Do malého městečka v Utahu se po srážce s meteoritem zřítila americká vojenská družice. Na svých panelech nese zhoubný virus, který během krátké doby usmrtí většinu obyvatel. Záhadným způsobem se podaří přežít pouze malému kojenci a starému alkoholikovi. Vláda okamžitě vyhlásí stav ohrožení a celá oblast je neprodyšně uzavřena. Tým mikrobiologů se v podzemní laboratoři uprostřed nevadské pouště snaží najít lék proti patogenu s kódovým označením Andromeda. Přes veškerá bezpečnostní opatření virus z laboratoře unikne a rychle se šíří do zabydlených oblastí. Začíná dramatický souboj s časem. Ať je Andromeda cokoli, zabíjí skutečně rychle, a pokud se ji nepodaří zastavit, je život na Zemi odsouzen k záhubě.
Nová adaptace stejnojmenné novely Michaela Crichtona, tentokrát zasazená do současnosti. (oficiální text distributora)

gizi

V podstatě se přesně ztotožňuji s tím, co napsal v hodnocení canakja. Rozdíl je v pohledu na věc. Shlédl jsem první díl 23.1.11 - je sice vidět levnější produkce, ale děj je zajímavý a poutavý. Druhý díl 24.1.11 - postupně se z toho stává hodně přehnaný slepenec, jako obvykle Amíci neznají rozumnou míru. První díl 75%, druhý osciluje mezi 65% a odpadem, celkově těžko hodnotit - dalo se na to koukat, ale nikdy více. 70% a 3*. Náhodou jsem četl nedávno knihu a ta mě taky dost zklamala svým přehnaným závěrem, i když ve srovnání s filmem podstatně snesitelnějším. ()

Pixu

Na televizní film až nezvykle dobrý. Scénáři a režii se poměrně daří vyhýbat se tradičním televizním problémům i když ne zcela dokonale. Ale bezesporu jde o televizní špičku. I triky nejsou vůbec špatné. Zkrátka není to film který by byl v jakékoli své části úžasný ale je více než snesitelný bez hluchých míst. Takže můžu s klidem dát 70% ()

Radous04

Akčnější než předchůdce ze 70tých let, efekty občas nic moc, ale na televizní produkci super kousek! A občas to i odpovídalo knižní předloze, kterou miluju! ;-) ()

Lollaa

Na TV film to není špatný, trochu moc dlouhé a vláčné, ale kro to vydrží nemůže být vyloženě zklamán. Pro lidi jako já, co nečtou knihy se to dá pozřít. ()

Chlo0opek

Strašně dlouhé a strašně nezáživné. Celkově v podstatě o ničem, trikově také chabé. I na ten televizní film to bylo zkrátka slabé. ()

kolotroch

Z určitého pohľadu zaujímavé spracovanie skvelej Crichtonovej predlohy, z iného pohľadu typická americká sračka, ktorá má ohúriť dnešného diváka. Je mi jasné, že natočiť film presne podľa knižnej predlohy je vcelku zložité, no zaujať konzumného diváka filmovou kópiou Crichtonovej Andromedy by neuspelo. Čo z toho, keby to bolo presne ako v knihe... taký dej už dnes zaujme len menšinu... a preto tam bolo potrebné zapasovať politiku, na nervy lezúce napätie typu "stihol to v poslednej chvíli", typický americký patriotizmus a samozrejme niečo "iné" a teda napr. gaya, aby sme celému svetu nasilu ukázali, že sme si všetci rovní... no v konečnom dôsledku pre mňa osobne sklamanie. Nedotiahnuté myšlienky a kopec drístov rôzneho druhu zavŕšených vystavením pokusného makaka andromede. Prečo o tom píšem? Pretože makaka hrala malpa.. len v titulkách na to zabudli :). Dávam tri hviezdičky, ale veľmi, veľmi slabé :). ()

Marčus

Celkem podařená věcička. Asi by nebylo úplně korektní hledat podivnosti, kterých není málo, takže jenom procenta. 75 % ()

Regig

´´ I to nejmenší může být pro nás důležité, proto je lepší vše chránit a nechat žít. Protože nikdo neví co a kdy pro změnu zachrání náš vlastní život. ´´ Velmi poučný a napínaví celovečerní sci-fi film. ()

old_school

Zřejmě brilantní literární předloha: Michael Crichton, The Andromeda Strain, 1969. Poprvé zfilmovaná 1971. Tento remake natočený o 37 let později(!) přináší krásné úletové hlášky: "Je to osm BAJTů a to je jedno písmeno..." (chyba překladu???). ///Vědec sledující cosi v mikroskopu: "Vidím molekuly síry" /// Film je v podstatě propagací alkoholu (jediný dospělý, který přežil biologickou katastrofu své obce, přežil výhradně proto, že pil), lehkých drog (statečný novinář, který vše odhalí by byl bez dívky hulící trávu zcela ztracen) a fullerenů (ty mrchy mohou za všechno špatné, až na konci se ukáže, že zcela tomu tak není). Zvláštní ocenění pro herce hrající vědecký tým: Zahrát "vědecké snažení" a nesmát se u toho, to každý nedá. Akce 90%, paralelní prolínající se děje zvyšující napětí 95%, logika děje 30%, délka filmu 25%, herecké výkony 30%. Souhrn: Po 650 km za volantem ideální program na večer. ()

Honey007

zajímavá myšlenka i filmová předloha, Salomonovi se nedá upřít originální zpracování a odklon od přehnané "vědeckosti" prvního filmového zpracování, ale to je asi tak vše. Začátek vypadá velmi slibně, posloupně, logicky, ale druhá polovina je prostě příliš plná nepříliš duchaplných dialogů, nesmyslných myšlenkových pochodů a celkově zbytečně vyhrocených situací, jakoby samotná zkáza lidstva nestačila. Málo uvěřitelné, místy nudné, otravné nelogismy a celkově nedotažené. 30% ()

Achylos

Již jsem si několikráte všiml, že někdy uživatelé dávají ze srandy 5*. Např. u snímku Sharknádo. U tohoto snímku se, ale musí jednat o masovou srandu, jinak si 66% nedokáži vysvětlit. ()

Indominus

Komorní film z let sedmdesátých dokonale vystihl stísněnost a sterilitu tehdejší vědy. Tohle se nepovedlo a bylo to zbytečně dlouhé. Ani charaktery neodpovídali předloze. ()

Mac._

Není to úplně špatná adaptace Crichtonovy klasiky, a nemít srovnání s verzí z roku 1971, možná by dostala o hvězdičku víc. Takhle ale musím říct, že překombinovaný příběh a vedlejší, přidané dějové linky atmosféře spíše uškodily. Ale i tak se na to dalo dívat, i když modernizace příběh přiblížila na rovinu k stovkám jiných akčních hloupostí, jimiž nás televize a kina bombardují jak na běžícím páse. ()

vanislav

Film mi tak nějak nesedl. Je to asi dáno tím, že jsem ho hodně porovnával s knižní předlohou. Kde nám Chrichton v knížce předkládá nádherný vědecký výklad, film se více věnuje vztahům a lidem. Každopádně film dopadl lépe, než pokus natočit Pojídače mrtvol od stejného autora. ()