Do malého městečka v Utahu se po srážce s meteoritem zřítila americká vojenská družice. Na svých panelech nese zhoubný virus, který během krátké doby usmrtí většinu obyvatel. Záhadným způsobem se podaří přežít pouze malému kojenci a starému alkoholikovi. Vláda okamžitě vyhlásí stav ohrožení a celá oblast je neprodyšně uzavřena. Tým mikrobiologů se v podzemní laboratoři uprostřed nevadské pouště snaží najít lék proti patogenu s kódovým označením Andromeda. Přes veškerá bezpečnostní opatření virus z laboratoře unikne a rychle se šíří do zabydlených oblastí. Začíná dramatický souboj s časem. Ať je Andromeda cokoli, zabíjí skutečně rychle, a pokud se ji nepodaří zastavit, je život na Zemi odsouzen k záhubě.
Nová adaptace stejnojmenné novely Michaela Crichtona, tentokrát zasazená do současnosti. (oficiální text distributora)

Aiax

Naprostá bomba a absolutní nutnost pro všechny fandy sci-fi thrillerů. Kritika, která rozmázla nedovivinuté charaktery, pahýlovité vedlejší dějové linie a ne zrovna strhující herectví, nás scifisty vůbec nemusí trápit, protože nová adaptace slavné Crichtonovy pandemiády má všechno, co je pro nás důležité, a to ve vrchovatém množství - skvělé vizuální i jiné zpracování, hlavní zápletku, která vyžaduje od diváka IQ vyšší než 70 a obecně uvěřitelné (v rámci žánru) reálie, kvůli kterým nemá člověk chuť pověsit tvůrce za koule do průvanu za to, že z něj dělají debila. Potěšilo mě, že se scénáristé nesnažili přilípnout na konec nějaké nejapné vysvětlení původu Andromedy a nechali tenhle problém otevřený. Spoustě z nás tak umožnili to, co máme ze všeho nejradši - zapojit svou fantazii. Bravo pro Michaela Solomona, spasitele inteligentních diváků tonoucích v nedohledném oceánu televizní mrvy. ()

reqiuem

velice dobře odvedená práce v podání Mikaela Salomona a i když jsem literární předlohu nečetl, tak mi tam pořád něco chybělo a možná, že tam i něco přebejvalo, jako třebas zbytečně moc rozpitvaná "politická" šaráda, která to občas všechno solidně a podle mě opravdu zbytečně celý zkomplikovala, ale pro fanoušky žánru víc než povinost, prt u některých scén jsem si pomlaskával blahem.. ()

Dubro

Napriek tomu, že som knihu Kmeň Andromeda prečítal naozaj veľmi dávno (asi v čase , keď sa začínalo ťažiť hnedé uhlie), som presvedčený , že v nej nebola tá pasáž, kde sa z nadpriemerne inteligentných vedcov stáva tlupa hrdinov z béčkových filmov a kde nasledujúci cirkus pokazí inak vynikajúci TV film. V čase 2 hodiny 35 minút a 11 sekúnd to Salomon dosť prevaril a keby som to tušil, tak to vypnem a záver si prečítam na druhý deň v novinách. ()

fmash

Z předlohy už si pamatuji jenom dezinfekci při vstupu do tajné laboratoře, která obnášela mimo jiné bleskové spálení povrchové vrstvy kůže, aby se předešlo kontaminaci. Jinak jsem neměl pocit, že by to byla nějaká zvláštní bída, ale kolik mi taky tenkrát bylo, že... Film je ovšem pěkná srajda, jakkoli chvílemi vypadá docela nadějně. Trochu provokativně se tam skoro všichni chovají jako najatí debilové a svět má zachránit partička pěti vědců zavřená bez podpory v laboratoři, ale co už. Nebudu se nimrat v prvoplánových poselstvích, za to ten film prostě nestojí, ale sluší se říct, že poslední zhruba třetina nepochopitelně přepálené stopáže už svojí pitomostí překračovala všechny meze. ()

GILLWANDER

Slušná zbytočnosť s fajn knižnou predlohou, s pár solídnými scénamy a s dĺžkou, ktorá naštve. 180 minút prešlo pomerne rýchlo, nesťažujem si, ale tie dve hodiny a nejaké tie minúty by sa hodili na iné projekcie, ktoré by dopadli oveľa sľubnejšie ako sfilmovaný knižný nepodarok. Ale aspoň to nevyzeralo ako paródia na nejakého super-vírus mutanta, ktorý sa chystá vyhladiť ľudstvo. I keď to zo začiatku možno trochu vyzeralo. Nebudem sa už ďalej rozpisovať, priemer, nič hollywoodského, žiadny wow movie ani herecky dobre obsadený. 50% ()

maverick10

Na TV film - tam byla videt velka financni pomoc bratri Scottu. No popravde jsem cekal vetsi sragoru, mile me to prekvapilo, jak to tak byva kdyz date na ocekavani. Nevidel jsem sice puvodni film, ale s cim uz me novodoby ruzovy Hollywood stve, je naprosta nerealnost prostredi, predevsim ve vedecke spolecnosti. Opravdu tezko uverit ze predni vedecti mozci jsou jak vystrizeni z Merlose place. Jako by byl problem vekovy prumer trochu zvysit, vzdyt Hollywood se pysni spoustou pohlednych a charizmatickych padesatniku, kteri nekoukaji toliko na honorare. A jelikoz se jedna o globalni problem osazenstvo je namichano pekne z celeho sveta. Nicmene nuda to rozhodne neni a porad se neco deje, dokonce se ani tolik neplytva lacinym sentimentem a to budis tvurcum k dobru ()

Joe321

Hodně solidní záležitost a zajímavý příběh, který mě chytil. Herci jsou dobří a tempo filmu si taky kvalitně stojí, nenudil jsem se. Povedená byla hudba, což je na televizní záležitost taky ojedinělé. Finální vypořádání mi přišlo ale trošku slabší a levné. Za to uplný konec před titulkama byl náležitě mrazivý. Příjemné lehčí sci-fíčko. -"What's that number?" ()

kombajn

Moje první pořádné scifi co jsem kdy četl, byla právě tato kniha. Je to už dost let zpátky, ale myslím, že se s ní tvůrci poprali nadprůměrně dobře. Kniha sice zůstane dokonalejším produktem, ale má to spád a na TV tvorbu je to nečekaně dobrý počin (konec je pravda trošku přepálený a škoda že film neumožňuje vidět do mozku Dr. Stonea, jak to bylo v knize)... ()

Martin741 odpad!

Lacny TV film s vatovo planymi dialogmi /jednicka z roku 1971 je o niekolko pater vyssie/, ktore su navyse dokonale skopirovane z originalu z roku 1971. Tempo tu nie je ziadne, ani jeden lepsi okamih : 0 % ()

O´Neill

Na to, že se jedná pouze o Direct to DVD záležitost, to opravdu nebylo špatné. Vydržet tři hodiny u TV filmu bez toho, aniž by se člověk nějak nudil už něco znamená. Efekty byly na svou třídu (D2DVD) velice dobré, a filmu to celkově dodávalo "uvěřitelnější" atmosféru. Hudba byla rovněž dobře zvolena, a u hereckých výkonu se nedá říct, že byly špatné. Zkrátka průměrná záležitost mezi filmy, které jdou do kin, a perfektní mezi Direct to DVD. ()

pakobylka

Původní film z roku 1971 byl daleko víc o lidských možnostech v oblasti vědy a výzkumu a ve své době ohromoval komplexem špičkově vybavených laboratoří. Tahle verze zasazená do současnosti je daleko akčnější, ale to vůbec neznamená, že je lepší. S ubíhajícími minutami je čím dál víc patrná "televiznost" zpracování a druhý díl je tudíž výrazně horší. Některé jeho dramatické scény se nedají brát moc vážně - a korunu všemu nasadí cihlově červená barva, která putuje krajinou patrně jako názorná ukázka zasažených oblastí pro nadměrně tupé diváky ... :-) ()

Martrix

Co se pointy týče, občas to bylo jako kdyby jste se dívali okýnkem do pračky a snažili se zahlédnout červenou ponožku. Ale zábava to byla a jistě je třeba ocenit, že film se stopáží 180 minut nenudí a po celou dobu udrží pozornost diváka. Chvílemi se Andromeda jeví jako klasický epidemiline film, potom jako čisté sci-fi a pak zase jako jeden z mnoha konspiračních filmů... . A to celé se točí v klasickém schématu, kde nemůže chybět šťouravý reportér, pár geniálních vědců, zlí hoši z armády a vlády a v neposlední řadě také president USA. Ti všichni tam byli a chovali se přesně tak, jak jsou amíci naprogramovaní. Díky produkci bratrů Scottů, jsou všechny vojenské scény a triky na velmi dobré úrovni(další příležitost ukázat, že USA jsou v technologiích několik světelných let před zbytkem světa). Co se herců týká, tak nebylo až tak moc co hrát, takže nikdo nevyčnívá. Vědci, vojáci, politici... . Celkový dojem je, že jde o zručně zvládnutý film, který ovšem nedosahuje úrovně Andromedy z roku 1971, natož pak knižní předloze. Přesto je to v rámci žánru nadprůměr. ()

Juto

Vo filme je veľa postáv a naozaj sa im snažia dodať hĺbku. Je to len mierna nevýhoda, pretože je tu toľko príbehov a nemajú čas na rozvinutie žiadneho z týchto vedľajších príbehov, pretože toľko času musia stráviť poskytnutím hlavného príbehu, ktorým je vírus. Napriek tomu dej plynie dobrým tempom a nikdy nemáte pocit, že sa vlečie. Veľká časť filmu sa odohráva pod zemou v ich vedeckom areáli, ale napätie je stále plné sily, pretože to vyvažujú scénami z povrchu a infikovanej oblasti a vládou, ktorá sa s tým snaží vysporiadať. Skombinujte politický triler so sci-fi chorobou a vznikne veľmi zábavný film, ktorý nie je perfektný, ale určite sa počíta ako jeden z najlepších zábavnejších televíznych filmov. 6/10 ()

Rm.

Velmi povedená adaptace, která se za sebe nemusí vůbec stydět. Tato mini-série (2 díly - každý 90 minut) mě navzdory své délce ani chvíli nenudila. Bohužel místy mírně pokulhává scénář, ale i tak dávám slabších 5*. ()

okkac

Knihu jsem nečetl, ale viděl jsem originál, který byl ale patrně věrnou adaptací a po vstupu do Wildfire komplexu se zněj už skoro vůbec nevylezlo. Zde přibylo o dost více postav a s nimi i děje a akce. Z komplexu skáčeme ven celkem často, takže tempo se udržuje více, než v originálu. Rovněž je zde vysvětlen původ Andromedy a více následků jejího účinku. Netroufám si tvrdit, která adaptace je lepší. Hodnotím obě stejně, protože je vlastně každá jiná a vyplatí se tak shlédnout obě. ()

Radiq

Kdysi jsem knihu četl, ale nepřišla mi vůbec tak sci-fi, jak tenhle film. Tady byla sci-fi už i ta laboratoř pod zemí (dotykové displeje, mluvící a rozumící počítače, roboty atd.). Za celej film jsem ocenil hlavně vstup do téhle laboratoře ve zpomalenejch záběrech, to bylo ale asi tak jediný. Jinak byl film v podstatě taková televizní sračka, jak nějakej Walker, Texas Ranger. ()