšinou je tu partia neznámych mladých hercov, ku ktorým sa nejak nedá vytvoriť vzťah. Avšak podľa mňa ide o nadpriemer a fanúšikom vojnových filmov odporúčam. 70%. ()

johnsnow

Vydarený austrálsky počin. Akcia je dobrá, herecké výkony fajn ale nič zapamätaniahodné. Ragnar z počiatku debil ale postupne sa poľudšťuje. A záver smutný a silný. ()

Mykhaluu

Nevím, jestli je normální v Armádě Austrálie, že neposlouchají rozkazy kapitáni, majoři i plukovníci, ale napínavý film to byl solidně. Ten chlápek z Vikingů je sice divný zjev, ale jinak vypadalo vše civlně realisticky, žádné superhrdinské přepálenosti... ()