Do malého městečka v Utahu se po srážce s meteoritem zřítila americká vojenská družice. Na svých panelech nese zhoubný virus, který během krátké doby usmrtí většinu obyvatel. Záhadným způsobem se podaří přežít pouze malému kojenci a starému alkoholikovi. Vláda okamžitě vyhlásí stav ohrožení a celá oblast je neprodyšně uzavřena. Tým mikrobiologů se v podzemní laboratoři uprostřed nevadské pouště snaží najít lék proti patogenu s kódovým označením Andromeda. Přes veškerá bezpečnostní opatření virus z laboratoře unikne a rychle se šíří do zabydlených oblastí. Začíná dramatický souboj s časem. Ať je Andromeda cokoli, zabíjí skutečně rychle, a pokud se ji nepodaří zastavit, je život na Zemi odsouzen k záhubě.
Nová adaptace stejnojmenné novely Michaela Crichtona, tentokrát zasazená do současnosti. (oficiální text distributora)

_ksilt

Četl jsem kdysi knížku, viděl jsem původní filmové zpracování a na tenhle remake jsem se i těšil, ovšem už na konci prvního dílu jsem tušil, že je něco v nepořádku. Scéna ve stíhačce mě nijak nešokovala, byla očekávaná, ale proč tak tak brzy ve vyprávění příběhu ? Pak to přišlo, ve druhém díle, který jsem viděl asi s odstupem týdne jsem zjistil, že si tvůrci něco přidali navíc a uměle prodloužili stopáž filmu. Škoda, nemusela z toho být nakonec taková slátanina ve které sem se celkem zamotal. Od bratří Scottů bych tedy čekal víc. ()

Cement73

Kedze som original nevidel a ani kniznu predlohu nepoznam, mozem hodnitit priamo. Mne sa Andromeda velmi pacila. V napati som sledoval ako skupinka vedcov pomalicky odhaluje tajomstva mimozemskeho virusu... Niekolko pomimo iducich motivov celkom nenasilne doplnalo hlavny pribeh, takze nuda nebola. ()

Zombi

Po dlouhé době dobrá scifárna, už jsem se bál že se nic takového dneska netočí. Ano, přibylo dějových linek, ale dle mého nejsou na závadu, atmosféra je perfektní, scény vražedného amoku jsou nekompromisní a nepříjemné, což bych od televizního snímku nečekal, rodiné vztahy a vlastenectví se tu řeší minimálně, což je na současný snímek taky co říct. Herci jsou v pohodě a triky, na televizní produkci, také. ()

Dragonlanc

Nakoľko vlastním a veľmi dobre poznám knižnú predlohu a aj prvú adaptáciu tohto románu Michaela Crichtona nedá mi a musím porovnávať. Pôvodná verzia zo 70. rokov bola v svojom čase bombou čo do techniky spracovania o čom slúžia aj ocenenie. Pomerne verne sa pridržiava knižnej predlohy, aj keď sú niektoré menej významné epizódy vynechané (objavili sa v novom spracovaní). Film v čase, keď 99 percent ľudí v živote nepočulo slovo počítač, software a podobne a keď reálne počítače zaberali priestory veľké ako telocvičňa a vedelo s nimi pracovať len niekoľko sto vyvolených na svete, načrtol a opísal obrovské možnosti výpočtovej techniky, na čo sme vtedy pozerali s otvorenými ústami a vtedy to bolo skutočné "Sci-Fi". Dnes sa tomu zasmejú aj malé 5-ročné deti, lebo je to pre všetkých samozrejmosťou. Nová verzia sa v prvej polovici pridŕža knižnej predlohy a sú tam doplnené aj scény, ktoré v prvej verzii filmu neboli (napr. tá ako šialený policajt v motoreste postrieľa všetkých hostí a potom si strelí guľku do hlavy, alebo rozpadajúce sa gumenné časti na vojenskej stíhačke) ale v druhej časti scenáristi začali úplne zbytočne pridávať typické hollywoodské klišé, čím zbytočne film natiahli a znehodnotili. Prvej polovici by som dal 4*, ale druhá sa nebezpečne blížila k odpadu. Podľa mňa úplne zbytočne do toho primiešali čierne diery, útok mimozemšťanov, resp. pomoc z budúcnosti, zlých zločineckých generálov a plukovníkov, hrdinských a neohrozených novinárskych gerojov (s takých je mi na vracanie), ktorý obetujú všetko v mene pravdy (prdlajs - za prachy na drogy), strieľanie všetkých svedkov atď. Film evidentne sponzorovali z Greenpeace alebo podobnej organizácie zelených hláv, lebo nakoniec sa všetko zvrhlo na to, že za vznik virusu Andromeda a vyhubenie celého ľudstva môže amerických prezident, lebo chcel aby sa na morskom dne ťažil mangán, pričom by pri tom mohli byť ohrozené určité podmorské baktérie. (Len pre bližšie informovanie, podľa prírodovedcov každý deň zanikajú na svete desaťtisíce druhov nižších živočíchov a nové zase vznikajú). ()

sona123

Zatím hodnoceno po prvním díle, se znalostí originálu (filmového): oproti starší verzi je to malounko drastičtější, ale jinak se tvůrci drží toho, co tu už bylo a tak je to docela nuda - remake nic nového nepřináší (kromě Kima, kterého člověk rád po dlouhé době vidí - tak dlouho jsme se setkávali na tajemném ostrově...) a napětí je tu možná i slabší, oproti staršímu bráškovi. Uvidíme, jak se nám pánové vytáhnou ve druhém díle. Po druhém díle: na můj vkus moc složité, i když asi o krapet zajímavější, než část první. ()

Yardie

Lepších 60%. Na TV film to nebylo vůbec špatné. Velice zajímavý námět a působilo to i uvěřitelně. Byly i chvilky napětí, i když jich mohlo být i více. Příběh byl protnutý konspirací, podvody a zkoumáním a vše se celkem dobře doplňovalo. Kdyby bylo trochu více peněz, mohlo to být hodně dobré. Ale ten závěr si mohli tvůrci odpustit. V podstatě celé se to odehrává na nějaké kolektivní rovině a na konci to přejde do one man show. To se tam moc nehodilo. Ale jinak se mi to líbilo. Howgh! ()

JM87

Dost zajímavý, upřímně se divím, že mě ty 3 hodiny bavily, ale mělo to něco do sebe. Nešlo o holý nesmysly, vše se dalo podložit a podobně. Přesně jak mám rád, scifi v realitě, věc která se muže klidně stát. Sice tam občas pokulhávala akce a člověk čekal kdy tam bude nějakej dějovej vrchol, kterej podle mě nepřišel, ale bylo to ok, dávám s usměvem 3 a půl hvězdičky. ()

bolan

Na to, že to byl TV film, tak to nebylo zrovna špatné. Kdyby to někdo trochu pošteloval, mohl by z toho být poměrně seriózní filmík. ()

Dogmeat

Viděl jsem ne tak dávno původní film a přišlo mi, že má mnohem lepší atmosféru (i přes dnes už tragicky zastaralé triky). ()

jorgus

je jedno ze to bylo televizni a televizni triky..je jedno ze to trvalo tri hodiny..ale neni jedno spousta logickych der a berlicek..viz slozite vysvetlovany system podzemnich chodeb ktere jsou hermeticky od sebe oddeleny a ono staci nakonec vzit hasici pristroj..a dalo by se pokracovat..bohuzel, kazilo to film:) ()

artas

Až na niektoré animácie ktoré naozaj vypadali veľmi televízne hodnotím tento film veľmi pozitívne. Spokojnosť za 4* a napriek tomu že sa to niektorým nepáčilo oceňujem aj červiu dieru aj tu porciu trileru. "To že si paranoidný ešte neznamená, že po tebe neidú..." ()

KoleckoR

Skvělé dílo Micheala Crichtona je velmi nezdařile pokrouceno v tomto remaku. Film je prošpikován typickými americkými pózami a mluvou. Děj je až okatě změněn pro větší atraktivnost. Kupříkladu původní plán zničení nákazy, a to jiné pH, je úplně ztracen (asi nebyl pro moderní pojetí dost dobrý). A pak je tam moc zbytečným nových postav. Z dvou filmových adpatací a původní knižní předlohy mě zatím nejlépe vychází ta knížka... ()

Matli

Měl jsem co dělat abych dal 2 *, ale zaslouženě. Musím uznat, že scénář je docela propracovanej (asi protože je to podle knížky), ale ten ´´televizní film´´ z toho přímo srší. Efekty jsou běžně podprůměrné a herecké výkony taktéž. U nějakých scén nebo dialogů se mi sice křivila páteř, ale ustál jsem to. Ideální snímek pro běžné domácí práce, člověk vše krásně vnímá, ikdyž úplně nekouká:-) 34% ()

HyneX

Poměrně kvalitní zpracování knižní předlohy zasazené do současných reálií. Bohužel stejně jako v knize to od poloviny (druhý díl) přestává mít takový spád. Díky závěrečné scéně s palcem si Andromeda zaslouží čtyři hvězdičky :) ()

moiiz

Nebýt nesmyslného, rádoby super dramatického vyústění v podzemní laboratoři, tak jsem tomuto televiznímu sci-fi dílku bez mrknutí oka dal 4*. Takto je to jen průměrná podívana na dlouhý zimní večer, težce pod potenciálem pana režiséra. ()