Do malého městečka v Utahu se po srážce s meteoritem zřítila americká vojenská družice. Na svých panelech nese zhoubný virus, který během krátké doby usmrtí většinu obyvatel. Záhadným způsobem se podaří přežít pouze malému kojenci a starému alkoholikovi. Vláda okamžitě vyhlásí stav ohrožení a celá oblast je neprodyšně uzavřena. Tým mikrobiologů se v podzemní laboratoři uprostřed nevadské pouště snaží najít lék proti patogenu s kódovým označením Andromeda. Přes veškerá bezpečnostní opatření virus z laboratoře unikne a rychle se šíří do zabydlených oblastí. Začíná dramatický souboj s časem. Ať je Andromeda cokoli, zabíjí skutečně rychle, a pokud se ji nepodaří zastavit, je život na Zemi odsouzen k záhubě.
Nová adaptace stejnojmenné novely Michaela Crichtona, tentokrát zasazená do současnosti. (oficiální text distributora)

DavidWebb

Kmeň Andromeda sa v žánri katastrofických TV produkcií vyníma ako jednooký kráľ medzi slepými. Aj keď UNIVERSAL točí televízne filmy? No ništ, úprimne, ja sa na podobné srandy pozerám celkom rád pretože niektoré z nich sú tak sračkové až sú vlastne zábavné. V tomto prípade chýbalo naozaj málo nato, aby sa z Andromedy stal jak sa vraví "nárez". Chyba nie je v scenári alebo réžii ale v dosť veľkej nevyváženosti hereckých výkonov a vlastného spracovania - prostriedky vynaložené na zobrazenie vojenskej techniky, vrtuľníkov a laboratórií sú v dosť veľkom rozpore s nepodarenými CGI vtákmi a sračkovým "postupom" vírusu krajinou. Odhliadnuc od toho sa jedná o celkom sympatický pokus povýšiť TV produkciu na výživnejší filmový zážitok a podobným námetom vrátiť trochu dôstojnosti. ()

courage

Usudzujuc podla prveho dielu je to velmi podareny TV scifi film a dobre sa vyvijajucim dejom. Uvidime co povie druha polovica. Je to pekne natocene, CGI je tiez fajn, scenar je uz trosku horsi ale zachrauju to v pohode herci a cliffhanger nakonci prveho dielu je fakt super. ()

_-0-_

Jako obvykle pociťuji zklamání nad filmovým zpracováním oblíbené knihy. Tenký Crichtonův svazek je nabitý přesně dávkovaným napětím s přirozenou gradací až do konce, u hodnoceného TV filmu se v druhém dílu zvrátí gradace do degradace. Jak se již stalo zvykem, tak byla předloha "aktualisována", zasazena do rámce současnosti a nakonec doplněna o SCI-FI prvek - tedy o motiv časové smyčky, který je natolik nelogický a nablble zpracovaný, že bych tvůrcům utrhl uši. Jako vždy je většina kladných komentářů psána těmi, kteří neměli možnost číst literární předlohu... Divák toho pravděpodobně snese víc než čtenář... ()

Mes-siah

Viem ake je ťažké natočit kvalitný sci-fi film. Lebo nieje normalne kolko sci-fi filmov stojí ja "starú bačkoru". Tak preto sa tento film, vyníma v tomto žanry. Takých viac. Za 4* ()

Něrpa

Po druhé projekci musím zvednout hodnocení. Za celé tři hodiny jsem se nenudil a odpustím i levnější triky, protože o nich ten film není. Na rozdíl od filmu z roku 1971, je tu víc vykreslen i děj mimo laboratoř. Jen víc takových filmů, protože dobré a napínavé sci-fi, aby dnes jeden pohledal. ()

Jaromír

Pěkné sci-fi, dá se na něj koukat a délka rozhodně nevadí, spíš prospívá. Co mi občas ale vadilo byla přílišná vykonstruovanost a nelogičnost (rychlost "červenání" krajiny, či padající věci v reaktoru). Kdyby na těhle drobnostech zapracovali (plus v závěru jsem nevěřil hercům), tak se jedná o velice dobrý film. Lepší film na podobné téma je rozhodně Resident Evil. ()

ab.dul

Sci-fi akorát pro mě. Žádný komplikovaný děj. Napínavý snímek, který stojí za shlédnutí. Neznámý vir je zničen, ale vždy se najde někdo, kdo má jiný názor k ochraně země a musí uchovat alespoň vzorek. Ale co, je to ve vesmíru přece :-P ()

Arccos

Nemůžu nesrovnávat. První filmová adaptace předlohy byla krystalickou technickou sci-fi a měla lepší atmosféru. Zde, protože v dnešní době by něco takového už asi nebylo komerčně dostatečně cool, se nalepilo několik dalších dějových linek a motivů. Podle mého názoru vesměs zbytečných až naivních, skutečně na úrovní televizní tvorby. Bez srovnávání ovšem film celkem neurazí. ()

Křepi

Knihu jsem četl, předchozí film jsem viděl. Naštěstí hodně dávno, takže jsem si skoro nic nepamatoval, narozdíl od rodičů. ()

Pharlap

Slušná knižní adaptace, námět byl tedy kvalitní, napínavý.. U mne ztratil film hvězdičky tím, že se režie snažila narvat do filmu opět trapná klišé a pathos.. Škoda. Na TV film super našláplý, originální, "rejža" mohl být klidně odvážnější.. protože chvílemi mi to začalo připomínat německou produkci alá Kobra 11. ()

macetoma

Na TV film dobré. Stopáž stráááášně dlouhá, klidně to mohli nastříhat i na seriál (jestli to dokonce neudělali, nevím...) Herci průměrní. "Počítačové" barvení krajiny a řeky na červeno/oranžovo mne spíš rozesmálo, než vyděsilo. Dávám 3 hvězdy. ()

nula87

Průměrné sci-fi ve viditelně televizním kabátě. Ve druhé polovině to bohužel nestačí ani na ty 3 průlměrné hvězdy, protože se objeví zásadní nesmysly (šíření andromedy po poušti a řece,novinář a zkouřená holka v pohodě vyzrajou na ozbrojené vojáky, neprůchozí patra komplexu jsou najednou průchodná *- stačí vyrazit jakýsi poklop, atd. ), takže nakonec to skončí jako naprostá zbytečnost...45% ()

Leonora

Esenciální korektfašismus v praxi. Vražte tam černocha, vražte tam Asiata, vražte tam přesnej poměr ženských a hlavně tam vražte silnej ekologickej apel. Bylo to až trapně okaté. Nicméně oproti předloze a zfilmování ze 71. tam aspoň nacpali i něco záživného. Trochu napětí, trochu mysteriózna, charaktery postav, lehký náznak romance... takže to v důsledku bylo paradoxně mnohem stravitelnější, i když pořád béčkové. Klidně si mohli odpustit tu vedlejší dějovou linii, protože si to opravdu nezaslouží tři hodiny něčího času. Tak hodina a čtvrt, jak se na obdobnou sortu sluší a patří, by bylo akorát. ()

Mamlas

Dost to připomínalo kanadské vykecávací "katastrofické" filmy, mohlo to být o 2 hodiny kratší a o nějaké "triky" se raději neměli pokoušet. (12%) ()

dražis

Je pravda, že se na tenhle kousek musíme opravdu dívat jako na tv film, jinak by to dopadlo špatně. V rámci tv produkce je to lehce nadprůměrné scifi, ikdyž s velmi špatnými triky, které mě občas přinutili k smíchu, natož pak dialogy a střich. Ten byl hlavně ze začátku fakt šílenej. Co se týče vlastního děje je v něm spoustu chyb a mezer. Nebyl ničím překvapujícím, a tak vše až lehounce nahrávalo vědcům lacině do karet, že nebylo od začatku pochyp, jak to všechno dopadne.K hlavnímu příběhu byli přilepeny další dva vedlejší, které byli naprosto zbytečné a vůbec sem nechápal jejich význam, tedy až na to, že film potřeboval prodloužit. Abych to všechno nezprudil, musím říct, že prostředí laboratoře se mi líbílo, i když komunikace s počítačem byla trošičku a la Star trek. Takže jako tv filmu tomu dávám 3*. ()

Biggles

O hodne lepsi nez puvodni film ze 70desatych let. Delka je opravdu uctyhodna, nicmene film nenudi. Na to jake shity se ted v oblasti sci-fi delaji, tak je to uplne super :) ()